PDA

Pogledaj cijelu verziju : 17. JANUAR 1992

@@@@
05-11-2005, 20:58
Dan kad se je slavilo kao rijetko kad u zivotu...mozda jeden od najradosnijih koje sam dozivio... a ovako je to dozivljavao otac srBske nacije:

17. JANUAR 1992.

Evropska zajednica priznala je države Hrvatsku i Sloveniju; Bugari i Makedoniju i Bosnu i Hercegovinu. Jugoslavija, zaista, više ne postoji. Nije više potrebna Evropi. Nemačka je u miru dobila Drugi svetski rat i sada ruši sve tvorevine svojih ratnih poraza. Srbiju mora da kazni zbog njene pobede i nacionalne ambicije. Ne postoji sila koja bi Nemačku u tome sprečila. Ne postoji Sovjetski Savez.

Čak i Crna Gora uzmiče od Srbije; ona se polako sulja ka Italiji, s amblemom "ekološke države". Narod je obuzelo očajanje, kao aprila 1941. godine. Srbija nezaustavljivo propada. Izgubićemo i srpstvo u Bosni i Hercegovini. Izgubićemo i Kosovo i Metohiju. Oteće nam i severnu Bačku. Gubimo sve oslobodilačke ratove koje smo vodili u DŽDŽ veku. Slobodan Milošević, nastavljajući sa svojom ličnom, samovoljnom politikom - prosto srlja u propast. Taj čovek nikako da shvati da ne može sam, okružen šačicom prijatelja - mediokriteta, da stvori srpsku državu i ujedini srpski narod. Ne uspeva mu njegova "jugoslovenska formula". Iscrpljena je.

@@@@
05-11-2005, 20:59
Što se to zbilo sa srpskim narodom? Nesposoban je da postoji? Nedostojan je da postoji? Kažnjava ga neka viša sila za neoprostive grehe? Ako smo na krstu i raspeću, kako kaže vladika Atanasije - nismo dostojni ni raspeća! Slušam i čitam "opoziciju" i utvrđujem se u mišljenju: mi smo izgubljen narod! Ne znam ko je gori: vlast ili opozicija. A niko ne zna put spasenja. Mi prosto nemamo ni pameti, ni volje, ni veštine da se spasemo. Ako se izbavimo iz ovog istorijskog i političkog bespuća, biće to samo zahvaljujući neprijateljima. Nadam se, načiniće i oni neku grešku koja će nam omogućiti da preživimo

Ajde nam
05-11-2005, 21:09
VSG-u(P), kazi, da li je Cosic izdajica? Lud? ili narod njegov?

Kako ti to kometiras??

On je jedan
05-11-2005, 23:23
Tipican Srbin... koji vodi svoje sropsko stado ovaca!

samo kad
07-11-2005, 21:24
se analiziraju ove rijeci, koje su rijeci najveceg srpskog autoriteta, zna se sve o toj "naciji"...

Sta je otac nacije??
11-11-2005, 22:33
Lud? spletkar? Ustasa? mitoman? Duhovni izludjivac ovaca?

Sta je on???

Sta on
13-11-2005, 16:43
moze biti?

SrBin! i sve sta se time podrazumjeva je tu...

kako se je
16-11-2005, 23:37
lijepo sjecati tih trenutaka... i onda sam si razmisljao:
Kako se SRBI danas osjecaju kad mi ovako slavimo??

Kroz Cosiceve rijeci mi je lako dokuciti!...

jedi.
17-11-2005, 05:17
grgure govnna sto cosic pokaki i zali kiselom da ti se lakse podrigne :smile06:

Ja se pitam
17-11-2005, 14:14
Što se to zbilo sa srpskim narodom? Nesposoban je da postoji? Nedostojan je da postoji? Kažnjava ga neka viša sila za neoprostive grehe? Ako smo na krstu i raspeću, kako kaže vladika Atanasije - nismo dostojni ni raspeća! Slušam i čitam "opoziciju" i utvrđujem se u mišljenju: mi smo izgubljen narod! Ne znam ko je gori: vlast ili opozicija. A niko ne zna put spasenja. Mi prosto nemamo ni pameti, ni volje, ni veštine da se spasemo. Ako se izbavimo iz ovog istorijskog i političkog bespuća, biće to samo zahvaljujući neprijateljima. Nadam se, načiniće i oni neku grešku koja će nam omogućiti da preživimo....

Sta se ti
17-11-2005, 23:10
Imas pitati? Sta ti nije jasno??