PDA

Pogledaj cijelu verziju : NERMA JELACIC 13 GODINA POSLE

sompompirovi
30-09-2005, 10:47
<font size="+1" color="red">Prekjuce je bilo tacno 13 godina kako sam - zahvaljujuci Milanu Lukicu - bez detinjstva, identiteta i nacionalnosti stigla u Britaniju iz Višegrada da zapocnem put bez kraja. Bilo mi je 15 godina i secam se nelagode kada su mene - "izbeglicu" - okružile TV kamere i radio mikrofoni da pitaju kako se osecam.

Bila sam postidena jer sam osecala da su me izdali moji prijatelji, vecina njih bosanski Srbi. Jer su me, u aprilu 1992, poput hiljada drugih, napustili bez reci upozorenja. Jer je, u njihovo ime, moj narod bio ubijan, ili je bio izgnan iz za nas najlepšeg grada na svetu. </font>

sompompirovi
30-09-2005, 10:47
<font size="+1" color="red">
Sve ovo je izgledalo nezamislivo one novogodišnje veceri kada smo mi - Muslimani i Srbi - u mojoj kuci zajedno proslavljali dolazak 1992. Ali, tri meseca kasnije, u dubini tople prolecne noci, probudili su me svetlost i zvuk lomljave. Kroz zavesu sam videla kako gore desetine kuca koje su pripadale mojim muslimanskim susedima, kako njihove muške stanare okružuju ljudi u uniformama. Neki su se vracali prebijeni i s modricama; za druge nikad nismo ponovo culi.
Širom grada namnožili su se kontrolni punktovi na kojima su stajali izmešani pijani paramilitarci i regularne armijske jedinice. Rata još zvanicno nije bilo - ali je u Višegradu vec bio poceo, s ubistvima u okolnim selima i premlacivanjem videnijih Muslimana u gradu.
Ime koje se najcešce pominjalo u vezi sa zatvaranjima, prebijanjima, silovanjima, mucenjem, egzekucijama, pljackom i uništenjem bilo je uvek isto - Milan Lukic. Ako nije bio on, bili su to njegovi sledbenici, kasnije paramilitarna jedinica pod njegovom komandom, koja je nosila razlicita imena: "Beli orlovi", "Osvetnici", "Vukovi". Lukic je tada imao 25 godina. Njegova potonja biografija bila je napisana krvlju njegovih suseda, medu njima i mojih prijatelja i porodice.
Moja majka je odlucila da nas izvuce iz grada pre užasa. Da nije bilo srpskih prijatelja, ne bismo mogli da pobegnemo preko granice u Srbiju, vec bismo umesto toga završili u paklu opkoljenih enklava u Goraždu, Žepi ili Srebrenici, kao i mnogi drugi iz Višegrada.
</font>

sompompirovi
30-09-2005, 10:48
<font size="+1" color="red">
Provela sam 10 godina u Britaniji, pokušavajuci da zapocnem novi život, ali moji su koreni jaci od mene. Godine 2003, vratila sam se u Bosnu i provela mnogo vremena pokušavajuci da udem u trag Lukicu. Kada su svi pokušavali da pobegnu od njega, ja sam ocajnicki pokušavala da govorim s njim, cešljajuci istocnu Bosnu i Srbiju u nadi da cu ga pronaci. Kada sam prvi put otišla kuci da ga potražim u Višegradu, grad je bio zapušten i trunuo u svojoj nedavnoj prošlosti. Prisilila sam se cak da spavam u hotelu "Vilina vlas", logoru za silovanje, pokušavajuci da docaram užas tog mesta gde sam (ko zna) mogla biti da smo ostali. Posmatrala sam neko nepoznato dete kako se igra na ljuljašci na mestu koje je bilo moj dom i shvatila: kao ni hiljade drugih, nikad necu ponovo živeti ovde.

Bila sam blizu da pronadem Lukica - prijatelj mi je dao broj njegovog mobilnog telefona - ali na žalost nisam uspela da ga sretnem. Osecala sam da bih jedino u razgovoru s Lukicem mogla da objasnim mit o njemu, i planiranju da se ubije tri hiljade mojih sugradana, a da se ostali etnicki ociste. To nije mogao da uradi samo jedan covek.

Eto zašto hapšenje Lukica, mada dobrodošlo, Višegradu nece doneti pravdu. Niti njegovo hapšenje okoncava sada 13-godišnji put na koji me je on nenamerno poslao. Put hiljada višegradskih žrtava nece se završiti sve dok ubice koje su ostale u senci takode ne budu bile privedene pravdi.

Nerma Jelacic

</font>

Hehehehe
30-09-2005, 11:55
hehehehe :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :o :smile06: :smile16: :smile16:

Molim
30-09-2005, 18:51
te hehehe, daj budi dobar, pa mi rastumaci jednu stvar.
Evo ja se mislim, ma vec odavna, da si jedan od najglupljih osoba, pusti to, ti si najgluplji i nemozem zakljuciti kako si to postigao.
Dakle, moja molba je: Da mi rastumacis, dali je to u tvojim genima, tako da ste svi glupi u obitelji ili si pohadjao neku skolu, u sto sumljam, koja te je poducavala da budes ×××××n?
Daj, napravi mi tu uslugu, i rastumaci mi situaciju sa tobom.
Zahvaljujem se bre hehehe, na tvojoj tezi, od tvojim glupostima.
Iz zahvalnosti, glupi hehehe, saljem te u ××××× MATERINU.
:smile16:

Vidis
30-09-2005, 20:03
Koliko si glup hehehe, cak niti znas kako si postao takav.
Glup cale, ××××× keva eto ti glupog hehehe-a.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :o

Mene zanima
30-09-2005, 22:05
Jos jedna stvar?

KO CE IKADA ODGOVARATI ZA SVE TE ZRTVE? SAV TAJ ZLOCIN KOJI SU SRBI NAPRAVILI u HR i BiH??

Sta da napravimo? Najbolje je MI da ih otkacimo i ostavimo iza Drine...u karanteni da se samí ciste...

u miru, odsjeceni od svega... da ih niko ne dira i da im niko ne doozvoli da se svrljaju zapadno od Drine...

hehehe
01-10-2005, 13:03
Hoces mi odgovoriti, na pitanje: Sto je uzrok, da si takav ×××××n?
Ajde hehehe, odgovaraj, ××××× ti materina.
Jos nesto: Kako prolazis u zivotu tako glup?
Ajde govno jedno, nemoj se sramiti, samo ti nama reci.
:smile16:

Ovo
01-10-2005, 20:14
treba da bude na vrhu, sve dok taj ×××××n hehehe ne rastumaci kako je postao tako glup. Daj ×××××ne, napisi malo o tvojoj obitelji, koja je tako retardirana (×××××) ××××te bre bre bre gedjo glupi.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Odgovaraj
02-10-2005, 13:54
HEHEHE, daj ××××× ti materina. :smile08:

Srceparajuca prica
02-10-2005, 15:24
nema sta, nesto u stilu sapunske opere. Cista zapadna propaganda, dohvate se jednog slucaja i masiraju do besvesti. Tu padne i neka suza, itd, itd.

"KO CE IKADA ODGOVARATI ZA SVE TE ZRTVE? SAV TAJ ZLOCIN KOJI SU SRBI NAPRAVILI u HR i BiH??"

Kaze nas narod, prvo pocisti djubre ispred svoje kuce. Pa kad je tako, upitaj se ko ce sve odgovarati za pogrom muslimana u Ahmicima, Lasvanskoj dolini, Konjicu, Mostaru, i da de nabrajam?

Hajde, Govno jedno iz Svedske, upitaj se prvo to. Ako se ne upitas ostajes ONO STA SI ODUVEK BIO - DRIPAC I LICEMERNA VUCIBATINA. Jasno?

Imam ja jedno
02-10-2005, 15:33
prosto pitanje za tebe. Ko ce Srbima povratiti svu unistenu imovinu, popraviti im kuce, dati im penziju?

