PDA

Pogledaj cijelu verziju : POVIJESNI UM??

VLATKO
18-10-2005, 10:07
Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom.

Obratite
18-10-2005, 18:45
Paznju na jezik kojim se srbin Cosic sluzi...fraze "drzava "nam je" razbijen...".

Ali sta se povjesnog UMA tice... Srbi su imali fenomenalnu srecu da su do sad prezivjeli UOPCE...

Njihov je "UM?" ostao u 1389... i nikada tako nesto posjedovali nisu...

@s-fucker
19-10-2005, 08:31
Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom.

Eto
19-10-2005, 13:32
Priznaj VSG-u(P), da TOCNO pogadjem srpsku jad... ako se slazes sa Cosicem...ja sam sa tobom onda 80% diskusija rijesio...

Ostaje samo, da utvrdimo - KO JE KRIV?? da vas "zedesi" to sto vas zadesi?

Ja mislim da ti je moje misljenje u vezi toga POTPUNO jasno...Samo mi kazi da li je se i ti slazes sa mnom?? pa da rijesimo te dugogodisnje diskusije? Sta kazas leba ti?? BRE? BRE??

ajde BRE, BRE
19-10-2005, 15:46
Kazi - odgovri da zakljucimo 80% nasih cavki...

Vidis ja tebi priznam da je pasulj zdraviji od prasetine... (ali kad sam se sprdio oko pasulja, uglavnom sam asocirao na siromastvo - na ono sta vas "zadesi", ali vi jedete pasulj vise od nas NE zato sta znate da je zdraviji nego zato "bolje" nemate).

Sad ti meni kazi, DA LI STE VI IKAD IMALI "hISTORIJSKI UM??"??

jA SAM UVJEREN DA NISTE, NEGO STE SVE ODLUKE DONASALI IMPULSIVNO, bez mnogo razmisljanja..i imali ste do sad fenomenalnu srecu da ste opstali... kao i u ovoj zadnjoj avanturi...

A donasali ste ih toliko smjelo jer ste BAS! bili
1 Mitomani
2. imali abnormalno samopouzdanje, koje nije imalo NIKAKVU substancu!

VLATKO bre
19-10-2005, 18:42
kazi ti meni, kazi...bre, bre, bre???

to ti
20-10-2005, 09:13
nama kazi? TO!! je relevantno...
To je vase glavno egzistencijalno pitanje...

BLA-Bla.
20-10-2005, 20:33
To mene zanima, a ne nekakve trivialije koje nas VSG(P) tu lijepi...sve samo da - kako on voli raci "ISTINA" - o toj njegovoj - ustvari virtualnoj - matici ne dodje na vidjelo...da se o toj stvari ne debatoira...

To boli, prejako boli... ali VSG(P), ne moze se to zaobici... To nasljedje ste si sami ostavili...napravili ste kaos, uvili u crno masu naroda...na kraju najvise sebe...vama se sudi u hagu, vas se bombardira...stavlja u karantenu... vi ste svjetska parija...

TO treba prediskutirati...

MI Hrvati smo nas glavni cilj ostvarili! Mi domovinu imamo, ranjenu, unazadjenu, ali nasu... a vi???

a sta imate
22-10-2005, 22:39
VI??? nas VSG-u(P)?? Sta je vama ostalo? kazi ti nama to!

Dolijator
23-10-2005, 21:02
Leba ti, kazi nam ISTINU!! leba ti! ISTINU hocemo cuti!

Znas da ja jako volim istinu! Samo istinu...samo to mene zanima! ISTINA!!

Da li je
24-10-2005, 21:25
OVO ZADNJA ISTINA!?? Istinita istina?

"Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom. "

joj...gospodo...
25-10-2005, 19:49
...koliko se srpskog ludila vidi u ovim rijecima - pa to je nevjerojatno! a to je "otac nacije"...pa zista nije cudo da su Srbi tako ludi...ako je ovo njihov glavni autoritet!!

Nigdje ne spominje interese niti prava niti zelje IKOGA drugoga osim Srba! Oni su "IBER ALLES!!", Sveti i sva prava su samo njihova...a sad?? zamislite...

OBESPRAVLJENI!!!

(kaze "nismo obranili"...misli na prije osvojeno)... pa svakako da ste Cosicu parija... ludji od najludjih...

ma procitajte... dva tri puta... da to pise neki bezvezni ludjak OK, ali OTAC NACIJE!! koji je idejno i pokrenuo sve to ludilo... a narod ga poslije svega sta ih "zadesi" i dalje slusa...cita! umjesto da ga rascereci! AAAOOOUUU!

sta se
26-10-2005, 11:12
moze reci! Ludorija bez premca...

AUUUU
26-10-2005, 22:32
Koja je to luda nacija!

sompompirovi
11-12-2005, 19:47
<font face="Impact" size="+2">Ma ko je ovo napisao??

Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom.</font>

ma pusti
26-12-2005, 23:31
to Cosicu!

Zavrni rukave i na posao.

Ja vam vjerujem i investirao sam doste love u vas...

Nemojte me iznevjeriti!

http://www.eastcapital.se/

http://www.gustavuscapital.se/web/article.asp?artID=667

Ove godine ste bili dobri..preko 60% profita...

Ajde zavrnite rukave JOS malo bolje ove nove 2006, pa da bude jos 100% na ovih 60-ak posto do sada!

Evo vam ruka...

U radu je spas

Arbeit Macht Frei!

Zato nas
27-12-2005, 14:36
VSG ne komentira ovo??

Inace, Balkan fondovi idu sve bolje...

da li se je neko odlucio krenuti u buissnes??

Mani je jako slatko kad od Srbije nesto zaradim...a etro, najnovije je da se i to moze! Ko bi reko? Sta kaze VSG(P)?? oces li da se usudis biti patriota pa da malo ulozis u stari kraj??

...
05-02-2006, 02:56
....

I za ovo
05-02-2006, 13:38
Bi voljeli cuti neki komentar!

....
12-02-2006, 22:46
....

Slavoljub
15-02-2006, 11:37
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Iz Saveta Evrope nam poručuju da će nas primiti u članstvo onda kada budu imali koga da prime, odnosno, kada budemo znali ko smo i šta hoćemo. Ima indicija i da je Jugoslavija, kao beznadežan slučaj, namerno skrajnuta kao tema. Zašto bi, inače, Solana tako olako previđao činjenicu da se ovde raspravlja i "otkriva topla voda" u stvarima koje se u ostatku Evrope jednostavno podrazumevaju. I to već više stotina godina.

Razna obećanja data narodu su izneverena, pa tako i obećan prijem u Savet Evrope, planiran još za prošlo proleće, pa onda za leto, pa za 7. novembar. Prijema nije bilo jer nije ni sačinjena Ustavna povelja, pravni dokument koji treba da formuliše zajednicu Srbije i Crne Gore. Ova prvorazredna a već dosadna tema, za koju su građani odavno izgubili interesovanje, zapravo se svodi na sukob interesa i borbu za vlast. Malo tu ima reči o principima, a najmanje o pravu, jer je glavno neslaganje zbog kojeg Povelja nikako da bude doneta u tome ko treba da uđe u budući savezni parlament. Da li da budući poslanici budu birani na izborima, dakle, onako kako političarima razreže narod, ili da političari na vlasti sami iz svojih redova (sebe) delegiraju u skupštinu.

U</font>

Slavoljub
15-02-2006, 11:37
svim demokratskim zemljama u svetu poslanike bira narod na neposrednim izborima. Sadašnja vladajuća Crna Gora neće izbore, hoće delegate. Ne odgovara DPS-u da ponovo proverava volju naroda, jer bi i SNP mogao nešto da dobije. Poslanici vladajuće DPS ne bi mogli sada svojim biračima da objasne zašto su oni za neposredne izbore na saveznom nivou ako uopšte nisu za neku čvrstu zajedničku državu. Njima, takođe, posle pobede na crnogorskim parlamentarnim izborima, ne bi odgovarao, recimo, loš odziv birača na saveznim izborima pa im je lakša i komotnija varijanta delegatskog sistema. Sa druge strane, na neposrednim izborima bi u budući zajednički parlament mogli ući i predstavnici opozicione SNP, što takođe vladajućoj Crnoj Gori ne bi odgovaralo.

Neki analitičari smatraju da to ne bi bilo dobro ni za saveznu državu jer bi podele u Crnoj Gori uticale na to da ponovo zvanična Podgorica ne priznaje ni savezni parlament ni saveznu državu. Zato u redovima DOS sve više ima onih koji su skloni ka kompromisu i pristajanju na delegatski sistem.

Za Srbiju bi običan posmatrač mogao da kaže da joj je svejedno, odnosno da bi mogla da se opredeli za jedini demokratski način izbora, a to su neposredni izbori. Međutim, ni tu stvari ne stoje sasvim jednostavno jer je očigledno da ima previše neiskrenih namera.

Slavoljub
15-02-2006, 11:38
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red"> svim demokratskim zemljama u svetu poslanike bira narod na neposrednim izborima. Sadašnja vladajuća Crna Gora neće izbore, hoće delegate. Ne odgovara DPS-u da ponovo proverava volju naroda, jer bi i SNP mogao nešto da dobije. Poslanici vladajuće DPS ne bi mogli sada svojim biračima da objasne zašto su oni za neposredne izbore na saveznom nivou ako uopšte nisu za neku čvrstu zajedničku državu. Njima, takođe, posle pobede na crnogorskim parlamentarnim izborima, ne bi odgovarao, recimo, loš odziv birača na saveznim izborima pa im je lakša i komotnija varijanta delegatskog sistema. Sa druge strane, na neposrednim izborima bi u budući zajednički parlament mogli ući i predstavnici opozicione SNP, što takođe vladajućoj Crnoj Gori ne bi odgovaralo.

Neki analitičari smatraju da to ne bi bilo dobro ni za saveznu državu jer bi podele u Crnoj Gori uticale na to da ponovo zvanična Podgorica ne priznaje ni savezni parlament ni saveznu državu. Zato u redovima DOS sve više ima onih koji su skloni ka kompromisu i pristajanju na delegatski sistem.

Za Srbiju bi običan posmatrač mogao da kaže da joj je svejedno, odnosno da bi mogla da se opredeli za jedini demokratski način izbora, a to su neposredni izbori. Međutim, ni tu stvari ne stoje sasvim jednostavno jer je očigledno da ima previše neiskrenih namera.

</font>

Polupani loncici
02-03-2006, 00:37
Razbijena nam je drzava za koju smo citavu deceniju ratovali i bezmerno ginuli, neuspevsi da je odrzimo. Verovali smo da smo 1918. ostvarili nacionalni cilj - oslobodjenje i drzavno ujedinjenje srpskog naroda, a sada je milion Srba prognano sa svojih ognjista i stanista. U oba svetska rata borili smo se na strani zapadnih demokratija, a oni su citavu srpsku naciju stavili u logor i u sudnicu sveta. Osudjeni smo da smo izvrsili agresiju na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, a mi smo branili Jugoslaviju i cetvrtinu svog obespravljenog, od hrvatskog ustastva i bosanskog islamstva ugrozenog naroda, i nismo ga odbranili. Osudjeni smo za etnicko ciscenje u Bosni i Hercegovini i na Kosovu, a na tim istim prostorima izvrseno je etnicko ciscenje Srba. Proglaseni smo narodom ratnih zlocinaca, a u ovom veku pretrpeli smo u Evropi i prvi i poslednji genocid. Amerika i Evropa su nas u ime mira i demokratije kaznile okupacijom Bosne i Hercegovine. Branili smo Kosovo i Metohiju kao "svetu srpsku zemlju", a NATO nas vise od 70 dana i noci bombardovao da bi sprecio "humanitarnu katastrofu" Albanaca, potom okupirao Kosovo i predao ga Albancima. Sve za sta smo se borili u ovom veku, nismo se izborili; sve sto smo branili, nismo odbranili. Na kraju 20. veka srpski narod ima najtezi polozaj u Evropi i najgori politicki poredak sa njemu odgovarajucom opozicijom.

Ma ti
19-03-2006, 01:37
i tvoj povijesni um!!

....
30-03-2006, 10:52
...

...
30-03-2006, 10:53
...

sompompirovi
01-04-2006, 14:43
<font size="+1" color="blue">ETO TI COSICU, povjesnog UMA!! CRNO na BIJELO!!

http://images.thetimes.co.uk/TGD/picture/0,,282652,00.gif</font>

nikad
04-04-2006, 14:35
...se stvari nisu vidle cisce nego preko ove tabele...

sompompirovi
05-04-2006, 23:09
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Treba li sta dodati...???

Sta mislis VSG-u(P)??

http://images.thetimes.co.uk/TGD/picture/0,,282652,00.gif</font>

TRPIMIREeeee !!!
06-04-2006, 02:19
Gdje si TRPIMIREeeee, ma ka di si nam, muka te ne jala. Dodi da nam ti kao casan i posteni Hrvat kazes pravu istinu.
Tvoji lojalni citatelji.

idemo dalje

Slavoljub
07-04-2006, 22:51
http://www3.b92.net/ipb_uploads/post-52-1119854751.gif