PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konacno je zrakoplov sletio u Zagreb, decki su se vratili!

VJEKOSLAV
18-10-2005, 00:57
E, stvarno se izvinjavam, opet mala GRJESKA na "tipkovnici", brzina ××××ga! Sorry! :))

Tekst ide ovako:

Udovic´ic´:Imamo mentalitet pobednika!

Cˇlanovi juniorske vaterpolo reprezentacije SCG i novi prvaci sveta doputovali su u ponedeljak uvecˇe u Beograd.
Jedna od najdominantnijih mladjih generacija u istoriji vaterpola u Mar Del Plati na impresivan nacˇin „zatvorila“ je jednu sezonu koja c´e „zlatnim slovima“ ostati upamc´ena u istoriji nasˇeg vaterpola. Osvojeno je prakticˇno sve...
Za B92 govorili su reprezentativac Filip Filipovic´ i selektor Dejan Udovicˇic´.
Da li za jedan minut mozˇesˇ da se prisetisˇ bez muke sˇta ste sve osvojili kao generacija?
Filip Filipovic´:
“Da ne zvucˇi prepotentno, misli da je tu pet evropskih i dve svetske medalje. Sve te medalje c´u pamtiti do kraja zˇivota, medjutim, mislim da je ovaj uspeh u Argentini najvec´i, jer je istvaren uz jednu neverovatnu dominaciju i razliku u kvalitetu koju niko od nasˇih protivnika nije mogao da prati“.
Izgleda da je u Argentini najneizvesnije bilo na treninzima nasˇe reprezentacije i vasˇim medjusobnim duelima?
“ Jeste. Cˇim je pocˇelo finale znali smo da pobedjujemo. Nekako smo u pogledima svi osec´ali da pobedjujemo. Nas je krasilo neverovatno zajednisˇtvo, disali smo i plivali kao jedan. Zahvaljujem se svim mojim saigracˇima“.
Imasˇ 18 godina a vec´ si dvostruki prvak sveta:
“Moje ambicije su da budem prvak sa A selekcijom, da osvojim Olimpijadu i Svetsko prvenstvo kao cˇlan nasˇe najbolje selekcije. To je moj san, da osvojimo olimpijsko zlato koje tako dugo cˇekamo“.
Prilikom docˇeka nasˇe reprezentacije iz Montreala, plakao si?
“ Mislim da je trebalo tamo da se najdjem, i da sam propustio veliku priliku. Nec´u nikoga da lazˇem, pustio sam tada suzu, ali to c´e mi biti josˇ vec´i motiv da radim josˇ visˇe“, rekao je Filipovic´ koji c´e veliki uspeh proslaviti u drusˇtvu reprezentativnih saigracˇa na jednom beogradskom splavu.
Na svakom takmicˇenju ove sezone reprezentacija SCG je osvojila zlato. „U cˇemu je tajna“ bilo je prvo pitanje upuc´eno selektoru Udovicˇic´u:
“Cˇinjenica je da zaista imamo talentovanu generaciju, momke koji su izuzetno mladi i koji mogu da igraju za razne selekcije. Oni vrlo kvalitetno i dobro rade. Radimo mnogo visˇe, nego sˇto to rade nasˇi protivnici. Drugo, sada imamo obavezu da ostanemo na ovakvom nivou jer nas sledec´e sezone cˇeka EP u Beogradu“.
Kljucˇ je u radu... A talenat?
“Sigurno da ima i talenta. Mi imamo jednu talentovanu generaciju 1985 i 1987.godisˇte, tu sada dolaze i 88. i 1989.godisˇte. Medjutim, mislim da taj talenat bez nekog rada, odricanja i bez nekog strucˇnog rada – ne bi ni dosˇao do izrazˇaja. Ovu ekipu krasi i jedno veliko jedinstvo, drugarstvo. Videli ste da smo mi prvenstvo zavrsˇili sa 12 igracˇa. Nesrec´nim slucˇajem nama je jedan igracˇ na treningu zaradio lom lakta, izuzetno tesˇka povreda na deficitarnoj poziciji. Igracˇi su se posle toga josˇ visˇe ujedinili –prakticˇno posle tog nesretnog slucˇaja mi smo postali prava ekipa.
Da se u nekoj drugoj zemlji ovoliko radi, da li bi i irezultati bili isti?
“Bilo bi mozˇda neresˇeno. Ipak, dao bih prednost nasˇoj reprezentaciji. Sada imamo nesˇto sˇto je izuzetno vazˇno – mentalitet pobednika, a to se ne sticˇe tako lako i tek tako“, rekao je Udovicˇic´.
Sportski direktor Vaterpolo saveza Nenad Manojlovic´ ocenio je da zlatna medalja juniora, kao i nedavni uspesi seniorske reprezentacije, pokazuju da se vaterpolo Srbije i Crne Gore nalazi na dobrom putu.
"Uvek sam pod najvec´im opterec´enjem i najvisˇe se bojim neuspeha, ali u Argentini sam od prvog dana bio siguran da c´emo uzeti zlato. Igracˇi su imali ogromnu zˇelju, motivaciju i sposobnost da pokazˇu svoj kvalitet sˇto je i urodilo plodom. Drago mi je i zbog izvanredne igre na turniru, posebno, jer je nama cilj da kroz mladje kategorije selektiramo igracˇe za seniorski tim", naglasio je Manojlovic´.

§

Citas li ti ovo VGSe bre?

POBEDNICKI MENTALITET BRE! :))
Ne, nije napisano nesto bez veze na grckom ili kineskom, potrazi u enciklopediji ... ne bilo kojoj, recimo Brittanica ne pise o tome, oni pisu o "Nazi Puppet State", a to sa "pobednickim mentalitetom" nema blage veze, jel tako! :))
Probaj enciklopediju "Reci i znakova", trazi pod "P"! :smile06:
(moras jadniku skoro sve nacrtati, ne snalazi se ....) :smile06: :))

pobednickimentalitet
19-10-2005, 00:53
hrvati imaju isto pobednicki mentalitet! secate li se naslova, kao: "I posledna baba u Kninu ubijena s ledja"?
niti imaju pobednicki mentalitet niti ce ga ikada imati. ni u sportu ni u ratu! uvek su bili i ostace - gubitnici, ma koliko im hrvatska bila etnicki cista!
(samo to je u danasnjoj evropi i svetu dovoljan razlog za stid i sram)
uvek su bili na gubitnickoj strani, i u 1. i u 2. svetskom, oluja im je uspela zahvaljujuci raznoraznim dogovorima i americkim bombardovanjem raketnih postrojenja i nasim neucestvovanjem. u sportu su nam redovne musterije. Luuuuuzeri bre! Sramotni luzeri! :)) :smile06:

DOMAGOJKO
19-10-2005, 14:41
ma luzeri bre. ej men! :))

znas li kako nasi igraci kazu hrvatima kada igraju neku utakmicu (u bilo kojem sportu) sa njima?

koriste onu \"legendarnu\" od Bate Zivojinovica: SAD CU DA TE KARAM! :smile06:

:smile16: