PDA

Pogledaj cijelu verziju : HRVATSKA GOLUBICA

sompompirovi
18-11-2005, 19:06
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">KOJE LI STETE DA NIJE POKRENUTA!!

"Nakon završetka oslobodilačkih vojnih operacija HV-a u Hrvatskoj i BiH, u ljeto 1995., državni i vojni vrh Hrvatske počeo je pripreme za novu, veliku vojnu operaciju oslobađanja preostalog okupiranog dijela Podunavlja. Operacija je dobila kodno ime "Vukovarska golubica", a ime je dao predsjednik Tuđman. Osnovani su združeni stožeri u koje su pozvani časnici koji su se najviše dokazali u Bljesku i Oluji. Počele su dobro skrivene pripreme i simulacije bitaka, a računalo se da će u akciju krenuti između 30 i 50 tisuća vrhunskih vojnika iz pet gardijskih brigada. Istodobno su u Daytonu, na marginama traženja rješenja za BiH, počeli dogovori o mirnoj reintegraciji Podunavlja. Međunarodna zajednica bila je, naime, zabrinuta znajući da će Hrvati brzo krenuti u vojnu operaciju oslobađanja, što bi rezultiralo novom izbjegličkom krizom i poljuljalo režim Slobodana Miloševića. Počeli su višemjesečni pregovori hrvatske vlasti i vlasti pobunjenih Srba, a rezultat toga bilo je potpisivanje Erdutskog sporazuma 12. studenoga 1995. Uime RH potpisao ga je Hrvoje Šarinić, uime pobunjenih Srba Milan Milanović. Vijeće sigurnosti UN-a osnovalo je prijelaznu upravu na čelo koje dolazi vješti Jacques Paul Klein. Sporazumom je dogovorena mirna reintegracija Vukovara i Baranje, dovršena 15. siječnja 1998.
</font>

sompompirovi
18-11-2005, 19:07
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">S obje strane bilo je dosta otpora mirnom rješenju. Hrvati su bili raspoloženi vojnički osloboditi simbol Domovinskog rata, Vukovar, a uznemireni Srbi predlagali su čak i kolektivno iseljavanje. Predsjednik Tuđman poslije je, u lipnju 1997., pri polasku vlaka u Vukovar, objasnio zašto se Hrvatska opredijelila za miroljubivo rješenje: "ne zbog preporuke europskih i svjetskih sila, nego i zbog hrvatskih nacionalnih interesa, da nemamo više žrtava i razaranja, da dokažemo svijetu... da nam nije do toga da svi Srbi napuste Hrvatsku, već da u Hrvatskoj ostanu oni koji žele priznati je kao svoju domovinu...".

Da pobunjeni Srbi nisu pristali na mir, "povijesna pobjeda" bila bi okrunjena "najblistavijom vojnom akcijom hrvatske vojske u povijesti", kako Večernjaku sada objašnjava jedan od časnika koji su pripremali planove završne operacije. Mjesecima su do potankosti slagani planovi. Hrvatske bespilotne letjelice u međuvremenu su snimale svaki metar Baranje i Podunavlja, uključujući i teritorij Vojvodine i Srijema, gdje su bile raspoređene snage novosadskog korpusa JA. </font>

sompompirovi
18-11-2005, 19:08
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Snage pobunjenih Srba bile su dobro ukopane, zaštićene minskim poljima. Stožer HV-a pripremao je veliko iznenađenje neprijatelju napad su trebali odlučiti u kratkom vremenu prekaljeni hrvatski ratnici. Nova taktika nazvana je "vatreni kanali", a potom preimenovana u "vatrene kočije" u čast Slavoncima. Naziv simbolizira sliku koju bi stvorila masovna uporaba topništva i raketnih jedinica koje bi postupno spaljivale pomno određene kanale u koje bi se onda slijevale oklopne jedinice i gardisti iz pet brigada.

"Cilj i zapovijed bili su munjevito do Dunava, vatrenim kočijama zauzeti kompletan prostor Dunava", kaže naš sugovornik. "Golubica" je trebala rezultirati prodorom kroz obranu neprijatelja, kroz Baranju bi tekla tri "vatrena kanala", a kroz vukovarsko područje četiri. </font>

sompompirovi
18-11-2005, 19:08
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Tim klinovima pobunjeničke snage bile bi raskoljene, uz istodobno uništavanje zapovjednih centara i fortifikacija naletima borbenih Mi-24 helikoptera. Helikopterskim desantima dostavljala bi se logistika jedinicama koje bi izbile na Dunav. "Neprijatelju bi preostala samo predaja", kaže taj visoki časnik HV-a. "Vukovarska golubica" trebala je trajati maksimalno tri dana.

U pričuvi je bilo raspoređeno još oko 100.000 vojnika, za slučaj aktiviranja vojske Jugoslavije. Procjene govore da u tako planiranoj i munjevitoj akciji ne bi bilo velikih gubitaka. Posebno su uvježbavani načini borbe u naseljenom mjestu. Operacija "Vukovarska golubica" ("Feniks", "Grom" i sl. bili su nazivi dijelova operacije) zamišljena je kao munjevita stoga što je cilj bio sačuvati barem ono što je ostalo od Vukovara. "S vojničke strane, jer gotovo 200.000 motiviranih hrvatskih vojnika nitko ne bi mogao zaustaviti, bilo nam je žao što je akcija završila u arhivi zato što bismo tako utišali našu vojničku savjest zbog Vukovara, a neprijateljima pokazali da pobjede u Bljesku i Oluji nisu bile slučajne...", završava naš sugovornik.
</font>

sompompirovi
18-11-2005, 20:00
<font face="Impact" size="+2">NIKADA NECU PREZALITI TUDJMANOV ×××××IZAM!!

DA JE AKCIJA KRENULA - TE DA SE JE SRBIJA UKLJUCILA U SUKOBE... ONDA BI BEOGRAD BIO NOVI VUKOVAR!!

Tek onda bi racuni bili izmireni!

Tek onda bi mogao nastati trajni mir na ovim prostorima!

tako bi Srbija i izbjegla NATO-o pedagogiju 1999, jer bi ju sok od HR vojske sigurno opametio i izvukao iz transa...

STETA, STETA, STETA,STETA, STETA, STETA,STETA, STETA, STETA,STETA, STETA, STETA,STETA, STETA, STETA,STETA, STETA, STETA,</font>

AHAHAHAHHAHAHAHA
18-11-2005, 22:16
JOJ MAJKO DRZI ME DA NEPADNEM PA KAKI OVAJ UMNO BOLESNI MAJMUN PISE NEKE GLUPOSTI STA AJ SAD KAZI DA JE HRVATSKA VOJSKA JACA I OD AMERIKE.MA KAKI VAS BA NOVI VUKOVAR,NE BISTE VI DOSLI NI DO ILOKA HAH HAHA HAHA.VASIH BIJEDNIH 300.000 PROTIV NASIH 6.000.000 PRIPADNIKA VOJSKE SRPSKE REPUBLIKE PARAVOJNIH FORMACIJA VOJSKE SRBIJE I CRNE GORE.JOJ GLUPI MILOSEVICU KUD SI NAPAD PREUSMJERIO KA BOSNI STO NISI KA HRVATSKOJ PA DA NE VIDIM OVA LAZNA ×××××× KOJI PISU SAMO SANJATORI.E ONI BEOGRAD MA DA JE SE SAMO SVAKI STOTI U BEOGRADU BRANIO SA PUSKOM UBILI BISMO VAM POLA TE VASE NACIJE AJD SAD RECITE DA STE MOGLI.JOJ STA CE NAM POLA BOSNE I DVA MILIONA SRBA U NJOJ KAD JE PLANINSKA ODUVJEK MI PLANINE NIJESMO VOLJELI UMESTO DA SMO SE OKOMILI NA HRVATE NE BI BILO NJIH MOZDA BI IH BILO KO ROMA U NJEMACKOJ DRZAVNOJ SLUZBI.OVAKO DA SMO UPRERILI NA VAS CIM BI PAO VUKOVAR I SISAK VI BISTE UCILI CIRILICU U OSNOVNIM SKOLAMA A SRPSKI ROSTILJ SE PRODAVO U DUBROVNIKU PULI ZADRU I DRUGIM PRELJEPIM MJESTIMA DALMACIJE STA CE NAMA PLANINSKA KRAJINA U NJOJ CINIMO 95 POSTO STANOVNISTVA NEGO AJMO MI U DALMACIJU PA CEMO SE SIRITI I TAKO IMATI TE LIJEPE GRADOVE ISPISANE NA CIRILICI SRPSKE GRADOVE I SRPSKI NAZIVI TIH GRADOVA. BUDETE LI PRESLI CANTIMETAR NASE SRBIJE I SRPSKE PA CAK I KRAJINE BICE NOVOG RATA U KOJEM IZA SEBE NECEMO OSTAVLJATI HRVATE KOJI SU PUCALI NA NAS PA SE PREDAJU I NIKOM NISTA I PUNOM SNAGOM CEMO UDARITI DA CE SE ZA MJESEC DANA SIROM HRVATSKE VIJORITI SRPSKA ZASTAVA.OVO VAM JE PORUKA I REALNOST A NE NEKA IZMISLJOTINA

Ja samo kazem
18-11-2005, 23:18
STETA, STETA,STETA, STETA STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA,STETA, STETA

neizmjerna
19-11-2005, 10:13
Steta...

Nazalost...NEPOVRATNA!!

Golub
19-11-2005, 11:31
Ama brale, HV nije jaca od Americke vojske, ALI, srpsku bi pregazila kao potocic

Sto ovaj
19-11-2005, 13:59
AHAHAHAHAHAHAHAH, hoce da kaze? ××××te, takvog ×××××na, jos nisam vidio. Ajde, zavrsi makar prvi razred osnovne skole, pa se onda javi. Mora da si od nekud iz Bukovice, kad si tako skolovan bre cigo.
:))

Kad ste
21-11-2005, 12:04
vi planirali kad se je ratovalo??

Vi ste isli kao sirova primitivna rulja... i rastjerivali narod pred sobom te rusili i pljackali... jer ste imali strasnu sirovu vatrenu nadmoc....

A kad ste vi nesto pametno isplanirali kad ste ratovali?? Vukovar? Dubrovnik? Sarajevo? zadar? Sta...

Vi ste samo granatirali, tukli, nasumce...rusili - PRIMITIVNA/SREDNJEVJEKOVNA rulja...to ste vi! Nista drugo!!

Da je ...
21-11-2005, 17:13
Hrvatima bilo 10% onog sirovog celika sta ste vi 1990/91 imali, NIKADA!!! rata bilo ne bi! Niko ne bi, od Milosevica pa nadole i nagore, huskao na djihad, Jasenovac, NDH, Turke....itd...

A ako bi ... JOOOOJJJ!!! jadna bi vam mama Yugovicka i Yugbogdanovska, sa svih 9 miliuna yugovica......

phhmmpppa
21-11-2005, 22:51
kaki jugovici i kakih devet miliona kao prvo mi smo nacija 44 po brojnosti u svijetu 25 miliona kao drugo ja neznam o kakvim ti devet miliona jugovica pricas ja kako znam njih je bilo 9 trece sta pricas da niste imali ma imali ste najjacu vojnu silu-Ameriku i najjacu ekonomsku silu koja pokrsti cijelu afriku u katolicanstvo-Vatikan zarad nas sto smo imali zastjarelu opremu iz JNA sve sto je bilo dobro to ste vi ostala braca uzeli samo srbiji one tenkove pa i ja bih ih mogo konstruisati sram vas cigani bilo.SRAM SRAM SRAM

Ma sta
21-11-2005, 23:34
smo mi imali 1990/1991??

Pa sta ste napravili??

1995 poslije oluje smo otetim naoruzanjem od vas PODUPLALI arsenal oruzja...

A rekao sam ti toliko puta da su nas i Nijemci i Ameri odvracali od anpada...jer nisu vjerovali koliko smo mi jaki ili koliki ste vi kukavice...

JOS JEDANPUT TE PITRAM: Zasto niste u zenevi dan prije oluje pristali na MIR (Z4)? zasto niste niti OTVORITI htjjeli kuvertu sa prijedlogom?..
itd... ima na stotina uhvacenih - ocajnickih poruka da se BORI do zadnjeg daha u obrani srpstva... Navecer 04/08-1995, je vas glavni general Mrksic izjavio na TV da NISTA palo nije i da ce Hrvatima ZG biti uskoro premalen... Sutradan je oslobodjen Knin..itd... saljem ti feljtoine od Pkavsic, Cosica i dr... autenticni, kako su oni vidjali stvari 1990 te 1995....EEEEE nas JADAN, JADAN JADAN VSG-(P), koji stojicki trpi toliko govana ...

Ma priznaj
22-11-2005, 18:18
Da te golica - VSG-u(P)...priznaj da bi volio znati sta bi se dogodilo da 1995 niste predali istocnu slavomiji mirnim putem!!

JOOOOJJJ...koliko sam ja bio razocaran!! Jedinstvena prilika za trajan i potpun mir je upropastena!

anto krizanic-rijeka
22-11-2005, 19:58
kaj se brukas pak ti ni niznas kaj je golubica

Na kakaj
22-11-2005, 20:37
VSG-u(P)... PRIZNAJ o gotovo...a ne nekakvi "Anto iz Rijeke"

Priznaj i gotovo!