PDA

Pogledaj cijelu verziju : kapitalisti na koljenima

styx
14-04-2005, 08:36
Deficit nikad veći
Mislite da je hrvatska trgovinska razmjena na niskim granama? Ako vas to može utješiti, ni Amerikancima nije lako. Trgovački deficit Sjedinjenih država u veljači je iznosi nevjerojatnu 61 milijardu dolara, za što su glavni krivci uvoz nafte i tekstila. Unatoč malom porastu američkog izvoza, SAD su zabilježile negativan rekord. Deficit je zabrinuo Wall Street – ulagači brinu što velika količina stranog novca koji je Americi potreban da bi financirala deficit u jednom trenutku mogla prouzročiti slobodan pad dolara i dovesti do problema s inflacijom u SAD-u. U odnosu na siječanj, deficit je porastao za 4,3% (tj. za 2,5 milijarde), za što su demokratski kritičari Bushevu politiku slobodne trgovine koja očigledno ne funkcionira. Osim ogromnih potreba SAD-a za naftom, glavni krivac za deficit je tekstil iz Kine. Naime, nedavno su ukinute kvote, pa sad na američko tržište stižu goleme količine jeftiniih krpica iz Kine. Ako deficit nastavi rasti ovim tempom, krajem godine bi mogao doseći 717 milijardi dolara, što je za 100 milijardi više nego 2004. godine.

sompompirovi
14-04-2005, 11:00
..A TO JE OKO 65% BDP-A...

Bas tako tu opisuju situaciju. Nista strasnog.

Ali ne bi se slozio sa imenom teme STYX.

Najbitnije je koliko postotaka BDP-a je deficit. U Hr je presao 70%, u Sloveniji oko 55%, Srbiji je 123%, u Grckoj 110%, u Italiji oko 100%...itd... NO BROJKE SU VELIKE...

styx
14-04-2005, 12:56
bas to prika

bili dvori matanovi su

kule od karata

kad racuni dodju na naplatu

rat za naftu je doveo u probleme i sad i eu

a arapi ce glasati za izmjenu usa ustava da se bush postane dozivotni predsjednik i pocasni gradjanin saudijske arabije, kuvajta i ostalih clanica opec-a

bez busha nafta bi bila truljavih 22-25 $ po barelu

a doci ce

jer je iz godine u godinu dug sve veci i veci i veci i veci i ... :))

:)) :))

sompompirovi
14-04-2005, 18:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Post je na neki nacin ”zlurad” a i tendenciozan...

PRVO:
Kazi o kakvom ”ratu za naftu” govoris?

Drugo, ko je u problemima?

USA? Ne vjerujem, Evropa? definitivno ne…

Cijena nafti se u (dolarima! Ne u Eurima, za bacvu) sad krece oko 50$, (oko 36€), podjeli to sa 156, i dobijes da je jedna litra oko 23 centa. SVE drugo su porezi… KO najvise zaradjuje? Naftne kompanije, drzave itd…Dolar je danas oko 0,73 €, prije 3 godine je bilo potpuno obrnuto…
To nije niti onako skupo kako je bilo 1980 u realnoj vrijednosti… a kupovna moc ”zapada” se je u medjuvremenu visestruko povecala…

Drugo, cijenu nafti ne kroji Bush (ok ima udjela ali pitanje je kolikog). Cijenu nafti kroje (kao i u svemu) PONUDA I POTRAZNJA! Sad, ako se Bushu (i zapadu) cijena nafte cini jako prskupa, oborit ce Dollar, povisiti cijenu tehnickoj robi…i…ko ce opet najebati?… bogati se uvjek izvuku, dok sirotinja pushi…

</font>

sompompirovi
14-04-2005, 18:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Indija i Kina (oko 2,3 milijarde stanovnika) imaju godisnji prirast od ca 10%...zamisli ti koliko vise nafte njima treba? Pitanje je samo sada… KOLIKI ce biti svjetski prirast u 2005? 3%, 4% ili? Koliki ce biti na ”zapadu”? (U Svedskoj ove godine ocekuju oko 3,5%, a u USA preko 4%)… EEE ali to vec ovisi o cijeni nafte… ako cijena bude 50$ prirast 4%, ako bude 70$ prirast 3,2% i tako nekako… a ko ce najebati? SIROTINJA..cim si siromasniji, tim vise na××××s…jer ti relativno vise love ide na stvar bez koje ne mozes… a cijena je ISTA (u dolarima)…
Osim toga, cim je cijena nafti veca tim se vise ulaze u alternativna goriva…biolosko, suncevu energiju, vjetar, na pr… neznam ali mislim da ako se cijena pocne priblizavati 100 $ za bacvu da ce se onda biolosko gorivo poceti isplacivati…ima ga i danas…vec tu… jeftiniji je od benzina, (nizi porezi) ali kosta puno preurediti motor…

O kakvoj naplati govoris? Svaki dug se gleda koliko postotaka od primanje te on kosta…Ekonomisti smatraju da je dug do 70% BDP-a podnosljiv… preko toga se mora biti restriktivniji…

Sad zamisli… USA duzna 5000 milijardi Dolara (nekoj Saudiji), Americi preskupo, pa obori (devalvira) dolar (kao sam rekao) za 20% i koliko Saudiji ostaje? A sta zemlje poput HR tu mogu? Samo plesati kako veliki sviraju! …

</font><br><hr>

sompompirovi
14-04-2005, 20:16
...

...
15-04-2005, 06:51
...

styx
15-04-2005, 08:26
somp

ya man

"… bogati se uvjek izvuku, dok sirotinja pushi… "

i sam sve uvidjas i poznato ti je

i dobro vidis i uocavas sve razloge zasto ja ne volim kapitaliste i razvijeni zapad

ne zbog naroda vec sistema i ono 10% gadova koji su "vladari zivota i smrti" u svijetu

rat za naftu- pokusaj sad da politicki zavladaju kaspijskim bazenom najvecim svjetskim nalazistem nafte (kuvajt, saud, arabija, iran, irak i bivse sovjetske republike)

nemacko gospodarstvo lokomotiva eu je u problemima,

sad isto

primjeni standard na obitelj

ako su dugovi obitelji koja zaradjuje 100.000 kuna godisnje 65% prihoda, ostaje im 45.000

morat ce stisnut opako da prezive li novi krediti

:( :( :(

sompompirovi
17-04-2005, 21:21
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Ovako Styx!

Kao prvo... NEMOJ stremiti siromastvu! Bolje je biti bogatiji nego siromasniji! Vjeruj mi! Dakle, mi prolazimo MNOGO bolje od Srbije, i od Zimbawea ako cijena nafti ide gore... ali losije od Slovenije, EU itd...

Mali je i Luxemburg i Irska itd...pa se lijepo izvlace...

Sta to znaci "rat za naftu"? Da li mislis OTIMACINU? ili?

Pretpostavljam da IPAK mislis da ce se nafta placati! A placati ce se po principu "ponude i potraznje". Kao i do sada... potraznja sve veca...tako i cijena...mi smo nasrecu vezani za Euro pa nas to mnogo manje pogadja nego Aziju, Afriku i J.Ameriku (i S. Ameriku takodjer), koje su vezane za Dolar...

Kapitaliste ne volis...mnogi ih ne vole, ali vole blagodati (produkte masovne potrosnje) koje njihov sistem servira... Globalizacijom dizu sirotinju Kine, Indije i masu drugih zemalja iz bijede i beznadja, kod njih stvaraju visok prirastaj, te zbog njihove ogromne potraznje (jer im je kupovna moc znantno povecana, te masovno kupuju aute) cijena nafti skace...

Sta mislis pod "politickim zavladavanjem kaspijskog bazena..." itd?

</font>

sompompirovi
17-04-2005, 21:22
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Pa normalno je da tu MORA biti RED i sigurnost! Da nesmiju tipovi poput Sadama ili ?? doci u kontrolu tih polja! SVIMA!! je potrebna nafta, i SVI ce je placati! U suprotnom, dolazi do rata, katastrofa... cijeli sistemi, svjetska privreda SVE bi inace moglo otic u ...P.M... za sve! Zapad ne bi mogao raditi, a "istok" bi u jos kracem vremenu dosao pod totalni kaos.. ratovi, glad i katastrofe bi buknuli na svim stranama...SVI bi najebali, ali sirotinja DALEKO najvise... Zamisli, auti bi brzo prestali vozit (nema djelova koji se proizvode na zapadu), frizideri, Frizeri, struje, telekomunikacije... SVE...
ARAPI bi bez nafte bili sad NULA...GLAD! jer NIKAD nisu znali NISTA proizvesti, NISTA! Apsolutno sve blagostanje im pociva na nafti! Njima je i ter kako u interesu da trziste sa tim njihovim jedinim bogatstvom funkcionira! Da je stabilno! Slicno i sa Rusijom...
Njemacko gospodarstvo je u problemima, koje je najvecim djelom izazvala kupovina DDR-a... do sad ih je to kostalo nekoliko tisuca DMa... sada Eura... NEVJEROJATNA poreska sredstva se prelivaju jos uvjek iz zapada u "DDR"... i jos se nevidi KAD ce stati na noge? Komunisticki virus je KATASTROFALAN...

40% zapadnih i oko 25% istocnih njemaca bi htjeli da se ponovno podigne zid.

Zapadnima, jer ne vide kraja placanju -uzdrzavanju (isto kako mi nismo vidli za vrijeme Yuge, kad je Beograd dijelio sredstva koja smo mi zaradili)... a istocnima, jer su se izgubili i neznaju sami misliti za sebe...nema vise sistema koji ce za njih misliti i odlucivati sta da rade....

</font><br><hr>

sompompirovi
17-04-2005, 21:22
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Standard - dugovi, na obitelj:

Ja duzan 1995 100 000 kuna, placa (godisnja) 50 000,

kamata na dug 5% (5000 kn),
otplata glavnice (30 godina) 3300 KN, dakle godina 1: 8300 kuna.
Ostaje 42700 KN:

sad racunaj dalje... do godine...2005.

Godina 2005: placa 80000 KN (prirastaj je bio ca: 5% godisnje, mozda nisam tocno izracunao...ali tu negdje)
dug 66000 kuna.

Kamata 3300 KN
Otpalta glavnice 3300 KN.

Ostaje 73600 kn..

U medjuvremenu kuca (dug) ne kosta 100 000 KN nego (vrijedi) 250000 KN… ITD

Znas Styx... Ovdje u S, cilj socialdemokrata je "besklasno drustvo" - ALI BOGATO! isto tako i komunista!

Komunista ima sad oko 7% a socialdemokrata oko 35% (oboje su pali od zadnjeg glasanja).

Cilje socialdemokrata je da omoguce stabilnost "kapitalistima" da rade najbolje sta mogu, da zaposle maximalan broj radnika, i budu maximalni poreski platise... a tim porezima (ZDRAVOM LOVOM!) oni placaju tu socialnu drzavu! Svedka ima najvece poresko opterecenje na svijetu - oko 53% svih prihoda su od poreza... ( u USA, ako se ne varam je oko 35%)...

Razlika izmedju njih i komunista je u tome da bi komunisti htjeli uzeti previse kapitalistima te bi ih destimulirali da rade - odnosno oni masovno bi pobjegli sa kapitalom iz zemlje, sta bi uzrokovalo masovnu nezaposlenost, smanjenje placa...SVEGA... SVE sociale... pad standarda... nerede, strajkove... svasta!

Moto je da se kapitalistima omoguc da rade, ali ima kontrola, zakoni, pravila, odgovornost - RED>>> STABILNOST! Svi znaju kakava su pravila igre i svi ih postuju - u protivnom pravna drzava je prilicno efikasna...

</font><br><hr>

sompompirovi
17-04-2005, 21:25
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">DDR JE KOSTAO NEKOLIKO TISUCA MILIJARDI DM-A (EU)</font><br><hr>

styx
18-04-2005, 07:35
tko normalan zeli biti siromasan

1.ljudi vecina zele normalan zivot, zele radit i zaradit za sebe i svoju obitelj

2.kreten bush zeli kontrolirati izvore nafte kaspijskob bazena, bilo politicki ili vojno

3. cjena nafte se zbog idiotske akcije amera udvostrucila i u eurima

4. naftne kompanije iz rusije, njemacke, francuske koje su imale potpisane ugovore sa sadamom o crpljenju nafte, sad ameri kontroliraju sve izvore

5.kaspijski bazen-bivse sovjet.republike, afganistan, irak, iran

6. produkti masovne potrosnje se sve vise proizvode u zemljama treceg svijete

7.cjena nafte skace zbog idiotske politike sad

8. normalno je da amerisranci drzavnim udarima kontroliraju juznu ameriku, pa se sad po tom recptu treba kontrolirati bliski istok... pa cjela azija, pa afrika, pa europa
..pa ipak su amerisranci izabran narod da odluce tko je u svijetu sposoban imati drzavu a tko nije

styx
18-04-2005, 08:02
po receptu iraka

1.hrvatima bi se trebalo oduzeti oranice, obala i otoci jer ih ne iskoristavaju adekvatno, da ovi koji zele oranice, otoke i obalu mogu kupiti iste po trzisnoj cijeni

ne treba hrvate tu nesto posebno pitati, to je i onako jedno ratnicko pleme koje bi trebalo preseliti iza karpata

-svaka slicnost sa povjesnim politikama nije slucajna

hrvatski dug je sa 6.mil.$ 1995. narasao na 28,5 mil.$ 2005. a u navedenom periodu smo prodali sve banke, ht, plivu da pokrpamo drzavni proracun

ako se nastavi trend krpanja proracuna kreditima 2015. bi dug mogao dosegnuti cca 100 mil.$ (optimisticki, a pesimisticki oko 180 mil.$)

sompompirovi
18-04-2005, 11:16
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Styx... nabrajas neke stvari po redu... sto su uglavnom izvuceni od nekuda??? Sav ti je post obojen, nigdje ne nudis nikakvo objasnjenje, nego samo neke spekulacije...

procitaj jos jednom sta sam gore napisao...

PS ako je zbog amera cijena nafti udvostrucena (kako ti kazes) onda su oni najvise najebali jer ju oni PLACAJU dolarima... zamislid a ti je dolar 9 kuna kako je bio prje 3 godine...

Najosnovnije pravilo po kojem se formiraju cijene je -

PONUDA I POTRAZNJA
Da li se u tome slazemo?

Nisi gundjao nista o PLIVI kad je skakala kojih 20-30 puta...z asad kad je malo pala - KATASTROFA! Ko je kriv?

PLIVA je jos uvjek DALKO iznad kursa koji je imala prije privatizacije...

kako sam rekao - rezoniras "katastroficarski", pesimisticno do maximuma... svaki negativan parameter - bilo gdje vodi u katastrofu...

STYX stvari ne funkcioniraju na taj nacin!</font><br><hr>

sompompirovi
18-04-2005, 11:33
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Da li ti se cini moje izracunavanje duga logicno? Pogresno?

Zaboravio sam jos napisati... da se recimo nakon 10 godina "kuca" prodaje, DUG 0, placa 80000 kn godisnje, kapital 150000 kn. Kupovanje nove "kuce"...

Tako ja gledam na stvari...odnosno takvi scenariji su potpuno realni i moguci...</font><br><hr>

Kaze Sved
18-04-2005, 11:51
Ameri placaju naftu u dolarima. Pa kakva je muka stancovati dolare?

U tome i jeste fazon.

tako ste i vi...
18-04-2005, 12:40
...na Topcideru stampali dinare...nikakva muka...ali od 1990 stampate sami za sebe...

1993 su se stamparije uzarile od stampanja... i to sve za vas same!

Slazem se
18-04-2005, 13:51
ali sa jednim ne. Za vreme zajednicke drzave, odluku o stancovanju dinara nije donosila Republika Srbija nego federacija, sto je i logicno.

Hoces da ti pobrojim sve guvernere Narodne banke SFRJ od postanka do raspada zemlje, mislim nacionalnost doticnih?

Vi kad lazete, onda zaista neznate za meru da se to granici sa FANTAZIJOM, zaista!!!!

Kada mozete da izjavite ovo gore, kako da vam verujem bilo sta drugo?

