PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jedna granata na Drvar - svi Srbi>>>KLIS!

USTASO
21-10-2005, 19:17
Obratite paznju kako Srbi reagiraju...Plavsic:

\"MOŽDA u isto vreme ili nešto kasnije, čini mi se da je bio juli mesec, neprijatelj je počeo da napada našu zapadnu granicu. Načelnik Generalštaba Milovanović bio je tada lociran u Drvaru i vodio je odbrambene operacije u području Grahova, Glamoča, Drvara.
Otišla sam u Drvar, prva granata u ovom ratu pala je na grad i bila sam začuđena koliko su se stanovnici uplašili. Upoređivala sam to sa situacijom oko Sarajeva, gde granate padaju od samog početka rata i gde je narod organizovao sebi život i u takvim uslovima. Bila je nedelja i otišla sam u crkvu da se pomolim Bogu za taj grad, očekujući da je crkva puna. Međutim, osim mene, u crkvi je pet-šest starijih osoba. Molim se Bogu i čudim se narodu. Setih se da na ulazu u grad piše Titov Drvar. To me povrati u stvarnost i zaključih da je to “neverujući narod”: Bože, oprosti im i spasi ih. Izašla sam posle službe, a na ulici, oko crkve, mnogo naroda - šetaju, raspravljaju i u mene mrko gledaju.

Iz opštine su tražili da se oglasim preko Radio Drvara, što sam i učinila. Između ostalog, rekla sam “da ostanu, da ne beže, da brane svoje kuće i porodice, a to će učiniti i naša vojska. To se od njih očekuje kao od rodoljuba. Jednom su bili spremni da izginu za jednog čoveka - srbomrsca koji je u krajnjoj liniji i kriv za ovaj rat. Izginulo je tada hiljadu mladih ljudi. Sada se od njih očekuje da zajedno sa našom vojskom odbrane svoj Drvar.” Kada sam izlazila iz zgrade okupili su se svi oni iz SUBNOR-a i posmatrali me kao najvećeg neprijatelja. Neće da čuju istinu.\"

Pa jebote
21-10-2005, 23:46
Kako je lako sa Srbima ratovat - osprasis jednu granatu nasumce na grad..i u nekoliko je sati prazan!

Niti vojske niti covjeka...

A ja se
22-10-2005, 16:14
nacudio kako je sve tamo oko Pasuljeva, Drvara, Mrkonjica, Jajca popadalo takvom brzinom...?

A ono bila dosta jedna granata...i? cistina!

tako je
27-10-2005, 18:22
to uvjek bilo...kad se malo zapucalo, onako malo ozbiljnije...

Srbi klissss....

HA HA HA HA
27-10-2005, 18:49
NE LUPETAJ 99,7 POSTO SRBA SU PRAVOLSAVCI AKO MI NE VJERUJES POGLEDAJ NA WIKIPEDIA NA VASEM TAKORECI SRPSKOM JEZIKU HRVATSKOG PODRUCJA I UVJERICES SE A STO SMO BIJEZALI VIDICE DA SMO U TIM OPSTINAMA SADA VECINA U OVOJ HRVATSKO-MUSLIMANSKOJ FEDERACIJA.HA HA HA OPET SRBI BIJEDE AJMO PRAVOSLAVCI JEDAN GO KATOLCIMA JEDAN BALIJAMA