PDA

Pogledaj cijelu verziju : NEMA POSLA ZA SRBE U VUKOVARU

SAVO
19-11-2005, 15:47
ZAGREB - Položaj Srba u Vukovaru bolji je nego pre pet-šest godina, uz mnogo problema i predrasuda, izjavio je predsednik SDSS-a i poslanik u Saboru Vojislav Stanimirović. Nedostatak posla veliki je problem za sve njegove žitelje, ali Srbi u tom gradu i dalje rade slabije cenjene i slabo plaćene poslove. "U Vukovaru Srbin može da se zaposli samo na sezonskim poslovima, ili u građevinarstvu, dok u preduzećima, pre svega javnim, niko od Srba nije rukovodilac, ili član upravnih ili nadzornih odbora, rekao je Stanimirović.

Svi hrvatski mediji juče su u svojim izdanjima posvetili pažnju 14-godišnjici pada Vukovara u ruke bivše JNA i srpskih vojnih formacija, a Večernji list je podsetio da je Vukovar danas "najsiromašniji u Hrvatskoj, da Vukovarci imaju triput manje prihode nego prosečan Hrvat i da je svaki treći radno sposoban građanin bez posla".

Uh
19-11-2005, 17:04
ja bi im dao da obnove sve ono sto su srusili. ima posla za 10g.

Dobro si...
19-11-2005, 19:07
rekao...samo trebalo bi raditi 50 godina...i to zaista pod prisilom...

i ne samo u Vukovaru...SVE sta su srusili.... a toga ima...UHUUHHUUU!

Laslo
19-11-2005, 19:27
Ama Savo jesil ti normalan?

Ti bi htio da srbi budu rukovodioci u gradu kojeg su rusili i ubijali civile. Covjece tebi su se noge usmrdile.

Ja imam
19-11-2005, 20:03
Slobodno jedno mjesto za direktora poduzeca, samo srbi da se jave, druge ne primamo. Javite se na E-mail adresu:
www.×××××vammaterinasrpskaciganijo.com
ili: www.srpskociganska posla.com
:))

>>a Večernji
20-11-2005, 01:20
list je podsetio da je Vukovar danas "najsiromašniji u Hrvatskoj, da Vukovarci imaju triput manje prihode nego prosečan Hrvat i da je svaki treći radno sposoban građanin bez posla"<<

Za ovo mozete hvatati za gusu samo vasu vladu.

Nije samo Vukovar siromasan, siromasna je cela Hrvatska sem Zagreba sa okolinom.

A valda kao i svaka druga vlada - "mi nismo krivi", ili ti "predji brigo na drugoga".

Ne moze to tako. Odnos maksimalnog i minmalno dohotka per capita u HR je ogroman, od 20K kojeg ima "beli grad" Zagreb, do 2K kojeg ima Sibenskokninaska zupanija, pa vi vidite.
Odnos 10 : 1 !!!
Mashala.

majkitiga spalim
20-11-2005, 01:51
dali treba cetnicima otvoriti oci?

NAJSIROMASNIJE JE TAMO GDJE VAS IMA.

EKONOMSKI TREBA SRBE ISTJERATI

ZaTebe a Vecernji
20-11-2005, 01:52
Pusi kurcine i popi spermu svih HRVATA, posrani ciganine. Idi u ××××× materinu opancaru srpski.
:smile16:

TO TI JE VSG-u(P)
20-11-2005, 13:15
Jos jedan DODATNI OGROMAN srpski zlocin!

Vukovarski je kraj za YU bio NAJBOGATIJI U cijeloj YU!! BNP preko 10 000 $ 1990...Dakle dosta vise nego u Sloveniji!!

A sad?? Sta ste napravili?? Mater vam cetnicku, koljacku ×××××!! I vi bi POSLA??

Ma goni se u matticu, u tri p&#229;izde materine...

Samo nasa HR socialna pomoc je mnogo veca od placa sa one strane Dunava... TOOO vas drzi u USTASIJI...

Ima
20-11-2005, 16:46
posla za srbocigane, dudalje kurcina i lizanje dupeta bre cigani. Navalite bre gedje, 10 prvih dobiva bonus, moze da vam se svrsi po licu bre.

www.surchengine.com
20-11-2005, 16:58
Obavezno posetiti:

www.dudlajtemimojsrpski×××××.com

i

www.sompipopusismivrucegovno.se

i

www.polizitevisvisavistrbcunjegovorosnodupe.hr

odatle mozete linkom da stignete i na:

www.vistebreobicneumocniceodljudi.com.bre

Thanks! :smile06:

Vidis
20-11-2005, 19:18
bre cigo, da imas iskustva u dudanju kad znas toliko sites o pusenju.
Pozuri se da dobijes posao u Vukovaru pa da treniras dudanje hrvatskih kurcina.
Uzivaj bre cigo i uslawst.

Tipicno
21-11-2005, 00:33
×××××tski, VGS-e BRE BRE BRE - za sve vase nedace optuzite dezurne krivce Srbe, i boli Sanadera njeznik.

Da ponovim odnos najveceg i najnizeg prihoda po glavi u HR iznosi 10 : 1.

Osijek nije daleko od Vukovaru, u Osijeku gotovo da nije ni bilo rata, u Osijeku je gotovo isto kao u Vukovaru - nezapeslonost, borba za prezivljavanje. Ovu informaciju imam iz prve ruke.
Jedan moj rodjak radio u nekoj fabrici u Osijeku. Prica mi da je radio za minimalac. Cim je ispunio uslov, pobegao u penziju, kaze jedva docekao, jer mu se nije vise isplatilo ustajati rano i ici na posao.

Tajna o velikoj nezaposlenosti i losem standardu u doticnoj regiji manje su posledice rata, a daleko vise stecaji ili jedva prezivljavanja firmi zbog nedostatka posla.
×××× ga, nema vise zajednickog YU trzista, nova pravila igre - otvorena vrata svetskoj konkurenciji, PA KO PREZIVI!

Fabrika u kojoj je radio moj rodjak, nije pogodjena nikakvom bombom - OSTALA CITAVA, medjutim jednostavno receno N E M A S E P O S L A!
Jel razumes ti to?

Hajd sad
21-11-2005, 00:49
malo plac plac plac plac "Srbi krivi zbog velike nezaposlenost plac plac plac"

Da vam samo naveden jedan primer.
Vi crlo dobro znate da je fabrika "Zastava" iz Kragujevca bila pogodjena NATO bombama. Procesna linija za proizvodnju automobila bile je potpuno unistena.
Eno fabrika i danas radi. Sklopili ugovore sa inostranim partnerima (Talijanima) i rade.
Sve se dovede u red kad se hoce.

Druga stvar, vredne fabricke masine se sklone na sigurno koliko god je moguce, i sto dalje od zone ratnih dejstava i meta bombardovanja i artiljerije.

I onda posle, kad dodje vreme, zgrade se lako obnove, masine se vrate, i proizvodnja moze da pocne.
Srbi su tako radili za vreme NATO bombardovanja. U toku celog bombardovanja, masine i sve sto je vredelo, sklanjalo se, postavljali se laznjaci na videlo - makete aviona, tenkova, i da ne nabrajam.

Sta su NATO avioni radli rafineriji u Novom Sadu i onoj u Pancevu, to je strava!!! Nije bilo dana kada nisu bombardovane.
Danas, obe rafinerije rade.

majkitiga spalim
21-11-2005, 01:53
kad tako sve radi u otadjbini, koji klinac se vracate u hr, u neimastinu?

Jos jedno pitanjce
21-11-2005, 01:59
Polazeci od cinjenice da uglavnom fabrike zaposljavaju radnike, hoce li mi neko reci koje su te fabrike u Vukovaru koje zbog ostecenja ili unistenja u ratu nisu u stanju da nastave proizvodnju danas?

Sto se tice unistenja obicnih zgradurina, na prvi pogled zvuci paradoksalno, ali one samo mogu da smanje nezaposlenost, jer kad bi vlada odlucila da usmeri sredstva u obnovu ratom stradalog Vukovara, bilo bi posla koliko god hocete.

Medjutim, vlada HR neuporedivo vise usmerava sredstva u gradnju autoputeva i nekakvih kontraverznih mostova izmedju kopna i Paga, umesto da ulaze izbalansirano u sve regije Hrvatske, i da u proracunu, sta vise, nerazvijenim regijama HR daju prioritet.
Odnos 10 : 1 per capita nije slucajan.

majke i tebi spalim
21-11-2005, 02:03
ali u HR se vracaju samo starci koji imaju zelju da umru na svom ognjistu, i oni koji imaju dovoljno godina da nisu pristali nigde za novi pocetak, ma na svoja imanja.

Radno sposobni i uposljivi vam retko dolaze.

NEGO KO
21-11-2005, 09:31
JE KRIV VSG-U(P)??? Kazi ko je kriv da je od 1991 sve u Vukovarskom kraju, a i sire okolice manje vise unisteno/propalo???

Pa hvala bogu da ste vi krivi... rastjerali ste narod, dobar dio je i poginuo, mnogi bolesni... KO ce to popraviti??

A sta ce tebi "ZASTAVA"?? to je bila smijurija, a narocito sada u ovoj ubitacnoj konkurenciji...Kazes..spasi se koji "fabricki stroj"...joooj.. pa ako si ti zaista u Australiji kako kazes... pa zar ne vidis kojim se tempom stvari mijenjaju...kolikom se brzinom modernizira sve... pa ko ne moze izdrzati tempo...propada...
A "zastava"? to je simbol Srbije... u svakom pogledu...tehnologija iz 1960-ih....place?? max 100 €...

Mozes ti
21-11-2005, 13:09
pricati sta god hoces za "Zastavu", ali cinjenica je da i dan danas radi i posle bombardovanja.

Nisi mi odgovorio koje to fabrike u Vukovaru nisu uspele nastaviti rad zbog ostecenja ili unistenja u ratu?

Za nezaposlenost u Vukovaru kriva je vladina politika na prvom mestu.
Rekao sam ti, tek u Vukovaru treba da ima posla na angro, bar za gradjevince.

Drzi se naslova, pa da diskutujemo ko je krivac za nezaposlenost, a ne ko je kriv za destrukciju u gradu u toku rata.
Ako o tome zelis da diskutujes, otvori novu temu.

kako
21-11-2005, 18:26
kako je lipjepo biti glup;
-samo ponavljas tudje gluposti bez imalo truda razlog je tu. :smile06: :)) Da hrvati znaju misliti svojom glavom nebi bili svijetski farmeri (stocari) :smile17: Za svu njihovu glupost i nesposobnost im uvijek neko drugi kriv.Cak i svoj korjen preziru (CIGANIJA ×××××) izrugivaju se sami sa sobom druge zovu cigania oni su rodjeni :smile06: kao kad bi mi njih zvali Rusi.
Eno Zbreg nije ratovao sem jedne pombice pa je ciganjski buvljak stop se tice unaprdjenja .

ponosni farmer
23-11-2005, 10:28
farmeri su kudi kamo napredniji od cobana (srba)

e moj
25-11-2005, 17:44
×××××ne ustaski pa u svijetu se i kaze stocari farmeri konju glupi tuljico tupa :smile06: :smile16: ne prica se po hrvaski u bilom svijtu di ste vi konjusari farmeri i sluge. :smile06: :smile17:

sompompirovi
27-11-2005, 11:19
Hej, Vukovarci, ma dajte poslove Srbima!
http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_02/thumbnails/Hrvatska-%20Sahrana%2×××.jpg

Vukovar 1991<br><hr>

majkivi ga spalim
28-11-2005, 01:31
oslaa ce uvijek biti, ali Srbi bi htjeli da su direktori, upravitelji, ma znate kaj mislim, a tog posla vise nema.

Glupanderu
28-11-2005, 06:38
nepismeni, sta ti znaci "majkivi", a sta "oslaa"???

Covece, da li si ti uopste u stanju da sastavis najprostiju recenicu?

ovaj djecak na
28-11-2005, 08:52
slici je sad specialani policajac u Vukovaru!

Kaze da mnogo voli Srbe!

majkivi ga spalim
29-11-2005, 05:52
Svi srbi iz Vukovara, Bobotem Mirkovaca i okolnih sela trebaju ujutro ada se ustanu, na stesrce ocistiti cipele svim braniteljima Vukovara.
Eto ti posla do mile volje.

fratar ti ga spali,
29-11-2005, 10:46
sta ti ovo znaci "ada se ustanu, na stesrce"?!

Em glup, em nepismen :( :( :(

majkivi ga spalim
29-11-2005, 12:40
fratar ti ga spali MATERI tvojoj, stoko neodgojena, nevaspitana, nekulturna, cinicna, ohola, cigane, cergaru hoces jos?

Kad se ovo
29-11-2005, 18:21
...procita tesko te je nastaviti lupati, VSG-u(P)...ali kako rekoh posto si srpski zlocinac koji tako fanaticno brani srpski zlocin i agresiju, ja cu te i dalje lupati...

"Polazeci od cinjenice da uglavnom fabrike zaposljavaju radnike, hoce li mi neko reci koje su te fabrike u Vukovaru koje zbog ostecenja ili unistenja u ratu nisu u stanju da nastave proizvodnju danas?

Sto se tice unistenja obicnih zgradurina, na prvi pogled zvuci paradoksalno, ali one samo mogu da smanje nezaposlenost, jer kad bi vlada odlucila da usmeri sredstva u obnovu ratom stradalog Vukovara, bilo bi posla koliko god hocete.

Medjutim, vlada HR neuporedivo vise usmerava sredstva u gradnju autoputeva i nekakvih kontraverznih mostova izmedju kopna i Paga, umesto da ulaze izbalansirano u sve regije Hrvatske, i da u proracunu, sta vise, nerazvijenim regijama HR daju prioritet.
Odnos 10 : 1 per capita nije slucajan.

Daj nam reci
29-11-2005, 18:23
VSG-u(P)...sta ti to radis u Australiji??

Cistis cipele? ceste?

majkivi ga spalim
29-11-2005, 21:44
××××× radoznale, nesto tako slicne teb.

Kad se ovo
29-11-2005, 21:52
Alaj si dasa, pati si takav ×××××n, da dodje i bogu da place. Zar neznas da most sa Paga na kopno postoji? Vidis ti si dokaz da vase keve izbacuju majmune kroz dupe, majci vi ga tovar spalio. Za Vukovar nema smisla komentirati, jer si preglup, ali vi srbi imate dosta posla u njemu, dok hrvati rade vi srbi im pusite kurcine.
Vidis ovce cjele i vukovi siti, mislim na vas jer ima dosta sperme da se najedete posrano smrdljivi srbocigani.
:smile16:

VGS-e
29-11-2005, 22:29
bre bre bre, Nemacka posle II sv. rata uopste nije imala nezaposlenih, sta vise, uvozili su radnike iz inostranstva, jer trebalo je obnoviti poruseno.

Hirosima je bila zbrisana sa lica zemlje, danas je to grad 21. veka - san snova!

hrcak
01-12-2005, 04:17
ne zovu druge svojim genom sirocek glupi ko te pusti na zapad tako ××××× da ti franjo ozivi i on bi se cak posramio.