PDA

Pogledaj cijelu verziju : Počinje prva runda pregovora

antisha
07-11-2005, 23:39
Počinje prva runda pregovora SCG i EU

Prva zvanična runda pregovora Srbije i Crne Gore i Evropske unije o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) biće održana u Beogradu, saopštila je Kancelarija SCG za pridruživanje EU. Delegaciju SCG, koju čine pregovarački timovi državne zajednice, Srbije i Crne Gore, predvodiće ministar spoljnih poslova državne zajednice Vuk Drašković. Delegaciju EU će u pregovorima voditi direktor Direkcije za Zapadni Balkan u Generalnom direktoratu za proširenje dvadesetpetočlane Unije Rajnhard Pribe, a biće prisutni i predstavnici Delegacije Evropske komisije u Beogradu, kao i predstavnici zemalja članica EU. Delegaciju Vlade Republike Srbije predvodiće potpredsednik Miroljub Labus, a Crne Gore ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom i evropske integracije Gordana Đurović.

Predmet prve runde pregovora su poglavlja SSP koja se tiču preambule, opštih načela, političkog dijaloga, regionalne saradnje, politike saradnje i finansijske saradnje. Učesnici sastanka će se potom obratiti novinarima.

Kad je rec o stabilizaciji, u dilemi sam o cijoj stabilzaciji trebaju da razgovaraju, stabilizaciji EU ili SiCG, imajuci na umu da Pariz gori vec 11 dana, da gori u Berlinu, Bremenu...???

Da sam sa Vukom, ja bi im odrzao bukvicu : "ili sredite stvari, ili nista od pregovora, ko vas ××××!"

I jos nesto, gde je preambula za gradnju stenare na Granici Rimskog Carstva za naseg VGS-a? E ne moze to tako, ili stenara za naseg VGS-a i odelo, ili nista- aut Caesar, aut nihil, BRE!

multimedia
07-11-2005, 23:44
a ja mislio da ste vi vec odavno u uniji, koliko si se razasro po ovome forumu, govedi jedno srpsko.

Ma sve mi se
07-11-2005, 23:57
cini da cemo mi morati primati EU u savez, sta ti ujo kazes?

Naravno, uvek smo imali srca za izgubljene i bespomocne, pa cemo se tako smilovati i primiti prvo vas i ovoga puta.
Sta da vam radimo, ne mozemo vas ostaviti na cedilu, hebiga.

Zbilja
08-11-2005, 13:12
nemozete, da nas ostavite na cedilu.
Pa vi ste bozanski narod, sto nema nigdje kao kod vas. Vidis, mi se mozemo sramiti, sto smo vam ucinili u BLJESKU i OLUJI, ala vam vera, i pored toga vi nama oprastate. Dakako, morate oprostiti nam i za napad na vas tjekom 1991 pa sve do 1995.Morat cemo zamoliti i muslimane i kosovare da nam oprosti za svu onu koljacinu, sto smo uradili nad njima. Jos jednom: Hvala bre srbine na oprostaju i nikad vas necu vise slati u ××××× materinu ali da vam zazelim da vam majmun nabije keve na×××××, e brale to je druga stvar a i vase keve uzivaju u majmunskoj kiti, pa zato i jebu vas cigane.
HVALA BRE CIGO.

Hrvatska je zavrsila
09-11-2005, 17:46
Pregovore sa Srbijom u Augustu mesecu 1995!

To su ujedno bili jedini uspesni (od bezbrojnih pre) pregovori izmedju Srbije i Hrvatske!

Nato je imao pregovore 1999! Vrlo uspesno provedeni takodjer!

Da li ce ti (pocetni, koji se odnose na neke saradnju?) sa EU biti takodje uspesni, ostaje da se vidi. Sve zavisi od Srbije!

Hrvatska pregovara za punopravno clanstvo loje se ocekuje 2008, dok je ove pregovore koje sad pocinje voditi Srbija obavila pre kojih 10 godina!

PREGOVARAC
09-11-2005, 22:03
Konacni prgovori sa Srbijom su zavrseni...

Ko zeli jos pregovarati sa njima?

Da da,
09-11-2005, 23:10
pregovarali ste 95. sa Zlobom, Zloba i Franjo o "humanom" preseljenju naroda, o hrvatskosrpskoj megalomaniji glede Bosne... i zavrsili su obojica kako su i radili, jedan od Gospoda, a drugi drezdi u Hagu.... a bilo bi tak fino da su odigrali bar jednu partiju saha u Seveningenu.

Grga GN.
10-11-2005, 12:35
Postoji karikatura na kojoj roda pokusava progutati zabca, ali zabac ispruzenom rukom iz rodina kljuna desparatno drzi rodu za grkljan i neda rodi da svrsi posao. Poda slikom pise : NEVER GIVE UP
( nikada se ne predaj).

Fredi Trpimire, slavni inventore; vagona nickova, glupih caka, plitkih podvala, tona bolesnih fantazija, proljeva cerekanja, ti diko srpskog roda, sto cucis ovdje medu nama i boris se za pravdu i istinu dok molis Boga za kisu u pasaluku i trpis ovdje sve te bljeskove i oluje koje te jos i danas gone i mislima u Jasenovac, ne ti nisi patak, sto si opet izvrnuo kada sam ti reko da nije rijec o pravopisu, nego ti me toliko podsjecas na tog neustrasivog zabca sa tog postera, a tom zabcu trebalo bi na prknu nacrtati jos samo mali traktor.....No...?!Roden da trpi, doden da se bori, roden da "igra sah" i da ga konji prce. NEVER GIVE UP

Stvarno ovaj forum je spomenik tvojoj hrabrosti, covjecnosti, izdrzljivosti, dovitljivosti, kulturi i ustrajnosti.

Tako, tako, samo tako, trpi Trpimire i sanjaj, a "vi moji vjerni citaoci" vidjeti cete da ce na kraju zabac da proguta tu zlocinacku rodu.

No...?!

Evo ti Grgo
11-11-2005, 13:55
pa citaj:

"U međunarodnom sukobu sudjelovale snage RH"

"Ivica Rajić se slaže da bi dokaznim materijalom Tužiteljstvo dokazalo izvan svake razumne sumnje sljedeće:... Sve vrijeme na koje se odnosi izmijenjena optužnica, u Bosni i Hercegovini je postojalo stanje međunarodnog oružanog sukoba u kojem je učestvovala Republika Hrvatska kao nezavisna država i njezina vlada, oružane snage i predstavnici u oružanom sukobu protiv bošnjačkih Muslimana..."

If it looks like a duck,
walks like a duck,
quacks like a duck...
the chance is - it is a duck!

NO?