Sto se tice
18-04-2005, 14:02
sheme sa US dolarom, ona izgleda ovako.
Recimo kuvajtsku naftu, ili onu iz Saudijske Arabije, mozes kupiti samo US dolarima, jer su proamericke vlade tih zemalja napravile takav deal sa Amerima.
Dakle, da bi neko kupio kuvajtsku naftu, mora da nabavi dolare, dakle da se zaduzi kod Amera. Ameri otstancuju papirinu, i za tu papirinu ocekuju da im se vrati sve to uz zestoku kamatu u realnim dobrima doticne zemlje.
Na taj nacin, Ameri ni luk jeli ni miraisali, a zaradili kao "posrednici".

Jednog dana Sadam odluci da ne bude vise tako, vec da prodaje naftu u evrima.
Svima nam je poznato kako je prosao zbog te svoje *drskosti*.

sompompirovi
18-04-2005, 20:04
Ja garantiram da sve na svijetu - sta god hoces mozes kupiti EURIMA! Hoces dolare, naftu, drvo, celik, kucu u Miamiju, Buik, Boing sta hoces!

Ako je tako kako ti kazes...onda bi ameri dobivali naftu za badava...? Ili? A sta onda sa tom hrpom papira? Cijena dolara (kao i svega) se formira ponudom i potraznjom... Kako to onda da Dollar tako pada, kad ga toliko ljudi treba da plate naftu??? koja je jos toliko skupa? (u dolarima, hvala bogu ne u Eurima, koje ti kuveicani i Saudijci nece). Ja kupim danas dolar za 0,72 Eura, (ima ih koliko hoces...) te platim naftu... a ne kao prije 3 godine 1 dolar 1,3 eura!

Prije 3 godine je nafta bila oko 25-30 dolara bacva! 1 dolar je vrijedio 1,3 Eura, dakle oko 36 Eura. Danas kosta nafta takodjer oko 36 Eura! (50 Dolara). ...

Nek Ameri dodju sa svojim dolarima sad kupovati mercedese, volvoe, bmw-e nek dodju u turizam malo u Evropu...

Vidis
18-04-2005, 23:11
upravo u tom grmu lezi zec. Dolar pada zato sto se previse stanca - prosto pravilo.

Ti mozes da kupis dolar, ali ima puno zemalja (usudio bi se reci, ogromna vecina) koji to nisu u stanju pa se moraju zaduziti, sto vodi u stvaranju samo veceg jaza izmedju bogatih i siromasnih.

Karte su se pocele igrati gotovo otvorene upravo kad je sve snazniji evro poceo parirati dolaru.
U predstojecoj borbi za primat, ja navijam za evro, svakako.

pa kad se
19-04-2005, 08:35
...stanca, ko pusi? Evropa? Donekle..

Amerika?? i onda se sve pocinje okretati...dolar jaca a druge velute gube na vrijednosti...Sta je onda to?

Ne Fred nije to tako jednostavno... na cijenu valutu utjece uglavnom
:

Ponuda-Potraznja...

ako je kamata niska, ljudi posudjuju masu dolara i potraznja skace...(drzava(e) posudjuje(u) a to ce se morati vratiti... a onda ce mozda dolar biti 1,3 € i kamata 10 %...pa ti posudjuj...

zatim odnos izvoza uvoza...deficit/ suficit... totalno zaduzenje...pa prognoze prirastaja, razvoja kamata...

masu stvari...

....
20-04-2005, 09:00
....

Slazem se
20-04-2005, 12:14
masa stvari utice, ali cini mi se i stampanje love odnosno ubacivanje nove mase dolara u opticaj zbog raznoraznih razloga. Zapadni svet nije sasvim imun od toga.

Nisam ekonomista, ali svojevremeno sam citao o dolaru kao jedinom plateznom sredstvu kod nekih arapskih zemalja, sa fokusom na Irak u par decenija dugom razdoblju. U taj napis poceo sam vise verovati onog momenta kada su se Francuska, Nemacka i Rusije usprotivile napadu na Irak. Ispostavilo se ne zbog nekakvih principa iz Povelje ujedinjenih nacija (to su prekrsili na primeru SRJ i niko se nije bunio, nije im smetalo), nego je u pitanju cista racunica.
Sve te zemlje su imale potpisane ugovore sa Irakom u isporukama nafte, i platezna valuta zna se. To je znacilo da Evropa drzi sapu na Iraku koji je onda okupljao ostale zemlje iz regiona prebogate naftom, kao sto su Iran, Sirija, Libija... u orijentaciji prem evropskom trzistu. To bi znacilo da bi Amerima ostala Saudijaska Arbija, Kuvajt, donekle Jordan, i niko vise, sto im se nikako nije svidelo.

Pokusacu da pronadjem taj clanak pa cu da ga postiram ovde ako uspem.

Neznam sta styx misli o ovome?

ZA STYXa
27-04-2005, 18:33
???

styx
28-04-2005, 10:13
sad pokusavaju staviti pod nadzor vecinu proizvodnje nafte

sve je pocelo jos intervencijom u kuvajtu sto je bila generalna proba za akciju irak

nema nuklearnih programa

nema kemijskog oruzja

a ljudi u iraku zive sve losije

gine se u djamijama, na trznicama

ameri su po planovima cia-e stalnim vojnim prevratima usrali ekonomiju juzne amerike koja je postala ovisna o americkoj industriji

slican scenarij se priprema za zemlje bliskog istok bogate naftom

a to da su rusi i ekipa imali potpisane ugovore s saddamom je bilo samo jos jedan od razloga da ameri navale na njega

kakva ljudska prava, u africi svakodnevno ljudi umiru od gladi ili su izlozeni genocidu

ali nemaju srece, da su bogati naftom ili nekim amerima interesantnim rudama vec bi se bush i cia-e spremali akciju

super sila

super smrdi :)) :)) :))

sve rijedje navracam na forum tako da ti nisam ranije odgovorio

ovo prepucavanje postaje zamorno i ne da mi se stalno traziti teme na petoj strani

pozdrav styx :))

prika,
28-04-2005, 12:47
povratak ovoga foruma u normalno stanje zavisi jedino od Sveda. Dok on ukapira da je sam izazvao ceo ovaj mes mogu godine proci, ali ima nade.

S obzirom na tvrdoglavost, narcisoidnost, sujetu i glupocu doticnog, ja ti obecavam da je najteze prvih 50 godina, a posle je sve lako.

sompi-pompi.
28-04-2005, 12:53
Styxu...ukratko...

kome bi ti dao "nadzor" nad proizvodnjom nafte?

I to danas, akd je potraznja explodirala potrebom Kine i Indije za naftom ....

sompompirovi
28-04-2005, 14:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">MOLIM te STYX da odgovoris na slijedeca pitanja:

KAZES:"sve je pocelo jos intervencijom u kuvajtu"

To tumacim da si legalizirao I××××× agresiju na Q8 (kuweit), i da si zanijekao Q8-tu da postoji, u produzetku slazes se sa Sadamovim metodama... (ako si jak udri, osvoji, ubij pljackaj itd)

KAZES: "sad pokusavaju staviti pod nadzor vecinu proizvodnje nafte"

Ko da ima nadzor nad proizvodnjom? Distribucijom?

(Ja sam osobno zahvalan da ima jedna sila koja ce omoguciti da SVI! kojima nafta treba, da je posteno plate i kupe, po trzisnoj cijeni! U suprotnom mogli bi samo ocekivati kaos, ratove, propast...za SVE - sasvim sigurno za sve Arape, jer oni NIKADA nisu znali nista napraviti i jedini izvor prihoda im je nafta!

KAZES:"nema nuklearnih programa,
nema kemijskog oruzja" -

Mozda je popusak...no najvjerojatnije je ipak sve na vrijeme prebaceno u iran ili nekud drugud... sto cemo prije ili poslije vidjeti...

</font><br><hr>

sompompirovi
28-04-2005, 14:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Kazes: " ljudi u iraku zive sve losije
gine se u djamijama, na trznicama"

Vrlo partijalno-subjektivno izrazavanje (kao i uvjek)... cinjenica je da se gine i da se lose zivi...ali ne losije nego za Sadama, i vjerojatno se cak niti ne gine mnogo manje...samo se danas svaka bomba, svaki napad evidentira...Za sve su krivi AL Quida i Suniti, koji se ne mogu i nece pomiriti sa cinjenicom da vise ne mogu biti gazde u Iraku kao sto su uvjek bili, usprkos sta su velika manjina (oko 25% ?)

KAZES: "ameri su po planovima cia-e stalnim vojnim prevratima usrali ekonomiju juzne amerike koja je postala ovisna o americkoj industriji"

Sve gledas previse CRNO-BIJELO, kao i sve inace - Po tebi Amerikanci su dosli i poceli kenjati... - "SAMO ONAKO"...
Ja bi rekao da je KORIJEN Juzne Amerike, kriminalan jos od qonquestedora... da su u svim tim zemljama na vlasti bili mafijasi, da je sve bilo uvjek maximalno korumpirano... malo je jedan pucem osvojio vlast, pa je drugi to vratio...Kad je neko otkrio neko bogatstvo, polomio se neki drugi klan da ga svrgne, da se on bogati...

...nastavak poslije...odgovori na ovo</font><br><hr>

E ovo
28-04-2005, 14:48
ti je najbolje

"najvjerojatnije je ipak sve na vrijeme prebaceno u iran ili nekud drugud... sto cemo prije ili poslije vidjeti... "

HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Hoces, saznaces ti u svojoj ludoj glavi, budalo jedna.
Pa nije to kutija sibica da se moze preseliti u susedne zemlje.
Jos davne 61. Ameri su sa onom tehnologijom uspeli kao od sale da otkriju ukopane ruske rakete na Kubi, a sad posle 40 godina, sa najmodernijom tehnikom (Avaksa i ostalih cudesa), da im to promakne!!! Nu te kurca!

Drugo, Irak je 10 godina ratovao protiv tog Irana.

I trece, Iran je pretezno shiitska drzava, a vrlo dobro znamo sta je Sadam radio istima.

Dakle, nikakve logike u tvom trabunjanju i predpostavkama nema.

Evo da ti ja objasnim, Amerima je trebao CASE za rat protiv Iraka, da bi to moglo proci kroz UN. Sve vreme su lagali orkestrirano BEZ I JEDNOG JEDINOG DOKAZA.

Dugo sam slusao onoga shizofrenika Blera kako ce oruzje za masovno unistavanje biti sigurno pronadjeno. Shizofrenik se nedavno predao i priznao da NEMA, dakle posrao se sebi u usta.
Ti si 100 puta veci shizofrenik od njega, jer si jedini jos na planeti ovoj ostao u nadi da ce se nesto pronaci. PRONACI CE KAD I TI MAKAR TRUNKU LJUDSKOSTI U SEBI.

I sta fali
28-04-2005, 15:01
da malo EU zajedno sa Rusijom kontrolise naftu, npr? Sto mora samo Amerika?

Mlad ili nadobudan?
28-04-2005, 15:03
Kaj se desi kad te duugo nema...odma normalne rasparve!

Prvo ko kaze da se amerikanci ne petljaju u u ekonomiu iraka i irana?!!kako mozes reci da ovaj rat u iraku nije bio za naftu??Nego za sto,da se oslobode jadni i nevini civili iraka...daj molim te!Pa posudi si dvije knjige i procitaj ih prije nek pocnes ovdje diskutirati o ovoj temi(Mein Kampf,CIA) u njima ti ljepo pise tocnoono sto americki politicarri rade...Juzna amerika je bila razderana mafiom i korumpiranim politicarima al da amerikanci nisu intervenirali tj. CIA pitaj boga kakvu bi gospodarsku moc imala J Amerika...pa pogledaj te samo ta prostranstva...Nista njima ne treba sve su u stanju proizvest,jer imaju sve sirovine ito u izobilju...ameri su nakon rata dobili malu prednost,kud sa svim tim Njemackim strucnjacima tu sa naglim boomom proizvodnje koja se morala preusmjeriti iz vojne u mirnodobsku...A kad su shvatili da imaju tu prednost odlucili su ju zadrzati pod svakiu cjenu...jedino ko parira Amerima sad je Japan i Kina...a ostali su samo bjedni pratioci...Irak je napadnut zbog Nafte i jos nekih nama ne ocito vidljivih razloga(CIA), sama politika je njima apsolutno nebitna bila...al njom se uspjelo zamazat oci javnosti(mein kampf)

Sto se tice da bi dolar mogao past... al ne na dugo, pa zar se ne sjecate kolko je bio dolar 9.11?A kolkio je sad!

Fred...
28-04-2005, 20:16
ne mjesaj se u stvari o kojima pojima nemas... osobno ne vjerujem da imas pojima o icem...

...nemoj MI ODGOVARATI...drzi se po strani... i pronadji nekog ko ce ti odgovarati...

Otvori temu:

JASENOVAC - USTASE

i pronadji nekog za polemizaciju...

sompompirovi
28-04-2005, 21:19
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Ne znam zasto si spomenuo Iran?

Slusaj, Mladi, sta to znaci "A se patljaju u ekonomiju Iraka?"
Ko se petlja recimo u HR ekonomiju? J.Koreje? Kine? Kako to da je bila toliko siromasna? prije parsto godina, pa dosao komunizam... isplivali iz mizerije u siromastvo...ali dalje NIKAKO! a od 1980... a narocito u zadnjih 10 godina prirastaj 10% godisnje...
da se Ameri mozda i tu ne petljaju??

Ili ameri sse zapetljali u Evropsku ekonomiju poslije WW2 - kako je prosla ta ekonomija? A kako ona u koju su se Rusi "zapetljali"?

NE, Definitivno ovaj rat nije bio za naftu!

Uostalom tu si isti kao STYX...da li je rat za OTIMACINU nafte? ili je mozda za placanje? Sta mislis?

USA je velika zemlja, OGROMNA zemlja, 9/11 je pokazao koliko bi mogla biti osjetljiva... sta mislis? STA MISLIS? da su recimo muslimani "pacificirali" USA - USA "dize ruke"...(pustite nas...) pa da bombe i avioni pocinju pucati po Evropi svakodnevno? Pa da nam Talibani zavladaju...? ... sta ce Evropa? Sta cemo MI? mrvica od HR...itd....CIJELA svjetska ekonomija bi otisla u PM... ratova, koliko hoces...zacas se ne bi znalo ko pije ko placa...KAOS!

U arapskom svijetu nema niti jedne demokracije...najopasniji od svih je (dokazano) bio Sadam... potukao je svojih iracana kao niko...zapoceo je ratove sa Iranom, Uzeo Q8, planirao Saudiju...ali je zaustavljen...

</font><br><hr>

sompompirovi
28-04-2005, 21:19
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Amerikancima (SVIMA!) je potrebna stabilnost... NIKAKO MD oruzje ne smije doci u teroristicke ruke...
Cilj je Amera bio u prvom redu OSIGURATI se da Sadam nema nista od toga... (definitivno je imao, tone i tone otrova je poslije 1991 unisteno od kontrolanata, a masu indicija je govorilo da ima jos). OK, mozda su se zajebali ali sta je tu je... Amerikanci su solidno ispusili i kosta ih svaki dan u Iraku koju milijardu dolara... Nafti je jos i skocila cijena... Dollar je pao...

..a ti kazes: "kako mozes reci da ovaj rat u iraku nije bio za naftu??Nego za sto,"?

Daj reci? da li su Ameri OTIMALI naftu iz Iraka? ili od bilo kog drugog?

nije za civile Iracke, ne - ALI za stabilnost---da jedan rezim koji nije toliko krvolocan i diktatorski dodje na vlast u IRAKU...od toga profitiraju najvise USA i EVROPA, ali i bliski istook...ja cijeli svijet!

i kakvi su ti to stosevi sa knjigama? Procitao KURAN i sve znam...sta ce mi vise... Ili procitao malo nekog pojednostavljenog Marxa... i sta ce mi vise...XNAM sve...popasao sam sve znanje svijeta... sta ce neki ameri tu meni soliti pamet...
</font><br><hr>

sompompirovi
28-04-2005, 21:20
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">
Spominjes "prostranstva" J.Amerike...
A sta kazes za USA prostranstva? Rusiju? Australiju? prostranstva su tamo bila miliun godina... pa sta?
Razlika je u ljudima...
Koji su ljudi naseljavali USA, a koji J.A.? Tu je korijen...
U USA su posteni ljudi, visokog morala i radnih navika, bjezali od vjerskih represalija...i oni su udarili temelj USA!
A J.A.? spanjolci su otvarali zatvore i naseljavali podrucje kriminalcima koji su pljackali i pola plijena slali kraljici u Madrid. ONI su udarili temelj J.A.

da ne komentiram ostatak..

vidim Mladi da niti ti nisi cist od one jadne i potpuno mrtve ideologije 18-og stoljeca...

Ne ovorim da nema nepravde koliko hoces...ali ipak nisam mislio da toliko slicis STYXU...

Kazes Kina i Japan jedini! pariraju USA...? Japan u gabuli skoro 15 godina...pmako se nije naprijed...stagnira. Kina se je digla malo vise od siromastva i iSTINA ide velikim koracima naprijed...

ALI CIME?? Samo svojom jeftinom i discipliniranom radnom snagom koje ima u izobilju...NISTA Kina nije izumila... NISTA modernoga, kao niti Japan... SVE dsolazi - najvise iz USA pa onda iz Evrope...</font><br><hr>

E budalo
28-04-2005, 22:42
jedna tvrdoglava NEPISMENA.

Jos nisi naucio da se ne kaze POJIMA vec POJMA!!!! Pa koliko BRE treba da te ucim??? Pa da sad bi kamen naucio.

I onda mi ti kazes da pojIma nemam. Neznam ko pojIma nema, ja koji imam istomisljenike po ovoj temi (styx, mladi i ostali) ili ti koji nemas nikoga i nadas se da ce jednog dana Sadamovo oruzje biti pronadjeno! HAHAHAHAHAHA

Uporedjujes ekonomiju Iraka i HR!!!
E alal ti plajvaz. Ne radi se o doticnim ekonomijama nego prirodnim bogatstvima, sto je suludo porediti HR sa Irakom. Irak je nekada dok je nisu poceli silovati, bila najbogatija drzava na svetu zbog cinjenice da je druga drzava u svetu po zalihama nafte. Sta HR ima koji moj??? To nesto sto vredi, rasprodaje se.

"NE, Definitivno ovaj rat nije bio za naftu!"

Nego zasto je bio, majmune???

"U arapskom svijetu nema niti jedne demokracije...najopasniji od svih je (dokazano) bio Sadam... potukao je svojih iracana kao niko...zapoceo je ratove sa Iranom, Uzeo Q8, planirao Saudiju...ali je zaustavljen..."

Zapoceo je rata sa Iranom zato sto su ga Ameri podrzali, finansirali, i oruzjem podrzali protiv tada americkog neprijatelja broj 1. I tada je Sadam bio good guy (u stvari po njima "bastard ali njihov bastard"). Bilo im je u interesu da ga podrze.
Prvi put cujem da je planirao napad na Saudijsku Arabiju (koji je to od tvojih podstanara, leba ti?)

"Amerikancima (SVIMA!) je potrebna stabilnost... NIKAKO MD oruzje ne smije doci u teroristicke ruke..."

Jedino Amerima ne odgovara stabilnost vec ratovi u kontinuitetu. Stavi porst na celo i seti se koliko su ratova vodili od zavrsetka drugog svetskog rata na ovamo.
Jednostavno, ogromna ratna industrija SAD nije u stanju da prezivi bez ratova i kriza, narocito posle kolapsa Istocnog bloka.

>>..a ti kazes: "kako mozes reci da ovaj rat u iraku nije bio za naftu??Nego za sto,"?<<

Da, nego zasto, koja bi vlada u zapadnom svetu trosila na milijarde i milijarde dolara, ako nema cistu racunicu - ako od 1 ulozenog dolara u taj zlosrecni Irak, ne ocekuju bar dva??? Oni nikada nisu vodili ratove a da pri tom nisu videli sopstveni interes.
Zasto su iz Somalije pobegli kao misevi posle samo jednog jedinog oborenog helikoptera? Zato sto u Somaliji nema nista!

"Daj reci? da li su Ameri OTIMALI naftu iz Iraka? ili od bilo kog drugog?"

Pa budalo, najocitiji primer otimacine ti je postavljanje uslova na pocetku ko moze da ucestvuje sa tenderima za obnovu Iraka, za eksploataciju nafte. Tu su svim Americkim kompanijama sirom otvorena vrata. I ceo taj unosni posao bice placen irackom naftom. Zar to nije eksploatacija?

Neznam sta je to Evropa dobila ratom u Iraku sem cene nafte do neba, i jos vecu nesigurnost.

Terorizam nije porazen, niti hoce u doglednoj buducnosti, a rodio se na krilima samovolje i drskosti jedine super sile uprovao onoga momenta kada je ta sila postala jedina.
Za vreme bipolarnog sveta taj "terorizam" uopste nije ni postojao.

