PDA

Pogledaj cijelu verziju : DOLIJAO JOS JEDAN...

Spasoje
22-10-2005, 11:53
U istražni centar Županijskog suda u Karlovcu policija je jučer prepratila 60godišnjeg hrvatskoga državljanina iz Pule za kojega se osnovano sumnja da je L

od 1991. do 1995. na području Slunja počinio kazneno djelo ratnog zločina protiv civilnog stanovništva, priopćeno je danas iz Policijske uprave karlovačke.

Glasnogovornik PU -a Tomislav Kotić je rekao da je osumnjičenik bio pripadnik neprijateljskih postrojbi za vrijeme Domovinskog rata, te da je prije živio na području Karlovačke županije, a sada je stanovnik Pule, gdje je i uhićen.

Do novog boravišta osumnjičenoga za to teško kazneno djelo došlo se "temeljem suradnje i kriminalističke obrade djelatnika PU karlovačke i POA-e", rekao je Kotić.

Zamjenik županijske državne odvjetnice Karlovačke županije Antun Stanković Moćan rekao je da je osumnjičenik saslušan jučer u Istražnom centru Županijskog suda u Karlovcu i da mu je određen pritvor od 48 sati.

ne znam
22-10-2005, 12:01
kako se je uspio toliko dugo prikrivati?? To me zabrinjava...

No...neka se zna...NIKADA sigurni nisu! NIGDJE!! Mozda se koji i uspije prikriti...i to prodje... ali, NECE ih biti mnogo!

Milane IMAMO TE!!!
22-10-2005, 19:56
Iz pouzdanih izvora u Karlovcu doznajemo da je 60-godišnji državljanin koji je uhićen u Puli i priveden u istražni centar Županijskog suda u Karlovcu zbog osnovane sumnje da je od 1991. do 1995. godine na slunjskome području počinio ratni zločin protiv civilnog stanovništva Milan Čačić Braco, koji je rođen 1945. godine i prije rata živio u Slunju, gdje mu i danas živi dio obitelji.
- Čačić je na slunjskome području pobio 120 mještana i za to postoje svjedoci zbog kojih ga se tereti i zbog čega su ga sada napokon i uhitili. No, znamo da je ubijao nedužne civile i u Škrtićima kod Slunjskih Brda pred Karlovcem, ali tu nije ostavio svjedoke i zato ga za to neće moći optužiti. Nakon rata pobjegao je u Italiju na takozvani privremeni rad i tako izbjegao hrvatskoj pravdi, ali i pogledima nekadašnjih sumještana Slunjana, koji ga pamte kao nasilnog, grubog čovjeka sklonog upravo takvim strahotama. Koliko znam, posljednjih nekoliko godina živi u Puli - potvrđuje naš izvor te dodaje da je zadovoljan što ga je pravda napokon stigla.

Neslužbeno doznajemo da hrvatska pravosudna i druga tijela predvođena POA-om tragaju i za Desankom, Čačićevom suprugom, koja je također osumnjičena za ratni zločin.

Hocemo
22-10-2005, 22:24
li da ga rascerecimo? ili da ga posaljemo za Hag? Pobiti toliko civila? i to u svojoj!!! DOMOVINI! i joe se ueuditi vratiti u nju? I zivjeti u njoj! Daj mi ga bre da ga GA SE JA DOCEPAM!!

treba ga
23-10-2005, 15:25
dati Slunjanima da sa njim obracunaju! To je najbolje!!

Pa kako oni odluce...

KAZE SE
23-10-2005, 18:56
da ce sudjenje biti IPAK u Slunju!!

IPAK
24-10-2005, 09:42
Mene zabrinjava KAKO je on uspio zivjeti u HR toliko godina a da nije uhvacen?? TO! mene zabrinjava.

Ipak neka se ne zavaravajau!!! Uvjeren sam da ih u HR nema vise (takvog kalibra) od koliko prsta ima na jednoj ruci... ALI moramo i to poloviti!