PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nakon izgreda, Štimac je nasrnuo poput medvjeda

IVAN LALIC
13-10-2005, 23:13
NAKON IZGREDA Ivan Lalić (25) ispričao je svoju verziju sukoba u "Ludnici"

Štimac je nasrnuo poput medvjeda

Autor Hrvoje DEČAK
Ivan Lalić

Zagrepčanin Ivan Lalić (25) ispričao je za Večernji list prvi put u javnosti kako je tekao njegov sukob s Igorom Štimcem u zagrebačkom lokalu "Ludnica", gdje su nogometaši i navijači slavili pobjedu Hrvatske nad Švedskom. S Lalićem smo razgovarali u uredu njegova odvjetnika Romana Bihara, koji je rekao:

- Pozivam gospodina Štimca ili njegova odvjetnika da mi se jave, kako bismo pokušali cijeli slučaj riješiti dogovorom, bez tužbe. O tome što tražimo još ne mogu govoriti. Uostalom, liječenje Ivana Lalića još traje, pa ne možemo znati točne razmjere ozljeda. Potom je Ivan Lalić ispričao svoju verziju događaja.

- Purger sam, vatreni Dinamov navijač, i uopće ne slušam narodnjake. U "Ludnici" sam bio s prijateljima zbog slavlja naše reprezentacije. U jednom trenutku vidio sam kako Štimac prolijeva piće iz čaše na meni nepoznatog muškarca. Piće je doletjelo sve do nas. Zatim je Štimac pozvao tog čovjeka k sebi. Ovaj se nećkao, a onda pristupio. Štimac ga je uhvatio za uho i nešto mu rekao, od buke nisam čuo što, a onda je ljudima oko sebe, pretpostavljam tjelohraniteljima, pokazao da tog muškarca izvedu van. Pretpostavio sam što ga je čekalo, pa sam, revoltiran takvim ponašanjem, instinktivno pokazao Štimcu srednji prst - rekao je Lalić i nastavio:

- Na to je Štimac nasrnuo na mene poput medvjeda: bez riječi me počeo snažno udarati šakom po licu, sa strane u glavu i u zatiljak. Dobio sam četiri ili pet udaraca jedan za drugim. U to su, napokon, priskočili redari i smirili Štimca, te ga izveli van. Ja sam ostao u lokalu i pozvao Hitnu, koja je ubrzo došla skupa s policijom. Sve sam im ispričao. Tu noć kad sam napadnut, jutro sam dočekao u bolnici na Svetom Duhu, gdje me pregledalo nekoliko liječnika. Još me povremeno boli glava.

Je li to onaj Stimac donedavni direktor Hajduka, i jedan od najjacih figura HR nogometa, ha VGS-e?

Jbto, da i to cujem, direktor Hajduka, pa se saketa po nekim kafancinama poslednje kategorije, i to u sitne sata.

Izem ti vas nogomet.

STANOSLAV
14-10-2005, 09:19
TORCIDA: Privedite Štimca ili uzvraćamo!

ULTIMATUM Dajemo rok od 48 sati da se izvršitelji napada privedu na obavijesni razgovor i da se protiv njih podnesu kaznene prijave te ih na posljetku osudi hrvatsko pravosuđe - kažu torcidaši u svom priopćenju

U povodu incidenta u zagrebačkom klubu "Ludnica", kada je član Uprave Hajduka Igor Štimac u suradnji s redarima kluba napao i ozlijedio jednog od vodećih pripadnika Torcide, Klub navijača Hajduka "Torcida Split" izdao je priopćenje u kojem traže hitnu reakciju hrvatske policije i pravosuđa.
— Razočarani i bijesni zbog kukavičkog napada više osoba, predvođenih Igorom Štimcem, na pripadnika Torcide koji je pri tom zadobio teške tjelesne Ako se ne udovolji njihovim zahtjevima, navijači najavljuju kako će uzvratiti Štimcu/Nikola VILIĆozljede, a da odgovorni za sankcioniranje takvih nemilih događaja ne obavljaju svoj dio posla, prije svih policija - dajemo ultimativno rok od 48 sati da se izvršitelji napada privedu na obavijesni razgovor i da se protiv njih podnesu kaznene prijave te ih na posljetku osudi hrvatsko pravosuđe — kažu torcidaši u svom priopćenju.
— U protivnom — vele torcidaši u svom priopćenju — bit ćemo prisiljeni uzvratiti istim metodama jer nitko neće fizički ni na bilo koji drugi način pokušavati eliminirati nas koji smo na ponos i na braniku našeg Splita i Hrvatske.
Nadalje, pripadnici Torcide u svom priopćenju traže od Hrvatske televizije da Štimac više ne komentira utakmice hrvatske nogometne reprezentacije, pozvavši HTV da "nikad više osvjedočeni siledžija i zakonski prijestupnik ne komentira ikakav sportski događaj u našoj zemlji", dodavši da je to "apsolutna sramota za državnu televiziju".
Također, torcidaši u priopćenju demantiraju da je napadnuti navijač bio vođa Torcide, budući da, kako kažu, "Torcida kroz svoju 55-godišnju povijest nije imala takvu osobu, jer Torcida predstavlja grad Split, Dalmaciju i Hrvatsku".
Na kraju priopćenja Torcida se obraća svim svojim članovima, pripadnicima i simpatizerima "koji su nam pružali podršku", poručujući im da će Torcida "organizirati prosvjed ispred PU splitsko-dalmatinske povodom ovog sramotnog događaja", uz dodatak da će o terminima prosvjeda "biti pravodobno izviješteni".

Valjda je HR jedina zemlja na svetu gde sportski radnici i direktori sportskih klubova tuku navijace.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA