PDA

Pogledaj cijelu verziju : Turbofolk sportaši - volimo narodnjake, pa što?!

STANOSLAV
11-10-2005, 15:15
Autor Martina Strukić
Darijo Srna pobjedu je opet proslavio u omiljenoj mu Ludnici

ZAGREB – Proslava sportskih pobjeda uz narodnjake u Hrvata je, čini se, postala tradicijom. I dok se javnost zabavlja najnovijim skandalom - Štimčevim navodnim incidentom u zagrebačkoj Ludnici nakon tekme sa Švedskom - i prepucava o tome treba li ili ne slušati narodnjačku glazbu (pod čime se misli isključivo na istočnjački melos i turbo folk znanih i neznanih imena estrade istočnih nam susjeda) naši spotraši dvojbe nemaju: najveći uspjesi proslavljaju se uz cajke, a zalijevaju hektolitrima alkohola. I u tome ne vide ništa loše “jer to je samo bezazlena zabava”.

Najglasniji - Srna
I u ovom “sportu” prednjače nogometaši, koji reprezentativne pobjede već tradicionalno proslavljaju u vrapčanskoj Ludnici, leglu narodnjaka, gdje se ne libe uhvatiti i mikrofona, a prvo grlo bez sumnje je Darijo Srna, koji narodnjačku glazbu voli i to se ne boji pokazati. I dok Srna svoje dobre igre proslavlja pjevajući, igrač Dinama, jedan od viđenijih gostiju Ludnice, Dumitru Mitu, prošli je mjesec, ako je vjerovati kuloarima, zbog tulumarenja zaradio i suspenziju. Iako je službeno obrazloženje kluba bilo čednije, suspenzija je stigla nakon što je Mitu “uhvaćen” kako pjeva najveće narodnjačke hitove.

Fešte uz cajke
Cenzura je u Maksimiru očito jaka, ali ne i dovoljna, jer se većina dinamovaca voli opuštati upravo uz cajke koje “praše” u Ludnici. Da Darijo Srna nije bijela vrana potvrđuju slavlja hrvatske reprezentacije koja su se redom održavala u Ludnici, a mikrofona se uhvatio i Dado Pršo (nakon pobjede nad Bugarima u Sofiji), dok su u zvuku lakih nota uživali Robert i Anica Kovač, brat mu Niko, Tudor, Pletikosa, Šimunić, Klasnić...

I nedavno izboreni odlazak na SP proslavljao se Vrapču. Pjevalo se i pilo do ranih jutarnji sati i ne bi uopće bilo govora o tome da sveprisutnog Igora Štimaca jedan posjetitelj Ludnice nije optužio za fizički napad. Zbog toga su opet oni koji slušaju narodnjake, a naši nogometaši ih slušaju, okićeni epitetima primitivnih, neinteligentnih i zaostalih, što nakon uspjeha koji su postigli nisu zaslužili.

Možda ne bi trebali slušati glazbu s istočnjačkim predznakom, možda im treba zabraniti rock, možda ne smiju slušati techno..., ali činjenica je samo jedna: o ukusima se ne raspravlja. A je li slušanje cajki zapisano u genetskom kodu, je li stvar odgoja ili osobnog izbora - prosudite sami. No, naši će vam turbofolk sportaši uvijek reći - da se nikome ne može suditi po glazbi koju slušaju.

/////////////////
Ma jbte, sad cu jos i da navijam za momke na sv. prvenstvu, samo zato sto idu uz njeznik evropskim cistuncima i onima sto mrze sve srpsko.

Alal vera, momci, ××××te samo narodnajake iz Sumadiju, BRE BRE BRE!
Svako zabranjeno voce je najsladje.

Ma cuo sam ja, kad god dodju u Srbiju, ne samo fudbaleri, razmile se, pa udare po lumperajci, te ih nema u hotelu do zore. Izbornici pizde gde su im igraci.
U stvari, oni vezbaju narodnjake.
HAHAHAHAHAHA

Citas li ti ovo, Svede?

Gavran
11-10-2005, 18:51
Oglas u izlogu "ROCK CAFFE"a

TRAZI SE DOBAR HARMONIKAS

( izvaditi Balkanca iz Balkana nije lako
ali izvaditi Balkan iz Balkanca to je nemoguce, moraju proci generacije )

Sta kazes
12-10-2005, 23:00
VGS-e, najbolji nogometasi udarili u narodnjake sve u sesnes'. :) :) :)
Tooooooo BRE!

Ma sve mi se cini da oni potajno pevuse onu kastelansku:
"Prosetala, prosetala kralja Petra garda"
Sta ti mislis VGS-e???
Ma pusti ih BRE, becari su to stari.

Priznaj BRE VGS-e da si i ti skoknuo do "Ludare" bar na jednu pivu, da cujes Ceciliju.

Svede, jebes mi
13-10-2005, 02:29
prase ako ne budem navijao za becare. E sad ako se sastanu sa SiCG, zao mi je, jbga, navijam za moje.

Cuo sam da je onaj Srna najboje uvezbao da peva. Alal vera Olivera!

Citam, za vreme onog vaterpolo turnira u Beogradu, vasi se razmile po kaficima (u kojima Beograd uopste ne oskudeva), i onda se svako jutro vracali u hotel u zoru. To je pevalo, bancilo - davalo sebi oduska i dusi na volju, a sve u SLOBODI, STIMUNGU i RASPOLOZENJU! :) :) :)

A ti, budalo jedna, uveo be vize, ma daaaaj! Da te "beogradski becari" - Srna and & co. cuju, ispljuvali bi te, garant.

jbga, hoce ono sto..
14-10-2005, 00:34
...nemaju kuci! :))

××××te, u Sportskoj Galaksiji pre neki dan, majka pokonjeg Drazena Petrovica, koja je bila pozvana kao VIP Person na EP i Kosarci od naseg saveza (alal vera, skidam kapu!), kaze da je Beograd isti kakav joj je ostao u secanju, smeh, provod, pesma, mladost .... kaze da se bez razmisljanja odazvala jer je znala da ce organizacija biti, kao i uvek na svetskom nivou! :)
Kaze jos, kod nas (u hr.) je sve nekako konzervativno i ustogljeno! :))
Nije ni cudo, kada hrvati izadju negde u svet, to je isto kao da si dzukce pustio iz veza .... mladi ljudi hoce provod, pesmu ..... sve ono sto nemaju kuci i sto im se zabranjuje! :)) :smile06:

:0)
15-10-2005, 18:24
uvek se dobro provedu i uvek su se dobro provodili kada su igrali utakmice kod nas. narodnjaci,pice,pa do ujutro! :))

VGS-e
16-10-2005, 01:19
BRE BRE BRE, hocemo li navijati za CIRILICARE (Srnu, Prsu & co) dogodine???

Ih BRE za CIRILICARE UVEK.

Sto ih bre ne posaljete u Srbiju na pripreme, recimo na Zlatibor (ma znas tamo gde su ljudi "sicusni" HAHAHAHAHAHAHAHA).

U Srbiji ce dobro utrenirati i fuzbal (zemlja fuzbala jbga), i cirilicu naravno :) :) :)
Pa kad Srna usavrsi glas BRE, imace sta da se cuje, BRE BRE.

turbofolk rulz bre
19-10-2005, 00:05
Secate li se vi Dina Radje? E on mi je svojevremeno u sred ratnih dogadjanja prisao, pozdravio me (znamo se od ranije, dok je igrao za nasu repku) i narucio za sebe i drustvo: O ne, ne, ne, ne, ne dolazi, ne dolazi u moj san .... da ga, kako rece, zelja mine! :))
Normalno da cu coveku izici u susret, ista pesma se pevala u vise navrata te veceri, a on i njegovo drustvo su kao zadnji gosti napustili establisment u sitne sate, opasno se teturajuci! :))
Jedan od njegovih prijatelja je imao malu nezgodu pri izlasku iz istog establismenta, kada se asfalt odjednom digao i udario ga po sred cela! :)) :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: