PDA

Pogledaj cijelu verziju : STVARI KOJE SE MALO (CITAJ: NIKAKO) POMINJU U BEOGRADU!!

Ustani Bane .....
20-10-2005, 18:20
Debakl samita!

Skup petnaestak sefova evropskih drzava obelezen haosom u Zagrebu i napadom na “srpski vagon” voza za Solun.

Zagrebacki samit predsednika srednjoevropskih zemalja bio je prava nocna mora za glavni grad Hrvatske i njegove stanovnike. Dva dana boravka petnaestorice „mitteleuropskih predsednika” napravile su od hrvatske metropole haos i rasulo kakvo nije ostalo ni iza srednjovekovnih pohoda Huna i Avara.
Pocelo je s losom koordinacijom domace policije i tajnih sluzbi sa osiguranjima gostiju, pa niko od zagrebackih policajaca nije imao pojma kada predsednicki avioni zapravo treba da slete na „Pleso”. Put od aerodroma do hotela „Westin” (bivsi „Interkontinental”, a zatim bivsa „Opera”!) bio je zatvoren satima, mada je uobicajeno da se „cuvane trase” zatvaraju na svega dvadesetak minuta. Radilo se o saobracajnicama koje kroz Novi Zagreb vode do strogog centra grada prolazeci kroz njihove najfrekventnije ulice, tako da je citav javni prevoz bio paralizovan, od autobusa do tramvaja. Ni hitna pomoc, ni vatrogasci nisu dobili dozvolu da obilaze nepregledne kolone automobila, a zdravstvene sluzbe Zagreba jos ne objavljuju da li je zbog takvog presedana bilo zrtava.

Kad su se evropski gosti konacno smestili u hotelu „Njestin” u samom centru Zagreba, domacini su im ponudili izlazak u elegantno zdanje Hrvatskog narodnog kazalista, manje od stotinjak metara udaljeno od hotela u kome su odseli. Naravno, politicka, privredna i kulturna elita Evrope nije iskazala nikakav interes da preko najlepseg gradskog trga prodje pesice, pa su pretenciozne crne limuzine neukusno zakocile ispred samog ruba crvenog tepiha kojim je bila okruzena najstarija teatarska kuca u Hrvatskoj.
Na programu je bio poznati mjuzikl Alfi Kabilja „Jalta, Jalta”, najavljen kao „izvorni hrvatski proizvod s univerzalnom porukom”. Gosti nisu pokazali smisao za ovakvu vrstu jeftinog politickog humora, pa je vecina ostala u svojim hotelskim sobama. Radni deo zagrebackog samita, koji se inace i dalje smatra samitom „balkanskih zemalja”, protekao je uobicajeno neinventivno. Gosti su hvalili domacine sto su konacno shvatili da im je mesto u Evropi s kojom sto pre treba da usklade svoje politicke, pravne, kulturne i opsteljudske vrednosti i manire.

>

Ustani Bane .....
20-10-2005, 18:22
>

Predsednik Srbije i Crne Gore, cest i omiljen sagovornik predsednika Stjepana Mesica, zato je odmah rekao „neupucenim strancima” kako je ubedjen da ce Hrvatska u najskorije vreme vratiti sve ljude koji su izbegli iz zemlje od dolaska na vlast Franje Tudjmana 1990. godine.

Nekako u isto vreme grupa od dvadesetak mladih gradskih delinkvenata je na Glavnom zeljeznickom kolodvoru u Zagrebu upala u nocni voz koji je od Ciriha vozio za Solun. Vredjali su putnike za koje su pretpostavili da su Srbi posto su sedeli u „srpskom vagonu”, a putnicka kola su zatim zapalili benzinom. Materijalna steta je ogromna, utvrdila je kasnija uprava Hrvatskih zeljeznica. Neobicno je da se u blizini pogromaskog napada nije zatekao nijedan policajac od kojih je, inace, tih dana vrveo citav Zagreb, niti je bilo ko od nadleznih sprecio pozar, jer jedan vagon ipak gori duze od sibice. Sve sto je o ovom dogadjaju moglo da se sazna, bila je pretpostavka nadleznih u Glavnom zeljeznickom kolodvoru u Zagrebu i policijskim sluzbama da su huligani bili dokoni i nisu imali pojma sta rade, a mozda su bili kivni i zbog cinjenice da se u njihovom gradu odrzava sastanak sefova srednjoevropskih drzava.
Neki od uzrujanih Zagrepcana bunili su se sto su „dokoni huligani” svoj napad izveli u tako krivo vreme „da nas posrame pred Evropom”, ali mnogo vise besa izazvao je cenovnik boravka srednjoevropskih predsednika u Zagrebu. Domaci ekonomisti izracunali su da doseze svotu od 35 miliona kuna ili nesto manje od pet miliona evra. Poredjenja radi, dnevna zarada svih stanovnika Zagreba iznosi 80 miliona kuna, pa je ocito da je „Cro-summit” pojeo skoro polovinu te svote.

Nesto o tome rekao je, u razgovoru s nemackim industrijalcem i predstavnikom Evropske unije za veze sa zapadnim Balkanom, dr Klausom Mangoldom i predsednik Hrvatske gospodarske komore (ranije Privredne komore Hrvatske) Nadan Vidosevic. Njegova recenica jedina je vredna pomena u citavom debaklu „cro-mitteleuropskog summita”:
“Zasto strani ulagaci samo preuzimaju hrvatsko trziste, a niti ne pokusavaju od njega napraviti srediste ekspanzije za citavu regiju?”
Odgovor je izostao, bilo iz (geo)politickih, bilo iz privrednih, bilo iz kurtoaznih razloga. Dr Klaus Mangold samo je lakonski pohvalio prirodne lepote Hrvatske i njeno divno more...

><

Ustani bane .....
20-10-2005, 18:23
>

Kao prvo, izvinjavam se zbog jos jedne sasvim nenamerne grjeske u naslovu. :))

Imam jedno pitanje nasoj dezurnoj forumskoj budali Vreci Govana iz Svedske: Sta je bre ovo VGSe bre??? ×××× lud zbunjenog, niko nista nezna ..... "napravile su od hrvatske metropole haos i rasulo kakvo nije ostalo ni iza srednjovekovnih pohoda Huna i Avara." :)) :)) :))

Zamisli ××××××stine da im organizujete pozorisnu predstavu na vasem jeziku, koga bre to interesuje? Nije ni cudo sto ih je vecina ostala u svojim sobama i "grickala kikiriki" iz mini bara! :))

Slusaj ovo leba ti: "Neki od uzrujanih Zagrepcˇana bunili su se sˇto su „dokoni huligani” svoj napad izveli u tako krivo vreme „da nas posrame pred Evropom” .... znaci u redu je praviti takva ×××××× i paliti Evropske vozove koji imaju tu nesrecu da voze kroz hrvatsku .... samo je vreme napada na vozove trebalo "malo pomeriti"?!?! :))

A ceh za ovaj ocigledni "flop"? 5 miliona €, e VGSe, mogli ste i bez toga. Blam pred Evropom i jos vas kosta 5 mil. €!? :))

Naravoucenije:

Nije ni cudo sto vam svet i Evropa nedaju da organizujete nista drugo osim .... Sinjske Alke! :)) :)) :))

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Koji kurac
20-10-2005, 18:39
pricas Mile-Kurcogutacu?
Evropa nema sta da nam dozvoli, mi sami odlucujemo bre Mile-Govnojedacu sto da organiziramo.
Sto kazes bre budalo srbocetnicka, kako smo organizirali OLUJU sa Antom u glavnoj ulozi?
Vijorilo se je po cijeloj bivsoj Krajini, jelda bre Mile-Mother××××er.
Mile-Srbociganine, samo ti placi ovdje bre govno, sve dok ti oci ne postanu totalno kafeni, od pustih govana sto jedes.
Cudno da se nisi umorio pljuvati u vetar bre gedjo posrani, ali samo ti nastavi jer nitko te ne ×××× za suvu sljivu.
Dakle, nasatavi dok ti keva ne obrije brkove, a ako obrije bre hocemo da je nas tovar ×××× i da dobije bre dete kao sto si ti.
U ××××× materinu, mozes zamisliti, dva idiota kao sto si ti?
Koza mi se jezi pri toj mogucnosti, ×××× ga Mile-Popusimiobadvajaja, nadajmo se da necemo ispastati sa dva idiota kao sto si ti.

Jeste kolega,
20-10-2005, 23:32
jedino mogu organizovati "Sinjsku alku", ali ni to ne bas uvek uspesno. Secam se kad su bojkotovali instituciju Predsednika drzave, pa povuci pa potegni tipicno u HR maniru.

Inace, hvala ti za ovaj clanak koji je malo vise bacio svetla na doticni jadni samit. Doduse ja sam citao da je saobracaj nacisto kolapsirao, cuo sam i za napad na voz, ali su mi ostali detalji promakli, mislim upseh, koliko ih to sve kosta, pa "Jalta, Jalta" (hahahahahahaha)....

Drugi put pamet u glavu, pa takve samite poveriti mocnima i iskusnima - Beogradu.
Beograd je organizovao skup nesvrstanih BESPREKORNO, Beograd organizovao navjeci samit svetskih drzavnika u istoriji na sahrani Tita, opet BESPREKORNO. Koliko li je samo ugostio svetskih drzavnika, i koliko li je organizovao privrednih, sportskih i ostalih svetskih skupova sa dugom reputaciom metropole!

A sto se tice Zagreba, "ma prevelika teleca glava za macora" jbga.

Jel citas ti ovo VGS-e?

jadni nas VGS
21-10-2005, 00:05
Hehehehe! :)) Cita kolega, cita evo ga iznad tebe! :smile06:
Sada izigrava "undercover" pubertetliju i pokusava da nas isprovocira pominjuci kurceve, tovare, jebanje, gutanje (sve ono sto mu nedostaje od kada se preselio u Svedsku :)) )!
Hehehehe ehehe he! :smile06: Jadni nas, ludi VGS! :smile06: Da bi nas za××××, treba da treniras, citas, ucis se zajebanciju od nekog ko to zna (dajem casove, prvi besplatno, cak i za tebe), da bi mozda, posle izvesnog vremena podigao lestvicu tvog IQ-a za nekoliko desetina.
E, sada ××××m, znamo da to nije moguce, jel tako VGSe, samo hocu da ti posle ove jebade po forumu dam malo volje za zivot! :smile06:

:smile16:

VGSe bre
21-10-2005, 20:33
VGSe, neki komentar bre? Kako je ovo moguce usrati se ovako pred strancima bre? :smile06:
Hehehehehehe ehe hehe ehehe! :))
Daj neki komentar, ali se potpisi kao "VGS" ili kao "sompipopusimikurcinu" ...... nemoj da se sakrivas iza ovog idiotskog lika (opet neki novi stanovnik tvoje glave :smile06: ), ne treba ti to! :smile06: :))

VGS
21-10-2005, 21:57
VELIKA
GOVNA
SRPSKA
HEHEHE
CIGANI
HAHAHA
SRBIJA
GOVNJARSKA
:smile16: :smile16:

grickali kikiriki
22-10-2005, 01:31
:)) :)) :))

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA! :smile06:

\"Nije ni cudo sto ih je vecina ostala u svojim sobama i \"grickala kikiriki\" iz mini bara!\"

AHAHAHAHAHAHAHAHAHA! :smile06:

Svaka cast kolega bre! :smile06:

Grickali
22-10-2005, 02:03
kikiriki, i gledali na sat pitajuci se "kada ce pasti mrak da polegamo?!". :(

STA
22-10-2005, 17:31
VI SRPCUGE IMATE PRICAT DOK VAM JE BILO
JOZE HRVATA :tito:NEKO INEGDJE SE CULO ZA NEKU SUGOSLAVIJU A OTKAD JE ON KREPA OSLI STE U ××××× LEPE KEVE.
DOK JE ON S VAMI UPRAVLJA AJDE I NEKAKO
ALI BOGAMI VIDI SE ODAVNO NEMA tita PUNI STE SHITA:govana:TAKVI CETE I OSTAT JER NIKADA NISTE NI VALJALI
I SAD SVI SRBI MARS U TRI PICKE MATERINE
TAMO U VASU GOVNAVU otadzbinu OK

blam jebote!!
22-10-2005, 20:07
kako je zivotati ime onome fratru koji tebe krese? :)) treba mu objasniti da treba uz blagoslov svevisnjeg da te dobro kresne i u glavu! :))

sto se tice teme ...... ××××te bog kako uspeju da toliko ×××××× naprave za jedno jedino poslepodne?! i to pred svim tim strancima?!
mislim da nema nadaleko toliko nesposobnih amatera kao sto su ove nase idiotske komsije! :))
slazem se sa zemljakom, niko vam nece dati nista da organizujete, jer jedina stvar za koju ste sposobni je da u××××te nesto! nista osim "sinjske alke"! :))
dobro sve je moguce, ali tako se usrati i izblamirati pred strancima, e to je umetnost!
nemojte pogresno da me shvatite, ja mislim da ste vi nesposobni idioti, ne umetnici, to je bio samo "figjur of spic" BRE! :smile06:

nesposobni iranci
22-10-2005, 21:09
ma treba im oduzeti i tu alku, i tu su uspeli da u×××× nekoliko puta!

nista, ama bas nista neznaju,niti mogu organizovati osim ..... da vidimo ...... ubijanje baba s ledja i tako to! :smile06:

Ej cekajte
22-10-2005, 22:31
pa ne umeju ni tu "Svinjsku alku" da organizuju. Secate se onoga skandala oko dodele odlicja pobedniku od precjednika?

amateri
23-10-2005, 16:37
Zanaci ostaje im samo da organizuju to ubijanje baba s ledja!
Nikada nizasta drugo nisu ni bili! :))

EJJJJJJJ
24-10-2005, 14:01
GEDZOVANIJO SRBE NA VRBE

mate
24-10-2005, 18:23
Pa, mozda .... kad na VRBI rodi GROZDJE! :smile06:
Pre ce biti SRBE NAZAD U HRVATSKU! :smile06: :))
Cekaj mamlaze, cekaj ..... videcemo! :))

Zvuci
25-10-2005, 04:38
paradoksalno, ali inostrani cimbenici bi se isto samoubili od dosade da su poslati na Jadran. Nigde kockarnice, nikakvog desavanja.... samo zrikavci zricu.

Tek tamo bi radio mini bar sa kikirikijem i pistacima.

Najbolje bi bilo da obavezno organizuju posetu Beogradu u tim retkim situacijama. Dobro, ako im je nelagodno da pominju Beograd u naslovu, mogu napisati u stilu "Vecera na Splavovima uz ludi provod uz muziku do zore".
:) :) :)

Kolega Mile,
25-10-2005, 04:41
imas li ti neki bolji predlog za naziv ture do Splavova, za inostrane cimbenike i ostale VIP-ove, BRE?

Mile Touroperator
25-10-2005, 08:40
Ma imam kolega, kako nemam..... da bi se pokrila ta blamaza u diplomatskim krugovima, ovde mislim pre svega na to samoubijanje od dosade i grickanje kikirikija ..... mogli bi svi ti cimbenici da se posalju da posete "splavove i muziku do zore", uvijeno diplomatskim recnikom hrvata u: "Posjet povjesnom hrvatskom teritoriju" (Zemun itd.), ili tako nesto, znaju oni kako ce to "uviti", opasni su oni! :))

Kao .... prvo sastanci, pa onda hrvati u kazaliste, a stranski cimbeniks na:

"Dijer "cimbeniks", nau vi vil tejk ju on tour on d Splavovi, u historikl croejsn teritoriz, ver iz fan ol dej end najt. Ju vil travel vid basiz or carter-zrakomlatz, bikoz trejn ar not veri sejf hijer. If ju vont to si sam fudbol gejm, ic best tu si it vajl ju ar der, bikoz hijer vi kent garanti jor sejfti. Vajl ju vejting on jor transport to "historikal croejsn teritoriz", pliz DO NOT kontakt nase pucanstvo, bikoz ic big cens det ju vil bi robd or fuld on sam vejs, ivn der vi ken not garanti jor sejfti.
Konkljuzn: Ic mejbi best if ju dzast fak ol d mitings end fak to travel to zagreb, flaj dajrekrli tu Beograd. Der jor sejfti end ol d fan in d vorld vil bi garantid" - BRE BRE BRE! :o))

:smile06:

A sta mislis
25-10-2005, 13:34
kolega, kad se otvori ona kucica na Granici Rimskog Carstva sa nasim uniformisanim i srecnim VGS-om? :)
Ja mislim da ni jedan inozemni cimbenik nece propustiti videti tu znamenitost, jer videti repliku granice Rimskog Carstva je nesto sto se ne dozivljava svaki dan.

VIZE VIZE VIZE HAAAAAAAHAAAAAAAA

kolega
25-10-2005, 19:13
Pa da kolega, obavezno trebaju na putu za Beograd gde ce da se provedu kao bogovi, da svrate kod VGSa! :smile06: Da vide tu ××××××tinu u odeci Rimskog Legionara, sa malim blokom "na siroke i uske" na kojem smo mu stampali "VIZE", tu da ga fotografisu i pricaju kasnije unucima kakvu su budalu videli dole na Balkanu! :))
Da ga bre uslikaju svojim digi-kamerama, da ovekovece kako ga Srbi povratnici pljuvaju i sutiraju, da prenose svojima u EU parlamentu kakvo su cudo nevidjeno videli u inace dosadnoj hrvatskoj iz koje su morali da idu u Beograd na provod! :))
A sto se tice VGS, kolega njemu nista novo nece biti, on je jadnik navikao da ga svi zajebavaju, pljuvaju i jebu u mozak. Njemu isti ×××××! :smile06:

zar se sramis VGSe?
28-10-2005, 21:50
Sramis li se i od ove teme VGSe bre bre???
Neka, neka imas i od cega, toliko su svi nesposobni u tvojoj zemlji leptirova, da je to komicno bre bre! :))

Kakav
28-10-2005, 23:05
Je ovo ×××××n?
Dali si ti normalan bre posrani Gedjo?
Moj Mile-××××dzija, totalno si iso u ××××× materinu.

dzukelo jedna
29-10-2005, 00:14
ej ×××××ne pricaj Srpski bre da te ceo svet razume, sta to trabunjas bre? :smile16: