PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako da okoncamo svoje propadanje

Ozaloscen
18-10-2005, 10:10
Treci milenijum po hriscanskom kalendaru je prvi milenijum cije se nastupanje proslavlja. Taj hronocentrizam je planetarna i raskalasna zabluda. Jer imamo malo ili nimalo dokaza da u trecem milenijumu nece propasti civilizacija koja je nastala u drugom milenijumu.

Proziveli smo vek opcinjavajuceg naucnog, tehnickog i tehnoloskog napretka. Vek "zver" koja je prozdrla nekoliko desetina miliona ljudi i nekoliko stotina miliona upropastila. Vek u kome je proizvedena smrt mocna da unisti zivot na Zemlji. Vek tragicnih predrasuda i obmana. Nijedne se nismo razumom oslobodili; patnjama i porazima se predrasuda oslobadjamo i to smenjujuci ih novim. Da se to ne dogadja, okoncala bi se istorija. Covek je istorijsko bice i zato sto ga nijedno iskustvo trajno ne urazumljuje. Pesimistima se nikad nije verovalo; nece im se ni sada verovati. Ali, ako spontano pristajemo na istorijski optimizam, moramo pristati i na istorijsku neizvesnost. U tom slucaju prihvatamo i odgovornost da tragamo za mislecom nadom.

Srbi su preziveli jedan od svojih najnesrecnijih vekova od Nemanje i Svetog Save do Malog svetskog rata ove godine; ali se taj vek ne zavrsava Dvehiljadite godine od rodjenja Boga ljubavi. Nase stradanje se nastavlja i u 21. veku. Nekom dijalektickom spiralom Istorije u drzavno-nacionalom vidu, vraceni smo u kraj 19. veka, pa Srbi nemaju razloga da ucestvuju u globalistickom marketingu za treci milenijum, ni da gataju o srecnoj buducnosti ili propasti sveta. Nasa briga je egzistencijalna: kako da okoncamo svoje propadanje i stupimo u dostojniji zivot?

nikako
18-10-2005, 18:07
sta ba lupetas govno hrvatsko ×××× li ti mamicu ko te je platio da ovako govoris mozda cia li hrvatska udruga govnaraza informisanje i drzavnu bezbjednost.mrs dzukelo placenicka

ma pusti ti
18-10-2005, 18:54
"placenistvo", nego kazi ti meni KAKO CETE zaustaviti propadanje? To ti meni kazi... To se i Cosic pita... a da sam ja na vasem mjestu ja bi ga RESCERECIO!!!

A njemu bi predlozio da prestaje jos vise izludivati svoj vlastiti narod te da se UBIJE!! Jer ON je bio idejni zacetnik svega sta vas "zadesi", a to smo i mi dobro osjetili na vlastitoj kozi!

i priznaj
19-10-2005, 08:13
Da kad citas sta taj vas idejni zacetnik (svega sta vas zadesi). da sam ja u sustini TOCNO shvatio sve vase "istorijske" dvojbe, greske, nade, ISTINE itd...

Sve sam govrio i pisao u principu kao i Cosic sada...

Ma bre!
19-10-2005, 15:54
Ma kazi da li sam pogodio BREEEE???

Da zakljucimo veliko poglavlje!?

Hocemo li
20-10-2005, 22:02
Konacno zakljuciti najvece poglavlje? Daj nam bre kazi, pa da smanjimo intenzit nabijanja!

Da li ce hrvatska
21-10-2005, 09:39
pomoci Srbiji u zaustavljanju propadanje? Ekonomisti kazu da im se bolje isplati da se to SrBsko propadanje zaustavi...

Ja mislim da je najbolje da se Srbija rasuje, pa da imamo mir i stabilnost... iz nje ce izaci neka saradnja koja ce biti prijateljska...

Britanica
21-10-2005, 12:32
Srbin i kad ti se umiljava, misli kako da te napadne.

