PDA

Pogledaj cijelu verziju : d. COSIC -Smijenimo vrijeme gneva i vike

sompompirovi
17-10-2005, 21:42
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Smijenimo vrijeme gneva i vike

Srpska nacija je na kraju veka u iskusenju i izazovu samorasvetljavanja i preispitivanja sebe. Ne da se dokazuje ko je od nas savremenika bio u pravu, vec da se shvati sta smo kao narodna vecina i celina pogresili u ovom veku. Ako je moralna odgovornost samo subjektivna, politicka odgovornost jeste kolektivna. Srpski nacionalni poraz je pre svega politicki poraz, koji je uslovio druge neuspehe. Razumno je da vreme jednostranih ideoloskih optuzbi okoncamo i smenimo vremenom razmisljanja, tolerantnih dijaloga, slusanja drugih, uvazavanja neistomisljenika. Vreme gneva i vike treba da smenimo samokritickim razmisljanjem i tihim govorom, bar mi koji se ne borimo za vlast i kapital. Koreni nesrece koje su nas snasle, sezu u sam pocetak veka i dublje. Virus tragizma je u srpskom bicu; u geopolitickom polozaju srpskog naroda. Pred istorijskim sudom, nema politicki nevinih Srba medju onima koji su projektovali Jugoslaviju, ratovali za tu drzavu i branili je po svaku cenu; nema politicki nevinih Srba koji su ucestvovali u komunistickom i cetnickom pokretu i vodili gradjanski rat; nema politicki nevinih Srba koji su bili vernici i korisnici titoizma; nema politicki nevinih Srba koji su sledbenici, korisnici, glasaci sadasnjeg rezima. </font>

sompompirovi
17-10-2005, 21:43
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Za sadasnje srpsko stradanje, odgovorni su i protagonisti i sledbenici i antititoisticke i danasnje opozicije, iako su im, razume se, odgovornosti razlicite. Bilo bi to politicko slepilo i nova kobna zabluda ako bismo poverovali da se egzistencijalna kriza srpskog naroda sadrzi samo u vladajucem rezimu i njegovom celniku. Nije mi poznat nijedan znacajniji politicki pokret, stranka, nacionalni i socijalni ideolog i politicki mislilac u srpskom 20. veku, koji nije zastupao neku od onih velikih ideja i zabluda koje su uslovile sadasnju tragediju srpskog naroda. Istorijski procesi i svetski tokovi u ovom stolecu, a iznad svih neoimperijalisticka i hegemonisticka strategija i politika Sjedinjenih Americkih Drzava i njihovih evropskih satelita, nisu naklonjene srpskom narodu, pa je surovo kaznjavan za sve zablude, greske i krivice. Istovremeno je lisavan i prava koja su priznavana svima sem srpskom narodu; i oni najpravedniji i demokratski srpski nacionalni interesi nisu uvazavani i ne uvazavaju se. Cak su i tudji zlocini podmetani Srbima da bi gospodar sveta imao "pravedan" izgovor, za kaznu i odmazdu, za obespravljenje i ubijanje. Ima i neceg jovovskog u srpskoj sudbini u ovom veku.

</font>

koreni nesrece...
18-10-2005, 18:50
Koreni nesrece koje su nas snasle, sezu u sam pocetak veka i dublje. Virus tragizma je u srpskom bicu; u geopolitickom polozaju srpskog naroda.

Ne seri
19-10-2005, 08:15
...nego se smiri i ponasaj civilizirano, a ne kao u 14-om stoljecu!...Divljacki, koljacki, samouvjereno... odmah na noz...

inace...ovo sta vas zadesi bit ce nista prema onom ste ce vas posle JOS "zadesiti"

SAMOPOUZDANJE
23-10-2005, 15:50
Je moj Cosicu kod Srba na VISINI!! Zar to ne znas? Kakav si ti otac nacije? Stada? a to da neznas?

Joj Moj
24-10-2005, 20:49
Cosicu...kakve ti ovce vodis?? Za××××s ih tako krvnicki, a onda jos tako filozofski analiziras sta vas "zadesi", kao da ti u tome NISTA nemas??? Kao da ti nisi mozda GLAVNI krivac u svmu tome (sa Milosevicem egzekutorom, te masom koljaca pomagaca, tip Mladic, Karadjic, seselj, Arkan & CO...

Joj sta nas "zadesi"...planetarna, kozmicka katastrofa!

sad
27-10-2005, 18:19
da Znas Cosicu...nisi samo svoje ovce za××××... za×××× si ti i nas!

Sto si ti upropastio svoj narod, za to mene boli qurac... ali je to i nas kostalo JAKO PUNO, zato ipak cekam dan kad ce te tvoji rascereciti, onako po srpskom obicaju!!

sompompirovi
11-12-2005, 19:40
COSICU... Ipak vjerujem, koliko god da si star da prirodnom smrcu umrijeti neces - umrijet ces od srpske ruke!<br><hr>