PDA

Pogledaj cijelu verziju : NACIZAM I SRBIZAM

sompompirovi
04-05-2005, 13:58
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">8 svibnja ce biti 60 obljetnica kapitulacije nacizma. Obiljezit ce se manifestacijama koje ce podsjetiti na suludu ideju uzdizanja jedne rase gazeci po svemu sto nije bilo arijevskog podrijetla.
Ako bi covjek koji je iz povijesti ucio o Hitleru i nacizmu danas po prvi puta posjetio Njemacku, bio bi zaprepascen silom jedne drzave koja je do prije 60 godina bila sasma razrusena. Danas Njemacka uzdignute glave zahtjeva status stalne clanice Vijeca Sigurnosti, dok mali njemci u prvim razredima osnovne skole vec uce sto su u ime jedne sulude ideje cinili tek njihovi djedovi.
Kako su njemci uspjeli otarasiti se osjecaja krivnje za ubojstvo miljuna ljudi? Nisu dobili transplantaciju mozga i izgradnju speciajlnog cipa. Oni su odavna poceli jedan bolni, dugi i mukotrpni proces koji se zove denacifikacija. Tipicno njemacki su radili na tome. Prvi korak im je bio korigovanje povijesti, priznavajuci dokaze o genocidu njihove vojske. Vojnici alijanse su godinama posjecivali njemacka sela i gradove i njemcima prikazivali snimke iz konc-logora. Proces je trajao dugo, jer su i njemci tada bili ubijedjeni da su zrtva jedne velike nepravde. Trebalo je decenija da oni shvate da su oni u stvari obicni ljudi kao sta su i zidovi i crnci, no jos vaznije da oni nisu nebeski narod.
Prosli sam mjesec u Njemackoj razgovarao sa jednim profesorom povijesti o denacifikaciji. Ja sam ga upitao da li je proces gotov u sustini, iako se zna da jos uvijek postoje grupice koje promoviraju nacizam ne samo kod njih (recimo u SAD, Francuskoj...). Njegov odgovor je bio da je danasnja velicina njemackoga naroda upravo ta sto su oni svjesni da denacifikacija zapravo nikad ne zavrsava! Ove godine imate jedan njemacki film koji kriticira bolest zvanu nacizam-jedan veoma bolan udarac za njemacki ponos, no u vise drugih aspekata svrsishodan. Takodjer, upravo su njemci iznjeli jedan do sada nepoznati podatak da je Al</font>

sompompirovi
04-05-2005, 14:01
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Takodjer, upravo su njemci iznjeli jedan do sada nepoznati podatak da je Albert Speer, glavni Hitlerov arhitekt, nije samo arhitektonski genijalac vec i glavni kreator konc-logora.

Paralele njemackog i sprskog naroda su u ovom smislu ocigledne. Mene interesira misljenje srba o, nazovimo je de-velikosrbizaciji srpskog naroda: gdje stojite, koliko i da li uopce radite na tome? Da li ste na koncu svjesni da morate kroza sve to proci? </font><br><hr>

Neekstremni Srbin
04-05-2005, 18:14
Ja se takodjer pitam kad ce u Srbiji taj proces poceti. Svi znamo da ga zaobici nemozemo. A mi jos nismo niti poceli!

FREDY BOY
04-05-2005, 18:38
Ne stojimo nigde. Uopšte nismo svesni da kroz bilo šta treba da prolazimo,
svi smo do poslednjeg duboko u sebi ostali velikosrpski nacisti, uopšte ne radimo
na tome da se to promeni i jedva čekamo prvu sledeću priliku da na ovaj ili onaj
način ugrozimo tisućletnu državnost i suverenitet Kroacije.

Ili, rečeno u stihovima stanovitih muzičkih umetnika:

"Srpski dušman stoljećima preti
plavi Jadran hteo bi otetiiiiii....
još cigani plivati ne znaju
a hrvatsko more otimajuuuuu..."

Zadovoljan? Mislim, to je ono što si hteo da čuješ, pa eto ti.

sompompirovi
04-05-2005, 21:26
<font face="Impact" size="+2">Ne stojimo nigde. Uopšte nismo svesni da kroz bilo šta treba da prolazimo,
svi smo do poslednjeg duboko u sebi ostali velikosrpski nacisti, uopšte ne radimo
na tome da se to promeni i jedva čekamo prvu sledeću priliku da na ovaj ili onaj
način ugrozimo tisućletnu državnost i suverenitet Kroacije.

Ili, rečeno u stihovima stanovitih muzičkih umetnika:
OVA TI JE BILA DOBRA FRED!!

"Srpski dušman stoljećima preti
plavi Jadran hteo bi otetiiiiii....
još cigani plivati ne znaju
a hrvatsko more otimajuuuuu..."

Zadovoljan? Mislim, to je ono što si hteo da čuješ, pa eto ti. </font><br><hr>

sompompirovi
05-05-2005, 09:00
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Da ponovimo pitanje:

Paralele njemackog i sprskog naroda su u ovom smislu ocigledne. Mene interesira misljenje srba o, nazovimo je de-velikosrbizaciji srpskog naroda: gdje stojite, koliko i da li uopce radite na tome? Da li ste na koncu svjesni da morate kroza sve to proci?
</font><br><hr>

PA OVAKO
05-05-2005, 16:41
Srpski Radikali (cetnici) ce uskoro imati podrsku 50% birackog tela!

Idemo napred.

Nista
06-05-2005, 13:46
neocekivanog!

Samo sad je situacija drugacija i tesko (ako uopce) da ce biti onakve prilike kao 1991...

svi su naucili lekciju...

?
06-05-2005, 15:34
Ustaše,Ustaše,čuvajte nam sve naše. Živile Ustaši!

PONOVO
06-05-2005, 22:33
Paralele njemackog i sprskog naroda su u ovom smislu ocigledne. Mene interesira misljenje srba o, nazovimo je de-velikosrbizaciji srpskog naroda: gdje stojite, koliko i da li uopce radite na tome? Da li ste na koncu svjesni da morate kroza sve to proci?

?
07-05-2005, 14:51
cetnici, cetnici...

spremte se - cetnici, velik boj ce da se bije

Fred mijenja stilove...

kao vuk, ali cud nikada!

lexl
08-05-2005, 10:45
pa hrvati kada ce te se demokratizovati

sompompirovi
09-05-2005, 13:18
<font face="Impact" size="+2">Dobro Fred....mozda ima nekog drugog srbina na forumu pa da i njega cujemo!

Ja ne vjerujem - no ponekad se pojavljuje jos jedan! Evo pitanja:

"Paralele njemackog i sprskog naroda su u ovom smislu ocigledne. Mene interesira misljenje srba o, nazovimo je de-velikosrbizaciji srpskog naroda: gdje stojite, koliko i da li uopce radite na tome? Da li ste na koncu svjesni da morate kroza sve to proci?" </font><br><hr>

NE TRUDI SE
09-05-2005, 17:33
SOMPI! NEMA VISE SRBA TU!

OK
10-05-2005, 10:15
...onda je pitanje ostalo samo Fredu!