PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pokop dijela od 190 tisuća ljudi

Never Forget
21-10-2005, 10:43
U maceljskom selu Fruki u subotu će na svečanoj komemoraciji biti pokopani posmrtni ostaci 1163 žrtve koje su u Maceljskoj šumi u lipnju 1945., nakon završetka ratnih operacija ubile tadašnje vlasti, a među njima je ubijen i 21 svećenik iz samostana u Krapini. L

Posmrtni ostatci maceljskih žrtava, u organizaciji bivše saborske Komisije za ratne i poratne žrtve, ekshumirani su 1991./92. samo djelomičnim iskapanjem pojedinih grobnica. Tada su prebačeni na Zavod za patologiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, da bi 2002. bili pokopani na Mirogoju odakle će u subotu biti odvezeni i pohranjeni u kosturnicu uz buduću crkvu u Fruki.

Svečanom obredu ukopa i misi, koju će za sve žrtve Križnoga puta predvoditi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, u ime pokrovitelja hrvatske Vlade nazočna će biti potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor.

Organizatori ukopa su župa sv. Jurja - Đurmanec, Udruga URV Hrvatski domobran, Hrvatsko društvo političkih zatvorenika i Časnički klub 242.

Po podacima bivše saborske Komisije za utvrđivanje hrvatskih ratnih i poratnih žrtava, nakon završetka Drugog svjetskog rata Titovi su partizani na maceljskom području bez suda pobili između 12 i 17 tisuća ljudi, domobrana i civila, koji su nakon što su ih saveznici izručili Titovoj vojsci, među više od 400 tisuća ostalih vojnika i civila, križnim putevima vraćani s Bleiburškog polja.

Posmrtni ostatci ekshumirani su iz 23 jame, a na maceljskom području u krugu od pet kilometara nalazi se još oko 150 neistraženih grobišta.

Po procjeni Komisije, takvih je grobišta u Hrvatskoj više od 700, u BiH 90, a oko 200 u Sloveniji.

Memorial
21-10-2005, 10:44
Po slovenskim službenim procjenama, za vrijeme komunističke vlasti nakon rata je poubijano oko 190 tisuća ljudi.

S desne strane ceste Krapina-slovenska granica, na lokalitetu Lepe bukve, iz jedne od jama izvađeni su i identificirani kosturi 421 žrtve. U toj su jami zajedno bili zatrpani 400 časnika hrvatske vojske i 21 svećenik, koji su odvedeni iz samostana u Krapini.

Njihove likvidacije provodila je zloglasna Ozna, a zapovjednik joj je bio Stjepan Hršak.

Inače, u Zagrebačkoj nadbiskupiji Macelj je mjesto gdje je stradalo najviše svećenika, bogoslova i franjevaca. Bili su to franjevci iz provincije Bosne Srebrne, iz Hercegovačke provincije, iz Vrhbosanske nadbiskupije iz Đakovačke i Krčke biskupije te Zagrebačke nadbiskupije.

Sve vrijeme, od zločina u lipnju 1945. sve do 1990., na maceljskom je području bilo zabranjeno planinarenje, branje gljiva i lov kako planinari, lovci i seljaci slučajno ne bi otkrili ulegnuća u zemlji. Ta se grobišta lako prepoznaju i po drukčijoj boji trave koja tamo raste.

Prva spomen-misa slavljena je nakon 45 godina šutnje na lokalitetu Lepa bukva 9. lipnja 1991., a predvodio ju je pokojni kardinal Franjo Kuharić.

Pod pokroviteljstvom Grada Zagreba za sudionike maceljske komemoracije i pokopa posmrtnih ostataka žrtava komunističkog pokolja svibanj-lipanj 1945., u subotu, 22. listopada, organiziran je besplatan autobusni prijevoz za Macelj, s polaskom u 10 sati ispred zgrade pošte na Glavnom kolodvoru.

E...moj
21-10-2005, 18:37
VSG-u(P), znam ja da ti svrsavas kad ovo citas... ali vas je to kostalo - u najmanju ruku YUGE (SRBOSLAVIJE), a KAKO??? da vas onda (za)volimo...??

Kad znamo da ste takvi kakvi jeste...

SVE se to pamti, moj VSG-u(P)...SVE!!

Svi znamo, i svi smo naoruzani - NIKADA vise bez oruzja...nema tog rezima koji ce nas IKADA vise razoruzati! Zaboravi...!!

Sve se
21-10-2005, 23:47
Vraca - sve se placa!

Pa Tito
22-10-2005, 00:40
nije Srbin ××××× jedna ustaska. U tekstu lepo pise da su odgovorni Titovi partizani.

U redovima Titovih partizana su se borili i hrvatski partizani, ili tvoje misljenje varira zavisno od toga sta se slavi.

Drugo, u tekstu pise da su stradali pripadnici HR vojske. Koje vojske, ako izuzmemo onu iz sastava Titovih partiana? Jedino se, kao zakljucak, namece da se radi o ustaskoj vojsci, vojsci jednog krvavog rezima ustolicenog od strane fasisticke Nemacke i Italije, rezima koji je doziveo poraz.

Po kom osnovu optuzujes Srbe za pomeuti slucaj?

Tebi i Grgi i nekolicini vas su Srbi dezurni krivci za sve. Vec sam jednom rekao, mozda su Srbi krivi za potapanje Titanika, ili istrebljenje dinosaurusa.
Ima tu neka tajna veza.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ajd sad, mars u ××××× materinu i uvrti jednom u tu ludu glavu da su HR i SL komunisti drmali Jugom, a svi Srbi na visokim plozajima proglaseni disidentima.

Sta mislis, magarce, koliko je taj rezim u kojem su dominirali HR i SL, skratio Srba za glavu, koliko ih je zavrsilo na Golom otoku, koliko ih je pojeo mrak?!

Jos jednom, mars u ××××× materinu.

P.S. Na ovaj topik Srbi se nisu javljali jer niko nije primetio direktnu ili iskljucivu umesanost Srba, vec Titovog rezima. Sad kada si poceo da ××××s protiv Srba, eto ti odgovora.

smrc, smrc, smrc
22-10-2005, 01:28
Franjevci su bili i ostali ustase, jos jadnici placu za "nazi puppet state" :))

××××××sti profesore (jesi li ti siguran da ti nisi kakav "profesor" u kakvoj ludnici, drzis predavanje ludima, a niko te ne ××××, jer si i sam lud?) places li i ti? :smile06:

Placi, placi i narici jadne govnoljube i ostale "gromobrane" koje su zlocesto partizani pobili kao stoku koja i jesu bila. Najveca od kada su "covekoliki poceli da hodaju na dve noge"! :smile06: :))

Bas mi ih je zao...... smrc, smrc .... :smile06:

.

kolega, za Titanik neznam, ali za Dinosauruse .... ××××× li ga, koliko smo star narod, sve je moguce, sve je moguce .... :smile06:

pozdrav, :)

Govnoljube VGS-e,
22-10-2005, 15:44
jel jos cmizdris za fasistima?

VSG-u(P)
22-10-2005, 16:06
Hr vojska su UGLAVNOM bili ustase! Ali bilo je i domobrana, ne bas tako malo, ali i MNOGO!! vise civila!!

Rat je VSG-u(P) zavrsio 08/05-1945!

Ti pokolji su se dogadjali od 15/05-1945, pa cijelo ljeto, a u manjem dijelu je to nastavljeno do 1948, i to u JASENOVCU!! Sta se radi sa porazenom vojskom?? Kazi? Kolje? ubija??

Sta bi bilo da smo mi vas 1995 SVE pokokali...a mogli smo SVE!! i vojsku i civile! SVE!! Ne mi smo vam omogucili da se nakon stoljetnog lutanje i raznih peripetija, genocida i svasta sta vas na tom bodljikavom putu zadesi, - da se vratite u maticu - MATICU SRBIJU!! Humano fino!

Masovno ubijanje zarobljenika (civila i vojske) nas VSG-u(P) zlocin! a to su napravili CETNICI koju su prije koji mjesec promjenili kokardu za zvijezdu! A Tito je zmirio... nije znao sve detalje, ili nije htio znati...ili su mu precutali...?

Tako ste vi rezonirali i u Srebrnici...pokolji sve musko...tako Srbi i rezoniraju!! Zato su i tamo gdje jesu! Te ih "zadesi", sto ih zadesi...

Minimax: ustadoh ja
22-10-2005, 20:58
Uglavnom VGSe? :smile06: Hahahaha! :))

A ...

"Sta se radi sa porazenom vojskom?? Kazi? Kolje? ubija??"

Samo jedno dvolicno djubre kao ti, jedna ljudska kanalizacija .... saprajzzzz .... opet kao ti ..... moze da izjavi nesto ovako!

Kako su i radi cega nastale ove izreke VGSe?

"Horvat nem ember!" (Hrvat nije covek.) Ova madjarska narodna poslovica/izreka, nastala nakon sto su Hrvati pomagali Austrijancima gusenje ustanka u Madjarskoj (pokusali su se otcepiti od Austrije), kada su Hrvati masakrirali madjarske zarobljenike.

Italijani su "Oruzje hrvatskih vojnika je malj" plasirali nakon ubijanja uhvacenih italijanskih vojnika u Prvom Svetskom Ratu - maljem.

Oprem Dobro, vrlo, vrlo Dobro nasa Vreco Govana iz Svedske!

:smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06:

Kazem ja
22-10-2005, 22:27
i 100 putq sam to ponovio! Tudjman nas je upropastio...TJ nije dao da rijesimo problem 1995 onako kako je trabalo...

MILO ZA DRAGO!! svi znamo da se taj problem inace potpuno rijesiti nikad nece!

Tudjman vas
22-10-2005, 22:52
je upropastio to je tacno, ali steta majku sto odape, da zavrsi posao - da vas totalno izoluje od sveta sto i zasluzujete, da vas baci u jos vecu bedu i siromastvo, sto takodje zasluzujete, da napravi jos nekoliko enormno bogatih tajkuna i mafijasa, sto nije stigao jos vise da naseli Zagreb Hercegovancima i ostalim seljacima...

Bas vas je lepo sredio, ali bas steta, mogao je jos.
:( :( :(

Ali moras
23-10-2005, 01:41
priznati, sjebao je puno srbocigana i zato ga mrzite.
Nije bio posle rata dobar za hrvate ali jebao je svim srbima majku.
Samo vi njega mrzite, ni mi ga ne volimo ali srbi treba da ga se secaju bre radi guzenja po vama. KAKO STE SE LEPO BRE VOZILI U TRAKTORIMA, KAO DA IDETE NA IZLET I ZATO BI TREBALI LJUBITI FRANJU, ILI KAKO VI KAZETE SRANJU, RAVNO U DUPE BRE ××××× VAM MATERINA.

Jeste,
23-10-2005, 02:14
trebao je da dozvoli da se jos vise Hrvatske popali i opljacka, da bi se danas jos vise zaduzili, jer od nekakvog novca popaljena srpska sela treba obnoviti, ganc nove kuce popraviti, i sve ostalo VRATITI NA SVOJE MESTO.... a to sve kosta novca, sto bas i nije velika briga nase ×××××× VGS-a jer nejogova neka crkavica (ako uopste) ide u Svedsku kasu, ne Hrvatsku.

Alo VGS-e,
23-10-2005, 02:20
ne odgovori mi, jel jos ronis krokodilske suze za zakletim fasistima i zlikavcima koji obrukase tvoju naciju???
Ako ako, samo roni, mace ces pishati.

E hvala Titovim, Bakaricevim i Kardeljovim partizanima sto se najebase majki najvecem sljamu ljudskog roda od postanka sveta do danas.

VIDIS
23-10-2005, 15:46
Zato VSG-U(P), ××××n Tudjmanu mater, znao je sta ste napravili (bio je general JA u ono vrijeme, ali je ×××××ski dozvoli da odete - i to jos od Hrvata ukradenim traktorima!!

Ja se nacuditi nisam mogao kad sam slusao one njegove ×××××ske izjave na radiju za "oluje"... Srbi ostanite kod kuce i u miru sacekajte legalnu HR vlast..."... Ja bi da vas gone sve do Drine u tri pizde materine...pa ko izdrzi neka ide preko, a ko ne u jamu!

Ma bre bre
24-10-2005, 00:38
VGS-e, majmune, sto se ne drzis teme koju si sam postavio.

Ajde, placiumocnico jedna, evo os maramicu da obrises suze, ili ti 'sine obrisi sline' pa da pricamo lajk a men, a ne da mi tu cmizdris lajk placiumocnica jedna.

Da ti otkrijem tajnu, Titini partizani su onom fasistickom sljamu jebali majku, i puno im hvala za to, jer je bar mir trajao sledecih 45 godina, dakle isplatilo so.

Medjutim, ja cu sad da ti otvorim oci.
Vi ste strasno dobro prosli prema onome sta ste zasluzili - prakticno ste prosli nekaznjeno, a sve to mozete zahvaliti Titu. Mozete mu zahvaliti do groba sto recimo Zagreb nije doziveo sudbinu Berlina, ili Drezdena, a mogao je da dozivi vrlo lako. Sta mislis da su Srbi sa bracom Rusima usetali u Zagreb!!!!!!
Sta mislis kako bi se provele one umocnice sto su prosipale vrelu vodu po antifasistima, ha?????
Eh da je tako bilo, ne bi vam vise padao na pamet fasizam za vek vekova - marsiranje crnokusuljasa po Zadru, okupljanja, obelezavanje najjadnijih dana iz vase istorije, velicanje Pavelica koji vas je prodao, i da ne nabrajem.
NISTA OD TOGA NEBI BILO A VI BI NAUCILI LEKCIJU ZA VEK VEKOVA.
Ovako, ne da niste stradali, vec bi se usudio reci da ste ostali nekaznjeni.

Samo da se adjin kacusa uputila prema Zagrebu, istorija na Balkanu bi bila daleko drukcija - ne bi vise bilo fasizma u rvata.

Zato prst u uvo budalo, i zapevaj iz svega glasa "Dobro smo prosli, dobros smo prosli", ili onu "Druze Tito, ti si nama mio...."

pevaj VGSe pevaj bre
24-10-2005, 01:17
Ajde bre VGSe bre iz punog grla bre:

"Druze TITO ti si nama mio,
ali si nas mnogo bre ubio!

Umlatio mnogo domobrana,
i ustasa najgorih govana!

Legije i bojne samo si ih meo,
bio nas je svatko, tko je kako hteo!

Ref:

U Bleiburgu, u Bleiburgu ne kosi se trava,
gnojena je govnima od ustaskih glava. 2x

Solo: (improvizacija, mozes i da zvizdis)

Umlatio mnogo domobrana,
i ustasa najgorih govana!

Ref:

gnojena je govnima od ustaskih glava.

gnojena je govnima od ustaskih glava.

gnojena je govnima iz ustaskih glava.

(fade out ...... utisava se postepeno, e, sada je trenutak za suze, da bi pokazao onima koji te slusaju, koliko je ovo sve dirljivo) "

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

:smile16: :smile16: :smile16:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

BRE! :))

Ne mogu
24-10-2005, 01:52
a da ne prokomentarisem jos jednu od najzescih u nizu VGS-ovih gluposti.

Kaze VGS:
"Rat je VSG-u(P) zavrsio 08/05-1945!"

I onda mali Djokica (citaj nas VGS), zamislja ovako : "rat se zavrsio, a sad se razidjite svojim kucama i nastavite ziveti u miru i bratstvu i jedinstvu - GOTOVOOOOOOOOOO!"
HAHAHAHAHAHAHAHA
HAAAAAAAAHAAAAAAA

A zemlja u bedi i neimastini, ratom opustosena, sa teskim traumama "bratubilackog" rata, zemlja razjedinjena i posvadjana, zemlja koja je vrvila od unutrasnjih neprijatelja (ukljucujuci i one koje VGS oplakuje),, koji su bili spremni na svaki mig iznutra ili sa strane, pa da se late oruzja i na krenu na rusenje vlasti i nove pokolje.
Npr, onaj zlikavac Pavelic posle begstva u Italiju, tamo se i zadrzao nekoliko meseci ni zbog cega drugog vec u ocekivanju da svakog trenutka dobije signal da krene u zemlju na rusenje Jugoslavije (naucio da ga ustolicavaju iz Italije, jbga).

Dakle, ciscenje od govana moralo je da potraje, jer su te fekalije predstavljale "trojanske konje" u zemlji, koji od politicki nezainteresovane i mirne mase (dobrog suseda) kada su u defanzivi,od cas posla se pretvore u monstruma kad za to dodje cas.

Kakav zavrsetak rata 08/05-1945, budalo?! Saradnici okupatora nikada nisu potpisali akt kapitulacije. Voljda ti je poznato da su se Siptari digli na ustanak bas posle tog tvog datuma.
Isto tako ti je poznato da je na gomile ustasa bilo ubacivano u zemlju od 45. - 48. dok i onaj glavni Kvaternik nije dolijao da bi konacno shvatili da im je KOS postavio zamku i 'usao u bubrege'.

Ona komunisticka vlast mogla da odahne tek kada je Hruscov sleteo na Surcin.

VGS-e, bre Juga je priznata od USA tek 1949. u jeku IB-a, ne zato sto su konacno shvatili da je Titina vlast legitimna i zasluzna, vec sto su vise isli Rusima uz njeznik, inace ko zna kad bi Jugu priznali.

Posle ovoga, jel shvatas koliko je glupo pominjanje 8.5.45 u doticnom kontekstu, ili da crtam???

Kolega BRE
24-10-2005, 01:59
svaka cast na pesmici, ulepsao si mi dan. :) :) :)

HAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAA

Rigarci BRE!!!

P.S. Ma ja ovoga VGS-a ucim, ali nista ne shvata - sporo pamti brzo zaboravlja - jedinicar BRE!

:o)
24-10-2005, 05:35
Ju ar veri velkam bre! :))

Najbolji rigarci! :)

u ovome
24-10-2005, 12:39
...se djelomicno (oduzmi samo rijec "legitimina") slazem.

"Juga je priznata od USA tek 1949. u jeku IB-a, ne zato sto su konacno shvatili da je Titina vlast legitimna i zasluzna, vec sto su vise isli Rusima uz njeznik, inace ko zna kad bi Jugu priznali."

A zasto?? Zato je su oni znali da je to nelegalna tvorevina, umjetna, smrdljiva, neprirodna i perverzna.. te su zbog SSSR-a to napravili!!

E sad... sta je sa cetnicima koji su presvukli uniforme (kokarda>>zvijezda?)

Vecina tih pobijenih ljudi NIJE bila u vojsci...

Drugo da i je: TO JE ZLOCIN!!! kako god ti da okrenes - TO JE ZLOCIN!! Tezak zlocin...

Neprijatelja se poslije neprijateljstva internira, i(LI) sudi... najcesce mu se daje amnestija da se stvar cim prije zalijeci...tako je Tudjman VAMA to davao JOS za vrijeme rata...vi ju niste nikad zvanicno prihvatili, ali se njom sluzite kad vam odgovara! I zato vas tako malo sudimo...

Sta su Amerikanci i Rusi napravili sa 10-ak miliuna nijemaca vojnika poslije 08/10-1945? Pobili?? A da ne govorim o jos najmanje 40 milijuna sipmpatizera!

To sta je napravljeno sa Hrvatima to je strasan zlocin! TOCKA!!

Sta smo mi radili od 1991-1945?? Imali smo na stotine hiljada "trojanskih konja" u utrobi... do zuba naoruzanog neprijetelja na nekoliko hiljada kilometra fronta...koji su svakog casa htjeli "JURNUTI" da dokrajce 30% amputaciju na 100%, a ti Trojanski konji su spijunirali i samo cekali trenutak...

IPAK... vidis NISMO vas pokokali...

Zasto je sve to bila najveca tajna u YU?? Zasto je to bila tabu tema?

Pa jebi ga
24-10-2005, 13:37
VGS-e, Ameri su imali na umu kraljevinu Jugoslavije, Tito je mudrom igrom i kokanjem politickih protivnika pobedio i ucvrstio vlast, i cvrstom rukom je drzao tu vlast do kraja.
Zar mislis da su vam Ameri planirali dati drzavu koja je bila u ratu sa njima. Lepo u istoriji ima zapisano da je NDH objavila rat Americi.

Sa perspektive komunista, oni nisu imali izbora nego da se obracunavaju sa politickim protivnicima bez milosti, ukljucujuci i ustase i cetnike.
Dakle ni cetnici nisu bili postedjeni, pa ni komunisti koji su podrzavali Staljina, ili su bar sapatom pokazali simpatije prema istom.

Pricam ti, ali tebi ne vredi pricati, da se komunisticki sistem obracunavao nemilosrdno bez obzira na nacionalnost. Ja ti pricam o Golom otoku, a ti i dalje po svome. Ja ti pricam o vremenu "Dva bez duse, treci bez glave", ti opet po svome. Ja ti pricam o tome da su skoro svi srpski vrhunski politicari bili smenjeni ili likvidirani, a ti opet po svome.

Koji ti je njeznik, kada ces shvatiti da Titov sistem nije mazio Srbe.

Sto se tice abolicije, ona je vazila za sve ne samo za cetnike. Bilo je i ustasa i domobrana koji su prelazili u partizane, to znam vrlo dobro.
To sto je bio manji odziv od strane ustasa, ako je bio, to je njihov problem. U mnogome zavisi sta je okupilo u borbene redove. Cetnike je okupilo borba protiv okupatora a za Jugoslaviju, sto se u osnovi poklapalo sa ciljevima komunista, Ustase je okupila borba rame uz rame sa okupatorom a protiv bilo kakve Jugoslavije, sto se kosi se kosilo sa ciljevima borbe komunista.
Pa sto se onda cudis sto su se cetnici vise odazivali.

Sto se tice dogadjaja 95. samo cu ti reci da lupas gluposti, ili se pravis lud pa kao ne znas da niste smeli ni prdnuti vise od onoga sto su vam Ameri dozvolili, oni isti koji su vam prokrcili put. Vi ste ipak napravili ×××××× i mimo dogovora, pa ste palili i ubijali civile, i sve ono o cemu Trpimir prica, pa se sad cesete.
Rekao sam ti, tema o dogadjajima iz 95. ovde uopste ne stoje, rekao sam ti da ne mesas babe i zabe, i zbog toga ja od sada ostajem pri naslovu, odnosno dogadjajima posle II sv. rata.

I jos
24-10-2005, 13:55
nesto, SAD nisu odmah priznali Jugoslaviju zbog komunistickog rezima na vlasti u vremenu kada je taj reim bio usko povezan sa SSSR-om. Zna se vrlo dobro kakav Ameri imaju stav prema komunistickim rezimima sirom sveta.
Onog momenta kad se Tito okrenuo protiv SSSR-a, Ameri su momentalno okrenuli curak, i poceli da pomazu Titov rezim. Dakle, cista americka politika, koja se nikada ne rukovodi po nekakvoj pravdi ili zasluzi vec po sopstvenim interesima.

Da li je ta vlast bila dobra, presudice istorija, samo znam jedno, da smo tada ziveli u miru i lepo, i da je ta drzava i njena spoljna politika bila prihvacena i cenjena od ogromnog dela sveta.

Slazem se
24-10-2005, 15:52
Da ste vi VISE od Hrvata najebali za vrijeme infrombiroa (Goli Otok), slazem se da bi Ameri htjeli kraljevinu YU, i nekakvu DEMOKRACIJU... OK. Hr im sigurno nije bila na kraj pameti...

ali sta se YU tice poslije WW2... pa YU se je razvijala negdje od sredine 50-ih pa do kraja 60-ih brze od zapada (SA VRLO NISKOG NIVOA!! - Kina ima danas prirastaj do 10% godisnje ali?? sa VRLO niskog nivoa je krenula...), ali je poslije otisla po qurcu... Spasavali su ju malo (guzenja)istok, malo (guzenja)zapad...krediti, ratne reparacije... uglavnom odrzavana je na neradu!! los, primitivan sistem, koji je mogao donekle funkcoionirati samo na NERADU zahvaljujuci hladnom ratu i blokovskoj podjeljenosti...

kad je to proslo...SVE je otislo u Qurac... a trebalo je puno prije...

VGSe bre bre?!
24-10-2005, 18:29
VGSe bre?!?!

"Spasavali su ju malo (guzenja)istok, malo (guzenja)zapad..."

Pa zar to nije isto sada sa hrvatskom?
Zar stvarno mislis da smete da prdnete od nemaca i EU, a jos cete manje, zar niste zaduzeni vise nego sto je bila ta zemlja koje se gadis? :))

"uglavnom odrzavana je na neradu!! los, primitivan sistem, koji je mogao donekle funkcoionirati samo na NERADU"

Hoces reci da hrvatska grca u dugovima zato sto funkcionise na RADU? :))

VGSe, VGSe ........

:))

VSG-u(P)
24-10-2005, 21:20
Hrvatske su financije vrlo, vrlo zdrave! Valuta je 12 godina stabilna(ija) od DM-a(Eura) ili barem na tom nivou... manjak u budzetu je oko 3% sto je podnosnljivo...(Njemacki Fransuski manjci su preko 4%, te bi po pravilima - NA KOJIMA JE BAS NJEMACKA INZISTIRALA - situacija je jos gora u Grckoj i Portugalu) - trebali biti novcano kaznjeni...(ali je bez veze to tebi govoriti kad ti to ne kuzis... kad jednu najjednostavniju stvar ne shvacas - odnos postotka duga - na BDP, proracunski manjci - sta to znaci - uzrocno/posljedicno... spominjes danasnje dolare sa dolarima iz 1975, kad je YU BDP bio 2000$/capita, a YU duzna tih famoznih - ondasnjih 20 milijardi$!

Hrvatska NE grca u dugovima, (81% BDP-a, A Srbija 123%, Grcka 110%, Italija 102% itd).

Sta se YU tice, da ponovim...zivjela je na neradu, mucki, korupciji, pljacki. Njom su vladali uglavnom seljacine (nazalost i hrvatske, no Srbi su debelo prednjacili...!), primitivci...
SLJAM! kad je dug koji se je uzimao bez veze... dosao na naplatu! SVE je otislo kamo je i otislo..a ko je NAJLOSIJE u svemu tomeprosao?? Da SRBIJA!! zato sto je ona od sistema (citaj "bratstva i jedinstva") najvise profitirala, najvise pocicala...cuda su se slijevala Savom na Kalimegdan...

Da ti ne spominjem situaciju u srBskoj ekonomiji, inflaciji, jadu itd...SADA! itd....itd...samo to sto ti spomenu jednom tu "da si isao na kavu u Trst..." ili tako nesto, govori o nacinu razmisljanja, rasipanja, ta je lova dobivena NERADOM! - neku ju je na kraju morao platiti!...

Dakle Svede,
25-10-2005, 03:56
slazes se da su i Srbi bili zrtve represije Titovog rezima. E hvala kurcu da si se bar sa necim slozio.
E pa kad je vec tako, da li si jos uvek zagovornik misljenja da treba blamirati iskljucivo Srbe za doticno stradanje ili Titov rezim na prvom mestu???

Sto se tice ekonomije bivse Juge, to nema veze sa temom; dovoljno sam rekao na ovome forumu sta mislim o tome, pa tako nemam komentar na ovom mestu.

mora se
25-10-2005, 10:06
Priznati da NITI Srbi nisu mogli biti "Srbi" u YU...da je Tito IPAK spasio vecinu HR naroda od potpunog posrbljenja...od de-fecto stvaranja prave SRBOSLAVIJE... bila je "napola"... vi ste dominirali, ali IPAK niste mogli raditi BAS sta ste htjeli za Tita... To je tocno!

Tito je bio hohstapler, i njemu je bilo bitno da ima cim vecu drzavu kojom ce vladati... meo je nacinalizam pod tepih...sto je za ono doba mozda i bilo OK... iskoristio blokovsku podjeljenost svijeta maximalno, a zivjelo se je na principu kreditne kartice... kupujes na kredit, kad dodje naplata, posudis kredit da platis nju, pa tako u krug...malo reparacije, malo zicanja na Istok, pa zbog balansa malo na zapad... i sve to jednom puce...

Sta je dobro za Titove vlasti je to, da je donekle obuzdao SrBski nacionalizam, a Hrvatski je satro...

No ode on, ode komunizam, ode blokovska podjeljenost... i SVE ode tamo kamo ode... i "zadesi" nas sto nas zadesi...

VGSe bre bre
25-10-2005, 10:16
a ko je kriv za to sto nas zadesi?

ajde sad iskreno, bez koristenja nazi terminologije i iz svoje glave, ne propaganda dr. ××××××.

ok?

takoodje dobijas moj iskren odgovor posle.

da vidim mozes li pricati kao covek ili ces uvek biti ona ista ×××××× sa foruma - VGS! :))

NO?!

VSG-u(P)
25-10-2005, 11:34
Zaodne republike su bile jedine koje su donekla funkcionirale, Srbija je imala enrgije i mozda Hrane...no veci dio akumulacije je isao na Kosovo, Makedoniju, CG, pa i BiH...a ko je stvarao akomulaciju? Ti koji su ju stvarali NISU mogli naprijed...

Neggdje oko 1970 je BDP u sloveniji bio 3000$ a na Kosovu 200 $. Drzava je bila konglomerat - TOTALNE suprotnosti...cim vise na istok i jugoistok tim vise srednjek vijeka... divljine, mucke, korupcije, nerada itd...

To je broj 1!

ODMAH poslije Titove smrti su pocele nepatosti...sve sta je on meo pod tepih je pocelo pomalo izvirivati, RACUNI su poceli dolaziti na naplatu...

A ko to moze platiti?? Samo onaj koji nesto stvara... ZNA SE! Vise se od nerada zivjeti nije moglo 8ustvari to se je pocelo uvidjati vec1-2 godine prije Titove smrti..)

Trece...zadnji cavao u lijes je zabio SANU projekt, kojeg je Milosevic poceo provoditi...ON je bio katalizator svih kontradikcija, Njegova velikosrpska pojava je sokirala SVE...

i DEFINITIVNU tocku na sve to je dao jos pad berlinskog zida...komunizma i SSSR-a...

VSG-u(P)
25-10-2005, 11:34
Vi ste ostali zacahureni u perverzni komunizam, mi smo (JA!!! SVE KOJE ZNAM!!) pojavom Milosevica poceli smisljati u SOKU kako se SPASITI!! od te velikosrpske divljine, posasti, agresivnosti, sovinizma, LUDILA!!!Negdje oko 1987-1988 je SVIMA postalo jasno da je spas - JEDINI spas u samostalnoj drzavi - OTKACENJU od srednjevjekovlja, LUDILA, VELIKOSRPSTVA...

Zapad je htio zadrzati YU ali ju "demokratizirati"... to sa Milosevicem i Srbijom NIJE bilo moguce... RAZLIKE su u YU bile SVE vece i vece... pritisak naroda u Sloveniji i HR je prisilio komuniste na PRVE slobodne izbore... I prisilio ih je da PRIHVATE rezultate tih izbora...NA njima je narod rekao svoje! Poslije je dosao i referendum o YU -da ili ne- u HR 94 % NE! Narod je rekao SVOJE!!

Ali to Srbija, velikosrpstvo nije moglo prihvatiti... CICA je bila previse draga... Komunisti i dinosaurus JNA ne bi imali od cega zivjeti... da ne duljim... Zgazimestanske proipreme su se pocele ostvarivati u realnosti... za pijandure, kriminalce zatvorenike, koljace je dosao eldoradio... oruzje... paljevina SVEOSTEG SRPSTVA... i da ne duljim...

i zurim... i za SAV taj zlocin koji ste prouzrocili ste fenomenalno dobro prosli...

E moj VGS-e
25-10-2005, 12:58
hajd nastavi sam sa sobom i dalje, nemam nista protiv. Neznam gde ces samo zavrsiti.
A poceo si o stradanju onih okorelih fasista, i naravno bacio temu pod noge, i nastavio srati ono sta ti se svidja.

Kao satro, jedan od nas mu postavio pitanje:

"VGSe bre bre a ko je kriv za to sto nas zadesi?"

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAAAAAAAAHAAAAAAAA

Moj VGS-e, nisi vise dobar ni za spamiranje, provaljen si odavno.

Nego, os ti maramicu, reci ti meni?

Jos jedna
25-10-2005, 13:02
stvar vrlo porazna za tebe - i ti sam sebe nazivas VGS-om :( :( :(

da jos malo
25-10-2005, 13:23
...skratim... NAJVECA JE GRESKA VERSILLES! YU se NIKADA nije smjla uopce uspastaviti! To je bila zemlja koju su samo kontradikcije spajale...

Da bar Srbija nije bila najjaca po vojsci, broju ljudi...OPET bi se sve mirno razrjesilo...jer ta krtetensako daleko preveliko samopouzdanje, mitomanska svjest, ludilo itd NE bi moglo biti takvo i prouzrociti to sto je prouzrocilo ... Mi da smo bili najjaci, (bar ne potpuno razoruzani) - rijesili bi sve mirno...kao u SSSr-u, Cehoslovackoj... ali eto,,, oruzje je bilo u krivim rukama...ludilo u krivim glavama...

itd...

drugim rijecima - za sve su krivi Srbi!! 100%

Mi smo drzavu dobili, vi takodjer (jos samo da CG ode, te da se rijesi pitanje Kosova - konacno!

Ali bilo je jako skupo... NAZALOST!! druge alternative nije bilo, osim nestajanja sa povjesne pozornice...mi smo dokazali da smo sposobni opstati...

a vi?? Neznam... bojim se da su vam dani odbrojeni... sve ukazuje na to!

Pa da
25-10-2005, 13:48
jbte, najveca greska Versaja je sto vas nisu pripojili Italiji. Talijani bi sa vam vec drukcije - tretirali bi vas kao provinciju i provincijalce, sto u sustini i jeste, bez ikakvog izgleda da ikada dobijete nezavisnost, a ne kao ludi Aca Karadjordjevic koji vas je stavio u istu ravan sa pobednicima.

Zna se kako treba prema porazenima i onima koji dodju da klece "prosimo vas, primite nas!"

Hajde VGS-e
25-10-2005, 13:59
ti si pametan covek (ma zajebavam se, budalo :) ), sta bi bilo sa vama da niste dosli pred Acom da klecite i da prosite za prijem, ili da Aca nije bio tako velike duse i siroka srca pa vas odbio (jer mu se bas u tom momentu nesto pripisalo, npr.)???

Kud bi ste, gde bi ste, u koje dvore na timarenje konja, ha???

VSG-u(P)
25-10-2005, 19:29
Hrvatska je NAZALOST naivna...mora se priznati, nezrela politicki, prilicno razjedinjena ...te 1918 NIJA znala prepoznati STA je Srbija... (OK, Radic je rekao, "ne srljajte u BGD kao guske u maglu", ali ga dovoljno ljudi NIJE! slusalo!... bilo je otpora, ali ne bi se moglo reci da je bio takav da bi se pripojenje YU moglo smatrati potpuno nasilno, ali nije biti bilo referenduma...×××× ga...tako je bilo...sta ces!

Srbija je u roku od nekoliko godina doslovce OGLODALA Hrvatsku... Niko ju nikada u tako kratkom roku osisao nije toliko kao Srbija u nekoliko godina poslije 1918! Srpska je policija i vojska u rekordnom vremenu zuzela SVE polozaje u HR, a vjerojatno i u ostatku YU... Hrvati su bili osamuceni kao nikad...u tolikom soku da su bili paralizirani... to im je bio PRVI pravi susret sa orijentom/ bizantskom divljinom u nekoliko stotina godina (poslije Turaka, samo Turke nisu imali u njedrima, nego na granicama...a vas u njedrima)... poslije je doslo do ubijanja hrvatskih poslanika u BGD skupstini...diktatura... TEK onda su se pojavile Ustase... tek onda je poceo pravi OTPOR toj divljini...prva osveta za ubojstvo Radica i co je bilo ubojstvo kralja Alexandra u Marseillu 1934. Tako su nastale Ustase... PRVI pravi otpor! Ali ×××× ga... Hitler i musolini je NJIH stavio na vlast u HR... nazalost... oni su samo trebali biti u vojsci, a vladati su trebali drugi...demokratsko izabrani, SPOSOBNI!!! a ne Ustase... ali sta se je onda moglo Hitleru i Musoliniju... ...itd

VGSe bre bre bre
25-10-2005, 19:40
VGSe ajde ti nama pravo reci koliko si ti tableta progutao danas? Drzis li se ti onog sto ti je ljecnik prepisao ili uzimas sakom proizvoljno? Znas li ti da je to opasno ××××te? Postaces ovisan bre bre! Postaces ovisan isto kao sto si ovisan od naseg jebanja ovde na forumu bre bre. :))
Priznaj da volis kad te guzimo! Fale tebi Srbi itekako moj VGSe, nebi ih ovako virtualno dudlao danima i godinama ovde da ti ne nedostaju. :smile06:
A sto ne podudlas onome Srbu sto ti zenu krese u Svedskoj? Mogli bi zajedno ti i tvoja gospodja pa da napravite onu "manage-jadu", ima on verujem, kao i uostalom svi mi Srbi, dooooobru kurcinu koja bi mogla da podnese pored svakodnevnog dudlanja tvoje gospodje i tvoje! Kao od sale! :)) Rekao bi ti odma - nema problema sine, samo zevaj! :smile06:

citaj - UCI
25-10-2005, 20:11
I pocni lijepiti one interesantne stvari... VSG-u(P),

Ili kkao rekoh, lijepiti pocinjem JA!

hehehehehehe
25-10-2005, 21:59
Pa sta ako pocnes lepiti neka VGS ××××××??? Radio si to uvek, uvek si sabotirao i spamirao forum! Koga bre boli ××××× za to?
Niko te ionako nece citati, tebe ovde samo koristimo za zajebanciju! :smile06: Tvoja rec ili ono sto si nalepio/napisao uopste nije relevantno! :smile06:
A radi tebe samoga .... samo ti lepi! :smile06: :))

Nisi mi
25-10-2005, 22:50
odgovorio VGS-e na moje isensl pitanje, a ono glasi "Sta bi ste vi da Aca nije bio sirokogrud?"
Kuda biste? Kod kojih gazda na timarenje konja?
Da ne bi slucajno Talijano proglasili kraljevinu THS (Talijana, Hrvata i Slovenaca)?
Bi ali u kurcu, taj film ne bi gledao.
Po mom misljenju, sada bi se, bato moj, u Dalmaciji pricao cisti talijanski.

Da cujem tvoje misljenje, NO?

Jednostavno!
26-10-2005, 07:50
Trebalo je proglasiti nezavisnost - 1918! Ali bojim se da onda HR zaista nije imala nekih sposobnijih politicara...inace to nam je i najveca mana...koju osjecamo dan danas...nesto smo malo naucili, ali smo jos daleko... idemo naprijed ali sporo...jos koji 10-ak godina pa cemo valjda i na tom planu stati na noge... a onda?? hehhee...

sompipolizimicmar
26-10-2005, 08:11
Hehehehehehehe! :smile06:
VGSe, moras POD HITNO da kazes dve zrele onome ljecniku tvome, u vezi doziranja .... jebase ti tablete mater! :))

"Trebalo je proglasiti nezavisnost - 1918! Ali bojim se da onda HR zaista nije imala nekih sposobnijih politicara.."

Stvarno ta tvoja verzija istorije bi se isto trebala stampati, bar kao "crtani romani"! :))
Kakvu bre nezavisnost budalo ×××××? :smile06:
Pa bili ste na GUBITNICKOJ STRANI majmune jedan! :smile06:
To je isto kao da si "odvalio" da se Austrougarska trebala proglasiti pobednikom u Prvom Svetskom?! :smile17:
Pa nas ACA je imao ponudu da vam pregazi zastavu i tim cinom "POROBI VAS GOVNA I SVE TERITORIJE PO KOJIMA STE ONAKO DIVLJI SRALI", ali ne .... pravi Srbin, sirokogrudan i fer (lud, if ju ask mi), pa vas stavi pod krilo i proglasi bracom! :smile06:
Cu li njega, "trebali su da proglase nezavisnost"?!?!?! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Jao "profesore", taj tvoj mozak majmunski bi trebalo "donirati" znanstvenicima kada pandrknes (sto ne i pre?), da mogu oni studije i tabele da objavljuju i da te izucavaju stoljecima, da vide koliko "mising linkova" ti imas, i gde je "majka priroda" zajebala stvar! :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Joj...koja si
26-10-2005, 11:10
ti ovcetina... OK - jasno je da za proglasenje nezavisnosti nije bilo vremena... rat je zavrsio krajem listopada... Hr je bila razjedinjena, vakuum je trajao malo vise od mjesec dana...(panslavizam je ne zaboravi, bio je HR ideja..koja se je nazalost pokazala katastrofalnom)... ONDA NIJE bilo nikog u HR ko bi organiziranije mogao prodiskutirati stvari i donjeti neku pametnu odluku... i tako je HR odsrljala u.... Bizant, Balkan...a da vecina naroda POJIMA imala nije kud idu i srljaju...

Sad, oni koji su tom Versillesu i tom poretku kumovali 1918, su MORALI 1990 pomoci da se taj kaos od drzave, nesreca za sve nekako mirno raspusti... nesto slicno skandinaviji... ali NE... da neidem u detalje...

ustaso glupa VGSe
26-10-2005, 12:35
ne, u pravu si .... idi u ××××× materinu umesto toga,×××××ne glupi majmunski. koliko ti malo znas o istoriji to je katastrofa! :smile06: kod tebe je i istorija iskrivljena isto kao ono sa onim leptirima i potocicem. ti si potpuno psihicki sjeban tip i stvarno ne zelim s tobom raspravljati u ovoj temi. :smile06: ××××s mi sve, kad bi te negde ufatio, tako bi ti majku ×××× - s gustom! :)) ti si veoma dobar predstavnik prosecnog hrvata i hrvatske, govno od coveka, govno u dusi, govno u srcu, govno u glavi! hodajuca Vreca Govana iz Svedske! :))
mars bre majmune! :smile06: nemam vremena tebe uciti ovde koliko je 1 + 1, kad ce tvoj konacni, ozbiljni i iskreni odgovor biti 3 ili 7?! :smile06:
a pushiti ces ovde pushiti, kao i do sada .... :smile06:

dec a fakin´ promis! :)) :smile06:

Pa da
26-10-2005, 13:40
jbte, kod njega je sve UPROSTENO:
"Rat se zavrsio - nikom nista, tu je bilo malo vakuma ....bla bla bla trc "

Drugi primer uproscavanja stvari je ono u stili "Rat je zavrsen 8.5.45., gotovo, demokracija je tu, hajde da se razidjemo kucama - nema rata, nema ××××××, nema podrivanja, nema pretnji.... ×××× ga, juce crna noc a danas vedar i suncan dan."
HAHAHAHAHAHAHAHAHA
E moj ti, al si naivan.

Bre VGS-e, o sudbini Evrope su odlucivale sile pobednice a ne porazene.

Kada ste stupili u Kraljevinu SHS, i onako kako ste primljeni u Kraljevinu (kao ravnopravan narod sa Srbima), tada su vam se sirom otvorila vrata ka samostalnosti. Da nije bilo tako i ludog Ace, sada bi ste jedino cvileli kao Korzikanci, ili neka tamo provincija u Italiji.

JOJ VSG-u(P)
26-10-2005, 18:14
Zaista me zabavlja ovakva korespondencija...

Recimo interesantna je tvoja reakcija - na izjavu: "HR je trebala proglasiti nezavisnost 1918"!!

A ti reflexno, kao pravi Srbin: "A ACO? sta bi on to gledao skrstenih ruku"...nesto tako, ne sjecam se sad tocno kako si to rekao, ali je duh izjave tu...

Znaci HRVATSKA JE!! Srbija, odnosno Srbija ima pravo i TREBA ju osvojiti, podjarmiti...posrbiti...kolonizirati.... Vidis ja NIKADA tako reagirao ne bi... HR nikada Srbija bila nije... kao niti Vojvodina na pr...

Vidis TI si tipican Srbin... reflexno reagiras kao Srbin...

Ja kazem VIZE!!! Sta mislis??

ALI ALI
26-10-2005, 22:31
Zamisli VSG-u(P), da smo mi kojim cudom imali ljude politicare i da smo proglasili nezavisnost... dans ne bi nikada znali za toooliiiikooo zla, zlocina, destrukcije... bili bi NORMALNI dio EU-a sa zivotnim standardom barem 5 puta visim od danasnjeg, imali bi barem 50% vise stanovnika, a vi... hrvatski Srbi, bili bi civilizirani, normalni, vise se ne bi zvali tim pogrdnim imenom "SRBI" i ne bi NIKADA znali za tolike genocide sta vas zadese... sprdali bi se na maticu... kao i mi...

ZAMISLi - IMAGINE!!! IMAGINE!!!IMAGINE!!!IMAGINE!!!IMAGINE!!!IMAGINE!!! IMAGINE!!!IMAGINE!!!IMAGINE!!!IMAGINE!!!,

MOJ VSG-u(P)!

Ja te
27-10-2005, 00:22
VGS-e krstim a ti prdis po svome.

Ja ti pricam da su sile pobednice crtale mapu sveta u Versaju, a ti uporno trabunjas o nekakvom imaginarnom samoproglasenju.

Cak i da ti dam za pravo da bi ste mogli iskamciti nekakvu samostalnost (sto je isto kao pravljenje racuna bez krcmara), veliko je pitanje u kojim granicama???
Vise nego 100% sam ubedjen da bi Italiji pripala Istra i Dalmacija, Istocna Slavonija bi garantovano pripala Srbiji, i onda se pitam sta bi vam ostalo?????

Ali da ti jos jednom ponovim, zemlje pobednice su crtale granice a ne porazene, kako ne mozes to da shvatis?!

I jos nesto
27-10-2005, 01:28
VGS-e, ti meni inputiras ono na sta ja nisam ni pomislio:

"Znaci HRVATSKA JE!! Srbija, odnosno Srbija ima pravo i TREBA ju osvojiti, podjarmiti...posrbiti...kolonizirati...."

Ne, ja nisam zagovornik podjarmljivanju, jer to opet vodi u nestabilnost, rovarenje, terorizam. Ja samo tvrdim, da je bilo drukcije da danas verovatno ne bi bili samostalni li bi bili ali u nekim smesnim granicama.
Sto se tice vase samostalnosti, profitirali ste i ujedinjenjem 1918. i u Jajcu 43. U prvom slucaju jer ste postali jedan od 3 konstitutivna naroda u Kraljevini, a drugi put jer ste postali jedna od 6 ravnopravnih republika sa pravom otcepljenja, i granicama i politickom ustrojstvu o kojem ste samo mogli sanjati.

Da zakljucim, po mom misljenju, da nije bilo Jugoslavija (SHS i SFRJ), ne bi bili ni samostalne Hrvatske danas.

I nemoj da mi naturas ono sta nisam rekao.

Vucko
27-10-2005, 03:26
Ko drugom jamu kopa sam u nju pada!