PDA

Pogledaj cijelu verziju : Majka ubila bebu - VIZE VIZE VIZE

VLATKO
05-11-2005, 02:35
Stravično čedomorstvo u Zagrebu -
Majka ubila bebu
Autor MARINA BOROVAC, DIJANA JURASIĆ, ANDREA KASANIĆ

Naša je Karla izgledala kao da spava. Žena i ja ne vjerujemo da joj je Petra namjerno naudila rekao je jučer Marijan P., djed 23-godišnje Petre P. D., osumnjičene za teško ubojstvo svoje 23 dana stare kćerke Karle. Prema policijskom izvješću, Petru P. D. u srijedu ujutro iznervirao je bebin plač pa ju je oko 5.40 sati uhvatila za nadlakticu i natkoljenicu i počela tresti. Zatim je glavom kćeri udarila nekoliko puta o stol za prematanje. Obdukcijom je ustanovljeno da je malena od udaraca zadobila višestruke prijelome svoda lubanje s ozljedom mozga, od čega je umrla. Majka je privedena istražnom sucu, a njezinu drugu, jednogodišnju kćer Valeriju socijalni su radnici odveli u dom za nezbrinutu djecu.

Ostala bez roditelja
Iz stana na šestom katu u Ulici Sigetje njegovu unuku Petru, koju je odgojio sa suprugom Nadom, odvela je policija. Žena i ja bili smo Petrini staratelji. Njezina majka, a naša kći Ksenija, umrla je kad je Petri bilo samo pet godina. Nedugo nakon te tragedije u prometnoj nesreći u Njemačkoj poginuo joj je i otac Davor. Živjela je s nama, mi smo je školovali, završila je srednju poljoprivrednu školu. Spetljala se sa Željkom, mislim da se preziva Vitko, i jedno su vrijeme živjeli ovdje zajedno s nama. No, on po cijele dane nije ništa radio, ja sam ih sve uzdržavao sa svojih 3500 kuna mirovine. Kad više nisam mogao izdržati, istjerao sam ga.

Druga trudnoća
Da je Petra s istim muškarcem ostala drugi put trudna, djed nije znao.
Bio sam dulje vrijeme u vikendici, a i kad sam je vidio, nisam primijetio da je trudna niti mi je ona što govorila. Iz rodilišta na Svetom Duhu Željko ju je dovezao k nama. Bila je sve ovo vrijeme vesela, nisam primjećivao da je nešto tišti. Kupili smo joj kolica za djete, hranu, čajeve, bebi nismo davali običnu vodu već smo i to kupovali. A otac djevojčica za njih pitao kaže djed Petre P. D.

Ma ekao sam ja, VIZE VIZE VIZE

PRVI
05-11-2005, 11:04
Put otvaram tvoj kretenski post...

Predlazem ti da prekines sa takvim ×××××rijama... da ti ne pocnem slati clanke iz srbije gdje se novorodjencad ostavlja u sumi divljim zvijeroima i psima lutalicama...gdje otac napravi trudnom svoju kcer...itd... sav takav jad ima u svim zemljama... Pitanje je samo novina koje to vole objavljivati...

VIZE VIZE VIZE!!!!!!
05-11-2005, 18:40
VIZE VIZE VIZE i za bebe!!!!

SVE SVE SVE SVE ....... PERAD, VLAKOVE, AUTA, SVE SVE SVE ODSTRANITI!!!!!!!!!
SVIMA VIIIIIIZZZZZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE........ .................................................. .................................................. .................... TILT! :))

TATA ti je kreten, da nije napravio bi coveka, a ne Ustasku Vrecu Govana, na privremenom radu u Svedskoj! :smile06:

Sta si ti sve lepio po forumu mamu ti pokvarenu ××××× u onu arijsku pizdu njenu smrdljivu!? :smile06:
Mars bre dzukelo. :smile06: :))

vizualan
05-11-2005, 20:02
Sto PUTA sam ti rekao...

VIZE SU SAMO ZA SRBE!VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!
VIZE SU SAMO ZA SRBE!

NAVODI
05-11-2005, 23:55
ČINJENIČNI NAVODI
U Bosni i Hercegovini su 1990. godine, prvi put nakon Drugog svjetskog rata, održani višestranački izbori. Na republičkom nivou, SDA (Stranka demokratske akcije), glavna stranka bosanskih Muslimana, osvojila je 86 mjesta u Skupštini; SDS (Srpska demokratska stranka), glavna stranka bosanskih Srba, osvojila je 72 mjesta, a HDZ (Hrvatska demokratska zajednica), glavna stranka bosanskih Hrvata, osvojila je 44 mjesta u Skupštini. U politici SDS-a naglašavalo se jedinstvo Srba unutar zajedničke države. Početkom 1991. SDS je počeo da organizuje određena područja Bosne i Hercegovine u srpske regionalne strukture.

NAVODI
05-11-2005, 23:56
Dana 25. juna 1991., Slovenija i Hrvatska su proglasile nezavisnost od SFRJ-a. Sljedećeg dana JNA je ušla u oružani sukob u Sloveniji, a nedugo nakon toga izbile su borbe u Hrvatskoj. U jesen 1991. JNA je počela da povlači svoje snage iz Hrvatske i da ih razmješta u Bosni i Hercegovini. SDS je, u sprezi s određenim elementima iz JNA, naoružao bosanske Srbe u BiH.

Dana 24. oktobra 1991. osnovana je zasebna skupština bosanskih Srba, u kojoj je dominirao SDS, kao najviše predstavničko i zakonodavno tijelo Srba u Bosni i Hercegovini. Skupština bosanskih Srba je 21. novembra 1991. usvojila odluku kojom je podržala srpske autonomne oblasti proglašene u BiH, a 9. januara 1992., ta Skupština je proglasila Srpsku Republiku Bosnu i Hercegovinu, kasnije nazvanu Republikom Srpskom. Dana 28. februara 1992., u članu 2 Ustava Srpske Republike Bosne i Hercegovine proglašeno je "da teritorija te republike obuhvata srpske autonomne regije, opštine i druge srpske etničke cjeline, uključujući i područja u kojima je u Drugom svjetskom ratu izvršen genocid nad srpskim narodom." Ta su područja proglašena dijelom jugoslovenske savezne države.

NAVODI
05-11-2005, 23:57
Ubrzo nakon što je 6. aprila 1992. BiH međunarodno priznata kao nezavisna država, u Sarajevu su izbila neprijateljstva, što je označilo početak sukoba u tom gradu koji će trajati do 1995. godine. Još i prije početka sukoba, oružane snage su zauzele strateške položaje u Sarajevu i oko njega. Grad je potom podvrgnut blokadi, granatiranju i snajperskom djelovanju s tih položaja. Od maja 1992., snage bosanskih Srba pod komandom i kontrolom generala Ratka MLADIĆA granatirale su i snajperski djelovale po civilnim dijelovima grada i po njegovom civilnom stanovništvu i ustanovama, ubijajući i ranjavajući civile, te time i vršile teror nad civilnim stanovništvom. Artiljerijski i snajperski napadi izvođeni su uglavnom sa položaja na okolnim brdima iznad Sarajeva, odakle su napadači imali jasan pogled s visine na grad, njegovo stanovništvo i ustanove.