PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi s hardom (ne kao ovo ispod)



It is I, le Clerc...
25-04-2005, 14:04
Ovako: Zaje*o mi se hard disk. Kopiram ti ja divxe, kad ono jedan neće iskopirat. Dobro, idem ja resetirat komp i probat ponovo. Ali šta vidim??? Uopće mi ne očitava u windowsima taj hard disk. U BIOS-u mi ga očita sasvim normalno. U Partition Magicu mi ispiše unallocated za taj hard, ne da da ga undeletam. Jel zna ko kako bi si mogao osposobit hard bez da izgubim sve podatke s njega??? Nije formatiran i ništa nije izbrisano, sve je još na njemu, samo nedostupno. Ne proizvodi nikakve čudne zvukove i vjerojatno da ga pokušam formatirat bi radio normalno, samo ne bi bilo više ništa na njemu (a na njemu su mi svi podaci koji mi išta znače 120 GB od 160, je bilo popunjeno). Ne želim slat hard seagateu jer iako bi njima za recovery mojih fajlova trebalo maksimum par sati, cijena ima je \"between 100$ and 1000$ depending on the precentage of drive recovered\" i treba čekat \"between two and five days\". Zna li ko kakav dobar recovery program ili sličan način da dođem do svojih podataka??? Nije stvar u Windowsima, pokušao sam i kod prijatelja. E da, i još jedna ne znam da li uopće važna stvar hard je u NTFS-u. Help!!!!!!!!!!!!

Lucifer
25-04-2005, 17:23
prika mene muci ista stvar . gledan ja family guya , kad odjednom stop . kompic s e resetira , ono sam od sebe . sad i de uc u vindovse kad se pojavi oni glupi plavi ekran i gleda "bad sectors " i pocne sve brisat :S . ulazin u vindovse kad vidin da je tu ona ××××× zelena slika , i da iman samo 10 ikona ( obicno iha je oko 50 ) . i od onda je pocea pusta glupe glasove , resetira se kad gledan filmove . jedino st mi fali je da ga opalin palicon za bezbol . ili da mi da te koji program za rekover fajlova pa da ga formatiran . s tog diska otislo mi je oko 15 k slika od foro aparata , muzika , manga , svi skolski predmeti :(

Dax
25-04-2005, 18:56
E MOJI DEČKI, TROJANCI NA DJELU, SPYWARE NA DJELU. DISK TI JE OTIŠO U PM. TREBA GA FORMATIRAT A SUMNJAM DA ĆE I ONDA RADIT. OTVORI KUĆIŠTE AKO TAD NE RADI I IŠTEKAJ GA PA PONOVO UŠTEKAJ.

Grga
25-04-2005, 23:34
ne treba formatirat opet ti je slican postupak stavi u drugi komp (s XP-om i anti protiv programima) te ga ocisti takoder mozes pokusat sa programom koji se zove Recovery Is Possible (RIP) - http://www.tux.org/pub/people/kent-robotti/looplinux/rip/
ali cini mi se da je to samo za linux(mozda se i varam)
ili HDClone (Free Edition) - http://www.miray.de/download/sat.hdclone.html<br><hr><font color="red">I\\\'m mad, you\\\'re mad, we\\\'re all mad in our own little way, but between you and me, we all know who the maddest is.....
www.VinkoRi.Tk

</font>

Dax
27-04-2005, 07:07
YES GRGA, TO BI MOGLO BITI KAO ŠTO SAM REKAO "WORMSI"(NE ONA ZAKON IGRA) NA DJELU.

It is I, le Clerc...
27-04-2005, 22:15
Programi mi nisu previše pomogli (prvi je samo za linux, a drugi nije ništa našao). Još jedna stvar podijelio mi je hard od 160 GB (tako bar piše u jednom od programa) na dvije particije, a bio je u jednoj. Pomagajte!!

It is I, le Clerc...
27-04-2005, 22:20
E da i još jedna stvar - mislim da nije do crva ili virusa nego do nekog zaje*a na hardu u jednom drugom programu ispiše "Partition table...is invalid :sector ...:". Nisam bio spojen na net, a cd-ovi normalno rade kod svih ostalih (čak su i testirani na viruse i sl.).

Dax
28-04-2005, 17:27
TI TREBAŠ PONOVO INSTALIRAT XP ALI DA MU KAŽEŠ DA TI SVE PARTICIJE PREGAZI I PONOVO IH UJEDINI. NAJVEĆI KVAROVI NASTAJU KAD SE DISK NAMIJENJEN JEDNOJ PODIJELI NA VIŠE PARTICIJA.

Thorgrib
06-05-2005, 23:50
ok, kad se disk RE-Particionira, isto ×××××× kao i format, tojest, samo Bog moze vratiti podatke s njega. stoga, vjerojatnije je da si sve podatke vec izgubio. inace, bootaj se u SAFE mode i logiraj kao ADMINISTRATOR. trebao bi imati pristup svemu. A ako imas frku sa smecem, uzmi neki free task manager i obrisi sve sto se pokrece kod start-upa. npr. REGcleaner. Zatim bootaj u SAFE mode.

Dax
07-05-2005, 05:47
DA, POTVRDNO.