PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sudska lakrdija u Vojvodini

VLATKO
21-10-2005, 02:17
OBRAT Svjedokinja promijenila iskaz na temelju kojega je Jovan Petković (33) osuđen za zločin
Optuženi Jovan ipak me nije silovao!
Autor BORIS GAJDUKOV

SLAVONSKI BROD - Na obnovljenom suđenju protiv Jovana Petkovića (33) iz Pakraca zbog zločina protiv čovječnosti i povrede prava ratnih zarobljenika dogodio se obrat.

Optužen je da je sredinom 1993. kao stražar u logoru Stara Gradiška zlostavljao i silovao ratnu zarobljenicu Nevenku P. (53) iz Kovačevca kod Nove Gradiške. Optuženi je 1996. u Požegi osuđen na 12 godina zatvora. Putem međunarodne tjeralice uhićen je u Švicarskoj u lipnju 2005. i pritvoren, ali je zatražio obnovu suđenja.

Jučer je priznao da je 1993. bio pripadnik srpskih formacija tzv. SAO Krajine i stražar u logoru. Ali, odbacio je optužbu da je oštećenu silovao, te psihički i fizički zlostavljao. Nevenkine tvrdnje o silovanju ne odgovaraju istini, stvarno ne znam o čemu ona to govori rekao je Petković.

Nevenka P. je 1993. i 1996. dala dva identična iskaza i oba je puta potvrdila da ju je Petković silovao dok je kao pripadnica ZNG-a bila zatvorena u logoru Stara Gradiška. No, jučer je sve opovrgnula. Sada ga vidim uživo nakon 12 godina i mogu reći da me on nije silovao. Pogriješila sam jer su mi tijekom istražnog postupka predočili fotografije bivših stražara u logoru.

Činilo mi se da je na jednoj od slika i Jovan, ali sada vidim da sam se zabunila. Valjda je na slikama bio netko sličan njemu. Bila sam psihički rastrojena i zato sam pogriješila rekla je oštećena.

Suđenje se nastavlja 28. listopada zbog potrebe za iskazom istražnog suca u Požegi Branimira Miljevića, koji je 1993. ispitao oštećenu. Sud će ispitati i dvojicu Hrvata koji su s oštećenom bili zatvoreni u starogradiškom logoru.

//////////
Ovoj zeni je konacno proradila savest, a ko zna koliko je Srba optuzeno za ono sta nisu uradili u stilu "Ma on je, ko ga sisa, Srbin je, sto da ne izdrzava kaznu bas zato sto je Srbin"
Secate se sudjenja onoj zeni iz Zadra?

Nista, optuzenom, ili ti ostecenom cete morati platitit debelo vreme provedeno u ztavoru, traume, maltretiranje i naravno sudke troskove.
A tako ce bogami biti sve vise u buduce, jer dolazi vrme, hteli vi to ili ne, da mic po mic dovedete tu lakrdiju od sudstva u red. Valjda je i to predmet pregovora sa EU.

P.S. iznijavam se zbog greske na tipkovnici. Kad sam ukapirao, ode jbga. :(

Hej Srbine
21-10-2005, 11:39
Sto ti mislis dali bi se ovakove strahote dogadale da nije bilo rata kojeg ste nam vi nametnuli.Nauci vec jednom da ne cackas mecku. Ti mislis da si kul zato jer ovakove provokacije radis ovdje nonstop i jer se osjecas sigurnim da ti se nemoze uci u trag. Zamisli se sto bi ti se moglo dogoditi da te se otkrije. Opet bi netko drugi bio kriv za zvjerstva nad neduznim Srbinom. Samo tako nastavi i ti i tvoji i opet ce vam se dogoditi jednog dana neka oluja i vi neduzni cete opet nadrapati.Ne isplati vam se ovo.