PDA

Pogledaj cijelu verziju : BILJANA PLAVSIC - SVJEDOCENJE

sompompirovi
15-10-2005, 15:56
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">U VILI “Bosanka”, gde mi je bio kabinet, automobili službenika i ljudi koji su se poslom zadržavali, parkirani su unutar dvorišta, osim mojih kola, "golfa", koji sam dobila na upotrebu kao član predsedništva BiH i koji je bio odličan, samo izbušen mecima. To je bilo vreme kada su iz centra Beograda, sa parkirališta, kradeni "golfovi". Mandićevi lopovi, između ostalih lopovluka, krali su i kola, ali moj odani vozač Dragan Gladanac znao je da sedi satima u kolima dok sam ja obavljala svoj posao. On je, inače, bio velika smetnja svim pokušajima da me liše kola.

Ta krađa ponekad je čudnovato funkcionisala. Retko je naći nekoga od rukovodstva sa Pala kome nisu kola ukradena prilikom nekoliko uzastopnih odlazaka u Beograd. Ipak, najčudnovatiji je slučaj direktora RTV Pale, pokojnog Ilije Guzine, kojem su u toku dve godine ukrali sedam "golfova". On svakog puta dobije nova kola i nakon odlaska u Beograd “neko” ih “ukrade”. A bio je u prijateljskim odnosima sa Mandićem i Karadžićem. Mislim da je to bio rekord, ali tri-četiri “ukradena” automobila su bila tolerantan i razumljiv broj. Pošto se to meni nije desilo, ja sam bila bela vrana i to se nije praštalo. Jer, ako se to meni ne dešava kako da se pravda neodgovoran odnos u slučaju sedam-osam ukradenih kola.
</font>

sompompirovi
15-10-2005, 15:57
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Radovan me je dva puta savetovao da promenim kola - moja kola ne mogu da se voze u koloni s njihovim crnim limuzinama. Pa, ja upravo to i ne želim, ne želim da jurim 120 kilometara na čas i da plašim ljude na drumovima kako to oni rade. A osim toga, ja redovno nekoga vozim, to su stari ljudi, izmučene izbeglice koje su se potucale po drumovima, ali najčešće vojnike koji odlaze na front ili kući na odmor od dva-tri dana. Napričam se sa njima, a često i ne znaju s kim su razgovarali. Nudio mi je Radovan neki "mercedes". Taj čovek nije mogao da shvati da mi je draži izbušeni neugledni "golf", za kojeg znam da je “čist”, kako su tada nazivali neukradena kola. "Mercedes" koji je nudio, proverila sam, bio je ukraden kao i većina kola iz “predsedničkog voznog parka”. Kako je taj posao krađe kola cvetao, sve je više automobila bilo na parkiralištu. Radovan je imao posebnu grupu ljudi koji su se specijalizovali za ovaj posao.

A moj "golf" primao je sve udarce upućene meni. Dva puta je gađan na frontu, upravo kada smo vozač i ja bili sa borcima u njihovom zaklonu. Zadnji lim je bio oštećen. Ovo prvo - bio mi je pozdrav od neprijateljske vojske, a drugo, nažalost, od “naših”, pokušaj da me sjure u jarak.
Ovo su samo usputna sećanja na jedan "golf" koji je “podnosio” kritike i udarce upućene meni. Mnogi pokušaji da se ja sprečim u mome radu, pa i ovaj s kolima, nisu uspeli. Jednom sam o ovome govorila Radovanu, ništa se nije izmenilo, ali posle toga potvrdile su se moje ranije sumnje da je njemu sve poznato i da Mandić, u tome, ima njegovu punu podršku.
</font>

koliko god
15-10-2005, 19:40
da je bila cetnikusa...ipak! IPAK...imala je malo karaktera...pokajala se je -
priznala je ... i na meki nacin, poslije kazne bi joj sve oprostio...

nastavci slijede...

Srbi i postenje?
16-10-2005, 17:11
U Srbiji sve funkcionira po onom primjeru iz vojske:

Neko ti u mraku ukrade kapu, ti ukrades drugome, ovaj trecemu... itd... najpostenniji ostane bez kape... ali se i on nauci jer je prisiljen, i na kraju oipet svi imaju kape...samo tudje... ali onda trose masu energije da cuvaju i zakljucavaju sve... svi vrebaju svakog i svak se cuva...

HEHHEEE
16-10-2005, 20:00
Hahaha!!

hehheee
17-10-2005, 15:37
Moja Biljano! Bojim se ipak da vise rodne grude vidjeti neces!