PDA

Pogledaj cijelu verziju : HRVATSKA je ove godine doživjela turistički bum

STANISLAV
27-08-2005, 19:50
Sve ide bolje i lakse odkad nam je Jadran ekolosi/etnicki cistiji, tj. od 1991!
Pravi plodovi (BOOM!!) te cistine se ocekuju u narednim godinama.

"HRVATSKA je ove godine doživjela turistički bum, javljaju svjetske medijske agencije. U prvih sedam mjeseci na Jadranu se odmaralo 4,5 milijuna turista, što je za devet posto više u odnosu na isti period 2004. godine.

Samo je u srpnju broj stranih turista porastao za 13 posto u odnosu na isti mjesec prošle godine, dok je Hrvata koji su se odlučili za ljetovanje u svojoj zemlji više za 18 posto.

Cilj Vlade i turističkih djelatnika je da 2010. godine u Hrvatsku dovedu 11 milijuna turista, čime bi zarada od turizma iznosila 29 posto bruto domaćeg proizvoda, piše Associated Press.

STANISLAV
27-08-2005, 19:51
Svjetski mediji cijelu su se ovu godinu, a posebno tijekom ljetnih mjeseci raspisali o Hrvatskoj kao novoj turističkoj hit destinaciji, u koju se nakon sušnih ratnih i poratnih godina vraćaju turisti.

Ovog se ljeta na Jadranu odmara znatan broj Amerikanaca koji su prije rata bili važan element na hrvatskoj turističkoj karti, a bilježi se i veći broj gostiju iz Francuske, Velika Britanije i Nizozemske.

Hrvatska je, pišu strani mediji, postala poželjno turističko odredište jer je vrlo sigurna. Nakon terorističkog napada na egipatsko ljetovalište Sharm el-Sheik pojedina ljetovališta na Jadranu doživjela su pravu invaziju turista.

Direktor Hrvatske turističke zajednice Niko Bulić, komentirajući dosadašnji tijek ovogodišnje turističke sezone, izjavio je da je turistička sezona na gornjoj granici optimističkih očekivanja, a uspješnje rezultate očekuje u rujnu i listopadu, posebno u hotelskom smještaju.

Glavni problem koji muči naše turističke djeltanike je nedostatak smještajnog kapaciteta, posebno onog kvalitetnog. Nužna je što brža obnova hotela uništenih tijekom Domovinskog rata jer Hrvatskoj trenutno nedostaje sto tisuća postelja u hotelima s tri zvjezdice te četiri i pet zvjezdica.

Samo na dubrovačkom području nedostaje 35 posto kapaciteta, što znači da nije iskorišteno devet tisuća postelja".

napravit cemo mi
28-08-2005, 22:58
kapaciteta...koliko hoces! Lako je sada kad smo ekoloski ocistili zemlju!!!

Sad nam dolaze fini gosti...a ne kao prije...

Bit ce
05-09-2005, 23:15
...svega ce biti!

bosanac.
06-09-2005, 03:08
ocistili ste zemlju od drugi rasa ali vam je dusa najprljavija i crnja sto je ne moze popraviti ni rajske odaje.

Sve naj a gusite se u dugu. :smile17: :smile18:

veli losinj
06-09-2005, 03:41
a ti bosanska barabo ne trebas dolaziti na more. da i tebe ocistimo, ostani u bosni gdje ti cvijeta ekonomija i trnje.

bosanac.
07-09-2005, 16:39
turizma da umres od smijeha .Svi hrvati se pokupe koji su prognani po Evropi , dodju na more i govore njemakim , francuskim, flamanskim ,talijanskim , ili nekim drugim jezikom zavisi iz koje drzave su dosli ljetovati. :)) :)) Eto to su strani turisti i politika HDZ da privuce i druge naivce. :smile06: da umres od smijeha i cirkusa.
ja koji sam se uvjerio u restoranu su stranci a na plazi posranci sad jedni sad drugi , dok u sobama su hrvati koji pricaju hrvatski :smile16: To su se i konobari uvjerili pa vise nisu sigurni ko je stranac :)) ××××na ta vasa igra , dobra za bosanske Audicije. :)) :smile18:

U sto
07-09-2005, 16:45
se ti upustas Mujo? Sto si razocaran da nije bilo dosta svinjetine? Ili si ljut sto nisi mogao, tako zamazan, dobiti picke? Dakle morao si da sevis onu tvoju svinju od Fate. Ajde Mujo ne bulazni, nije more za tebe.

bosanc.
07-09-2005, 16:54
kad sam vec tu i prvi put razgovaram sa civiliziranim covjekom oci u oci, da te pitam??Odakle si ti potekao do od Muje , znaci stvoren si od mujine krvi neka davno na Sredjnem Istoku.

za more se ja ne mrinem niti najmanje jer mogu otici ako imam mani gdje ja zelim , a vidim ni vi niste toliko sa njim odusevljeni ,izuzev ovijeh nasih mjesanaca hrvata iz Bosne koji se busaju svim sto je u Hrvatskoj a kad odu tamo razocaraju se u sve sto su uzdizali.
Pitam ja tebe ako je to tako sve naj -naj u tom tvome nebeskom svodu koji se zove Hrvatska :)) Zasto vas onda ima vise po svijetu nego u Matici??????? :smile17: :smile06: :smile18:

Daj
07-09-2005, 16:58
Mujo, molim te nauci se pisati i onda se javi. U medjuvremenu idi seviti onu zamazanu Fatu, svinjo jedna.

istina.
07-09-2005, 18:25
bravoooooo bosanac svaka ti je na mestu, a ovi konjsarski cigani grizu one malecke pipeke. :smile06:

A ti
07-09-2005, 18:39
gedjo, nebi znao sto je istina, da se zapletes u njoj. Reci Aliji kako si jebavao njegovu bracu u Srebrenici. Govna ciganska.

kopitaru
08-09-2005, 04:54
ne preziri svoju rasu. :smile06: :smile16:

Vidi
09-09-2005, 18:10
cige? Nemozes se sakriti garavi srbociganine, veliko dupe puno govana na tvojim hlacama.

heheeeee
09-09-2005, 18:29
a zasto se toliko sramis svoje rase :smile06: :smile06: :smile06:
Istorija kaze da ste vi ciganskog gena a ne Srbi.
:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Tebe to izgleda najvise srami , gore od Jasenovaca pa jadan ko papagaj stano drugom naturas svoje poreklo :smile06: :smile06: :smile06: sam svoje roditelje i sebe prezires a da vas mi Srbi toliko preziremo reli bi da smo rasisti :smile06: :smile06: :smile06: a posto znamo da vam je to smrtna sramota stoga vam ne idemo jos vise na muku. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Mozda kad bi se manje sramio da bi se bolje osijecao . :smile06: :smile06: :smile06: Pogledaj jednom istini u oci pa kazi , stvarno nema smisla da se toliko sramim sto sam cigajnskog korena , Bog je tako odredio i ja nisam mogao da biram .Zapjevaj onu Ciganin sam od rodjenja . :smile06: :smile06: :smile06: :smile17: :smile17: ;)

Budalo
09-09-2005, 20:06
hehehe, promjeni plocu, dosadan si govno jedno.