PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konkurs za najbolju priču iz reda za vize

€vize€
03-10-2005, 14:42
BEOGRAD - Građanski pakt za jugoistočnu Evropu raspisao je konkurs za najbolju priču iz reda za vize, koji je otvoren za građane zemalja u regionu, koje su ostale van "bele šengenske liste", a to su Srbija i Crna Gora (i područje Kosova pod međunarodnom upravom), Bosna i Hercegovina, Makedonija i Albanija. Konkurs je namenjen prvenstveno mladima do 35 godina, prenosi SEEcult. org

"Neko je stajao satima na kiši i vetru. Neko je čekao pod vrelim suncem. Članovi jednog folklornog ansambla morali su da odigraju kolo pred službenicom ambasade jedne velike zemlje kako bi je ubedili u svrhu svog putovanja. Jedan poslovni čovek je morao da donese fotokopije svih novčanica koje planira da ponese na put. U Beogradu živi čovek koji se kune da su mu u jednoj ambasadi tražili potvrdu da nije trudan", navedeno je u pozivu za učešće na konkursu, na osnovu dosadašnjih iskustava ljudi koji su čekali u redu za vize.

Građanski pakt za jugoistočnu Evropu najavio je da će 20 najboljih priča štampati, a troje najboljih autora putovaće na promociju knjige u Brisel. Priče ne smeju biti duže od 20.000 karaktera, a trebalo bi ih poslati u Najbolje priče izabraće žiri u kojem su Slobodan Tišma, pisac iz Novog Sada, Kim Mehmeti, pisac i novinar iz Skoplja, i Rajko Božić, koordinator Kampanje za ukidanje viza Građanskog pakta za jugoistočnu Evropu. Rok za slanje priča je 1. novembar. Više informacija o konkursu moguće je naći na saju www. needvisa. org

"Ma sta nam se desi"

Najebali
03-10-2005, 18:00
ste. :smile16:

Ako si
03-10-2005, 18:09
izopacen...ubica, koljac, lazov, agresor, osvajac itd..itd onda se svijet tako prema takvima ponasa!

Zar ne?

Hajde ti
04-10-2005, 00:40
nama, Vreco Govana iz Svedske ili ti Ljudska Hodajuca Kanalizacijo reci:

1)koja je tvoja prica bila dok si strpljivo drezdio u redu za vize?
Jesi li im rekao "beste noge, usra vas guzica... ja cu i dalje biti veliki Govnoljub tako sto cu placati porez nekoj drugoj zemlji i lajati iz sve snage na zvezde a protiv Srba na ovome forum jer sam 100% siguran, i zato sto me nista ne kosta"

2) sta mislis koja je prica mladih ljudi iz HR juce danas koji masovno napustaju HR? Odgovor na ovo pitanje bice mi jako interesantan, jer nema vise dezurnih krivaca Srba? Koga li sada krivite???

nitko
04-10-2005, 00:46
ne napusta Hrvatsku.
Srbi su otisli u ××××× materinu i njima treba, budalo jedna, viza da se vrate u tudju zemlju. Vidis budalo ciganska, morate se ponasati, inace ovi, kako ih ti zoves, govnoljubi, sjebat ce cijeli srpski porod i nece vas vise biti.
Dakle, suti i idi u ××××× materinu, jebalo ti magare usljivu kevu.
:smile16: :smile17: :smile13: :smile15: :smile09: :smile08: :)) :o ;) :( :smile06:

VSG-u(P)
04-10-2005, 09:12
Slusaj... znam da je tesko poslije svaga sta si dobio/dozivio tu na forumu od bivse ti domovine...

Znam da nije lako ali od mene (a i sire) NIKADA niko od odmetnika i totalnih mrzitelja svoje bivse domovine) empatije dobiti nece!

Sad, NIKADA neces nauciti - da stvari koje se diametralno razlikuju (Srbija/Hrvatska, CRNO-bijelo, opanak/cipela, orijent/evropa,Agresija/obrana, istok/zapad itd) da su NESPOJIVE!!

HR netreba vizu niti za jednu zemlju u EU... zapamti to... niti za vecinu zemalja u svijetu...

Kad se u HR izvadi putovnica putuje se kamo se hoce...tako je uvjek bilo i bit ce!

Tako je bilo i za vrijeme YU, kad sam ja putovao po Eu i USA i sticajem okolnosti, neplanski zavrsio u Svedskoj... NIKADA je cekao nisam za nekakvu vizu NIGDJE, jedino sta sam zatrazio vizu kad sam isao u USA i Canadu, poslao putovnicu na ambasadu i dobio je nazad postom sa vizom...

MOJ VSG-u(P)...

NEMOJ NIKADA USPOREDJIVATI KONTRASTE GORE NAVEDENE..

Pa da
04-10-2005, 12:11
jbte, i od tog BELOG si pobegao glavom bez obzira. E stvarno lupas da se vec svakom smucilo, nije cudo sto te zovu Ljudskom Kanalizacijom.

I jos nesto
04-10-2005, 12:30
neznam za evropske zemlje, ali vam ipak treba viza za Australiju, prema tome LAZES KAO PAS!

Treba vam viza i za USA i Kanadu a verovatno i za UK.

Evo sta pise pod Visa Waver Program (VWP):

The Visa Waiver Program (VWP) enables nationals of certain countries to travel to the United States for tourism or business for stays of 90 days or less without obtaining a visa. The program was established in 1986 with the objective of promoting better relations with U.S. allies, eliminating unnecessary barriers to travel, stimulating the tourism industry, and permitting the Department of State to focus consular resources in other areas. VWP eligible travelers may apply for a visa, if they prefer to do so. Not all countries participate in the VWP, and not all travelers from VWP countries are eligible to use the program. VWP travelers are screened prior to admission into the United States, and they are enrolled in the Department of Homeland Security’s US-VISIT program.

Which countries participate in the Visa Waiver Program (VWP)?

Currently, 27 countries participate in the Visa Waiver Program, as shown below:

Visa Waiver Program - Participating Countries.

Andorra
Iceland
Norway
Australia
Ireland
Portugal
Austria
Italy
San Marino
Belgium
Japan
Singapore
Brunei
Liechtenstein
Slovenia
Denmark
Luxembourg
Spain
Finland
Monaco
Sweden
France
the Netherlands
Switzerland
Germany
New Zealand
United Kingdom

http://www.travel.state.gov/visa/temp/without/without_1990.html#2
Dakle, nide nema ×××××cije.

PREMA TOME, VGS_e, NEMOJ DA JEDES GOVNA!

Sto je
04-10-2005, 12:46
×××××cija?
Dali je to zemlja puna kurvi?
Ako je, onda je Hrvatska cista, ××××× vam materina ciganskosrpska, jer sve srpske ××××× smo pocistili iz zemlje, pustili smo da OLUJA malo hara i odete vi u ××××× materinu. Sto se tice viza, tko vas ××××, vi nemozete ici niti na Kosovo, ××××× vam materina, a da ne govorimo za druge zemlje. ×××××ne, nikad nemoj usporedjivati Srbiju BRE i Hrvatsku Gospon, jer to bi bilo isto bre, kao da usporedjujes dzigericu BRE sa kavijarom.
Dakle BRE, idi u ××××× materinu i uzmi sa sobom onog budalu TRPIMIRA, HEHEHE-a, MILU-PIZDUNA, PROLAZNIKA, @TOMICARA i druge ×××××× sto ×××× po ovom forumu.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Pa Kurvacija
04-10-2005, 14:07
ili Hrvatska to je jedna patuljak-zemlja za koju se trenutno nezna koji vecinski narod zivi u njoj, da li su Iranci ili Laponci.
Nadam se da ce uskoro svet doci do naucni istine.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAA

Nije lose
04-10-2005, 14:20
Iranci ili Laponci? Nema problema.
Samo da nema ×××××rskih srba, ××××× im materina.
hehehehehehehe
hahahahahahaha
Dali ti znas, budalo jedna, OD KUDA DOLAZI KULTURA?
Ma sa kim ja govorim?
Jednom ×××××× uvijek ××××××. AMEN
:smile16: :smile16: :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile18:

Pa HR Srbi
04-10-2005, 14:29
jedino mogu da vam podignu rejting:
1) Rudjer Boskovic
2) Nikola Tesla
3) onaj Prso najbolji nogometas
4) Rade Serbedjija - glumcina i po
....

Jbte, dotle doslo da svojatate Srbe da bi vam podigli ugled u svetu, u stilu "Nas naucnik Tesla!"
HAHAHAHAHAHAHA

Vi ste jedino poznati u svetu po maljevima, nozevima, Jasenovcu, uvek na pogresnoj strani za vreme sv. ratova, i UVEK SPREMNI DA SE PO×××× NA ZAKLETVU, TE DA IZDAJU!

PIH

Ti neznas citati
04-10-2005, 15:40
"Tako je bilo i za vrijeme YU, kad sam ja putovao po Eu i USA i sticajem okolnosti, neplanski zavrsio u Svedskoj... NIKADA je cekao nisam za nekakvu vizu NIGDJE, jedino sta sam zatrazio vizu kad sam isao u USA i Canadu, poslao putovnicu na ambasadu i dobio je nazad postom sa vizom... "

Za USA, Canadu, Australiju NZ treba viza... za EU zemlje NETREBA! za masu drugih (VECINA) netreba viza... neznam tocno za koje...Temporarno su nam uveli vizu Svedi i Norvezani (prije 5-7 godina, nesjecam se tocno!) kad nas je EU prisilila da damo Srbima iz povracene istocne Slavonije HR putovnice... a oni ODMAH (jer viza netrba nigjde) masovno poceli bjezati u Norvesku, Svedsku i sta ti ja znam... pa je nastao problem... i oni uveli vize...to je trajalo oko 6-12 mjeseci - ne sjecam se tocno...'

To je to...

Pa dobro
04-10-2005, 22:20
za Maltu vam ne treba viza, pa smo svi videli koje ste ×××××× napravili, i da su vlasti te zemlje morali da vas najure naglavacke kao STOKU!

Nego poenta mog odgovora nije da ulazim u to sta si konkretno ti pricao u redu za vizu ili bilo koji individualac, stvar je u tome da ste i vi hvatali red za vize u istom obimu i to, nu te vraga, bas od 95.

"Rugala se bakra loncu, a oboje crni", to si ti VGS-e.

Moze i ono, "Bitno da je komsiji crkla krava, nije vazno sto je i moja crkla"

Ima jos nesto VGS-e, vecina mog naroda koji su trazili vize za trece zemlje su vasi sugradjani koje ste proterali iz svojih domova. Tako uopste pokretati ovakvu temu (prepisivati sa glasa_naroda stranice), je LICEMENO kakav si inace od glave do pete.
Prema tome, "price iz reda za vizu", je vise vasa sramota nego icija druga.
Medjutim, ta vas je sramota kostala, a tek ce da vas kosta. Srbima morate obezbediti povratak, obezbediti kuce, dati peMziju - obezbediti normalan zivot.

KAKO GOD
04-10-2005, 22:31
OKRENES, uvjek ipsdate opancari, gedje, orjentalci, muckatori itd, itd...

Ja ti samo to hocu dokazati:

Ne moze se mjesati opanak i cipel, crno/bijelo, orijent/zaoad, agresor/oslobodioc, Srbin/Hrvat...itd

TO NEIDE ZAJEDNOV - To se nemoze trpati u jednu vrecu! A ti to stalno radis...onda se zalis na genocid, na divljastvo Hrvata, ne ovo na ono...pa namotkrivas da smo kroz povijest bili strasni koljaci, opasne ustase, itd, itd... a onda OPET idete izazivati tog vraga, pa zaradite OPET jos jedan genocid... pa niste zadovoljni, pa trazite jos...pa vam posaljemo magerece kurceve - pa vam to jos postane lijepo... pa bi opet nazad...

Ma idi VSG-u(P), pa te pamet potpuno napusti...

Pa uzivas prije neki dan otvoriti temu - "Carla vam utera...HA - ustase" ili tako nesto..

Pa onda cestitas!!??? zamisli!!! "postenim Hrvatima"??? na pregovorima sa EU...

Pa ti si totalno izbezumljen...i rekao sam ti da je dosadno mlatarati po tebi...

ponasas se kao hazrder koji je izgubio skoro sve na kocki...pa iz ocaja prodaje sve da bi NESTO?! pokusao povratiti..pa sve odlazi...a ostale su samo gace... i to sad ti prodajes...

itd...

ovde......
04-10-2005, 22:37
.........kao sto vidim, ovde je jos uvek ista meta-isto odstojanje, blesavi svedski majmun se jos uvek svadja sa jednim te istim, ne shvatajuci ni posle ovoliko godina da mu mozak tucaju njih 4-5...... hehehe! :)) profesore, profesore....uvek blesav, uvek ××××××, takav ces i u crnu zemljicu, sprdnja od coveka, ×××××× sa kojom se svi rugaju! :smile16:
hahahahaha!

Opanci su
04-10-2005, 23:03
jedino u tom tvom ulistu punoj govana kojeg drzis izmedju usiju.

O cemu ti pricas non-stop majmune, samo tvoji glupi predrasudi koje si naucio napamet iz ustaske emigrantske literature, i nista vise.
Jedino si ti OPANAK na ovome forumu. Doduse nesto malo manji openak je ovaj tvoj pobratim Grga, ali tu ste blizu.
Kokodacete jedno te isto godinama, iste gluposti, jadne li vam ustasice one koje su vas isprdile.
Bolje kamen da su rodile, da svinje imaju cime da se cesu.
HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Nego da ti skrenem paznju na jos nesto bar u vezi teme, dok ne zagoravim:

Jedina razlika izmedju vas i nas, bar sto se cekanja u redu tice, je u tome sto smo mi u stanju da lansiramo takvu pricu, jer imamo vecu sirinu duha, i daleko bolji SMISAO ZA HUMOR. Vi takvu pricu nemate jer ne posedujete pomenuto ni trunke.
Eto ti, za vreme one zlosrecne zemlje, gotovo sve humoristicke emisije, najbolji filmovi, i da ne nabrajam, stizali su iz Srbije.
Vi imali "Gruntovcane", "Malo Misto", ili vec velo, i kraj price.

Svako na svetu ce ti reci da je humor odraz inteligencije.

Da zakljucim, vi nikada ne bi mogli lansirati neku pricu iz reda za vize, ne zato sto nemate redove za vizu (sampioni ste u pecalbarenju - ima vas ko govana u celom svetu), nego STO NE UMETE!

:o)
05-10-2005, 00:50
kako ono kazu ovi iz inostranstva:

TUSEE! :))

pozdrav kolega! :)

srpkinja
25-05-2006, 12:34
××××× li vam mater ustasku!!!
CRKNITE SVI DO JEDNOG!
POZESCANKA!!!

Sto je tebi
25-05-2006, 12:43
mala garava srpkinjo?
Nezadovoljna si bez hrvatske kurcine?

Meni se svidja
25-05-2006, 14:56
ona prica iz reda za vize kada su objavili pre nekoliko meseci da Australija trazi dosta radnika. Cela Dalmacija se digla na noge. Svi hteli iz taka da napuste zemlju sarenih leptirova.
Eh da, praznim stomacima nisu interesantne prirodne lijepote.

Mali-Vlajo
25-05-2006, 17:17
A sto ti radis u zemlji KLOKANA?
Zbilja si zajeban i smrdljivi tip, ×××××q li ti materina.

ultravk-istokhr
27-05-2006, 01:29
KONKURS ZA NAJBOLJU PIČKU IZ REDA ZA VIZE