PDA

Pogledaj cijelu verziju : „Njujork tajms”: Uzbudljiva energija na ulicama Zagreba

Jozo
17-10-2005, 13:55
Najveći utisak na posetioce Beograda ostavlja uzbudljiva energija na ulicama, piše „Njujork tajms” u opširnom članku o glavnom gradu Srbije. List je naveo da se ta energija oseća „dok idete Knez Mihajlovom, punom fontana i ”art nuovo„ detalja, gde žene obučene u Dolće Gabanu prolaze pored radnji sa italijanskim nameštajem, a pločnici odjekuju od virtuoznog sviranja uličnih muzičara”. Noć pada u glavnom gradu bivše Jugoslavije i muzika ispunjava vazduh, svuda, po splavovima, u stotinama kafea, u restoranima, kafanama i ulicama, piše američki list, citirajući reči poznatog njujorškog di-džeja i producenta Džona Selveja da je „Beograd, pored Južne Amerike i Japana, jedno od najzabavnijih mesta za puštanje muzike”.

U novembru će biti deset godina od kada je Dejtonskim sporazumom okončan rat u susednoj BiH, prošlo je pet godina od srpske „oktobarske revolucije” kada su hiljade demonstranata naterali Miloševića da siđe sa vlasti, ali stanovnici Beograda još čekaju da svet otkrije njihov grad, istakao je „Njujork tajms”.

Kao razlog za to list je naveo da u vodičima, kao što su Fodorov poslednji „Vodič kroz istočnu i centralnu Evropu”, ili „Rik Stevensov izbor najboljih mesta za putovanje u istočnoj Evropi”, nema ništa o Beogradu, što podseća na vreme kada je Rebeka Vest bila jedna od retkih koja je upućivala na čari grada na obali dve reke.

Beogradske ulice postmiloševićevskog perioda možda ne bi pobedile na izboru za najlepše, komentariše autor, ali već je vidljiv i sjaj izvesnog preporoda.

Na Trgu republike građevinski radnici danonoćno obnavljaju velelepnu zgradu Narodnog muzeja, Zeleni venac doživljava sličan preporod, državni hoteli se privatizuju, izgrađeni su novi ekskluzivni hoteli i elegantni restorani.

Američki list preporučuje budućim posetiocima da ne propuste da posete nijedno od znamenitijih mesta koje novopridošli turisti treba da vide ili posete.

///////////////
Citas li ti ovo VGS-e, BRE BRE BRE?

ugursuz
17-10-2005, 14:01
"a stanovnici Beograda jos cekaju da svet otkrije njihov grad"

Jos ce dosta Dunava proteci a mozda ni tad ga nece otkriti

Au, picka
17-10-2005, 14:08
mu materina, ja se zajebah u samom naslovu.

Izvinjavam se BRE BRE BRE, mlogo se izvinjavam svi rvatima i ostalim cije je zanimanje paljenje i kamenovanje medjunarodnih vozova.

Sori, BRE!

Pa dobro
17-10-2005, 14:12
mi imamo fontane, kafice, restorane na splavovima sa muzikom......, a vi imate bengalke.

feler jebiga
17-10-2005, 14:21
Kolega bre, lako je napraviti stamparsku gresku, i meni se potkrala pre neki dan kada sam, sasvim nenamerno :smile06: napisao da su arijsko iranski laponci :smile06: digli zlato u vaterpolu. :))

A, ustvari sta se moze napisati o zagrebu, selendri obicnoj, punoj hercegovaca u belim carapama i turbo folka?
naslovi kao......"ponovno divljanje huligana", "zaklan 90-togodisnji povratnik", "zapaljen inozemni vlak", "starica se hrani u kantama za smece", "domoljubi se samoubijaju" ...... mozda, prohebs bre? :smile06:

Jedino da se pojavi onaj suludi VGS i razbije sve ovo sto pise novim tabelama, studijama, BNP, FBI, FAP-ovima. :))

Hahahahahahaha! :)) :smile06:

Kolega,
17-10-2005, 14:47
ja mislim da su se OZNINI spijuni infiltrirali u "Njujork tajms"? Sta ti mislis?

Jos jedino je CIA cista od OZNINIH spijuna, sve ostalo je OZNA. SVE! SVE!

JOJ
17-10-2005, 14:58
U ××××× materinu, kakvih ×××××na ima tu na ovom forumu.
Trebalo vas je svih poubijati ciganski smradovi.

hehehe sto se ostri
17-10-2005, 15:32
koga ces ti ubiti mamlaze jedan? :smile06:
jeli te to fratar ucio dok te je milovao po glavi?
sta kaze fratar:

"no, no, nemoj plakati, ovo sto se zgodilo je zelja svevisnjega i nema se sto pricati nikomu. ovo sam ti radil zbog Srba, jer samom penetracijom u tvoj mali guz svevisnji ti preko moga njeznika daje energiju da se boris protivu mrskih zlotvora. ponovno sledeci tjedan, idi u miru s bogom (ako uopce mozes ici)"! :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

VGS-e BRE
17-10-2005, 22:58
nisi odgovorio ko sedi u tom "Njujork tajmsu", nanu li im naninu antikrvatsku i procetnicku. Oni nasom VGS-u da zagorcavaju ionako sjeban i sludjen zivot :( :( :(

potomak cetnicki
19-10-2005, 00:47
ma sigurno neki potomak cetnika iz cikaga, zainatio se da s×××× dan VGSu, to ti je to! :smile06:

VGSe bre bre breeeee
24-12-2005, 00:46
VGSe bre bre .... da sredim sa onom Dzonijevom babom, pa da te pusti preko granice, da dodjes do Beograda, jedine Metropole u nasem kraju Evrope, da malo i ti osetis "pozitivnu energiju" i malo svetla konacno udje u taj tvoj suvi, dosadni jadni i cemerni zivot?!

"Najveći utisak na posetioce Beograda ostavlja uzbudljiva energija na ulicama, piše „Njujork tajms” u opširnom članku o glavnom gradu Srbije. List je naveo da se ta energija oseća „dok idete Knez Mihajlovom, punom fontana i ”art nuovo„ detalja, gde žene obučene u Dolće Gabanu prolaze pored radnji sa italijanskim nameštajem, a pločnici odjekuju od virtuoznog sviranja uličnih muzičara”. Noć pada u glavnom gradu bivše Jugoslavije i muzika ispunjava vazduh, svuda, po splavovima, u stotinama kafea, u restoranima, kafanama i ulicama, piše američki list, citirajući reči poznatog njujorškog di-džeja i producenta Džona Selveja da je „Beograd, pored Južne Amerike i Japana, jedno od najzabavnijih mesta za puštanje muzike”. "

Ponovo bi poceo da zivis BRE! :))