PDA

Pogledaj cijelu verziju : SRPSKO KRIM.SMECE POSUJE PO HRVATSKOJ

VIZE 4-EVER
30-09-2005, 14:15
ZAGREB - Zagrebačka policija otkrila je skupinu prevaranata koji su bankovnim karticama krivotvorenim u Srbiji i Crnoj Gori dizali gotovinu u nekoliko zagrebačkih prodavaonica te oštetili banke za više od 400 tisuća kuna.

U policiji kažu da je istraga započela krajem prošle godine kada je na graničnom prijelazu Bajakovo kod vozača autobusa na liniji Subotica-Zagreb pronađeno 14 krivotvorenih bankovnih kartica.

Kriminalističkom obradom je, kako tvrde, otkriveno da je skupinu kriminalaca organizirao 30-godišnjak kojemu policija nije otkrila identitet. Njega se sumnjiči da je lani nabavio tzv. skimmer, odnosno uređaj kojim se mogu presnimiti i pohraniti magnetni zapisi s bankovnih kartica. Uređaj je dao nekolicini prodavača u trgovinama koji su, prilikom naplate robe od kupaca, presnimavali podatke s njihovih kartica. Te podatke je potom nepoznata osoba u SiCG pohranila na veći broj originalnih bankovnih kartica i plastičnih kartica s magnetnim trakom.

Uhvativši vozača autobusa iz Subotice policija je otkrila da je krivotvorene kartice na zagrebačkom Autobusnom kolodvoru trebao preuzeti 42-godišnjak kojemu također nije objavljen identitet. Nakon toga, krajem 2004., u prodavaonici Maria D. (30), kod Gorana S. i Ognjena L., državljanina SiCG, policija je pronašla pet krivotvorenih kartica. Njih dvojica su krajem studenoga zbog sumnjivih transakcija s jednom od krivotvorina privedeni u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu.

VIZE 4-EVER
30-09-2005, 14:16
Naknadno je, kažu u policiji, utvrđeno da je Goran S. s više nepoznatih osoba, od srpnja do studenoga, u istoj prodavaonici u dogovoru s vlasnikom obavio nekoliko transakcija s krivotvorenim karticama, odnosno isplaćeno mu je više od 160 tisuća kuna u gotovini.

U nastavku istrage kod još dvojice osumnjičenih pripadnika skupine, Alena B. i Josipa B., pronađene su 24 krivotvorene kartice te veća količina streljiva, pištolj te dokumenti koji glase na imena raznih osoba. Policija njih dvojicu sumnjiči da su u ovoj godini na sedam prodajnih mjesta u Zagrebu u dogovoru s osmero vlasnika ili zaposlenika nezakonitim transakcijama s krivotvorenim karticama "zaradili" više od 260 tisuća kuna. Provjerom poslovanja tih prodavaonica naknadno je otkriveno još nekoliko nezakonitih transakcija, pa je tako samo na jednom prodajnom mjestu isplaćeno više od 160 tisuća kuna.

Do sada je utvrđeno da je na štetu više stranih banaka isplaćeno ukupno više od 400 tisuća kuna.

Policija je protiv osumnjičene skupine USKOK-u danas podnijela kaznenu prijavu zbog udruživanja za počinjenje kaznenog djela te više kaznenih djela računalnog krivotvorenja isprava i računalne prijevare.

Policija nije objavila pojedinosti o osumnjičenima, bankama koje su oštećene, a nije navedeno ni u kojim su to trgovinama uspjeli podići gotovinu.

VGS-e
30-09-2005, 14:38
ja sam ti bre rekao sta ti je ciniti.
Nemoj da gubis vreme u toj hladnoj Svedskoj, ne dozvoli da ti situacija izmice kontroli, vec blago meni kreni u domovinu, i stani tamo na granicu, rasiri ruke kao strasilo i mlataraj do mile volje i brani, jbga. Bices korisniji ako budes mlatarao rukama nego jezikom.

Kazem ti, mlataraj i deri se VIZE VIZE VIZE !!!!

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Joj ××××××!!!!!

U HR SE
30-09-2005, 22:16
Sve vise cuje povici za VIZAMA...

Svijet za sad pritisce HR na ustupke...

HR poslije svega sta je prozivjela JOS mora tolerirati taj zapadni diktat- "razvijanje dobrosudskih odnosa" - "Sabilizatorski ucinak na zapadni Balkan"

"PRIMJER" toj divlijini... MI I DANA DANAS KAO I NEKAD MORAMO braniti Evropu od orijentalne divljine...sad time sta cemo biti primjer i "OVUCI" i taj divlji orijentalni ostatak na nekakav EU podnosljivi nivo...

Srmota...

DA VGS-U(P)
30-09-2005, 22:18
Nikad nisi rekao - STA ti imas toliko protiv VIZA???

Zasto te to toliko smeta?

Velika razlika nije... rijetko ko se usudi doci... jer znaju - vise zajebancije nema... ali ipak...ovakvi bezskrupulozni kriminalni tipovi - eto vidis... oni se usudjuju...

Ja bi svakog takvog - po kratkom postupku -MRAK da ge pojede... pa neka ga traze iz matice... koliko hoce...

Ma bole mene
01-10-2005, 02:23
××××× za tvoje vize, nemam nista protiv, nego zar ti nije jasno koliko ispadas glup zagovarajuci nesto sto nikome ne odgovara, a zasto, zbog sitnica koje pominjes.

Ti si najveca gluperda koju sam sreo u zivotu.

Problemom o kojem pricas, treba da se bave policije na jednoj i drugoj strani, onda sluzbe sigurnosti koje obezbedjuju financijske institucije a ne imigracione vlasti.

Rekao sam ti ja, ti si toliko oslepeo mrznjom da vise ni sam neznas sta pricas i sta radis, ni sta baljezgas, ni koliko si odvratan i licemeran kad te svoje baljezgarije prosipas iz daleka.
Pa budalo jedna, onaj Hrvat ko ima biznis u Srbiji ×××× bi ti majku, ubio bi te kao psa kad bi te sreo, govno jedno.

Drzi ti svoju vizu, uramije jos, a pusti svet koji tamo zivi da zive zivot koji njima odgovara.

Da tvoje baljezgario nemaju veze sa danasnjom realnoscu potkrepljena je cinjenicom da se obe nase zemlje nalaze pred pregovorima o prikljucenju u EU.
Dakle, magarce, ne da nece biti viza, nego ce se moci i bez pasosa (sto jedna i druga strana jedva cekaju).

Eto, rekao sam ti sta ja mislim o tvojim imaginarnim vizama.
Mene licno zaboli kurcina jer i nemam srpski pasos, ali te samo gledam kako ××××S i dokle ces da ××××S gluposti.