PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mira Marković

sompompirovi
29-09-2005, 11:13
<font face="Impact" size="+2">Danas, 13. oktobar 1997.
Citat se odnosi na ukidanje zenskog zatvora u Pozarevcu:
"Uvek sam se pitala, dok sam prolazila pored te u Pozarevcu poznate zgrade, zar je moguce da tamo, iza zida, ima toliko zena koje su ubice i lopovi. Nekako su mi to bila muska zanimanja" - pise ona. I ne zeleci da bude "maliciozna", veruje da je veliki broj tih zena "u zivotu imao endokrinoloske tegobe", odnosno "nedopustivo visok procenat muskih hormona".

NIN, 18. decembar 1997.
“Zasto taj smutljivi emigrant iz Zagreba (Rade Šerbedzija) svoju folirantsku rolu ne igra na nekom drugom mestu na Balkanu ili u Evropi, nego bas mora da je igra u Beogradu. Nema smisla, zaista, da Beograd sam od sebe pravi smetliste za sav intelektualni i moralni otpad iz bivsih jugoslovenskih republika”!
Casopis: Savrseno tajno - Moskva
Drzavna zajednica fiktivna zemlja

</font>

sompompirovi
29-09-2005, 11:14
<font face="Impact" size="+2">Moskva - Srbija i Crna Gora je fiktivna zemlja, Kosovo je odseceno od nje, a proces dezintegracije se nece na tome zaustaviti i prestace tek kada zemlja bude potpuno raskomadana, ocenila je supruga bivseg jugoslovenskog predsednika Slobodana Milosevica Mira Markovic u intervjuu moskovskom listu Savrseno tajno.

Jugoslavija je, po njenoj oceni, potpuno ekonomski zavisna od inostranstva, u industriji caruje haos, a osnovni materijalni resursi prodaju se stranim i lokalnim bogatasima, bez obzira na koji nacin su zaradili novac. "Vec sada smo na prvom mestu u Evropi po nezaposlenosti, raste kriminal, prostitucija, narkomanija, a opoziciji, i levoj i desnoj, podrezana su krila", rekla je Markoviceva u opsirnom intervjuu koji, pod naslovom "Zivot posle vlasti", obljavljuje moskovski list, koji napominje da je razgovor vodjen pre ubistva premijera Srbije Zorana Djindjica.

Ulogu Rusije povodom hapsenja njenog muza Markoviceva je ocenil kao "pasivnu" i dodala da bi "Rusija morala biti odlucnija u zastiti istine".</font>

sompompirovi
29-09-2005, 11:15
<font face="Impact" size="+2">

Na pitanje kakva je uloga njenog muza u raspadu Jugoslavije, Mira Markovic odgovara da su za to krive one zemlje koje pretenduju da rukovode svetom. "Jugoslaviju je trebalo srusiti i zato sto je kao socijalisticka zemlja pokazivala da socijalizam ima buducnost", rekla je ona.

Na pitanje kako ocenjuje sadasnje stanje u Rusiji, Mira Markovic je odgovorila da se u "prijateljskoj Rusiji sada dogadjaju politicke, ekonomske, socijalne i kulturne promene za koje se ne zna do cega ce dovesti". (Tanjug)

Supruga eks predsednika SRJ kaze da se Slobodanu Milosevicu "divi vecina, ako ne i ceo svet" i kako je on "hasku sudnicu pretvorio u arenu borbe protiv nasilja i kolonijalizma". On je vec pobednik i legenda, dok je glavni tuzitelj Haskog tribunala Karla del Ponte "mracna licnost koja lici na srednjevekovnog inkvizitora", ocenila je Mira Markovic.
</font>

sompompirovi
29-09-2005, 16:49
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Casopis: Savrseno tajno - Moskva
Drzavna zajednica fiktivna zemlja

Moskva - Srbija i Crna Gora je fiktivna zemlja, Kosovo je odseceno od nje, a proces dezintegracije se nece na tome zaustaviti i prestace tek kada zemlja bude potpuno raskomadana, ocenila je supruga bivseg jugoslovenskog predsednika Slobodana Milosevica Mira Markovic u intervjuu moskovskom listu Savrseno tajno.

Jugoslavija je, po njenoj oceni, potpuno ekonomski zavisna od inostranstva, u industriji caruje haos, a osnovni materijalni resursi prodaju se stranim i lokalnim bogatasima, bez obzira na koji nacin su zaradili novac. "Vec sada smo na prvom mestu u Evropi po nezaposlenosti, raste kriminal, prostitucija, narkomanija, a opoziciji, i levoj i desnoj, podrezana su krila", rekla je Markoviceva u opsirnom intervjuu koji, pod naslovom "Zivot posle vlasti", obljavljuje moskovski list, koji napominje da je razgovor vodjen pre ubistva premijera Srbije Zorana Djindjica.

Ulogu Rusije povodom hapsenja njenog muza Markoviceva je ocenil kao "pasivnu" i dodala da bi "Rusija morala biti odlucnija u zastiti istine".
</font>

sompompirovi
29-09-2005, 16:50
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">
Na pitanje kakva je uloga njenog muza u raspadu Jugoslavije, Mira Markovic odgovara da su za to krive one zemlje koje pretenduju da rukovode svetom. "Jugoslaviju je trebalo srusiti i zato sto je kao socijalisticka zemlja pokazivala da socijalizam ima buducnost", rekla je ona.

Na pitanje kako ocenjuje sadasnje stanje u Rusiji, Mira Markovic je odgovorila da se u "prijateljskoj Rusiji sada dogadjaju politicke, ekonomske, socijalne i kulturne promene za koje se ne zna do cega ce dovesti". (Tanjug)

Supruga eks predsednika SRJ kaze da se Slobodanu Milosevicu "divi vecina, ako ne i ceo svet" i kako je on "hasku sudnicu pretvorio u arenu borbe protiv nasilja i kolonijalizma". On je vec pobednik i legenda, dok je glavni tuzitelj Haskog tribunala Karla del Ponte "mracna licnost koja lici na srednjevekovnog inkvizitora", ocenila je Mira Markovic.

</font>

BRAVO
29-09-2005, 22:52
Miro!

MiraLevica
30-09-2005, 13:56
A mozemo li da cujemo kako vidite buducnost saradnje Socijalisticke partije i pokreta levice?

- Pa to zavisi vise od njih nego od nas. Znate, mi smo sirom otvoreni za sve. Kod nas ima i vernika, ima i privatnika, mi smo partija koja ima najvise privatnika. Mi smo vrlo fleksibilni, nama je svako dobrodosao za saradnju kakva njemu odgovara. Jedino sa kim mi nikada necemo saradjivati to su nacionalisti, sovinisti, samo su za njih zatvorena sva vrata