PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dogodilo se na danasnji dan.

prolaznik
04-09-2005, 14:09
1839. Osnovana je Prva beogradska gimnazija, kroz koju su prosˇle mnoge istaknute licˇnosti srpske istorije, nauke, umetnosti i kulture, me?u kojima Petar Kara?or?evic´, Zˇivojin Misˇic´, Stepa Stepanovic´, Jovan Cvijic´, Mihajlo Petrovic´ Alas, Jovan Skerlic´.

Sta se dogodilo istoga datuma iste godine na drugoj strani, na podrucjima naseljenim divljim arijskim irancima, tj. hrvatima?

Nista ..... obican dan ..... radan dan kao i svaki drugi ..... zaprege, timarenje, potkivane, ciscenje guzice Austrougarskih konja! :))

:)) :)) :)) :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

A
04-09-2005, 14:12
KOJA SU TO GOVNA STO NABRAJAS?

jebote
04-09-2005, 15:54
1839 prva gimnazija? Pa gdije vi zivite posrani gedje? Nase naucne institucije postoje vjekovima, dok ste vi cobani cuvali ovce po sumadiji. Idi prolaznice u ××××× materinu tako glup.

Joey
04-09-2005, 16:43
Svako mora da prizna da je ova tema ODLICNA! :smile06:

Sto je
04-09-2005, 18:37
interesantno Joey? Da su dobili gimnaziju u Beogradu pred 166 godina? Mladicu moj, to je jedina gimnazija, do dan danas, jer im ne treba vise skola, zato sto su preglupi da nauce bilo sta. Do 1991 bilo im je lako, jer su slali ljude u Hrvatsku na naobrazsbu i da se upoznaju sa kulturom bivsih i sadasnjih dana, i kad su uspjeli da nesto nauce e tek onda su odlucili da bombardisu i uniste kulturne spomenike tudje bastine, jer misle da su popili sve znanje ovog svijeta. Samo sto su zaboravili: JEDNOM CIGO, UVIJEK OSTAJE CIGO. Nemozu oni nauciti i shvatiti da skola nije za svih, tako niti za srbocigane. ××××ga, neka cuvaju stoku po sumadiji jer to im je u genima.

Sveucilistarac
04-09-2005, 21:32
Ne znam Fredu, ali tvoje nezanje i glupost je veca nego iko tu moze zamiliti. Otvaras teme gdje su Srbi NAJSLABIJI! Prvo HR sveuciliste je osnovanu u Zadru 1358 godine. Dakle 500 godina prije nego ste vi otvorili OPRVU GIMNAZIJU!!!!!!
Gdje i sta je bilo sa Srbijom onda??

Ugarsko-hrvatski kralj Ludovik 1358. je nanio Veneciji težak poraz i Zadarskim mirom je prisilio da se pismeno odrekne svih svojih prava na Dalmaciju. Sljedećih pedeset godina Zadar uživa veliku autonomiju, koja mu je donijela gospodarski procvat. U Zadru je 1396. g. osnovano prvo sveučilište na hrvatskom tlu. Grad se izgrađuje, u Zadar dolaze razni europski majstori. Tako Jelena Kotromanić, žena kralja Ludovika i kći bosanskog bana 1377. u Zadar dovodi Franju iz Milana i daje mu zadatak da napravi raku za tijelo sv. Šimuna, koje se u Zadru otprije čuvalo. 250 kg težak kovčeg napravljen od zlata i srebra najljepši je zlatarski rad u ovom dijelu Europe

pitam se sta
04-09-2005, 21:46
U srbiji se je sirilo Blato, paranoja, ludilo od TOTALNOG neznanja, totalne marginalizacije srbalja u srednjem vijeku...

U HR 500 godina postojanja sveucilista...

U Srbiji??? Sta..kazi nam Fred - STA?? se je tamo dogadjalo...

Turci vam sevili zene, i sve vas u mozak...?

dok

Bas u tih
04-09-2005, 22:14
ca 400-500 godina - dok su Turci sevili srokinje, srpake mlade te Srbe u mozak....tu je natala ta OGROMNA razlika izmedju nasa dva naroda... Srbi, orijentalna neobrazovana, opanzarska srednjevjekovna svjetina.. ( sto su vecim djelom i danas)

A Mi odrzavali korak sa zapadom...razvijali skolstvo, nauku itd...

Milisav
05-09-2005, 00:27
Ta vasa skola ..... od pre 500 godina, kao sto prdite .... jel´ ta skola bila u zemlji koja se zvala hrvatska ili nekoj drugoj?

Znate vi dobro sta ja mislim ..... znaci li to da je dr. Sranjo samo pricao gluposti o "tisucljetnom snu", ili ..... ?!

Molim odgovor!

××××ni konjusari! :))

" mi drzali korak sa Europom" ??????

Mislis valjda "Venecija, Italija, Austrougarska .... ili ko je vec vladao vama (a ko nije?! :)) ) drzala korak sa Europom"!

Gluperdo jedna! :))

Milisave
05-09-2005, 00:31
×××××ne jedan, pomirisi mi ××××× ciganine jedan. Odkud ti da kritiziras turcine jedan. Dali te dupe jos svrbe od turskih kolaca. ××××× ti materinas, da vas nismo primili kad ste bezali bre pred turcima bili bi svi izjebani u dupe sa kolcima. ×××× nam tovar matere, govna ciganska. Mars u ××××× materinu govno jedno.

Milisav
05-09-2005, 00:34
Ej blentove, ajde od×××× u skokovima ×××××ne hrvatski rodjen ukrstanjem tovara i kokoske!! :))

mocartugen
05-09-2005, 02:40
A gdje su srbi bili kad su hrvati plesali valcere?

Igrali kolo i cuvali svinje

Plesali
05-09-2005, 04:41
valcere, hahahahaha.
Ma kakve valcere, vi plesete ona kola bez muzike dum dum dum dum drm drm drm..
Jesi li cuo za vrlicko kolo?

Cuj, plesali valcere HAHAHAHAHAHAHAHA

hahaha
05-09-2005, 10:32
On nema niti toliko osnovnog obrazovanja da ne zna da su se u HR smjenjivali tudjinski kraljevi/vladari, ali da je HR UVJEK imala autonomiju i da je sabor bio u ZG-u...

Kao uostalom i za vrijeme YU... samo onda je orijentalni uticaj bio mnogo vrci....

Mile Instrumentalist
05-09-2005, 11:14
Da ××××te, "plesali valcere" ...... sluge i sluskinje, posle radnog vremena u beckim konjusnicama pokusavali da kopiraju gazde ..... uz muziku najmuzikalnijeg medju njima, koji je u nedostatku instrumenata (zabranjeni medju slugama) zvizdao "Na lepom plavom Dunavu"! :))
Drugi je oponasao instrument zvani "Celo" podizuci konjski rep i igrao se kao da svira "Srpom za kosenje trave"! :))
Mars bre konjusari Becki u ××××× materinu seljacku! :smile06:

Procitaj
05-09-2005, 13:33
sto si napisao, pa mi reci tko je seljak (po mozgu)? Ti mjesas seljaka sa zemljoradnikom, mi se ponosimo sto smo zemljoradnici a ne kao vi cigani.

da FRED
05-09-2005, 14:59
dok su vas Turci sevili u ludaru i prosipali vam gene - (zbog cega ste i tako ludi), vi NISTE IMALI NIKAKVU autonmiju...vi ste bili NAJOBICNIJA RAJA! Znas li ti sta je "RAJA"??

Mi smo za sve to vrijeme imali autonomiju i razvijali se koliko-toliko u skladu sa zapadom... i izmedju ostalog DA! plesali i valcer... (doduse toga je bilo i nesto malo u vasoj - sada OTETOJ - Vojvodini...).

A sad kazi kako ste se vi razvijali pod Turcima?? Kazi mi neki srednjevjekovni spomenik koji imate u Srbiji?

Vi nemate nista osim BLATA!! i celave kule...to je jedino sta ste sacuvali - sve ste drugo porusili i izbrisali 400 godina povjesti... imali ste samostalnost od 1878 pa do 1914, dakle 36 godina... poslije ste 1918 izgubili samostalnost usavsi SHS...pa u YU...

Samostalnost ste povratili 1992 (SRY) pa SiCG, pa sad uskoro bez CG, pa bez Kosova, pa Vojvodine... jos ce biti nekoliko promjena imena u nekoliko nrednih godina...

Dakle vi ste imali smaostalnost 36 godina vise od nas... a za tih 36 godina ste bili sprdacina svijeta... zvana "BALKAN"!!

Svijet je tu sprdacinu malo zaboravio jer ste se sa nama i Slovencima kamuflirali i YU... no 1991 ste se vratili tamo gdje vam je mjesto... DNO Evrope...

ovo je
05-09-2005, 19:32
Lijepo sroceno...

Srbije je dsad ono sto je u8vjek bila (sa iznimkom vremena pod YU - tj kamuflaze)...

DNO Frede... to je Srbija DNO!!!

i kakop rekoh...od×××× tu ×××××riju -"Srpstvo"...to vise niko ne ××××, to vise nigdje ne prolazi...

Da li je lepo
05-09-2005, 23:07
Sroceno Frede??

DNO...nema vise kamufliranja, sakrivanja kod drugih...

SAD pokazi gdje si i sta si...

Dakle Fred...Od×××× to...slusaj me! OD××××! bit ce ti bolje...nemoj se drzati te propasti kao pijan plota...

hej...
05-09-2005, 23:52
'da li je lepo', reci mi nešto molim Te, jer ja prosto nemogu da vjerujem:

Koliko godina ti diskutuješ sa ovim "Fredom" na ovaj forum?

Slusaj
06-09-2005, 02:16
hej... svi ste vi ××××ni Fredi glupi i zamazani srpski cigani, prema tome od×××× u kevinu pizdurinu, govno jedno.

Da jbte
06-09-2005, 04:24
"Mi smo za sve to vrijeme imali autonomiju i razvijali se koliko-toliko u skladu sa zapadom... i izmedju ostalog DA! plesali i valcer..."

Ma da nam nije ovoga cirkusanta Sveda, kako bi se nasmejali, jebga.

Od silnog razvoja i skola i sveucilista, i tancovanja valcera, vama to sve dosadilo, pa se bacili na tisuculjetno mastanje o SLOBODI, jeste o SLOBODI, jer im je bas dosadio taj valcer i svekolika zapadna kultura, pa se bacili na mastanje.

E vidis majmune, dok ste vi mastali, mi smo iskuali mac (tamo negde u Topoli), pa ognjem i macem do slobode o kojoj ste vi samo sanjali. To je velika razlika.

Pitas nas sta smo radili. Eto ti ja sam ti objasnio sta smo radili, a vi dremali o slobodi po nekim austrijskim konjusnicama.

Ma bezi bre ×××××ne, ×××× te otac, koji valcer, u p.m., prodji Likom, Dalmaciom, Hercegovinom i gore po Zagorju - sve kola do kola uglavnom bez muzike, a sta ce muzika kad imate ono dum dum dum drm dum drm dum drm drm drm dum....
Pa ko jace odari nogom o zemlju, kolo lepse...
HAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

styx
06-09-2005, 08:42
bre srbine

postoji hrvatska narodna glazba i obicaji koji su se razvijali kroz stoljeca i iskazuju posebnosti i rezlicitosti,

iskazuju kulturno bogatstvo hrvatskog naroda

valcer i slicni plesovi se nisu plesali u zagorskim kletima i čobanskim kolibama vec u gospodskim dvorcima, ljetnikovcima, vilama, plesnim dvoranama

i ocito je da nikad nisi bio u hrvatskoj
zagorje-instrument temburice, bugarije, bajs
lika-gusle,frule, tambure
slavinija-tamburaski orkestri
istra-sopile
dalmacija-klape
kola su se plesala u svim krajevima a svaki kraj ima svoju nošnju i svoj korak

malo si procitaj u sveucilisnoj knjiznici o hrvatskoj etnologiji i dvr bus znsl

pozdrav styx

u redu STYXU
06-09-2005, 09:23
...Valcer se je plesao samo u "visim" slojevima i to vjerojatno ne dalje od Zagreba... it o kad su bile neke velike "burzujske" feste... to je jasno...

Ali Fredu nije nista jasno... sve mijesa kao i uvjek...

sad spominje oganj i mac... a mi govorimo o valceru?

Njima Turci prosipaju gene, seve i mladozenje, oni bili raja... zato su - kako rekoh i toliko ludi...

Meni vala
06-09-2005, 11:43
sve jasno, ali ti si me povukao za jezik onim pitanjem sta smo radili, pa ti bas lepo odgovaram.
Jel nesto bilo neumesno? Nije.

Doduse, posto si ti glup i tvrdoglav, objasnicu ti malo bolje.

Dakle, dok ste vi bili 1000 godina u stanju hibernacije (duplo vise nego sto je trajao nas mrak), i dremali o slobodi, Srbija je ratovala, bas kako sam opisao - ratovala sa Ugrima protiv Turaka, ratovali sa Austrijancima protiv Turaka, ratovali na obodima turskog carstva (da bi se vase nane mogle na miru kresati sa austrijskom gospodom) - to je bila borba neprestana!!!

I ne samo mac i oganj, nego smo se borili i igrajuci i pevajuci. Da pevajuci, pevajuci o majci Jugovica i njenih deset sinova i starom Jugbogdanu,
pa smo pevali o zenidbi cara Dusana, o Milosu Obilicu, o Tankosic Ivanu... o svim nasim junacima ... a sve sa ciljem da sacuvamo nas jezik, obicaje, slavu ukratko DA OPSTANEMO.

I opstali smo: sacuvali smo nacionalno bice, jezik, obicaje - SVE SMO SACUVALI.

E vidis, zato vi ustase pizdite - zato vam smeta majka Jugovica. Za vas bi najbolje bilo da smo nestali sasvim.
Bilo bi cudno da de reagujete drukcije.

Sigurno
06-09-2005, 12:36
da bi bilo najbolje da nestanete za uvijek, mali gedjo. Zar se mi uvjek moramo braniti od vasih napada? ×××× vas car Lazar, imas pravo, kad kazes da ste vi ratovali, to ste dokazali i 1991 i cak pobjedjivali, u pocetku, ali kad ste dobili po picki e onda ste poceli plakati i to do dana danasnjega. Joj u ××××× materinu kakvi ratnici? Nemozete se pomiriti sa sudbinom da nemozete vise ziviti na hrvatskim ledjima.
O kulturi nema smisla diskutovati bre gedjo, jer vi cobani sumadijski nemozete razumiti da ste nazadni narod Evrope. Da vase pesme bre su jako dobre, evo jedne:
×××× ZDRREBE
KRALJEVICU MARKO,
NE ××××GA
STO JE PICKE
ZELJAN,
VEC GA ××××
DA MU SE OSVETI.
Opa bato, a sada narodno kolo u onim hlacama punim govana, pa da vidimo tko je vise nasro.

@tomic
06-09-2005, 13:09
Hahahahaha! Duuuuugo godina! :)) Fred mu je u mislima, ispod kreveta, iza zavese, u gepeku, svuuuuuda bre! :)) :smile06:

..................

"Da ××××te, "plesali valcere" ...... sluge i sluskinje, posle radnog vremena u beckim konjusnicama pokusavali da kopiraju gazde ..... uz muziku najmuzikalnijeg medju njima, koji je u nedostatku instrumenata (zabranjeni medju slugama) zvizdao "Na lepom plavom Dunavu"!
Drugi je oponasao instrument zvani "Celo" podizuci konjski rep i igrao se kao da svira "Srpom za kosenje trave"!
Mars bre konjusari Becki u ××××× materinu seljacku!"

Vrlo dobar post! :)) Lepo sroceno i nadasve istinito!
Samo se vi ustasici zanosite glupostima ..... valceri ..... Hahahahahahaha! :)) :smile06:

××××te, uvek se dobro nasmejem kada dodjem na ovaj ludi forum! :smile06:

Pazi
06-09-2005, 13:15
ti @tomskog ciganina. ××××te, ako smo toliko nazadni, govno jedno, od×××× sa ovog foruma i idi na forum svoje matice. Ma ×××××, izgubio si svoju domovinu a matica te nece, odjebao si moj cigo, mora da se skitas govno bezkucnicko i bez otadjbine. Ajde od××××.

Meni nije
06-09-2005, 14:03
jasno BRE BRE BRE, koji su ××××× sanjali tisuculjetni san ako su imali valcere po onim konjusnicama???

Pa kako rece VGS, razvijali se sa zapadnim svetom.
Mogu misliti, jbt, u neke delove HR struja i voda dosle tek negde pocetkom osamdesetih. I dan danas one babetine nose vodu na magarcima.
Pa onda razmisljam, kada se tako razvijalo i napredovalo, sta je bilo pre 100 - 150 godina???

P.S. Beli Manastir (30 km daleko od Osijeka, tek sredinom osamdesetih uveli vodovod). Do tad se sralo po onim poljskim WC-ima smrdljivim na kilometre.
Ej, Beli Manastir koji ima Belje, industriju. SRAMOTA.

O Dalmaciji da i ne pricam. Ako me bas budete vukli za jezik, imam dosta toga reci.

e moj
06-09-2005, 14:56
bratac
valcer se plesao i u varaždinu i u rijeci i u karlovcu i u rijeci i u splitu
i u hrvatskoj boki kotorskoj
i u hrvatskom zemunu
a u austrijskim postrojbama su hrvati bili cjenjeni vojnici, posebno u ratnoj mornarici

ETO Jos
06-09-2005, 15:04
...jedna potvrda/objasnjenje kako su Srbi konzervirali svoje srednjevjekovno ludilo, te zasto su u TOTALNOM kontrataktu sa cijelim svijetom (koji se je razvijao 500 + godina)

"I ne samo mac i oganj, nego smo se borili i igrajuci i pevajuci. Da pevajuci, pevajuci o majci Jugovica i njenih deset sinova i starom Jugbogdanu,
pa smo pevali o zenidbi cara Dusana, o Milosu Obilicu, o Tankosic Ivanu... o svim nasim junacima ... a sve sa ciljem da sacuvamo nas jezik, obicaje, slavu ukratko DA OPSTANEMO.

I opstali smo: sacuvali smo nacionalno bice, jezik, obicaje - SVE SMO SACUVALI".

Nije to
06-09-2005, 18:15
polemicari uopce smijesno...

SRBI to zaista tako dozivljavaju i tako rezoniraju...

to je ZAUSTA njihova stvarnost!!
proslost, sadasnjost i buducnost

negdje oko 1500?

Da, igrali
07-09-2005, 00:35
smo i pevali smo, i tako smo opstali, i to je ono sta vas boli.

Pre 2 godine ja i supruga gledali kulturno umetnicki asambl "KOLO" iz Srbije, kad su imali predstavu u sidnejsko Operi. Pre svake tacke, spiker bi da komentar na engleskom, ali u knjizevnom stilu o pevanju u Srbiji dok slobode nije bilo, prkosnom ali zabranjenom pevanju, jer "zulumcar" je znao sta ta pesma znaci - prkos, inat, ali istrajnost, neusnistivost, pamcenje ko smo i sta smo.

"Tako se kalio celik."

Kako je "zulumcara" nervirala ta pesma nekada, tako vas nervira danas, a razlog je isti ili jos gori kad je rec o vama, jer vi mrzite nesto sta smo radili pre 3O0, 400, 500 godina, a Turcin je mrzeo ono sta mu gori pod turom.
Ja tu vasu dodatnu averziju prema nasoj pesmi mogu samo objasniti pukom ZAVISCU, jer vi to niste imali.

P.S. Nema zajebancije sa narodom koji su i mrtvog cara Lazara poneli sa sobom kada su bile seobe pred terorom.

I jos nesto
07-09-2005, 04:57
da ne zaboravi da kazem koliki ste licemeri.

Ne tako davno diskusija se vodila o vasem Tompusu, pardon Tompsonu, njegovim pesmama i moralu kojeg vam je podizao u danima rata.
Dakle, po vama to je u redu, ali nije u redu kada je druga nacija u pitanju njen moral i njena opstojnost.

Zbog ovoga glupog poredjenja, poredjenja izmedju kontraverznog Tompusa i njegovih ××××××stina, sa srpskim narodnim pesmama, izvinjavam ovima mojima, jer poredjenje ove dve stvari je zaista neumesno i ogavno.

Ali eto, samo radi ilustracije dokle seze vasa dvolicnost.

ma covjece
07-09-2005, 08:39
...nista ja (sigurno niti drugi) nemaju protiv tih "YUGovickih-jugbogdanovih" pjesama...

Stvar je u tome da su ti obicaji stoljecima od vas napravili ludjake, paranojike...zacementirali srednji vijek...cim se pojavi problem - odmah se uzima puska... kao u to vrijeme...

zato ste toliko u kontrataktu sa cijelim svijetom...

sta bi mi OPET, bilo svejedno, ALI!! kad smo mi to ludilo na svojoj kozi morali podnasati, kad niti nama niste dali da budemo u taktu sa svijetom, nego ste prosijavali srednji vijek po mojoj domovini... e ×××× ga...

NIJE proslo...samo nas je to ranilo i unazadilo...

Sta se Thompsona tice... ja jos danas volim cuti "cavoglave"...ali to je definitivno shvaceno u kontxtu 1990-ih... nikako dalje...

Dakle
07-09-2005, 13:04
uzeli ste i cara Lazara kad ste bjezali? U ××××× materinu, sad znam zasto jos danas bjezite, trenirate kroz historiju bre. Reci ti meni gedjo, sto kazes da ste bjezali, dali ste makar caru Lazaru, izvadili onaj kolac iz dupeta?

Kolac je u
07-09-2005, 21:50
tvojoj glavi, tovare jedan!

Da bjezali smo, ali kad se vratimo tu trava ne raste. Tako kad smo se vratili, pobegose Turci - ona sila! Niko ziv ne osta!

Kada smo se vratili iz Soluna propade Austrougarsko carstvo - nikad se vise nije ni oporavilo - sve dali kvragu.

Kad smo se vratili, upropastili smo i bugarsko carstvo.

Moli boga da se ne vratimo.

A u vezi onoga sto kaze "odmah se hvatate pusaka", ma kakvih pusaka, SABLJE, prijatelju, SABLJE!!!
Znas li ti da je medju Turcima najteza kletva bila "posekla te sablja crnog Djordja!"

"Tako se kalio celik"

Znam
07-09-2005, 22:29
da mu niste izvadili kolac iz dupeta, jer taj kolac strsi iz groba gdje ste ga pokopali. Sram vas bilo. jadni gedje, niti svom caru niste napravili uslugu da ga drugi ne gledaju bre kako taj kolac strsi iz njegovog dupeta. ××××ga, srbinu nisi nikad mogao vjerovati, tako je na×××× i car Lazar.

Moli boga
08-09-2005, 00:31
da se ne vratimo, i Jadransko more ce vam biti pretesno.

Mile Plesac
08-09-2005, 01:14
kada se god pomenu hrvatske narodne pesme, kola i instrumenti (nema ljutnje styx :)) ) ja se jedino setim one odvratnodosadne serije "Gruntovcani" i pesme koja ide nekako ovako: "

Bezi Jancek, bezi Jancek,
cum ti bum pobegel
cum ti bum pobegel
cum ti bum pobegel

(ili tako nesto .... )

Ziva sprdnja keve mi! :))

Valceri ...... :smile06: :smile06: :smile06: ..... da valcere je plesala vlastela, tj. vase gazde, bili to AustroBugari, Venecija ili bilo ko drugi koji vam je bio nad glavom. A, kao sto kolega rece ranije, vi ste sigurno kopirali njih i plesali valcere po stalama i torovima njihovih imanja i ne krivim vas ..... i ja sam slike gledao golih zena kao mali, iako mi je to bilo zabranjeno! :))

"mi smo plesali valcere" :smile06: :)) heheheheheh ehehe eheheheh!

A koji ste ××××× onda sanjali taj ××××ni "tisucljetni san", ××××ne sluge evropskih dvorova, obicni prosti konjusari i nadzornici vunenih travopasa njihovih! :)) :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :))

bosnjak*)
08-09-2005, 05:28
Kad se ne slogira kad sam malo pregledao ovaj Hangar . nigdje ni jednog hrvata brata , ispusise mustiklu i sada cHure kao i svaki gubitnici koji zele ostati anonimni.
- alal vas srbadija brije na suho.Bizi bolan vi jeste sposobni za vikati ali za nesto dokazati tu ste jako izludjeni jer vas ×××× ono Ja ustasa i moj babo bio svom sam sinu zanat ostavio.Di ces nesto sa tim civilizirano dokazati vec bolje da cutis jer sutnja je zlato :)) jelda ma kako da ne.
Zakuhaste rat jer ste znali ko vam je iza ledja , mislili ste se omrsiti u Bosni sto stoljecima zivate na nju ali vam se omace .Nikom ovaj rat nije trebao do vama jer ste misli druge okriviti da bi vi dobili to sto drugom podvaljujete .
Bio sam ja sa hrvatima rame uz rame na pocetku pa sam saznao pravu istinu da vas nista ne interesuje do Hrvatska Varesa do Zemuna , dok smo se mi bojali da ne bude velika Srbija vi ste tu koristili priliku i stezali nas sve uze , kad smo shvatili gdje lezi zec onda smo se trgli i vas rastrgli na sve strane, bilo vas je i kod bivse brace u zbijegu .dok smo svu vasu pokvarenost otkrili vec je bilo kasno zapad je vec zakljucio neki mir toboze. :smile16:

prolaznik
08-09-2005, 10:22
:)

- Amen!

:)

Joj
08-09-2005, 17:33
Alija, tko tebi da tipkovnicu u ruke?
A za onog Milu, znamo da mu zarulja gori u glavi, ali nema nikoga kod kuce. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :smile16:
OPA BATO, SRBI I BOSANCEROS SKUPA?
To je dokaz Alijo da si glup.

hrvat !!!
09-09-2005, 13:51
evo ××××××, sad su osim srbognojaca još i bosanci došli ovamo da nam prosipaju pamet
idite u stambol
pa se tamo ××××te tko je kome prvi stavio
hrvati nisu bježali a ni neće ni pred turcima ni pred srbognojima :)) :)) :))

@tomic
12-09-2005, 18:58
Sta se ljutite bre, vase nekadasnje "hrvatsko cvijece" vas ××××, pa vas rastura, ne bilo cim nego prosto - istinom! :))

Hahahahaha! :smile06:

To je
12-09-2005, 20:51
tvoj saveznik @tomicaru. Vidis da imate u Bosni vase republike, tako da ste istog mentaliteta, SVINJSKOG. :smile16:

Mile Valceras
13-09-2005, 17:09
Jao kako vas Bosna ××××, pa vas rastura! :))

Nego, odmakli smo se od teme, daj vi "uceni" hrvati sa foruma, pojasnite nama malo o onim valcerima bre bre bre i tako to ......

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Mile-glupane
13-09-2005, 22:15
Preglup si da se ista rastumaci tebi. Cigo obuci opanke i u Sumadiju cuvati ovce. :smile16: