PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa DVD przilicom Pioneer 107D



fstoev
15-04-2005, 12:46
Postovani narode, imam problem (nista strasno - samo mi treba vase misljenje).
Posedujem DVD-RW Pioneer 107D, e sad je problem u tome sto kad przim RW diskove imam neverovatan procenat gresaka na disku (60%-85% podataka je neispravno) dok obicni CD ili DVD nema gresaka u przenju.
Podaci o Przilici su sledeci: Stara je 18 meseci (od kojih je bila u kutiji i cekala da je neko kupi 10 meseci), przeno je dosad oko 7CD-a i 15-ak DVD-a.
Operativni sustav je Windows XP professional SP2, za przenje koristim Nero 6.316 i Alcohol120% 1.72 build 1705.
Konfiguracija je: Athlon 64 2800+, 512MB Elixir PC3200 RAMM, Club 3D Radeon 9600 pro 128MB, Maticna ploca je ASUS K8V-X, HDD Maxtor 160GB S-ATA (Diamond Max 10 serija), Napajanje 400W MS Industrial...

Unapred zahvaljujem na pomoci svim citateljima i clanovima foruma Vidi Lab-a i PCPlay-a.
Puno pozdrava iz SCG - Boegrad.

Dax
15-04-2005, 17:20
kao prvo, napajanje ti je čisti šit i odatle vjerojatno potječu problemi. Kupi si bolje napajanje(Chieftec ili Fortron). drugi problem može biti u tome što program ne valja, moguće da ti je instalirao spyware, odmah trk po anti spyware(AdAware 6.0 ili SE ili SpyBot Search and destroy) i skeniraj mašinu. Ako išta nađe deinstaliraj alkohol. treće trebaš upgrade firmware-a(neki driveri) na stranici http://www.bscpioneer.co.jp/product-e/ibs/device_e/dev00001_e.html mislim da je u imenu i crticaa pa probaj napisati ovako http://www.b-scpioneer.co.jp/product-e/ibs/device_e/dev00001_e.html. To je to.

Thorgrib
18-04-2005, 14:24
Slažem se s Dax-om da ti MS napajanje i nije nešto, ali ne bi trebalo puno vući(400W), ako ne radiš niš drugo, osim prženja u datom trenutku. Tebi prije svega treba flash firmwarea, jer neki stariji modeli nešto mogu, a nešto mogu samo ako flashaš firmware. Pioneer ima novijih verzija, a ako nemaju probaj kod CD-Freaks ili CdClub foruma. No, prvo: jesu li ti diskovi uopće čitljivi ili ti Samo Nero-ov Scandisc javlja greške. Ako je prvo, onda postupi kao gore navedeno, ako je drugo: Pokreni Nero InfoTool i provjeri može li ti uređaj uopće detektirati 'C2' pogreške.

Adebisi
18-04-2005, 14:32
kretenu moraš bit glup za to

Thorgrib
18-04-2005, 14:37
Hvala! Kao member čudo da nisi naiš'o na veće gluposti. Hvala još jednom!

Dax
18-04-2005, 17:44
ne mora bit da ništa ne radi, grafička proc i sve i dalje uzimaju struju. tebi treba firmware a ako imaš 54o kn odi na www.mcomputers.com i naruči najnoviji model.

fstoev
19-04-2005, 08:57
Hvala svima na pomoci. Upgradeovao sam firmware, pa cemo videti kako ide sad. Za napajanje sam i razmisljao da kupim bolje, ali ovde u SCG toga i nema - napajanje je jednostavno komponenta koja se uopste ne gleda! Samo kazu: Evo, ovo ti je napajanje 400W (a ne kaze da je realna snaga oko 300W) i tako zaj*bu gomilu ljudi. Znaci, to ja ovde u SCG ne mogu kupiti jer ovde imamo uglavnom low-end komponente od "Žnj" firmi (bolje da vam ne pricam kako je "lako" bilo naci moj 9600pro pre 10 meseci, a RAMM da ne pominjem! Samo RAMM od Samsunga, nekih no-name firmi... i to oni modeli skoro bez nalepnica na sebi).
Jos jednom: Hvala za pomoc, napajanje cu videti da svratim do HR ili da uposlim prijtelja pa da mi kupi sta mi treba.

Dax
19-04-2005, 18:22
ZA NAPAJANJE ODI NA WWW.M-COMPUTERS.HR, JEFTINO A DOBRO.

Thorgrib
19-04-2005, 23:44
Dax, ti reklamiraš M-Computers?! :smile16:

Dax
20-04-2005, 14:49
NE REKLAMIRAM ALI SU STAVRNO DOSTA JEFTINI. BIO SAM I NA WWW.MAXMODUS.HR I NEMA NIŠ. JEDNOSTAVNO PREPORUČIM NAJBOLJE, PA IMAM TEK 13 GODINA, NE MOGU JOŠ REKLAMIRAT.