Bogami moga, niko ma vi, koliko god da kostalo HR poreske obaveznike. Nema ko drugi ma vi.
Jel ti se to svidja???
Mislim da je pitanje vise na mestu i vise pragmaticno, koje se tice dzepa direktno.

E pa ×××× ga, malo ste se zajebunuli misleci da vam niko nista nece moci. E vidis ja sam jos onda znao, kada ste kamenovalu onu kolonu sr izbeglica kod Okucana, da ce te najebati.

A gde bi vam bio kraj, da sr imovinu niste dirali?

A ti samo seri, moj golube beli, i zgrazavaj se samo nad tudjim zlocinima.

Jadnice
02-10-2005, 16:04
Popusi ×××××, pa ces dobiti penziju.
A za popravak kuce evo ti ×××××, ×××××nr jrdan. Mamicu ti ×××××, odgovori: ZASTO SI TOLIKO GLUP?
Bre bre bre cigansko govno.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

SRBI
02-10-2005, 19:59
Trebaju penziju zaraditi... nema vise nerada...144 000 objekata u HR ste sta ostetili, sta totalno porusili...

Srbija to platiti ne moze... a VI?? Koga da ulovimo za jaja? Pobili ste naroda i naroda... prouzrcocili stete za 27 milijardi dolara iz 1991...i to SAMO DIREKTNE stete... Kako cemo to naplatiti? Gdje je indirektna steta...? Mrtav turizam, pokidane komunikacije 4 godine...veliki troskovi za vojsku sta smo morali potrosoti da vas izbacimo iz zemlje? KO`?? ce sve to VSG-u(P) platiti? A sta se onih stracara tice... blesavo je bilo to paliti...ali ×××× ga...nije sve moglo bez gresaka...

nego reci ti meni? Sta je vama trebala tolika destrukcija kad ste navaljivali na domovinu?? Da li vam je trebalo sve pred sobom rusiti? SVE!! katolicke crkve na pr? Sta vam je bre to trebalo?? ... uglavnom... penzici malo pomalo nek se vracaju...koliko ih jos ima... da ih jadne dohranimo kad matica ne moze...

Odgovaraj
02-10-2005, 23:40
budalo hehehe, zasto si toliko glup?
Bre bre bre ×××××ne.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Posto
03-10-2005, 00:54
vidim da parcijalno odgovaras ili uopste ne odgovaras na moje pitanje, dok mi na ono prvo moje pitanje ne odgovoris, ne mozemo dalje (jedno po jedno, jbga), a ono glasi:

Ko ce sve odgovarati za pogrom muslimana u Ahmicima, Lasvanskoj dolini, Konjicu, Mostaru, i da de nabrajam?

Mislim da je to najumesnije protivpitanje, posto je ionako rec o BiH, a onda mozemo nastaviti.

Dakle?

Nego
03-10-2005, 01:04
dok ti smisljaj odgovor na moje pitanje, hteo bi da prokomentarisem nesto sa samog pocetka sapunice koja me je naterala na smjehotres:

citiram: "Sve ovo je izgledalo nezamislivo one novogodišnje veceri kada smo mi - Muslimani i Srbi - u mojoj kuci zajedno proslavljali dolazak 1992."

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ko ima imalo mozga u glavi, te Nove 1992. zaista nije imalo nista da se slavi, niti je bilo kome bilo do nekakvog slavljenja.
Da se prisetimo: tada je besnio rat u Hrvatskoj, a u Bosni je bilo takvo stanje da se sukob ocekivao svakog momenta.
NIKAD SUMORNIJE GODINA, NIKAD VECE PODELE!

×××× YOU IDIOT!!!!

Ajd sad, mozes da mi odgovoris na moje protivpitanje.

MUDA ZA BUBREG
03-10-2005, 01:51
SVE JE IZMISLJOTINA TESKA OD STRANE ZAPADA.
SRBI NITI SU KOGA DIRALI NITI IZLAZILI IZ KUCA, SVE SE DOGADALO U FILMSKOJ REZIJI G.BUSHA (OCA) ××××××STOG G.BUSHA (SINA)
MUSLIMANI SU UBIJALI SRBE U BOSNI I HERCEGOVINI.
HRVATI SU UBIJALI SRBE PO SPLITU, DUBROVNIKU I VUKOVARU.

SRBI, JADNI, SAV TAJ TEROR SU MUCKI PODNOSILI. I GLE CUDA KLINTON SE, BIO JE LJUT STO MU MONIKA NIJE VISE PUSILA, TOLIKO RAZLJUTIO DA JE NAPAO NA JADNE SRBE I IZBOMBARDIRO IH NA SVIM LIVADAMA GDJE SU KOPALI VRTOVE I SADILI KO ZNA STA I KAKVE BILJKE.

EVO NA NEKU BRZU RUKU POTRUDIH SE OBJASNITI SRPSKU NEVINOST.

MUDA ZA TEBE
03-10-2005, 02:12
BOLJE DA SI SE NA BRZINU POTRUDIO OBJASNITI KO JE TEBE SKLEPAO TAKO BLENTAVOG? :))

Hajde bre
03-10-2005, 02:16
Grgane - Krkane, sto preskaces kako ste vi ×××××ti tamanili muslice po BiH? Nije valjda da te je toliki sram, i da ti je neprijatno pitanje.

Evo postavicu ponovo:
"Ko ce sve odgovarati za pogrom muslimana u Ahmicima, Lasvanskoj dolini, Konjicu, Mostaru, i da de nabrajam? "

NO?!

Da li pogrom muslimana u pobrojanim mestima i regijama nazivas mudom ili bubregom, ili ces jednoga dana i ti postati covek, pa stvari nazvati pravim imenom, koliko ti god to bilo neprijatno, ha?

Nemoj sa nekakve ××××××stine u stilu James Bonda 007, gde je koji agent SIS-a stradao, i zasto je stradao - idimi dodjimi, jer ja u tu pricu verujem onoliko koliko u medjunacionalnu harmuniju i bratstvo-jedinstvo, od Triglava do Djevdjelije godine ljubavi Nove 1992., kako vec pise u srceparajucoj VGS-ovoj sapunici sa pocetka topika.

ZA DOCETNIKA
03-10-2005, 03:25
U ODNOSU NA SRPSKA UBIJANJA MUSLIMANA U BOSNI, SVA DRUGA NISU VRJEDNA SPOMENA.

ZA TEBE MAJMUNE
03-10-2005, 03:29
ZASTO PRAVIS STAMPARSKE GRESKE BRE?

TEKST JE TREBALO DA GLASI OVAKO:

"U ODNOSU NA SRPSKA JEBANJA HRVATICA U BOSNI I HRVATSKOJ I SVIM PROSTORIMA STARE JUGOSLAVIJE, SVA DRUGA JEBANJA NISU VRJEDNA SPOMENA."

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Neznam koji to
03-10-2005, 13:15
zlocin nije vredan pomena??? Jedino nije vredno pomena kod imbecila VGS-a.

Zaboravio
03-10-2005, 13:31
si SREBRENICU, ××××× ti materina srbociganska. :smile13:

Samo idiot
03-10-2005, 14:04
moze reci za zlocin da nije vredan pomena.

Sta je poenta mog odgovora VGS-u, da prvo pocistite djubre ispred svog dvorista, pa da se onda zgrazavate nad tudjim zlocinima.
Drugim recima, Hrvati nemaju nikakvog kredita zgrazavati se nad zlocinima u BiH jer su ih i sami cinili i to na angro.

Dakle
03-10-2005, 14:27
gedjo, ti mislis ako ja ubijem nekoga, onda je OK da i ti koknes nekoga?
Jelda bre bre govno?

Ne vredi,
03-10-2005, 23:56
nepismena ustaska stoka pa to ti je.
Nista ne shvata, ne ume da cita, ××××× li ga, verovatno mu je ministar prosvete bio neki Primorac, ili Planinc ili Sumar... ali jeste vala neki stocar cim je ovoliko nepismen!

Evo, ja cu ti sad polako izdiktirati, a ti isto citaj polako, ako neku rec ne razumes pitaj:

Ubijanje uopste nije u redu ni sa vase ni sa nase strane, to se podrazumeva, sem ako vas u toj vasoj nakaradnoj skoli nisu drukcije ucili.

Ja ti objasnjavam, majmune ustaski, da nemate prava zgrazavati nad tudjim zlocinima u zemlji gde ste i sami cinili velike zlocine. Imate prava onda kad postanete samokriticni.
Narocito vi nemate prava da se nesto zgrazavate posle, vi koji ste upamceni po najgorem i najneljudskijem logoru Jasenovcu, vi koji ste izmislili najmorbidnije metode ubijanja od postanka sveta.

Eto ti, govno nepismeno, jel sad ista jasnije? Pa ako opet nije jasno, goni se bre u pisku tvoje ustaske matere, ja nemam vremena sad da te obrazujem. Jedi govna, idi kod svog ministra i trazi da ti vrati lovu.

Joj
04-10-2005, 00:05
sto si glup, gedjo jedan. Znam da ces se braniti, da vi niste zapoceli rat, ali ×××××ne tko je zapoceo stavljati balvane? Ubijati starce i djecu? Silovati zene i curice? ×××× ti magare onu posranu kevu, dolijat ces ti cigo smrdljivi. Nepismen? O da nema cirlice, mami ti strpam bananu.
Mars u ××××× materinu, majmune jedan.
:smile17:

A sta ste vi
04-10-2005, 01:28
radili civilima (ukljucujuci starce i nemocne) vec ste ih ubijali za vreme i posle vaseg govnoljubivog rata.
Ubijate ih i danas, deset godina posle zavrsetka svih neprijateljstava.
Zaklali ste osamdestogodisnjaka u Zadru.

Samo nemojte o krvolocnoscu i ubijanju jer vam tu nema premca:
"Nema rata, nema Hrvata" - ukrajinska izreka.

Jos mi niko nije odgovorio kakva je to bila Nova godina 91/92, godina ljubavi, bratstvajedinstva o kojo se ispoveda Nerma na aerodromu Hitro okruzena novinarima i kamermanima BBC-a, CNN-a i vlastima doticne zemlje 'na gotovs' da joj pruzi svaku drugu pomoc, pa i posao, samo da jednostrano ×××× protiv Srba, i da prica o harmoniji koja nikada nije postajala, ponajmanje te Nove 1992. godine.

ZA GORNJE CIMPANZE
04-10-2005, 02:56
AH KAKO SI TI POBJEGAO DA TE NIKO NIJE KOKNO.
MORA DA SI BRZI OD ZECA?

ILI SI POBJEGAO PRIJE UBIJANJA?

Ante
04-10-2005, 03:00
A sta ste vi ,,,,a sta smo mi?

Vi ste popusili u hrvackoj ××××× svim USTASAMA i pobegli u srbiju. to ste vi

a mi smo vas proterali

Pubertetlije!
04-10-2005, 03:22
Mars u tu vasu ×××××riju od skolice, i naucite prvo da sricete slova, a u medjuvremenu ce se valjda iskristalisati sta ste, Laponci, Iranci ili punoglavci, sve zavisi sta vash ministar za fekalije, Primorac, pronadje.

Nismo mi
04-10-2005, 13:06
nista od tog sto ti kazes, mi smo oni koji smo vas jebali i oni koji cemo da vas ×××××o opet. Znam da smrdite kao svinje ali isto cemo BRE BRE BRE da vas ×××××o. :smile16:

Neznam
04-10-2005, 14:02
o cemu pricas, ali mi vas ×××××o u sportu da mi je vec neprijatno i DOSADNO. Gubite od nas svaki susret, pa i u tenisu, jbga.

Jedino sto mi ovih dana nije jasna jedna stvar a to je koga mi to u stvari pobedjujemo : Arijske Irance ili Laponce, bre bre bre?

Hajte pohitite tog vaseg naucnika Primorca da kaze poslednju, da znamo koga to deljemo non-stop, jbga.