PDA

Pogledaj cijelu verziju : FORMULA E=MC2. TKO JE BILA OVA VELIKA HRVATICA?

MATIJA
20-10-2005, 01:31
E, idem da spavam, ovo je vise nedopustivo, potkrada mi se grjeska za grjeskom u ovim naslovima! :))

Kakva bre hrvatica bre .... ! :))

Dokumentarac o Milevi Ajnsˇtajn

Povodom obelezˇavanja 100. godisˇnjice cˇuvene Ajnsˇtajnove formule E=MC2, drzˇavna biblioteka u Hinghemu, u americˇkoj drzˇavi Masˇacˇusets, prikazala je 60-minutni dokumetarac „Ajnsˇtajnova zˇena“ putem americˇke TV mrezˇe Pi-Bi-Es. Film je sniman na lokacijama u Australiji, Nemacˇkoj, Srbiji, Sloveniji, Sˇvajcarskoj i SAD, a delo je australijske producentske kuc´e „Melsa film“. Osim dokumentarca, Pi-Bi-Es predstavlja i veb-sajt istog naziva, a oba istrazˇuju istorijske cˇinjenice iz zˇivota Mileve Maric´ i dvostruku ulogu koju je ona imala kao partner u zˇivotu i u radu Ajnsˇtajna. Posetioci sajta cˇitajuc´i mogu glasati da li je Maric´evoj uskrac´eno zasluzˇeno priznanje. Nakon Ajnsˇtajnove smrti 1955. godine ostala su velika naucˇna dostignuc´a, ali i neverovatna tajna. Godine 1986. prona?ena su ljubavna pisma koja bacaju svetlo na prvi brak proslavljenog naucˇnika. Ajnsˇtajn je 1933. godine otisˇao u SAD sa drugom zˇenom i ro?akom Elzom. Maric´eva je bila njegova ljubav sa studija. Ajnsˇtajn nije radio sam na svojim velikim naucˇnim dostignuc´ima 1905. godine. Maric´eva, brilijantni matematicˇar, sara?ivala je sa suprugom na tri poznata rada - Braunovo kretanje, Specijalna teorija relativiteta i Fotoelektricˇni efekat, zahvaljujuc´i kojima je Ajnsˇtajn dobio Nobelovu nagradu za fiziku 1921. godine. Sve do danas njihova saradnja bila je izbrisana iz istorije.

§

Citas li ti ovo VGSe bre?????

Pojasni kako se ona nije nasla na Nacionalovoj listi najvecih Hrvata? To je sramota, da iza najvecih "znanstvenih teorija i poucaka" :smile06: u istoriji covecanstva stoji u stvari jedna Srpkinja! :))
Ja bi nju na Nacionalovu listu za svaki slucaj, da bude rame uz rame drugim Srbima kojima ta idiotska, i istovremeno smesna i zalosna lista VRVI! :smile06: :)) :smile16:

VGSe bre
20-10-2005, 23:04
VGSe zasto ignorises ovu temu? :))

obavezno na listu
21-10-2005, 12:59
ova formula je ustvari neobradjen dio formule po kojoj hrvati poticu od Laponaca, samo je u delovima ukradena iz hrvatske od ove Srpkinje, kada je sa svojim razredom bila na ekskurziji po Austrougarskoj. Tamo je u jednoj konjusnici nasla neke papire sa nekim formulama, pa su ih ona i Albert obradili i na kraju dobili nesto sasvim drugo. normalno da mora na Nacionalovu listu! :smile06:

Jadni mi
21-10-2005, 16:43
I mi smo zivili sa ovakvom stokom do 1990?
Hvala Bogu da smo se rijesili tih srpskih govana.
Samo vi pisite, ovako nemozete nam nauditi. Mile-Kopitaru, tovar ti nabije brkatu mamicu.

VGSe bre bre
21-10-2005, 20:15
kada je ovakva situacija kakva jeste, nemozemo posredno, ali moze EU, znaci mozemo i mi neposredno, ako razumes majmune sta hocu da ti kazem posredno! :smile06:

Nego VGSe, jos nisi dao komentar hocemo li ovu drugaricu staviti na Nacionalovu listu, cisto da se nadje, da vam pojaca prosek Srba na toj listi na 80%? :smile06:

BRE! :smile06: