PDA

Pogledaj cijelu verziju : DRUGOVI

DRUG
23-11-2005, 18:53
...Smijenimo vrijeme gneva i vike

Srpska nacija je na kraju veka u iskusenju i izazovu samorasvetljavanja i preispitivanja sebe. Ne da se dokazuje ko je od nas savremenika bio u pravu, vec da se shvati sta smo kao narodna vecina i celina pogresili u ovom veku. Ako je moralna odgovornost samo subjektivna, politicka odgovornost jeste kolektivna. Srpski nacionalni poraz je pre svega politicki poraz, koji je uslovio druge neuspehe. Razumno je da vreme jednostranih ideoloskih optuzbi okoncamo i smenimo vremenom razmisljanja, tolerantnih dijaloga, slusanja drugih, uvazavanja neistomisljenika. Vreme gneva i vike treba da smenimo samokritickim razmisljanjem i tihim govorom, bar mi koji se ne borimo za vlast i kapital. Koreni nesrece koje su nas snasle, sezu u sam pocetak veka i dublje. Virus tragizma je u srpskom bicu; u geopolitickom polozaju srpskog naroda. Pred istorijskim sudom, nema politicki nevinih Srba medju onima koji su projektovali Jugoslaviju, ratovali za tu drzavu i branili je po svaku cenu; nema politicki nevinih Srba koji su ucestvovali u komunistickom i cetnickom pokretu i vodili gradjanski rat; nema politicki nevinih Srba koji su bili vernici i korisnici titoizma; nema politicki nevinih Srba koji su sledbenici, korisnici, glasaci sadasnjeg rezima.

DRUG
23-11-2005, 18:54
Za sadasnje srpsko stradanje, odgovorni su i protagonisti i sledbenici i antititoisticke i danasnje opozicije, iako su im, razume se, odgovornosti razlicite. Bilo bi to politicko slepilo i nova kobna zabluda ako bismo poverovali da se egzistencijalna kriza srpskog naroda sadrzi samo u vladajucem rezimu i njegovom celniku. Nije mi poznat nijedan znacajniji politicki pokret, stranka, nacionalni i socijalni ideolog i politicki mislilac u srpskom 20. veku, koji nije zastupao neku od onih velikih ideja i zabluda koje su uslovile sadasnju tragediju srpskog naroda. Istorijski procesi i svetski tokovi u ovom stolecu, a iznad svih neoimperijalisticka i hegemonisticka strategija i politika Sjedinjenih Americkih Drzava i njihovih evropskih satelita, nisu naklonjene srpskom narodu, pa je surovo kaznjavan za sve zablude, greske i krivice. Istovremeno je lisavan i prava koja su priznavana svima sem srpskom narodu; i oni najpravedniji i demokratski srpski nacionalni interesi nisu uvazavani i ne uvazavaju se. Cak su i tudji zlocini podmetani Srbima da bi gospodar sveta imao "pravedan" izgovor, za kaznu i odmazdu, za obespravljenje i ubijanje. Ima i neceg jovovskog u srpskoj sudbini u ovom veku.

DA ZNAS
23-11-2005, 18:55
da su koreni nesrece koje su nas snasle, sezu u sam pocetak veka i dublje. Virus tragizma je u srpskom bicu; u geopolitickom polozaju srpskog naroda.

Jos nesto
23-11-2005, 18:56
Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom.

Prestani
23-11-2005, 23:23
Plakati i idi u ××××× materinu, ti i srpski narod.
Okupatorsko djubre, to ste vi srbocigani.
Kako je moguce braniti se na tudjem teritoriju?
Jelda srbocigansko djubre?
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:
I jos nesto, mi smo gospoda za vas a ne DRUGOVI, ××××× vam materina.

Ma pusti...
25-11-2005, 11:44
Naseg VSG-a(P) da se izjada...

Mora se negdje isplakati! Nema nigdje...

Izgubio je sve, a borio se je za tako plemenitu stvar - SRBOSLAVIJU!!

Drugovi
25-11-2005, 17:17
Drugovi Srbi, stigli su plugovi, nazalost neki oslobodioci su odveli i prodali traktore pa sada ako ce da jedete neka vam Hag vuce plugove ili vas hrani. Cedomire, Trpimire, bili kopali jer nema vise LEZI LEBE DA TE JEDEM i bo××××× penziju da uzivam. Drugovi, cini mi se da ste na JEEEEE...No...?!

Nije li to za umrijet od smeha.

ggn

hehehe,povratnik
25-11-2005, 17:27
dasta je kako da nije za umijet od smijeha kada vidis cime se matora ×××××× bavi :smile06: :smile06: :smile06: i jos ne zna ni izgovarati kako treba.Srbi i neznaju sta je agropisac otio sta kaze :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: kad znamo da ste vi bili nasi slugani a ne mi vasi :smile06: :smile06: :smile06:

Vasa glavna profesija je bila zemljoradjna i stocarstvo :smile06: upirali ste stoki na njivi :smile06: :smile06: sa tim vasim alatom zato su se telad i radjala sa dvije glave ili prasad :smile06: :smile06: :smile06:
Da umres od smijeha :smile06: :smile06: jeli Grga koji ste izum bili :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Zagustilo VSG-u(P)
26-11-2005, 14:48
Pa je doveo HEHEHE "POVRATNIKA"...

...ajde... neka ti malo pomogne...