PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatske zbilje i svakodnevne male radosti!

VJEKOSLAV
16-10-2005, 03:43
Napadnut medjunarodni voz u Zagrebu!

15. oktobar 2005. | 19:13 | Izvor: B92
Zagreb -- Tokom subotnje noc´i, grupa huligana je napala me?unarodni voz, na zˇeleznicˇkoj stanici u Zagrebu.
Me?unarodni voz, koji je vozio na relaciji Ljubljana - Solun, napadnut je kada se zaustavio na glavnoj zˇeleznicˇkoj stanici u Zagrebu. Voz je napalo 15 "Bed Blu Bojsa", pripadnika navijacˇke grupe fudbalskog kluba Dinamo. Huligani su na vagone bacali kamenje, kante za ?ubre, razbijali prozore i ubacivali zapaljene baklje u voz.
Jedan od vagona je potpuno izgoreo, a laksˇe su povre?ena dva slovenacˇka drzˇavljanina i starija hrvatska drzˇavljanka. Slovenacˇki drzˇavljani su odvezeni u zagrebacˇku bolnicu, gde im je ukazana medicinska pomoc´, posle cˇega su nastavili svoj put u Beograd.
Josˇ uvek se ne zna tacˇan motiv napada, mada se sumnja da se radi o navijacˇkom obracˇunu. Sˇest od petnaest napadacˇa je privedeno u zagrebacˇku policijsku upravu.

@

Molio bih stovanu Vrecu Govana iz Svedske da nam malo prokomentarise ovaj dogadjaj i iznese njegovu teoriju o kulturi hrvata i pripadnosti "Europskoj civilizaciji".
Neka se Vreca Govana iz Svedske oseca slobodnim da u svojoj teoriji ovog dogadjaja ide u krajnosti do te mere, da ovu divljacku stoku zagrebacku, jednostavno preimenuje u maskirane Srbe, koji su po zadatku, onako "undercover", napravili ovaj incident, samo da bi se njegova "zemlja leptirova" ocrnila pred svetom.
Moze koristiti svoje poznate poucke, tabele i studije ..... mi cekamo da se malo smejemo! :))

P.S. Neka ti tvoj advokat grga malo pomogne u ovoj teoriji, ili bar ako nista drugo, napise neku pesmicu na ovu temu, koristeci kao nick "jez" ili "gavran". :))

Sta kazu
16-10-2005, 13:15
huligani napali voz.
Dokle ce jedna mracna politika, ili ti sile mraka, kriti iza nekakvih huligana?

Sve organizovano, sve koordinirano, policija nista nezna...

Oprem dobro VGSe
16-10-2005, 19:02
Ma kakvi, nista neznaju, ali dobro je sto stranci znaju:

U ZAGREBU PRIPREMLJEN DO?EK GRUPI KOJA JE PUTOVALA NA DERBI U BEOGRAD
Zapaljen vagon sa srpskim navija?ima

Skupina BBB-ovaca je na Glavnom kolodvoru oko 23.40 sati betonskim blokovima, kamenjem i bengalkama zasula vagon vlaka Ljubljana – Solun. Interijer vagona je izgorio, a ozlije<eth>ena su dvojica srpskih navija?a i 72-godisˇnja putnica
ZAGREB – Brutalan i rijetko vi<eth>en napad petnaestak mladi?a, koji su kantama za sme?e, kamenjem i bengalkama zasuli vagon me<eth>unarodnog vlaka, preksino? je izazvao paniku na zagreba?kom Glavnom kolodvoru. Tri su osobe ozlije<eth>ene, a jedan je vagon unisˇten.
Kako nesluzˇbeno doznajemo, rije? je o napadu Bad Blue Boysa na srpske navija?e koji su iz Slovenije krenuli na jubilarni 125. nogometni derbi koji je ju?er u Beogradu odigran izme<eth>u Crvene zvezde i Partizana. ?ini se da su zagreba?ki huligani imali »svog čovjeka« u vlaku »Olympus« koji je iz Ljubljane preko Beograda krenuo za Solun i koji je dojavio da se u jednom od vagona nalaze mrski im navija?i. U kratkom vremenu okupila se ekipa od petnaestak mladi?a i dobro se pripremila za tip »sa?ekusˇe«, kakav se nerijetko doga<eth>ao za vrijeme bivsˇe jugoslavenske nogometne lige. Kada je vlak oko 23.40 sati stao na sredisˇnji peron zagreba?kog Glavnog kolodvora, po?eo je napad. Na vagon su s obje strane letjele kante za sme?e, betonski blokovi i ostali »priru?ni« materijal. To?ku na i stavili su ubacivanjem benglaki u kupee, nakon ?ega se u vrlo kratkom vremenu zapalila unutrasˇnjost vagona iz kojeg su putnici po?eli pani?no istr?avati. Troje putnika, laksˇe je ozlije<eth>eno, me<eth>u kojima su 72-godisˇnja hrvatska drzˇavljanka, te dvojica slovenskih drzˇavljana stari 26 i 21 godinu koji su zadobili hematome i udarce po glavi i tijelu, a koji su, uz josˇ neke osobe, pretpostavlja se, i bili meta ovog tesˇkog napada. Djelatnici HZˇ-a odmah su isklju?ili struju i tako sprije?ili josˇ ve?e probleme.
U zanosu razbijanja, sˇestorica napada?a su zaboravila pobje?i pa su dospjeli u policijske ruke i privedeni su na ispitivanje. Vlak je prema Beogradu krenuo tek nesˇto poslije dva sata, ali bez napadnutog vagona, vlasnisˇtva Slovenskih zˇeljeznica, koji je potpuno unisˇten ostao na kolodvoru, kao i josˇ dva vagona, jedan Zˇeljeznica SiCG te josˇ jedan slovenske kompanije koji nije imao ispravne aparate za gasˇenje pozˇara.
Sve to promatalo je neuobi?ajeno mnosˇtvo putnika, me<eth>u kojima dobar dio stranaca, koji su svoj prijevoz ?ekali u srcu hrvatskoga glavnoga grada, u kojem je u tom trenutku, na osiguranju predsjedni?kog summita, bilo angazˇirano visˇe od dvije tisu?e policajaca.

§§

Citas li ti ovo VGSe bre?

"....promatalo je neuobi?ajeno mnostvo putnika, me<eth>u kojima dobar dio stranaca, koji su svoj prijevoz ?ekali u srcu hrvatskoga glavnoga grada......"

Nema druge nego da sa spoljne strane vase granice postave one table "Boze sacuvaj nas kuge gladi i hrvata"! :smile06:

Neki "strucan VGS" komentar, se valjda nemoze ni ocekivati ovde, jer bezis kao posran od tema koje jebu tebe i tvoju "zemlju leptirova" :))
Tako i treba, drzi se ti tema koje su protiv Srba, u kojima razgovaras sa samim sobom, jer ih niko drugi niti cita niti posecuje. :))

Oprem BRE Dobro Vreco Govana iz Svedske! :))

Bre! :))

divljaci
17-10-2005, 01:00
e bogami ovi iz eu ce morati prvo pregovarati sa vama o (ne)sigurnosti svojih gradjana kada su u poseti hrvatskoj.
sta je vama? lomite stadione, palite vlakove bre!!
kud god odete samo se sramotite, cak ni normalni evropski saobracaj nije moguce sprovesti zbog vaseg divljastva!!!! :smile16:

TABLE TABLE
17-10-2005, 14:25
nista nego,kako rece kolega, ograditi ih zicom i postaviti oko cele vuko××××ne ponovo one legendarne table (koje ce vas btw, pratiti dok vas ima :)) ) sa. SACUVAJ NAS BOZE KUGE GLADI I HRVATA! :smile06: :))

TABLETABLETABLE
17-10-2005, 15:48
TABLETABLETABLETABLETABLETABLETABLETABLETABLETABLE TABLETABLETABLETABLETABLE se moraju uvesti na spoljnoj granici arijskoiranskelaponije, gde ce slucajni putnici i prevozna sredstva dobiti obavestenje da u arijskoiranskelaponiju ulaze na svoj rizik i da im niko ne garantuje mirno ophodjenje cak ni u tranzitu! :))

:smile16: :smile16: :smile16:

TABLE nego kako
17-10-2005, 19:21
××××s mi sve,trebali bi mi, austrougari,zabari i madjari da se udruzimo pa da ogradimo "lijepu njihovu vuko××××nu" zicom i da stvarno udarimo te table svakih 10 m (pored vasnih saobracajnica svakih 5 m)! :))
na tablama bi pored vec normalnog "sacuvaj nas boze" trebalo da stoji i: "dragi putnice prolaznice, ovo su zadnjih 10 m gde ti je zagarantovana sigurnost, odatle putujes na svoj rizik"! :smile06:

:smile16:

TABLE OBAVEZNO
19-10-2005, 00:35
.....dodati, "ne saginji se brale, vrve pedofilima i ostalim supak meraklijama"! :smile06: