PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jel u pitanju napajanje il šta?



Ghoc
25-08-2005, 22:25
Dal tko od vas high intelektualaca zna zašto nemrem iz prve zapalit komp?!On radi,gore one lampice ko da je normalno uključen,al uopće se neće pokrenut,monitor je crn.Tek nakon 3-5 restartova,on se normalno upali.Frend kaže da je možda do napajanja-neko Codegen-ovo,300W.Ostatak konfiguracije:Athlon 2400+,2,0 GHz,GeForce 6600 GT,Samsungovih 1 GB rama,Maxtor 40 GB.<br><hr>

Trinity
27-08-2005, 20:56
E moj "genijalac". Probaj sa prespajanjem kontakata pored baterije na maderbordu... to ti je ono s one tri "nožice" - spojene su ti prva i druga "nozica"... e ti prespoj na 2. i 3. nakon toga fino upali komp... ako to ne zapali komp.... onda uzmi kofu benzina, šibicu i PALI... Haj s' "hajrom" :))) <br><hr>

Trinity
27-08-2005, 20:56
Oops, nakon što prespojiš vrati na 1. i 2.... i da sa srećom, once again!!!<br><hr>

Ghoc
27-08-2005, 22:31
Daj molim te malo opširnije to pojasni.Nemam pojma o stvarima vezanim uz hardware.Di su ti kontakti,kak ih prespajam i kad da ih natrag prespojim?Nakon što se normalno upali(ako)onda ga opet zgasim i vratim kak je bilo ili?Inače mi ostaje samo benzin...

Trinity
28-08-2005, 10:15
Znači ovako, pod br 1. moraš mi reći koju matičnu posjeduješ! Imaš jednu okruglu bateriju na tvojoj matičnoj ploči (to ti je ona velka \'stvar\' što zauzima najviše mjesta u kćištu). U zavisnosti od matične ploče (kod većine njih je slično)u donjem desnom uglu ćeš vidjeti okruglu bateriju.Negdje pored nje (dole ili desno od nje) vidjećeš 3 iglice od kojih su prve dvije spojene nekom plastikom (najčešće je bijele boje) uzmi prespoji to na 2. i 3. iglicu, i odmah vrati u prvobitni položaj. Jesil SKONTAO SAD!

Ghoc
28-08-2005, 12:53
Matična je leadtek winfast k7ncr18g-pro.Našao sam ja bateriju,ali pored nje je barem dvadesetak tih iglica.U većinu njih je uštekan neki konektorčić iz kojeg izlazi žica.Ništa nije međusobno spojeno

Ghoc
28-08-2005, 14:35
Na 17 str. ovog foruma sam vidio da je prije dosta vremena neko imao ovakav problem,i čini se da je u pitanju bilo napajanje<br><hr>