PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jos jedna tema posvecena iskljucivo Vreci Govana iz Svedske!

Mile Ekonomist
13-09-2005, 16:52
Dobro bre, svi se vi obracate onoj budali Svedskoj, pa reko da mu se i ja obratim sa necim sto ce mu se jako svideti :)) :

SCG medju 12 vodecih u reformama!

13. septembar 2005. | 14:11 -> 15:45

Vasˇington, Beograd -- SCG prosˇle godine od svih zemalja sveta ostvarila najvec´e reforme koje olaksˇavaju poslovne aktivnosti, objavljuje Svetska banka.
Od 10 oblasti koje izvesˇtaj obra?uje, Srbija i Crna Gora je naspredak ostvarila u osam. Potparol Kancelarije Svetske banke u Beogradu Vesna Kostic´ kazˇe da se vec´ trec´u godinu za redom istrazˇivanje radi u 155 zemalja, o uslovima poslovanja u tim zemljama. Rezultati istrazˇivanja za 2004. pokazuju da je Srbija od tih zemalja ostvarila najvec´i napredak u reformama.
“Srbija nije u svim oblastima najvisˇe napredovala. Postoje neke druge zemlje, Slovacˇka, Poljska, Ukrajina i Hrvatska :)) koje su u pojedinim oblastima napravile vec´i napredak od Srbije, ali sve ukupno, kada se posmatraju sve oblasti zajedno, Srbija je ostvarila najvec´i napredak u reformama. Zbog toga je Beograd izabran za jedan od prvih gradove gde c´e moje kolege iz Vasˇingtona, iz SB, doc´i da predstave taj izvesˇtaj, u petak, u Skupsˇtini grada Beograda”, kazˇe ona.
Reformama su olaksˇani zapocˇinjanje posla, dobijanje dozvola, zaposˇljavanje i otpusˇtanje, registracija imovine, dobijanje kredita, plac´anje poreza, prinudna realizacija ugovora i zatvaranje posla. Napredak nije ostvaren jedino na polju zasˇtite investitora i u prekogranicˇnoj trgovini. Kapital neophodan za pokretanje posla smanjen je sa 5.000 na 500 evra, a vreme potrebno za pokretanje novog posla je skrac´eno sa 51 na 15 dana, kazˇe se u izvesˇtaju SB.

:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Uz jedno pitanje: Dokle ces bre idiote da se ××××s sam sebi u usta bre, udavices se u sopstvenim govnima bre bre bre! :))

Mile-Govnjaru
13-09-2005, 22:29
Vec sam ti rekao: Tko ×××× Srbiju? Pa ta ciganija ce propasti sa mentalitetom africkih majmuna. :smile16:

Svedojeb!
14-09-2005, 17:50
Nemoj molim te ti o mentalitetu :)) zaostalo, zakrzljalo osuseno, govno od magarca jedno! :)) Sto bi ti rekli u Crnoj Gori - KRKOLJINO JEDNA! :))

Nego,

Ma VGSe bre bre breeeee?!?!?!? Gde si bre, molim komentar na ova najnovija pisanija koja su moras i ti priznati, bar malo povoljna za Srbiju! :))

Daj bre bre breeeee, samo jedan maleni i onako "VGSinteligentni" komentar!

Kako je moguce da u sred tvog pisanija o losoj situaciji (da losija nemoze biti), jadu i beznadju u Srbiji, poslednjim mestima na nekim, valjda samo tebi poznatim listama ...... odjednom ovi amateri-seljaci iz Svetske Banke :)) proglase Srbiju za najuspesniju os svih zemalja u tranziciji?!
Ma, sta oni znaju ×××××ci .... daj obrazlozi ti nama, gde su i kako pogresili pa vas stavise na DNO, a nas na VRH! :)) :smile06:

Posle se baci s nekog mosta ili tako nesto .....

:smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :)) :smile06: :))

Jebote
14-09-2005, 18:30
sto si ti glup. Nema takvih ×××××na nigdje u svijetu. Ti si zbilja nenormalan majmun koji je pobego iz djungle.

VGSe bre ....
16-09-2005, 16:43
Sta je bre vreco Govana iz Svedske?!

Maca pojela jezik?
Drmnula te kap?
Nestalo tableta?
Ili, jednostavno pizdis od muke? :))

Daj bre jedan komentar na sve ovo .... raskrinkaj ove lazi! Hahahaha! :))

Oglasi se majmune bre bre bre ××××te! :smile06: :)) :smile16:

raskrinkaj bre ove amatere iz Svetske Banke, ne mogu oni tebi prodavati sarenu lazu .... kazi im bre ..... da mi malo umremo od smeha! :))

BRE! :)) :smile06:

Mile Podjebant
18-09-2005, 02:05
VGSe bre bre ........ gde je bre komentar bre?

Bre! :))

Mile-Majmun
18-09-2005, 22:51
bre Mile, sto tebe boli kopile?
Pa ti si glup i nemoze te nista boliti.
Onaj, tko ima slamu u glavi, ne boli ga nista, osim ako mu je kita u ustima a ti Mile si visoko kvalificiran za to, pa te malo boli.
Mile-Govnjaru, idi u ××××× materinu.
:smile16:

zanimalo me je
18-09-2005, 23:24
sta je "MILE MAJMUN" napisao, pa sam vidio vapaje naseg Freda...

Ma Frede (VSG-u,izmetu? da li tako bese?),

Pa rekao sam ti da kad se dotera do "duvara" mislim da se to tako srpski kaze, kao sto je Srbija doterala, onda se sve, AMA SVE!! pusti da ti neko dodje - investira, pomogne da zaposlis nesto ljudi, da ti pokrene nest? od proizvodnje, plati nesto poreza itd...

Eto tu se je Srbija nasla i konacno je pustila SVE... A to kapital voli...

Da radi sta hoce, da krci, grabi, lovi, uzima cim vise i sim brze dok jos takav kaos postoji... za kojih 6-10 mjeseci ce poceti da se polako (ako?) uvodi i neki red i onda ce to biti malo teze...zato SAD kapital GRABI!!

Taj bolan period je prosla Poljska, i manje vise sve "tranzicijske" zemlje, medju kojima i HR (ali mozda ne bas TOLIKO divlje). I onda su poceli uvadjati i malo reda... jer da kapital moze raditi BAS STA hoce je ipak malo previse...

Eto danas citao u BGD'u nesto se je radilo u centru grada na nekoj zgradi... nije bilo radno mjesto dobro osigurano...i dogodila se je neka nesreca...nesto je palo (zaboravio sto?) te ozljedilo nekoliko ljudi... jedan je u kriticnom stanju...
Ispostavilo se je poslije da nadlezni? (ko je to?) nisu uopce imali pojima (nisu bili obavjesteni?) da se tamo nesto radi...

VAPIJUCEM
18-09-2005, 23:25
Sta ti hocu reci? Da te VSG-u malo odobrovoljim... kad vec toliko vapis...

da kapital voli da ga NIKO nista ne pita, da krci, grabi, lovi u mutnom, brise/pobjegne - KAD GOD HOCE!! a iza sebe ostavi bilo kakvo ×××××× u vidu ljudskih problema ili pak problema sredine... (otpad, otrovi i sl). Cim je to tako, cim manje pitas i pustis kapitali da se tako ponasa - tim si na vecem rangu... Mongolija, Ruanda, Srbija itd...sad se nesjecam su tu...Srbija je prema tim raportima PRVA!! NAJLIBERALNIJA!
Ja sam VSG-u kupio fondove koji investiraju po Srbiji... i DOBRO idu...12% u mjesec dana... Hr, Poljska i druge zemlje su prilagodile zakone i pravila igre jos prije 10-12-ak godina... Sad ce dakle ljudi dobiti nesto posla i tek SAD ce poceti uciti STA je pravi kapitalizam (tkzv Globalizacija, slobodno trziste itd...)

VAPIJUCEM
18-09-2005, 23:40
...i jos nesto...

Ja sam ti rekao VSG-u...

...da je u Stbiji CA: 1/3 Srba civilizirano (zapadno orijentirano), dok je ostatak, orjentalan, divalj, i da ta trecina nema sansu protiv ostatka divljine... koji UGLAVNOM kroji zivot Srbima.

Sve to mene ne bi tangiralo niti malo, da se ta divljina nije srucila na moju zemlju i nanjela joj toliko zla... a ti
VSG-u, proljevu i stjenico, TI si svim srcem navijao za tu divljinu i ti si BURELIJO, sigurno aktivno ucestvovao u velikosrpskom projektu...

ALI - ipak ne mozes bez domovine - a izdao si ju! RUKU si na nju digao...Imaginarno si Srbiju prihvatio kao domovinu (generacijske molitve SV Savi da kisa pada po sumadiji itd...iako se tamo nikad bilo nije). I sta radis tu??
Na HR forumu? Dokazujes da su Hrvati napali Srbe, izvrsili genocid po ko znam koji put? ...STA zelis reci?

Ja ti samo hocu reci da je Srbija DNO, nekoliko svjetlosnih godina izá HR ...itd... i zelim Srbiji lepu kucu ...taaamoooo daleeeeekoooo iza drine u tri pizde materine...

Uzalud
18-09-2005, 23:56
govoris sa srbociganima, ja sam ih poslao preko Drine u tri pizde materine, makar tisucu puta. Dakle sto to vrujedi, kad oni imaju kozu deblju od slona a mozak manji od kanarina?
Osobno mi je ostao uzitak, da ih zajebavam i da ih primim kao kucne miseve, sto znaci: ima ih ali nisu opasni. Da oni imaju makar malo mozga, e onda bi mogli biti opasni ali za sebe ne za druge.
To je nazadan i glup narod, ne svi ali vecina.
Alah im bio dobar i milostiv, za ono sto ucinise braci muslimanima.

:smile16:

Pa sto si
19-09-2005, 01:08
ti VGS-e ××××× svoju domovinu izdo kad si otisao drugoj zemlji da placas porez???

Srbima je domovina bila SFRJ u kojoj su uzivala ljudska prava i slobode zajedno sa ostalim narodima. Jedina zemlja kojoj su HR Srbi dali zakletvu da ce je braniti i da ce jo biti odani gradjani, bila je SFRJ.

Za razliku od njih vi ste drzavu, kojoj ste dali zakletvu na vernost, IZDALI, i ne samo da ste je izdali vec ste izvrsili agresiju na istu.

Za jednog individulaca sveta stvar je SLOBODA, a ne nekakve administrativne granice u kojima ce ziveti. Gde mi je dom tu mi je domovina.

Dokle cu ti, majmune jedan, trubiti da Tudjmanoma Hrvatska Srbima u HR bila samo strah i preteci pakao a ne prava domovina.
Domovina se ne mora bespogovorno voleti ako u istoj imaju ugrozena prava i ako su diskriminiranu, drugim recima, ako se tretiraju kao gradjani drugoga reda.
Drzava ne postoji samo zato da bi ja prema istoj imao samo obaveze, vec zajednica gde cu ja moci da uzivam i sva prava, i gde cu moci ostvarivati sopstvene zivotne ciljeve.

Jel sad ista jasnije, ili da te jednostavno prosglasim beznadeznim slucajem - da PO_JI_MA nemas?

Mile Ekonomist
19-09-2005, 11:00
Pa kolega, on je beznadezan slucaj koji PO-JI-MA nema o nicemu osim onome cime su mu dr. Sranjo i ustaska emigracija (svojevremeno) mozak isprao. :))
On ce ti trubiti do sutra o postivanjima zakona maticne drzave, ne osvrcuci se uopste o nepostivanjima od njih samih.
To je jedna ×××××× bez imalo savesti ili mozga, tako da to nikoga ne cudi.

Umesto da odgovori na prozivanje ljudi ovde o toj novoj Listi na kojoj su strucnjaci iz Svetske Banke stavili njegov raj na zemlji, njegovu lijepu hrvatsku na 118. mesto a nas na vrh (sto se potpuno kosi sa njegovim skrabanjem ovde), on ce radje pisati o svemu drugom, samo ne o tome :))

Nas veseli VGS, dezurna forumska ×××××× ....

Hehehehehe! :))

O Pravima
19-09-2005, 11:04
Da Fredu...(tako sam navikao pa neka ostane)...da Prava.... Tvoja se prava ne smiju kositi sa pravima drugih...Ona ne smiju biti IZNAD! drugih...

Tvoja, Srpska (OK "SFRY prava?" ako tako hoces) su prava to dugo bila. Kad se je 1918 uslo u tu nesretnu zajebnicu, i kad se je uspostavilo da one ne funkcionira, da je to NEMOGUCA zajednica, (zajebnica!?) koju povezuju samo suprotnosti, onda se one koji su tako osjecali trebalo pitati STA? nije u redu, sta bi trebalo mijenjati...da se dogovorimo...i imao sam dojam da je 1939 granice i reforme bile IPAK put u neko zadovoljnije stanje...no sve to nije stiglo zazivjeti...Vi ste zazivali i GROBA i ROBA... i dobili ste oboje... ali vas (a nazalost i nas) je TITO opet ujedinio i zeljeznom rukom drzao na okupu...zahvaljujuci spretnom balansiranju izmedju Istoka i Zapad, YU se je svercala i uglavnom zivjela od nerada...

Kad je svemu tome dosao kraj... suprotnosti su se izostrile i sve je doslo na vidjelo ...a SLOBO, SLOBO nam je pokazao put za borbu do SLOBODE...

U toj Hrvatskoj bi vi bili gradjani kao i svaki drugi... Biti Srbin vise ne bi znacilo privilegije kao prije...

a za sve drugo bi se dogovorili... polako, demokratski i sigurno...

No vi ste htjeli drugacije...i sta je najgore NISTE ostavili nikakvu alternativu!

sompiolizimilevojaje
20-09-2005, 03:21
Jao slusaj ovoga blebetala ×××××voga ....

"ali vas (a nazalost i nas) je TITO opet ujedinio"

E moja ××××××tino, da nas TITO nije ujedinio, sta mislis sta bi se desilo sa vama, kakvi ste bili i sta ste radili?

Da Kralj nas nije rekao ne gazenju vase zastave konjem posle I Svetskog Rata, sta mislis sta bi sa vama bilo, kakvi ste bili i sta ste radili?

Da ti pomognem: Spasio vas je i jedan i drugi, jer biste bili veeeeelika manjina svigde gde bi vas imalo, bili biste gori od cigana, a na vas "tisucljetni san" bi potrajao mnooooooogo tisuca godina, ×××××nderu jedan sa mozgom manjim od zrna kafe! :))

Oprem dobro, mamicu ti glupu ××××× u pupak! :))

I ne samo to
20-09-2005, 04:19
nego Sved poteze drzavu SHS bespotrebno, iako su svi narodi u Jugoslaviji raskrstili sa bivsom drzavom i pristali da ponovo zive ujedinjeni.
Prva Juga nije bila dobra ni za Srbe jer je to drusto bilo podeljeno na kulake i nadnicare, dakle nepravedno drustvo u socijalnom smislu, podeljeno na bogatase i puku sirotinju bez obzira na nacionalnu pripadnost.

Ja pricam o domovini SFRJ u kojoj su svi narodi bili zakonom ravnopravni, i u kojoj su svekolika prava i slobode (pa i one religijske) bile zagarantovane, a sigurnost gradjana maksimalna.

HR Srbi su imali i suvise razloga za nepoverenje u novu domovinu, a to sto Sved pominje "a za sve drugo bi se dogovorili...", mozes okaciti macku o rep.
Kako smo se mogli dogovoriti? ...prvo nas proterati sa radnih mesta, uskratiti nam prava, pa hajde da se dogovorimo?! Samo politicki naivci bi mogli poverovati u to.

Sved ume cesto da kaze, kako je Cehoslovacka sve uradila civilizovano, pa zemlje bivseg SSSR-a? Jeste, ali te zemlje nisu imale Jesonvca, npr.

Ovim ne zelim da skinem srpski udeo za zaotravanje krize i izbijanje rata.
Studija o genezi jugoslovenske krize je kompleksna stvar; stotine strucnjaka sa prostora bivse Juge i sire rade na istoj.