PDA

Pogledaj cijelu verziju : Suočavanje s prošlošću

VLADAN
26-04-2005, 22:14
<font size="+1" color="red">Suočavanje s prošlošću je verovatno najveća prepreka na putu do mentalnog zdravlja naših mladih naraštaja. (uh al ovo suvoparno zvuči)

Zoran Đinđić i njegova Vlada propustili su dragoceni trenutak da omoguće da se ovo desi. Naime, oni su imali RTS pod kontrolom, a nisu to upotrebili za anuliranje dvanaestogodišnjeg ispiranja mozga ove nacije. Trebalo je svakog dana puštati dokumentarne filmove koji dokumentuju zločine koji su počinjeni u naše ime na teritorijama bivše SFRJ, ali uvek podvući da su to činili pojedinci koji treba za to i da plate. Drugo, trebalo je puštati stalno snimke iz vremena hiperinflacije da bi se osvežilo sećanje na to kako su nas upropašćavali. Jednostavno, mislim da je Đinđić bio okrenut budućnosti i mislio je da će kroz uvođenje demokratije uspeti na indirektan način da preokrene svest običnog malog čoveka. Na žalost, nije imao vremena da završi posao do kraja.

Moram da priznam da sam tek pre manje od 3 godine dozvolio sebi da priznam da su se takvi zločini dešavali. Jednostavno, živim u gradu u kome nisu bili baš dostupni nerežimski mediji i suviše je lako poverovati da Srbi nisu činili zločine. Mnogo je lako i slatko misliti da si bolji od komšije.

Drugo, a u vezi suočavanja sa prošlošću, je da moraju da se otvore dosijei DB-a i da se javno prokažu saradnici DB-a, da se takvi ljudi eliminišu iz društvenog života i da se suoče sa posledicama svog delovanja.</font><br><hr>

pa Srbija je
27-04-2005, 17:44
uvjek i zivjela u proslosti...

uvjek je gledal nazad... 1389 je gledala u 1325, danas gleda u 1389...ili ko ce znati...

...
27-04-2005, 18:22
.....

Kako?
27-04-2005, 18:53
Kad su oni stalno u proslosti...

tamo su izmjesana sva vremena!

TAKODJER
27-08-2005, 09:26
treba i ovo malo ponoviti...

VLADANE
28-08-2005, 18:45
Da li je mentalno zdravlje IKAD bilo zadovoljavajuce u Srbiji?? Koliko je meni poznato-NIKAD!