PDA

Pogledaj cijelu verziju : Svega tri odsto stanovnika Srbije je danas funkcionalno pism

SAMARDŽIĆ
08-09-2005, 20:00
SAMARDŽIĆ: Problem Srbije je njeno manjinsko demokratsko opredeljenje. Drugim rečima, nemoguće je iznova pokrenuti demokratske i reformske procese bez neke vrste nametanja volje njene političke manjine koja razume i prihvata evropske demokratske vrednosti, slobodno tržište, značenje i ulogu ljudskih prava i sloboda. Drugim rečima, ne predviđam da će se Srbija u neko dogledno vreme odigrati većinska, dubinska i iskrena demokratska tranformacija. U narednom periodu su potrebni veliki pritisci, naročito oni vaninstitucionalni, mislim na mirne proteste i na blokadu postojećih političkih sistema, mislim na zaustavljanje pljačke. Potrebno je građanstvu objasniti smisao reformi kao jedinog rešenja njihovih problema, i političkog aktivizma kao puta da se reforme sprovedu. Nesposobnost jednog dela srpskog društva da se opredeli u sopstvenu korist, naravno, potiče iz siromaštva i skromniih znanja i obrazovanja. Svega tri odsto stanovnika Srbije je danas funkcionalno pismeno, mislim na one koji su u stanju da koriste računar i govore engleski jezik, koji je lingua franca savremene civilizacije.

srbija pa sta
08-09-2005, 21:35
srbija ima zvanicno 12 puta vise djece(osnovaca i srednjoskolaca)nego hrvatska.Srbija ima 1.400.000 djece Osnovaca i Srednjoskolaca ne racunajuci predskolski uzrast dok hrvatska ima oko 400.000 a od toga polovina su srbi u hrvatskim skolama ahahhahahahahahahha

Jebote
08-09-2005, 22:41
samo ti sanjaj , govno jedno.

sta mislis
08-09-2005, 22:55
koliko dece ima u DARFURU u Sudanu?

BanglaDeshu?

Burkin Faso?

Mnogo bre, mnogo...

ali to ce da postanu bolji i obrazovaniji ljudi od te vase dece po Srbiji!