PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jasenovac

Mate Artuković
07-10-2005, 23:41
Kako onda tumaciti mit o Jasenovcu?

- Moram reci ovo: vec sama cinjenica da je osnovan koncentracijski logor, za mene je zlocin. Osudujem to tim vise sto se to dogadalo u ime toboznjih interesa hrvatskoga naroda. Da je u tome logoru ubijen jedan covjek, za mene je zlocin, a kamo li tko zna koliko desetaka tisuca ljudi. U tom logoru najvise su stradali Zidovi s obzirom na broj stanovnika. To je u nebo vapijuci grijeh rezima, jer su bas Zidovi dali veliki doprinos hrvatskoj i kulturi i gospodarstvu i drzavotvornoj politici. Iako su najvise stradali, zidovi nisu uvecavali broj svojih zrtava, zapravo nitko drugi ih nije ni uvecavao osim Srba. Broj od 700.000, najmanje, ubijenih Srba u Jasenovcu bila je sluzbena dogma u vrijeme komunizma. Kad uzmem u obzir da se na tome apsurdnom broju ustrajava i danas, ne mogu drugacije zakljuciti nego da je srpski mit o Jasenovcu iznikao na korijenu mita o "ugrozenosti" Srba iz 19. stoljeca. Te brojke imaju cilj, ne optuziti rezim nego narod, ali Srbi iz Hrvatske nece time rijesiti svoje probleme. Oni ih mogu rijesiti s Hrvatima, nikako bez Hrvata, a kamoli protiv Hrvata.

Mate Artuković
07-10-2005, 23:42
Svima ce nam pomoci, sve ce nas opametiti i osloboditi samo istina. Na kraju svih iskustava mozemo reci da se sva umjetnost komunistickog vladanja moze svesti pod naslov jasenovacke brojke. I da je to karta na koju su igrali u spasavanju svoje vlasti. Mislim da je zato opravdano postaviti pitanje: "Tko ce se ispricati Hrvatima za laz o 700.000 ili preko milijuna izmisljenih srpskih zrtava u Jasenovcu?" A ta laz je nastala, ona je uzgajana da bi odigrala misiju koju je stvarno i odigrala: da bude isprika za agresiju u zgodnom trenutku. Taj trenutak je bio 1990.-1995. Niposto ne zelim povrijediti stvarne srpske zrtve kojima se duboko klanjam, ali neka ih se prestane obescascascivati megalomanijom "pogibeljomanije", kako je to jasenovacki mit nazvao dr. Kocovic.

sompompirovi
09-10-2005, 10:14
<font face="Impact" size="+2">Na kraju svih iskustava mozemo reci da se sva umjetnost komunistickog vladanja moze svesti pod naslov jasenovacke brojke. I da je to karta na koju su igrali u spasavanju svoje vlasti. Mislim da je zato opravdano postaviti pitanje: "Tko ce se ispricati Hrvatima za laz o 700.000 ili preko milijuna izmisljenih srpskih zrtava u Jasenovcu?" A ta laz je nastala, ona je uzgajana da bi odigrala misiju koju je stvarno i odigrala: da bude isprika za agresiju u zgodnom trenutku. Taj trenutak je bio 1990.-1995. Niposto ne zelim povrijediti stvarne srpske zrtve kojima se duboko klanjam, ali neka ih se prestane obescascascivati megalomanijom "pogibeljomanije", kako je to jasenovacki mit nazvao dr. Kocovic."

Upravo tako,megalomanija pogibeljomanije,adekvatan termin.I treba ,već jednom,rasčistiti mit o Jassenovcu ,umjesto da se još uvjek ista,neumorna propaganda i ponavljane laži,provlači kao tobože povijesna istina.

Članak iz Wikipedie:

There are various statistics and estimates about the number of victims who died in the Jasenovac camp, mainly due to a lack of exact records, and to various interests involved in estimating them. Most oftenly mentioned numbers range in hundreds of thousands, most of them Serbs.

Some of the higher numbers were reported by various German generals during the war. Various German military commanders gave different figures for the number of Serbs, Jews and others killed on the territory of the Independent State of Croatia. They circulated figures of 400,000 Serbs (Alexander Lehr); 350,000 Serbs (Lothar Rendulic); between 300,000 (Edmund Glaise von Horstenau); more than "3/4 of million of Serbs" (Hermann Neubacher) in 1943; 600-700,000 until March 1944 (Ernst Fick ); 700,000 (Massenbach).

</font>

sompompirovi
09-10-2005, 10:15
<font face="Impact" size="+2">A report made by the new government under Tito, the National Committee of Croatia for the investigation of the crimes of the occupation forces and their collaborators, dated November 15, 1945 stated that 500,000-600,000 people were killed at the Jasenovac complex. These numbers were officially supported while Yugoslavia existed. The numbers were picked up by Israel Gutman and his Encyclopedia of the Holocaust, the Simon Wiesenthal Center and others. The proponents of these numbers were subsequently accused of artificial inflation because of the war reparations.

During the 1961 trial of Adolf Eichmann, Alexander Arnon (secretary of the Jewish Community in Zagreb) testified about the treatment of Jews in Yugoslavia during the war. Part of his testimony stated that "a large camp was established in Jasenovac, where 60,000 people perished, among them 20,000 Jews". This testimony is significant in that it was part of one the largest and most famous trials related to the Holocaust in the whole 20th century. It is not known what Arnon's personal knowledge of the camp really was, however, his testimony continues saying, "from the very beginning we made efforts to supply the Jasenovac camp with food and other supplies".

</font>

sompompirovi
09-10-2005, 10:15
<font face="Impact" size="+2">In the 1980s, a calculation was done by Vladimir Žerjavić and Bogoljub Kočović, and each of these showed that the Jasenovac complex death count was closer to 50,000 people, usually with margins of error of up to 30%. They also listed thousands of deaths in other camps and prisons. However, these numbers were accused of artificial deflation because of the rise of nationalism in Yugoslav republics. Former president of Croatia Franjo Tuđman claimed that there were 28,000 dead even though this info was in display long before him.

The Jasenovac Memorial Area keeps a list of 59,188 names of Jasenovac victims collected by the Yugoslav authorities in 1964, and several other partial lists from other sources. The Belgrade Museum of the Holocaust keeps a list of 80,022 names of the victims (especially from Jasenovac): around 52,000 Serbs, 16,000 Jews, 12,000 Croats and nearly 10,000 Roma. The further additions are expected to be Serbs as well as other nationalities, including Jews.
</font>

Ovome ludaku VGS-u
09-10-2005, 10:33
necu ni odgovarati vec Mati.

Mate, valjda vi konacno treba da se izvinite za zlocin koji sam priznajes.
To jos niko nije uradio, ni HR crkva, niti jedna HR vlada.

Drugo, nema sta Srbi da vam se izjasnjavaju za eventualno preuvelicavanje zrtava.
Zemaljska komisija za utvrdjivanje zrtava rata pri vladi republike Hrvatske je bila jedina merodavna da utvrdi tacan ili priblizno tacan broj zrtava fasistickog rezima, i sa time Srbija nije imala nista. Zna se ko je vladao sa FNRJ.
I onda trazis da ti se Srbi izvine - KOJA NOTORNA GLUPOST!!!!!!!!!!!!

Na kraju, ja najvise verujem pomenutoj komisiji, jer je radila neposredno posle rata.

Jos malo
09-10-2005, 11:21
o izvinjenjima za "preuvelicavanje" zlocina.
Po tebi, kome treba da se uputi izvinjenje? USTASAMA???? HAHAHAHAHAHA

E pa sve zavisi sta vi smatrate ustasama.
Ja sam ucio u skoli da je NDH bila tvorevina fasisticke Italije i Nemacke, a marionetski ustaski rezim nenarodni.
Drugim recima, hrvatski narod nije birao taj rezim, vec mu je nametnut izvana.

Ako vi sada smatrate ustasku vlast legalnu i narodnu, ili ako je ustaski rezim bio izraz narodne volje, onda je to vec nesto drugo. Ja bi na ovome mestu voleo da znam sta je istina od ove dve stvari, NO?

Pa covjece
09-10-2005, 16:08
Zar neznas da vas je bas to - kako kaze Srbin Kocovic, aj se bas slazem sa (NJEGIVIM RIJECIMA!):

"Tko ce se ispricati Hrvatima za laz o 700.000 ili preko milijuna izmisljenih srpskih zrtava u Jasenovcu?" A ta laz je nastala, ona je uzgajana da bi odigrala misiju koju je stvarno i odigrala: da bude isprika za agresiju u zgodnom trenutku. Taj trenutak je bio 1990.-1995. Niposto ne zelim povrijediti stvarne srpske zrtve kojima se duboko klanjam, ali neka ih se prestane obescascascivati megalomanijom "pogibeljomanije", kako je to jasenovacki mit nazvao dr. Kocovic."

Odvratno je manipulirati sa mrtvima...

Uglavnom, taj vas dobro uzgajan mit vas je naveo da lupite po HR 1991..te da vam se: "desi to sta vam se desi" - Humana REPATRIACIJA, ili kako vi kazete GENOCID!! Jos jedan u nizu..a mogli ste ga zobici i zivjeti kao ljudi... sad bi bili u Evropi, vec odavno, zivjeli bi u domovini...a ne ovako, potepenci po svijetu... i kao ti VSG(P) koji godinama narices, i narices...iz stranog svijeta za domovinom... koji si izdao, na nju ruku digao... i sad nemas obraz ase vratiti, a i strah te je...sta je normalno..

Da a sta vas jos
09-10-2005, 16:09
ceka je ispricavanje za najnoviju agresiju!! Bez tog proci nece...

sompipopusimikurcinu
09-10-2005, 16:45
Ej bre VGSe bre!

Da vidimo mi ovde jos neke citate, koji su (po tebi) isto jedna obicna propaganda komunistickog sistema, jednostavno sve placenici mamu im ×××××, placenici i sudionici u toj velikoj uroti protivu jadne neduzne Arijskoiranske (ili Laponske ... tko ce ga znati : :)) ) skupine, koja nije, ne dao Bog, nikoga ni krivo pogledala! :))

Da vidimo, sta svi ti "urotnici" cavrljaju:

§

"The crimes of the fascist Ustashe against the Serbs in the notorious camp of Jasenovac must be known - crimes that are the worst ones along with those committed against the Jews in the Holocaust."
(Simon Wiesenthal)

§

"The greatest genocide during World War II, in proportion to a nation's population, took place, not in Nazi Germany but in the Nazi-created puppet state of Croatia".
(Professor Edmond Paris, "Genocide in Satellite Croatia, 1941- 1945," Chicago, 1961, The American Institute for Balkan Affairs, from the introduction of the book.)

§

"Even the most extraordinary massacres in the darkest era of history would not soil its name - Croatia... Kill, kill, scream the Ustashi against Serbs. And they cut their heads off and throw bodies away into the Sava river which flows slowly and gravely in the direction of Belgrade...
Neither Fascists nor Nazi have the remotests resemblance to the Ustashi, they are a fauna absolutely extraordinary and strange..."
(Alfio Russo, in his book "Revoluzione in Jugoslavia", Roma 1944)

§

"Broj ubijenih Srba na teritoriji Hrvatske je izmedju 300.000 i 700.000, ja verujem da je tacna brojka od 500.000"
(Nemacki opunomoceni ministar Treceg Rajha u Zagrebu general Edmund Glase fon Horstenau)

§

"According to the reports that have reached me, my estimate is that the number of those defenseless slaughtered is some THREE QUARTER OF A MILLION. :=750,000:"
(Herman Naubacher, Hitler's personal assistant for the South-East Europe and the Balkan affairs, in his book "Sonderauftrag Sudosten 1940-1945. Bericht eines fliegenden Diplomate", Gottingen, 1956, page 31.)

§

"The Ustashi massacres had been the greatest massacre to take place ANYWHERE in the West prior to, during, or after that greatest of cataclysms, the Second World War".
(Baron Avro Manhattan, "The Vatican's Holocaust," Ozark Books, 1986, page 54)

§

"Soon Ustasha bands initiated a BLOODY ORGY of mass murder of Serbs unfortunate enough not to have converted or left Croatia on time.
THE ENORMITY OF SUCH CRIMINAL BEHAVIOR SHOCKED EVEN THE CONSCIENCE OF GERMAN COMMANDERS".
(Worldmark Encyclopedia of the Nations, Europe, edition 1995, page 91, entry: Croatia)

§

"JASENOVAC, the largest concentration camp in Croatia. Jasenovac was in fact a complex of several subcamps, in close proximity to each other, on the bank of Sava river... established in August 1941 and was dismantled only on April 1945...
SOME SIX HUNDRED THOUSAND PEOPLE WERE MURDERED AT JASENOVAC, MOSTLY SERBS JEWS, GYPSIES, AND OPPONENTS OF THE USTASHA REGIME... The living conditions in the camp were extremely severe... a particularly CRUEL regime, and UNBELIEVABLY CRUEL BEHAVIOR BY THE USTASHE GARDS."
(Encyclopedia of the Holocaust, Vol 2, page 739 )

§

"The Ustashi murdered and tortured Jews and Serbs in indescribably bestial fashion. One of the most notorious camps in Hitler's Europe, Jasenovac, was in Croatia. Here the Ustashi used primitive implements in putting their victims to death - knives, axes, hammers and other iron tools. A characteristic method was binding pairs of prisoners, back to back, and then throwing them into the Sava River. One source estimates that 770,000 Serbs, 40,000 Gypsies and 20,000 Jews were done to death in the Jasenovac camp."
(Dr. Nora Levin, "The Holocaust - The destruction of European Jewry 1933 - 1945," Schocken Books, New York, Edition 1973, page 515)

§

Vide li ti bezobrazluka bre? :))

Strasno! :smile06:

Mislim da je jedino normalno resenje, da se posle ovakvog pisanja ovih "urotnika", MI VAMA IZVINEMO, jer su, Boze moj, oni svi na NASEM platnom spisku i rade zajedno sa nama o glavi "tisucljetnom snu"! :)) :smile06:

Neka se srame! :smile06: :smile16: :))

gdje su vrijednosti
09-10-2005, 16:51
e ×××× ga vi pričate o ciframa ubijenih židova a nitko ne priča o ciframa vrijednosti pokrađenih tim židovima koje su većina njih nosili u logor ne misleći da idu u smrt. Zašto se ne priča o čuvarima logora koji su nemilice pljačkali te ljude i skrivali vrijednosti po Kordunu i Baniji?!

Zar mislite da isti ti čuvari iz logora su živjeli od Božije pomoći a da ne unovče ukrađeno?!

Ma moram
09-10-2005, 18:05
Ponoviti...

Ja bi osobno volio - i daj boze da vas je pokokano 1 milion i 1,5 milona...

Ali i mei se gade takve manipulacije...

Sad se - kad s egovori o zrtvama iz auswietza, govori o brojci od ca 1 (ili nesto plus) miliona zrtava. Nema vise nigdje brojke 6 miliona, od toga 5 miliona zidova!

Nekoliko sam puta VSG-a(P) pitao nake nam on sa svojim skrómnim (NIKAKVIM!) znanjem pokusa kazati...koliko smo vi vas u Jasenovcu rascerecili...? Ti mi samo kao i obicno kenjas i spustas neke bezvezarije koje je neko nekad plasirao kao brojke iz nekih razloga koje su nekom nekad trebale... pa ih je neko prepisao...

Imena i prezimena postoje...NAZALOST!! VSG-u(P) meni je zao da imena nema vise... A studiji...to su druga stvar...Postojao je Aetukovic i ...kako se je sad ovaj nanoviji zvao? kojeg ste sudili sta je bio sef Jasenovca...?? ALI NIGDJE rijeci o genocidu? Brojkama? STO?? Zasto?? Daj nam kazi..leba ti, da jednom cujemo - STA TI (Ako ikad) mislis da se je u Jasenovcu dogodilo? Znas da ja najvise volim istinu...ne bajke i mitove...oni se slabo lijepe na moj mozak..iSTINA me zanima...a nju si ti toliko cesto tu spominjao...ISTINA!!!! Sta je istina? LEBE TI..BRE, BRE,,,BRE!!!

joj VGSe bre bre
09-10-2005, 19:59
Sine bre? Da ti opet nije nestalo PLIVE bre bre? :))
Zar se ne moze abonirati preko interneta?
××××ga, ako cu kupovati PLIVINE akcije, onda se mora obezbediti prodaja i preko interneta. Tacno je da ce PLIVa napraviti BUM u hrvatskoj, ali mora neko da misli na vas u inostranstvu, vama ce promene navedene na jednoj drugoj temi jos teze pasti.
Da VGSe pricam o BUM-u koji se ocekuje u PLIVI kada se uspostavi SLOBODAN PROTOK ROBE, LJUDI, itd. koji ce tebi i tebi slicnim psihopatama vrlo tesko pasti .... depresije, kompresije, srcani udari, planiranje svojih rodjenih samoubojstava .... ce bre PLIVINE akcije da explodiraju, zato cu i da kupim akcije, dok su jeftine! :))
Vidis kako bi lepo bilo da se tablete mogu naruciti preko interneta, tada nebi trebao da cekas da ih kupis u leto kad ces na odmor, mogao bi da ih imas celo vreme, da budes pod njihovim dejstvom citavo vreme .... leptiri, potocici .... umesto sto blebeces gluposti po forumu! :)) :smile06:

p.s. Sads ce sigurno GrgAaAaAa da stane u tvoju odbranu i da kaze kako ti ni u gornjem postu nisi rekao nista kaznjivo! :smile06: :)) :smile06: :))

p.s.s. Ej VGSe, umalo da zaboravim, POSISAS TI TOM 1,5 mil. Srba KURCINE NJUHOVE DEBELE I DUGE! :)) :smile06: :smile16:

Svede BRE
10-10-2005, 01:10
nisi mi odgovorio, kome treba da se uputi izvinjenje: ustasama ili rvatima.

Drugo pitanje, kako dobiti izvinjenje kada su nekadasnji drmatori svi mUrtvi - Tito murtav, Bakaric murtav, Kardelj murtav. Sta sad?
A ×××× ga, oni su bili najidelniji za izvinjavanje, jer su svi do jednoga ostali u foteljema do svoje prirodne smrti, mislim, bilo je vremena na pretek da im se uputi zahtev.

Necemo valjda traziti izvinjenje od disidenata Djilasa i Rankovica?

AU JBTE, DA SE IZVINU SRBI ZA JASENOVAC!!!!!!!!!!
E moj VGS-e, ako se ikada zavede nekakvog red u ovom virtuelnom svetu, ti si najeb'o garant!

Srbi
10-10-2005, 10:59
Se moraju (to ce se sigurno dogoditi!), ispricati i BiH i Hrvatskoj!...a prislit ce vas de si ispricate i Kosovu! Nece to trebati napraviti Milosevic, Seselj i co. nego Kostunica ili ko vec bude tog momenta glavni u Srbiji...

Isto tako ce SVE to o Jasenovcu na vidjelo doci i koliki je bas TO bio uzrok zadnjoj agresiji.

Uglavnom, on je vas Srbe ipak na koncu konca malo posrecio - sjedinio vas je sa maticom! toliko zeljenom i viljenom!

Idite uje idite,
10-10-2005, 11:06
trazite izvinjenje kod copavoga u Kucu Cveca.
Mislim ipak da treba da mu se zahvalite do groba.