PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da, ja Ante uzimam tebe Jure za zivotnog partnera!!

ANTE
18-10-2005, 12:51
Da, ja Ante uzimam tebe Jure za zivotnog partnera!!

LESBO I GAY, SVE JE O.K.

U SABOR USˇAO ZAKON O REGISTRIRANOM PARTNERSTVU

Da, ja Ante uzimam tebe Jure za zˇivotnog partnera

SVE, SAMO DJECA NE Predlozˇenim zakonom Sˇime Lucˇina i Ive Banca istospolne zajednice registrirale bi se pred maticˇarem i imale bi u potpunosti ista prava kao i heteroseksualne zajednice osim jednog izuzetka - usvajanja djece
pisˇe Anita BELAK-KRILE
Zakonom o registriranom partnerstvu, koji su u saborsku proceduru uputili zastupnici Sˇime Lucˇin (SDP) i Ivo Banac (nezavisni), partneri u istospolnoj zajednici dobili bi potpuno ista prava kao i bracˇni drugovi, osim onih vezanih uz djecu.
- Predlozˇenim zakonskim rjesˇenjem istospolne zajednice registrirale bi se pred maticˇarem, nakon cˇega bi ostvarivali sva prava kao i heteroseksualni bracˇni parovi, osim prava na usvajanje djece - pojasnio je za 'Slobodnu Dalmaciju' Sˇime Lucˇin.
Tko c´e biti protiv
Na upit koliko je uopc´e izgledno da bi takav zakon mogao proc´i u Saboru u ovakvom odnosu snaga u kojemu su politicˇari uspjeli javnosti nametnuti manipulativnu retoriku u stilu "sˇto bismo mi sad raspravljali o tim rubnim stvarima kad u ovom drusˇtvu postoje mnogo vec´i problemi...", Lucˇin odgovara kako raspravom o zakonu zˇeli barem dati doprinos razbijanju postojec´e homofobicˇnosti nacije. Zakon c´e vjerojatno dobiti potporu dijela opozicije, osim HSP-a i vec´ine HSS-a, dok c´e se stav vladajuc´eg HDZ-a visˇe znati nakon ocˇitovanja Vlade o prijedlogu zakona — pojasˇnjava Lucˇin.
U slucˇaju da zakon pro?e u Saboru, ostvario bi se kompromis izme?u homoseksualnih zajednica koje trazˇe izjednacˇavanje pri registraciji partnerstva i onih koji ne zˇele da definicija bracˇne zajednice u Obiteljskom zakonu sadrzˇava homoseksualne parove.
Manzin: Ovo je "light" verzija
— Izabrali smo "light" verziju, jer uvijek kad se vode javne rasprave cˇujemo izjave poput onih 'nemamo mi nisˇta protiv toga, samo da ne bude u sklopu Obiteljskog zakona, da to nije brak i da nema posvajanja djece'. Ako nema toga, uvijek su svi govorili "mozˇe", pa sad zˇelimo vidjeti hoc´e li odrzˇati rijecˇ. Nasˇ prijedlog zakona ima vec´ina drzˇava: sve nordijske zemlje, Francuska, Italija, Njemacˇka, Portugal, Ma?arska i Cˇesˇka. Ocˇekujemo da c´e HDZ podrzˇati ovakvu verziju zakona. Ako je ne podrzˇe pokazat c´e da su licemjeri i manipulatori - tvrdi Dorino Manzin, jedan od lidera udruge Iskorak.
Sadasˇnji Zakon o istospolnim zajednicama, osim svoje nominalne vrijednosti u smislu svojevrsne afirmacije gay osoba, njima nije donio mnogo.
Jednom c´e proc´i
Kad se pobroji koliko prava i pogodnosti imaju bracˇni parovi temeljem novog Obiteljskog zakona, a koliko istospolni parovi temeljem Zakona o istospolnim zajednicama, dolazi se do omjera 30 naprama 3.
- Kad se predlagao Zakon o istospolnim zajednicama mnogi su tvrdili kako nema nikakve sˇanse da takav zakon pro?e, a prosˇao je. Hrvatska je prva zemlja u Jugoistocˇnoj Europi koja je to ucˇinila. Isto tvrde i sad. Pa ako u ovom trenutku i ne pro?e Zakon o registriranom partnerstvu, uvjeren sam da c´e proc´i za sˇest mjeseci, godinu ili dvije. Vazˇno je pokrenuti proces - misˇljenja je Lucˇin.

§

Vidis VGSe ide se napred, ide. :))

Supak meraklije ce praviti svadbe, prave domacinske svadbe sa mnogo zvanica, bice pozvana sva bliznja i dalja rodbina, komsije .... prava svadba bre! :)) Onda ce ponosni roditelji cekati pod prozorom da im se baci beli krvavi carsav koji dokazuje da je mlada (mladi :)) ) bio nevin! :))

Sto nebi ti i tvoj pajtas grga napravili svadbu? Fino se vencate i pred Bogom i pred maticarem, napravi se velika svadba, svatovi, muzika, ice i pice, evo i mi cemo svi doci sa poklonima! :))
Ukoliko ne zelite da mi prisustvujemo svadbi (iz razumljivih razloga), daj nam bar recite ko bi od vas dvojice izigravao zensko a ko musko .... i ko bi na kraju zatrudnio? :))

I .... sve sa dogovorom moj VGSe, sve sa dogovorom, to ce ti svi stari reci, to je recept za uspesan brak! :))

:smile16:

datum nam treba
19-10-2005, 01:08
Samo nam ostavite datum vencanja - evo nas! :)) Ima bre da vi kupimo ususivac! :))
hahahahahahahahahahahaha aha ahaha! :smile06:
Mislim da ce VGS biti "gospodja" u braku, on se dokazao ovde kao pickica, kao onda kada je pretio da ce preplivati Drinu i doci da pali po Srbiji! Cim smo mu "dojavili" da ga ceka Dzonijeva baba sa govnjavom metlom na granici .... tajac! :)) Ni reci jedne vise nije zucnuo pickica jedna, da ne kazem "umocnica"! :)) :smile06: :))

Falcone
19-10-2005, 11:20
Oh 'maj gad'!

:))

ja i danas
19-10-2005, 11:37
kazem..."DRINU TREBA PREPLIVATI (kad je SVA Srbadija u matici) a Srbiju POPALITI"

Sad... da to treba to je sigurno! Ali su okolnosti SAD! takve da se to ne moze napraviti! NESMIJE! Ali to! bi bio SIGURAN recept da se jednom zauvjek sa vama rijesi problem!

diverzantu iza kompa
19-10-2005, 12:26
Hehehehehehehehe! :))

Dobro VGSe, javi ti nama leba ti kad okolnosti BUDU drugacije, kada se bude SMELO, kada ti mislis da se taj SIGURAN recept moze sprovesti, a mi cemo da JAVIMO Dzonijevoj BABI, koja ce te RADO sacekati na nasoj obali DRINE sa onom istom GOVNJAVOM metlom da ti njusku tu ustasku DOBRO izriba GOVNIMA! :)) :smile06:
Protiv TAKVIH junaka i diverzanata kao sto si TI, netreba nam niko nego jedna BABA! :smile06: :smile06: :))

u jebote!
20-10-2005, 01:35
Hahahahahahaha! :)) :smile06:

VGS je STRAGOLJUB!
20-10-2005, 23:29
Ja sam odavno znao da je VGS jedan obican "STRAGOLJUB" (na novohtvatkom-×××××!) :smile06: , a za grgu nisam bio siguran. u svakom slucaju zelim im sve najbolje, puno zdravlja i malih naslednika. :smile06: