PDA

Pogledaj cijelu verziju : digitalna televizorska kartuša



miko.s
05-09-2005, 21:20
naravno, naslov se odnosi na dvb-t sistem emitiranja. kod nas se emitira na sljemenu i učki (možda još negdje gore u hrv, al pošto sam ja istrian, ne bih to znao.) al mene, dečki dragi, zanima kako se dvb-t kartice ponašaju u svakodnevnom životu sa šit, normalnim i ultra mega nabildanim mašinama. jer i ja kanim kupit jednu budući da se kod nas ne vide hrvatski kanali preko tv, a preko sat se ne vide (hrt1,2) i ne emitiraju na hb-u (nova tv, rtl). naravno govrim o gledanju na kompu. i sad mene zanima. kod nas je antenski sustav napravljen jako loše(onaj u zgradi) a kućna anteničičica ne postiže ni približno dobre rezultate. i tu je kao stvoreno mjesto za digitalnu zemaljsku tv - nekodirano, izvanredno po pitanju kvalitete slike, i svi kanali su na broju (hrtovi, nova tv i rtl). razmišljao sam o kupnji i vidio da ima više modela. naravno da genius i takva ×××××× ne dolaze u obzir, ali technisat sa airstar 2 je odličan (technisat je proizvođač odličnih skystar kartica), iako košta nešto više nego konkurencija. u jednom našem it časopisu sam vidio recenziju za neku media fx karticu temeljenu na ati rage 550 čipu sa hardverskim mpeg enkoderom za 550 kn. to je superfantaplastično, ali da li oni samo mažu oči sa specifikacijama, ili je to stvarno tako lijepo kako izgleda?ati rage čip je odličan, a mpeg enkoder isto ulijeva povjerenje - za tu lovu me čudi šta se on uopće nalazi na kartici. anyway - ima li tko iskustva, tj jeli itko isprobao ijednu digitalnu tv karticu? zanima me kako se slika snima - da li programom koji dolazi s njom, ili nekim "frend mi je ovo reko, kuiš ono,super je,a,jeje,dada, imaš i krak" rješenjem?
imam i v gear tv karticu i program koji dolazi s njom je teško govno, 1 min ima 250 mb, a slika je kao video sa mobitela. sa skystarom sam dobio dvbviewer koji ne lovi jedan k**** niš. na svakom kanalu izbaci poruku tipa" cannot locate b2c2 neki klinac". tu me spasio progdvb, a na običnoj tv kartici me spasio nero vision express. ali ovo je posebna priča jer je rješenje digitalno. ja vas molim da, ako je itko isprobao ijednu dvb-t karticu nek napiše malo opširnije o njoj. već kad sam napisao toliko dugačkih postova da ljudima pomognem, nek netko pomogne meni. evo, ja unaprijed zahvaljujem. a ako vam treba neki prijednog , htjeli vi to ili ne htjeli, ja cu nešto napisat.
ima me i na kerman forumu pod istim nickom, pa ako imate neki problem sa satelitskom, svratite tamo.pozdrav!

Hack
06-09-2005, 23:44
Nesto mi se ne da citat ovliko txt-a,de malo skrati

BenGAMES
06-09-2005, 23:46
Znam kak ti je, Hack! Kad netko ima problem ove veličine, veliki mi je problem to pročitati.

Hack
07-09-2005, 00:42
LOL LOL LOL!!!!!!God point Ben

|)@X
07-09-2005, 06:37
leadtek winfast 2000.

miko.s
07-09-2005, 08:47
da skratim? evo
treba mi digitalna tv kartica. recite mi koja je dobra, par riječi o njoj i programima koji uz nju dolaze. kakav je prijem u istri (da li se vide tal kanali). to je to

|)@X
07-09-2005, 18:33
leadtek winfast 2000. odlican softwer. cijena 500 kunića. prijem je svud ok.

BenGAMES
07-09-2005, 19:36
Pioneer NT (Neka tamo). Košta 550kn. Daljinski, radio, nema šta nema! U Istri odličan prijem. Softvera ima ko u kurcu od svih najboljih proizvođača, trebam li više šta reći?

|)@X
07-09-2005, 20:42
ajde ako ti tako kazes onda dobro.