PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ko ce drugi no svom svome-Hrvatski mediji: Danke Österreich!

STJEPAN
04-10-2005, 22:29
Hrvatski mediji: Danke Österreich!

4. oktobar 2005. | 10:18

Luksemburg, Zagreb, Beograd -- Ministri spoljnih poslova EU juc¡e su odluc¡ili da odmah poc¡nu pregovore o pristupanju Hrvatske Evropskoj uniji.HrvatskaTokom posete Hrvatskoj Karla Del Ponte rekla je da je razoc¡arana s¡to Ante Gotovina jos¡ nije u Hagu, a samo dva dana kasnije pred c¡elnicima Evropske Unije je izjavila da Hrvatska u potpunosti saradjuje sa Has¡kim tribunalom. Dok naglu promenu raspoloz¡enja i stava glavne tuz¡iteljke analitic¡ari ocenjuju kao rezultat nagodbi, premijer Hrvatske Ivo Sanader nije primetio nikakvu promenu.
“Pa nije bilo nikakve promjene raspoloz¡enja, vec´ nas¡ sastanak u petak je bio vrlo konstruktivan. Ja sam rekao da je sastanak bio konstruktivan, bez obzira na izjave mogli ste vidjeti da smo i predsjednik Mesic´ i ja bili apsolutno sabrani, mirni, da smo oc¡ekivali odluku u ponedjeljak sa optimizmom”, kaz¡e Sanader.

Zahvalnost Austriji iskazali su danas i zagrebac¡ki dnevnici, pa su tako dominantni naslovi u novinama: “Hvala Austrijo", "Austrijski kljuc¡ za EU" , "Austrijska podrs¡ka kljuc¡na za Hrvatsku.”

"Imati prijatelja u EU"
Novinarka NIN-a Ljiljana Smajlovic´ ocenjuje da stav Karle del Ponte da Hrvatska u potpunosti sara?uje s Hagom proistic¡e iz c¡injenice da Brisel vec´ nekoliko dana ima c¡vrstu nameru da poc¡ne pregovore sa Zagrebom, pa Karli del Ponte nije ostalo nis¡ta drugo nego da svoj autoritet ne umanjuje time s¡to c´e predloz¡iti nes¡to s¡to EU ne bi prihvatila. "Ona je pre samo tri dana bila dosta nezadovoljna Zagrebom, a danas je nglo postala zadovoljna. Mislim da je Karla del Ponte pokazala da je dosta dobar politic¡ar i da ume da spozna politic¡ku nuz¡nost. Ona je odbila moguc´nost da je rec¡ o pritisku na nju, ali i novinari svetskih agencija joj postavljaju slic¡no pitanje jer su neke stvari oc¡igledne", kaz¡e Ljiljana Smajlovic´.
Ljiljana Smajlovic´ dodaje da je za svaku drz¡avu c¡iji je cilj da postane c¡lanica EU veoma bitno i da ima dobre prijatelje me?u zemljama-c¡lanicama. "To samo pokazuje do koje je mere razlic¡ito kada u EU imate podrs¡ku neke zemlje-c¡lanice. Kada jednom do?e do nekog kompromisa, onda su vrata ods¡krinuta za drugi, vrlo slic¡an kompromis. Me?utim, ne treba zaboraviti da Beograd nema takve saveznike, nema c¡lanice EU koje c´e se tako z¡estoko boriti za SCG kao s¡to Hrvatska ima saveznika u Austriji", kaz¡e ona.
Ljiljana Smajlovic´ kaz¡e da je rano govoriti o tome da li c´e u jednom trenutku princip koji je primenjen u sluc¡aju Hrvatske i Gotovine biti primenjen i na Srbiju.

"Pogubno cenkanje Evrope"
C¡es¡ki dnevnik Lidove novini navodi da politic¡ko cenkanje u EU poc¡inje da zadire u evropske vrednosti, kao s¡to je nemirenje sa zloc¡inima protiv c¡ovec¡anstva. Komentaris¡uc´i stav Karle del Ponte prema Hrvatskoj, list navodi da je odustajanjem od insistiranja da Hagu bude izruc¡en Gotovina uklonjena velika barijera na putu Hrvatske ka EU. "Karla del Ponte c´e do kraja z¡ivota ponavljati da mis¡ljenje nije promenila zbog politic¡kog pritiska, ali ko c´e joj poverovati? Samo politic¡ari sa obrazom kao ?on ili posebno glupi mogu da se pretvaraju da je os¡tra dama omeks¡ala samo sluc¡ajno u kritic¡nim trenucima kada je Austrija vezivala saglasnost s pregovorima o pristupanju Turske za predusretljivost prema Hrvatskoj", navodi list, javlja Beta.
"Bilo bi naivno uverenje da je z¡ivot EU moguc´ bez politic¡kih cenkanja, ali ta cenkanja sada zadiru u evropske vrednosti, kao s¡to su efikasnost prava ili nemirenje sa zloc¡inima protiv c¡ovec¡anstva. Dalja integracija je trebalo da pomogne da se vrednosti s¡ire, a sada ide protiv njih", zakljuc¡uje c¡es¡ki dnevnik.

"Hoc´e li kriterijumi EU biti isti za SCG i Hrvatsku"
Slovenac¡ki Dnevnik pita da li c´e za SCG vaz¡iti isti kriterijumi kao za Hrvatsku na putu u EU. "Na samitu u Briselu se dogodilo ono o c¡emu se po kuloarima govori vec´ duz¡e, politic¡ka trgovina, koja je Hrvatskoj, zbog jednostrane pretnje Austrije vetom, dala zeleno svetlo za poc¡etak pregovora", pis¡e ljubljanski Dnevnik, prenosi Beta.
"Hrvatska c´e poc¡eti pregovore bez obzira na to hoc´e li se Gotovina pojaviti u Hagu, c¡ak i pos¡to je Karla del Ponte za skrivanje Gotovine optuz¡ila sam vrh Vatikana", konstatuje list. "Hoc´e li sutra slic¡ni kriterijumi vaz¡iti za hris¡c´ansku, ali pravoslavnu Srbiju i Crnu Goru, koja me?unarodnim sudijama duguje dva optuz¡ena za ratne zloc¡ine vec´eg kalibra. Neprincipijelne trgovine koje se sklapaju u Briselu pucanj su u pos¡tovanje me?unarodnog prava, koje brane svi evropski politic¡ari", konstatuje list.
Dimitrij Rupel, slovenac¡ki ministar inostranih poslova, je×rekao da je prerano govoriti o ulasku Hrvatske u Evropsku uniju 2008. godine: "Zagreb mora zatvoriti 35 pregovarac¡kih poglavlja, s¡to bi Hrvatskoj, slic¡no Sloveniji, moglo uspeti za c¡etiri godine".

..............

Interesantno kako nacisti uvek pomazu svoje, prvo je bilo Danke Deutchland, sada Danke Österreich .... ali neka, samo da se nasi vrate na svoja ognjista, tada ce se NDH utopiti u EU, niko ih nece pitati ni zasto, bice tako kako im se napise u EU.

Sada hrvatine, da se radi, da se uskladjuju zakoni, garantuju prava, grade kuce, vraca imovina, ajmo BRE BRE, nemoj da gi zabusavate BRE! :))

VGSe, hoces li ti u Hrvatsku na Radnu Akciju? Kazu trebaju dosta radne snage, jer kada ta gradnja za povratnike pocne, treba dosta i misica i mozga (neznam sta bi ti tu radio, nego eto .... red je da i tebe ponude! :O)) )
Tebi rad nije stran, ti i tvoji znate za onu narodnu "Rad Oslobadja" iz Ausvica! :))

HVALA AUSTRJI??
04-10-2005, 22:46
Da jer jos ima karaktera, osjecaj pravde i nepravde (koji je Njemacka pocela gubiti)...

Nazalost Evropa je takva kakva je - perverzna, smrdljiva, nepravedna - bezosjecajna...kontradiktorni interesi clanica su ju rastopili...sad je glavni i skoro jedini interes -LOVA!

Kako se je ponijela za vrijeme Srbocetnicke agresije na HR i biH necu vise komentirati...

Problem je u tome, da NAZALOST -kakva god ta ××××na Evropa je da je, HR IPAK! nema alternative!... Najvaznije ima: Slobodnu trgovinu sa EU i prilicno povlasten poklozaj....

JA SAM (kao i velik dio Hrvata) zagovarao da EU MORA uljudno!zamoliti HR, a ne obrnuto! da pristupi pregovorima za clanstvo! Te da onda to HR na ravnopravnoj bazi prihvati... Ovo tu je ispalo?? neznam sta bi rekao? Neutralno?? Ok, neka bude...

Sad, HR treba postavljati zahtjeve... jer HR ima dati JAKO puno EU... i to nesmije dati jeftino...

I na kraju EU se MORA ispricati HR narodu za uzasnu nepravdu koju je HR narod dozivio pod njihovim utjecajem...

To ce se sigurno dogoditi!!

A ste se "povratka" Srba tice... mi smo rekli uvjek:

NO problems...ratni zlocini nikad ne zastarjevaju, amnestija je podjeljena za sve - osim za ratne zlocine - a mi znamo MNOGO!! A Srbe muci to jer neznaju TOCNO sto i koliko mi znamo!! Zato se ne vracaju...

a boje se novog genocida...sta ces nema zajebancije sa Hrvatima - bar ne vise...

A sta im nije lijepo u matici?? Pa domovinu su tako i onako izdali i na nju digli ruku...? Sta sad hoce?

Ma znate vi
04-10-2005, 23:14
moj kutac.
Vidim koliko znate kad ste se useprtljali oko toga da li je Vasiljevic ili Vasiljkovic. Samo se treba setiti te lakrdije, ako se neko zazeli dobrog humora. HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Dobro sta je bilo, Vasiljevic ili Vasiljkovic na kraju??????????

Onda kada ste konacno uboli ime "E cekaj da vidimo gde je kriv", a pre toga poslali zahtev za ekstradikciju.
PO_JI_MA nemate ni koga jurite, ni zasto ga jurite. APSOLUTNO NISTA!

Vase sudstvo je jedna VELIKA LAKRDIJE, a istrazni organi SEPRTLJE NAD SEPRTLJAMA!!!

Jesam li ti procitao kada cete dobiti kap Dragan? NIKADA! A objasnio sam ti i zasto.

OK -
05-10-2005, 08:11
Konacno si rekao nesto sa cim se mogu velikim djelom sloziti... KONACNO!!!
zato te ovaj put ne prozivam imenom...

Ali ste se tice tog Vasilkovica (Kapetana Dragana), to je poznata licnost...njom se ne bave lokalne policije i narod...to je visa stvar...

Lokalno se vodi LOKALNO, BAS LOKALNO!!

Sudstvo nam je nazalost dosta neuredno - OK...no to se da ispraviti sa lovom... TREBA vise love...imaju dobre namjere, ali PREVISE POSLA...sudstvo nam je najslabija tocka! OK...

VGSe bre bre bre bre
05-10-2005, 18:53
Koje sudstvo mislis VGSe bre bre bre?

Svedsko? Sta njemu fali bre bre? :)) Sudstvo koje ti mozes da nazoves "nase" je ono sudstvo koje se hrani od tvog poreza. A kao sto znamo, ti placas porez u Svedskoj, prema tome, ne kaki bre bre! :))

Bre! :))