Britannica ....
21-10-2005, 12:46
..... se pise majmune nepismeni! :))

A inace u "Encyclopedia Britannica" nije nikada stajalo ovo gore, dok je medjutim stajalo da ste vi:

NAZI PUPPET STATE! :smile06:

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Nemoze Srbija
21-10-2005, 12:54
nikuda bez Hrvatske. Pogledaj samo ove srpske brabonjke sto ovuda neumorno vise i mole za paznju. A jeste sirotinja. Klali ih , genocidirali, deskriminirali, iskoristavali vjekovima, a oni nama sve najbolje. Oni i veliki i pametni i sposobni a mi maleni , glupi, pokvareni, krvolocni, nesposobni i non stop kada se pode na sake oni dobiju po labrnji i jos uvjek dolaze ovdje da traze jos. ne nema vise leba burazeri, sada mozete samo da placete nad svojom nemilom sudbinom kad vas ovi mali konjusari prebijaju svako malo. Pa sto vam je, i govedo kad ga lupis shvati i ne ide po jos.Kaj vam nije bilo dosta Jasenovca, pa sada ovog masovnog protjerivanja. Svako malo cincari se izmigolje na vlast, pa se naoruzaju do zuba i sada ce oni male konjusare da uce pameti silom iope Jovo na novo dobiju batina. Pa bre, dosta je dosta, i mi smo se vec umorili da vas stalno bijemo ko pacove.Drz desno i sam za se se brini, sto ce vam ova ustasija, tako i tako nevalja, barem za vas.

vidis sta ti je....
21-10-2005, 13:06
...... iskren hrvat! :))

"Oni i veliki i pametni i sposobni a mi maleni , glupi, pokvareni, krvolocni, nesposobni "

E, vala stricek, svaka ti cast .... odavno to neko nije bolje okarakterisao ili opisao! :smile06:

Bravo! :))

:smile16:

Kakva je
21-10-2005, 16:35
ovo ××××××?
Daj bre, idi u ××××× materinu, srpskocigansko DUPE.
Nemozes ti diskutirati o nicemu. jer za to treba mozak, a da ga ti imasw, nebi plakao po ovom forumu. Mora da je gadno, biti bez domovine i gledati kako mjehuric nestaje.
Boli Mile-Govnjaruy, jelda bre?

sompipolizimicmar
21-10-2005, 16:46
Daj bre VGSe ne seri! :))

Umesto sto se glupiras krijuci se iza takvih postova (profesor?! kakvi su ti tek studenti? :smile06: ) daj komentar na ovo slikovito opisivanje koje je tvoj kolega smrdivoje dao!
Slikovito da slikovitije nemoze biti! :smile06:
Nikada nisam ocekivao da cu jednom ustasoidu reci "svaka ti cast", ali ovaj to zasluzuje!
Svaka ti cast! :smile06: :))

:smile16:

ma jebes
21-10-2005, 18:29
VSG-u(P), sta te se tuce sa svih trana... nego reci ti meni sljedece:

MOZEMO LI ZAKLJUCITI OVO POGLAVLJE DA O NJEM VISE NE RAZGLABAMO??

Sa njim bi - kako rekoh, zavrsili 75% diskusija -

Dakle: Slazes li se sa Cosicem (kojeg zovu ocem nacije! -srpske razume se), da vam nije proradio (nije nikad!- moj komentar) "HISTORIJSKI UM"!

i drugo da ste sve sto ste osvojili na pocetku stoljeca izgubili!

te da ste SVE sto ste "branili" takodjer izgubili...

Te da ste postali parija svjetska!

...joj kako on zanimljivo pise...koje rijeci i koje izraze upotrebljava...bog te ne vidio...

A da sam ja Srbin, ja bi ga RASCERECIO... a ne dao mu da JOS komentira i ANALIZIRA srpasku katastrofu za koju je on VISE!!! kriv od samog Milosevica!!

!

VGSe bre jebote bre?
21-10-2005, 20:10
VGSe leba ti, pojasni mi jednu stvar....cime ti to tuces i koga?
Temama koje niko ne cita i ne ucestvuje u njima osim tebe? Kako mozes nekoga time "tuci" kad te niko ne cita? :smile06:
Koliko si glup ne vidis da te navlacimo na nase teme u kojima ti bubrege razvaljujemo .... a u tim tvojim temama .... uzivaj sam i mastaj o propasti Srbije! :smile06: Sanjaj NEPOSTOJECE VIZE i GRANICE RIMSKOG CARSTVA ( :smile06: ) koliko te god volja, ko ti brani? To ti ne brani ni tvoj ljecnik (a trebao bi, jer je to tvoja opsesija, zbog koje si ovako i izludio :smile06: ) .... ti nekoga "bijes" i "tuces" ..... ?!? Hahahahahaha ahaha ahhahahaha haha! :smile06:
Zato te ovako i ×××××o, kad si tolika ××××××! :smile06:
Hahahaha ahaha haha ah ah ah! :smile06:
E, bas me nasmeja .......

Tebe
21-10-2005, 20:17
zbilja treba ubiti. :smile16:

ma nemoj, bi to ha?
21-10-2005, 20:20
Jeah, you wish, ha? :smile06:

A dok se to ne desi .... u medjuvremenu mozes da mi PUSHIS dok cekas! :smile06:

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Popusio
21-10-2005, 20:25
si ti gedjo i jos ces da pusis hrvatske kurcine.

TILT!
21-10-2005, 20:29
Hahahaha ahaha ah aha ah ah! :smile06:

Zalostan
21-10-2005, 23:44
Treci milenijum po hriscanskom kalendaru je prvi milenijum cije se nastupanje proslavlja. Taj hronocentrizam je planetarna i raskalasna zabluda. Jer imamo malo ili nimalo dokaza da u trecem milenijumu nece propasti civilizacija koja je nastala u drugom milenijumu.

Proziveli smo vek opcinjavajuceg naucnog, tehnickog i tehnoloskog napretka. Vek "zver" koja je prozdrla nekoliko desetina miliona ljudi i nekoliko stotina miliona upropastila. Vek u kome je proizvedena smrt mocna da unisti zivot na Zemlji. Vek tragicnih predrasuda i obmana. Nijedne se nismo razumom oslobodili; patnjama i porazima se predrasuda oslobadjamo i to smenjujuci ih novim. Da se to ne dogadja, okoncala bi se istorija. Covek je istorijsko bice i zato sto ga nijedno iskustvo trajno ne urazumljuje. Pesimistima se nikad nije verovalo; nece im se ni sada verovati. Ali, ako spontano pristajemo na istorijski optimizam, moramo pristati i na istorijsku neizvesnost. U tom slucaju prihvatamo i odgovornost da tragamo za mislecom nadom.

Srbi su preziveli jedan od svojih najnesrecnijih vekova od Nemanje i Svetog Save do Malog svetskog rata ove godine; ali se taj vek ne zavrsava Dvehiljadite godine od rodjenja Boga ljubavi. Nase stradanje se nastavlja i u 21. veku. Nekom dijalektickom spiralom Istorije u drzavno-nacionalom vidu, vraceni smo u kraj 19. veka, pa Srbi nemaju razloga da ucestvuju u globalistickom marketingu za treci milenijum, ni da gataju o srecnoj buducnosti ili propasti sveta. Nasa briga je egzistencijalna: kako da okoncamo svoje propadanje i stupimo u dostojniji zivot?

OK
22-10-2005, 22:41
Prezivjeli su...a koliko dugo ce prezivjeti posljedice tog svog poremecenog uma koji ih je doveo tamo gde ih je doveo? Koji im priusti da ih "zadesi" to sto ih ZADESI==

Nikako
23-10-2005, 15:55
Propadni do kraja! pa pocni iz nicega...to ti je najbolje!

Moramo priznati
23-10-2005, 16:08
Nema veze, koliko tuces tu srbocigansku stoku, oni se mnoze kao komarci. Nemozes se rjesiti te napasti ciganske. Najbolje bi bilo da zatvforimo oci i da se pravimo kao da ti cigani ne postoje. ××××ga, oni toliko smrde, da cemo ih osjetiti po mirisu. Dakle kako rekoh: Nemozes se rijesiti tih smradova. Jebali majku svoju, ali su dosadni kao mali komarci, zuje a nemozu da ugrize.
Sv. Sava
srpska slava,
svaki srbin
×××× sam sebe.

Propadanje
24-10-2005, 08:32
se ne moze zaustaviti filozofijom, vikom, ludovanjem. Ono se zaustavlja samo iskrenim, pozrtvovnim i strplivim radom. Negativne ratnicke, osvajacke, pljackaske i agresivne misli te potpuno sputavaju u procesu i dok toga ne nestane, propadanje ce se nastaviti!

Zivorad
27-10-2005, 18:15
NIKADA SE PROPADENJE SRBIJE ZAUSTAVITI NECE DOK SRBIJA SANJA KAKO USICARITI NEKI TUDJI TEREN NA ZAPADU...

Ona se jednostavno ne uzda u se i u svoje ljuse...

Uvjek racuna da ce je neko drugi izvuci iz govcana... ali ovaj put to nece biti tako!!

SS DIVIZIJA PUK RIM
27-10-2005, 19:07
OVAJ TEKST JE SRAMOTAN ZA NAJVECU ORGANIZACIJU SRBA POSLE SANU I SPC DA SRBIJA PROPADA I DA JE COSIC OTAC SRBA.NE SRBIJA NE PROPADA I NECE PROPASTI.VAN MATICE SRBIJE ZIVI I RADI OKO 18 MILIJUNA SRBA KOJI SU SE SPREMNI VRATITI U MATICU KAD SE POPRAVI EKONOMSKA STRUKTURA ZEMLJE SRBIJE.INACE DA SE ONI BRINU O MATICI POKAZUJE I TO DA SE 684 MILIJUNA DOLARA SLILO U TREZORE NARODNE BANKE SRBIJE.INACE SRPSKI NAROD U TAKOZVANOJ BOSNI JE UGROZEN I TU MU PRETI OPASNOST DOK NA KOSOVU JE SVE BOLJA SITUACIJA-GRADE SE SKOLE ZA SRPSKU DJECU KOJE IMA NA KOSOVU DANAS 90.000 A SVAKIM DANOM IH JE SVE VISE ALI PROBLEM PREDSTAVLJAEKONOMIJA JER PREVISE JE NEZAPOSLENIH A ALBANCI SU IM UZELI POLOVINU ZEMLJE.SVI SU STJESNJENI U 12 GRADOVA I 183 SELA U KOJOJ UKUPNO IMA 347 000(2005)PREMA PODACIMA UNDP-KOSOVARE.NECEMO SE PREDATI DOK SRBIJI NE BUDU VRACENE STARE GRANICE BOSNA STO SE DANAS MOZE RECI SLOBODNO DA JE ISPUNJENO,DALMACIJU LIKU KORDUN BANIJU KRAJINU DUBROVNIK STARU SRBIJU ODNOSNO MAKEDONIJU I ELBANSANSKI OKRUG ODNOSNO ALBANIJA INACE U ALBANIJI IMA 40.000 SRBA I TO SAMO U ELBASANU I NIGDJE DRUGDJE.ALI JAKA MISIJA SS DIVISION ELBASAN BROJI SVE VISE CLANOVA ZA PARE PRELAZE U SRPSTVO I SVE VECI SRPSKI NATALITET U TOJ ZEMLJI.ZIVELA SRBIJA MAJKA I SLOGAN NASE ORGANIZACIJE
SRBIJA JE MOJE BLAGO....

Neka nam vecno
28-10-2005, 11:25
pozivila Srbija, sa Kostunicom, Nikolicem i svim velikim patriotima koji sad kamace u Haskim sramotnim kazamatima, Heroji, Milosevic, Seselj i drugi!

SVE
28-10-2005, 15:16
SRBE NA VRBE
JER ZA NISTA VISE I NE VRIDE
×××× IM USRANI BALIJA USRANU KEVU
U USTA