PDA

Pogledaj cijelu verziju : Intelektualna pedagogija

Dekan
05-11-2005, 17:58
OVO ZADNJA ISTINA!?? Istinita istina?

"Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom. "

E moj
05-11-2005, 18:09
Dekane, branio?
Kako bi bilo, napadao i sirio srpstvo po tudjim zemljama?
××××te, ti mislis da drugi narodi sisaju vesla a vi srbi stitite svih i borite se za Yugu? ××××× ti materina, kakva Yuga? To je bila kraljevina srba, hrvata i slovenaca sa srpskim kraljem, mamicu ti nateram na ×××××. Prilagodi se srpskoj ciganiji i nemoj da fantaziras bre gedjo o nekakvim morima i plazama. ×××× vas Sv. Sava, ×××××× jedne, jedite svoja govna koja ste posrali.
MI SMO BRANILI. A STO? MOJ ×××××?
Mars bre u ××××× materinu.

PRIJATELJU
05-11-2005, 20:08
Obrati paznju na izbor rijeci!!

Kako to nas Cosic, otac ótadzbine im...
kako on to svojem narodu objasnjava!

"Branili" (ne napadali!!)
"Ne obranili" (ne popusili)
"Obespravljeni"

"Optuzeni za etnicko ciscenje - a sami bili ocisceni!"

...nigdje ne spominje druge narode, njihove interese, koliko su i sta oni (Srbi) napravili na etnickom ciscenju drugih, koliko su zlocina i mrznje posijali,,,pa na kraju ispusili debelo dugacke...

po onoj...ko drugom jamu kopa sam i nju pada...

A jos... ajjjoooj...sta je on i ta srBska elita ispisala...kako je okrenula cijelu istinu i tok dogadjaja (uzrocno/posljedicno) i sve je to ostaviljeno u takvoj verziji da kopka po tim (VJECNO) izludjenim glavama...

Nikada se tamo nece naci neko pametan da im laze sta ih ZAISTA "zadesi", ali u prvom redu ZASTO!!!

KOSOVO
07-11-2005, 21:22
je najnovije ponizenje i najnoviji poraz koji ceka Srbiju... a nece ga dati dobrovoljno, pa da spasi bar malo obraza...nego ce se i za to boriti kao luda, da bi na kraju i tu - POTPUNO POPUSILA! Srbija...

Popuscima kraja nema!

Srpski BBC
07-11-2005, 21:40
Dear peoples this is a serbian BBC alive in the Belgrade studio.This is report written by people who are polite and scared about what is hapening in Serbian Kosovo,Zgrozavam se ja nemam leba da jedem i mojih desetoro dece nema sta da jede nema donacija nemamo skolu crkvu su na srusili u ovom selu je devesto dece a nemaju de da idu u skolu obraduju se kad nam dode neki kamion iz Beograda Nisa Banja Luke Bijeljine Novog Sada I drugih gradova ali nam pomoc uglavnom stize od SPC u NJemackoj iz Toronta Cikaga Stize nam pomoc i od Srp.kul.drustva Prosvjeta malo i od SS division Rim i tako snalazimo se molimo boga da nam pomogne:Evo neki dan nisam mogo drva da nacepam jer me boljase leda a moja deca moji ceri i sinovi ljubim ja njih meni pomognu i tako eto prezivljavamo bruka ima nas ovde oko 4000 i ne mozemo da izademo napolje jer se ih bojimo a najblize selo srpsko je 13 km daleko a tu ima i kafic za nasu omladinu a crkva se nalazi 4 km daleko prema Peci.Nemamo nista jedino da bizim za Bosnu ili Hrvatsku ili Makedoniju drugdje nemam gdje imam rodbinu u tim drzavama a da li ce me primiti ne vjerujem jer i njih je puno.Neznam sta da radim.
This is unhappy storyand we are must shame for what is hapening with Serbian and other non-Albanian peoples on Kosovo.For Serbian BBC from Kosovo Mirjana Tackovic

kaze se
12-12-2005, 14:55
Ko pod drugim jamu kopa
sam u nju pada!