Danas, gotovo cela Zapadna Evropa mrzi Ameriku. Jak antiamericki sentiment je prisutan cak i kod najodanijeg saveznika UK. Sta mislis zasto je to tako?
Jel ti mislis da je ceo svet glup a jedino Ameri pametni?

styx
29-04-2005, 07:23
somp kad kazem sve je pocelo intervencijom u kuvajt
kazem da su ameri tada testirali snagu saddama i njegove vojske i tad je pocela priprema za okupaciju iraka

ti kazes... (ako si jak udri, osvoji, ubij pljackaj itd) za saddama

ja kazem da se tako ponasaju amerisranci zadnjih 50 godina samo pogledaj koliko su "intervencija" odradili i sve za obranu demokracije iako im ni un vise ne daju podrsku

tko treba kontrolirati proizvodnju nafte?
ovo je tipicno tvoje razmisljanje
nrp organizacija OPEC-a
proizvodjaci ili mislis da je to suludo
kako bi neki mali mogli bez uplitanja amera i eu raditi nesto za svoj racun

kazes"sasvim sigurno za sve Arape, jer oni NIKADA nisu znali nista napraviti i jedini izvor prihoda im je nafta!"
araki su se bavili kirurgijom, astronomijom,carigrad je bio nekad najbogatij grad svjeta,
dok su na ovim prostorima spaljivane vjestice

styx
29-04-2005, 08:24
zapali svijecu i zahvali bogu da se nisi rodio npr. 1945 u hirosimi pa da osjetis svu snagu demokratske sad koje su za svoje novo strasno oruzje odlucile izabrati za metu grad prepun civila, zena djece, staraca koji nisu znali sto ih je snasli i zasto im se tjelo raspada

ne spominji mi vise tu tvoju demokratsku supersilu i red za koji je ona zaduzena

somp ljudi su odredjeni svojim sposobnostima iq-om sto ti ne moram objasnjavati

gerge bush za mene nije nikakav intelektualni i moralni autoritet

neshvatljiv mi je tvoj poltronski mentalitet i velicanje kapitalistickih govana a kud god pogledas na istoku ili zapadu sjeveru ili jugu, svi amere dozivljavaju kao bahate priglupe kauboje

cudi me da su instituti za unapredjenje tehnologije proizvodnje i monogi drugi, medicinski, kemijsko-bioloski i ini drugi kojih ima na tisuce u kini i japanu za tebe nepoznanica.

pa zar mislis da su ameri poceli kupovati djelove japanske auto industrije zato sto su njihova rjesenja bolja

argentina sa demokratski izabranim predsjednikom salvadore allendeom ekonomski biljezi izniman napredak ne odgovara sad jer uspostavlja veze sa sssr-om
cia planira vojni puc i postavlja jednig od najgorih svjetskih diktatora generala pinoceta sto svojom strahovladom odvodi zemlju u propast

gdje su tu ljudska prava tisuca pogubljenih i demokracija. stvarno nemoj

terorizam je cia-ina umotvorina pa se sad "dite vraca materi"

opet velicas kapital i kapitalizam a ne zelis si predociti da je to samo prozazna faza u razvoju drustva, postajes smjesan kad paranoicno branis neobranjivo

pozdrav styx

Mlad ili nadobudan?
29-04-2005, 15:21
Najveci problem ovog foruma je sto na njega dolaze nenacitani,poluintelignetnih forumasa koji prije spadaju u skupinu "seljacina" nego u hvale vrjedne polemicare...No styx da ti pomognem s jednim dijelom,ono sto si reko za Argentinu se svodi na knjgu CIA,a ostalo sto je vezano uz vanjsku politiku i ekonomsku politiku,veze se na Mein kampf....citat ljudi citat...A amerikanci su oduvjek bili hrpa seljacina,kauboja...nista vise samo drugi svjetski rat i njemacki(europski) znastvenici i strucnjaci su uspjeli uz pomoc CIA-e napravit ovo sto amerika sad je...

Pozdraf Styx,

sompompirovi
02-05-2005, 10:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">”zapali svijecu i zahvali bogu da se nisi rodio npr. 1945 u hirosimi pa da osjetis svu snagu demokratske sad koje su za svoje novo strasno oruzje odlucile izabrati za metu grad prepun civila, zena djece, staraca koji nisu znali sto ih je snasli i zasto im se tjelo raspada”

ZAHVALJUJEM SAD-U I NJENOJ DEMOKRACIJI DA SU OSVAJACE, AGRESORE NA VELIK DIO AZIJE USPJESNO VRATILI, ODNOSNO PRISILILI DA NIKAD VISE NE POSEZE ZA TUDJIM TERITORIJIMA, TE DA NE MOZE TERORIZIRATI SLABIJE OD SEBE. (JAPAN JE NAPRAVIO STRASNE ZLOCINE U KOREJI I KINA I SIRE…). JAPZN JE DANAS DEMOKRATSKI I MIROLJUBIV! CIULJ POSTIGNUT 100%!

”gerge bush za mene nije nikakav intelektualni i moralni autoritet”

NITI ZA MENE! DAPACE, ZA MENE JE ON SELJACINA!

”neshvatljiv mi je tvoj poltronski mentalitet i velicanje kapitalistickih govana a kud god pogledas na istoku ili zapadu sjeveru ili jugu, svi amere dozivljavaju kao bahate priglupe kauboje”.

JA IH NE VELICAM, NEGO GLEDAM STVARI ONAKO KAKO JESU, ZA RAZLIKU OD TEBE!

”cudi me da su instituti za unapredjenje tehnologije proizvodnje i monogi drugi, medicinski, kemijsko-bioloski i ini drugi kojih ima na tisuce u kini i japanu za tebe nepoznanica”.

KAZI MO STA JE REVOLUCIONARNO NOVO TAMO OTKRIVENO CIME SE MI SLUZIMO?

pa zar mislis da su ameri poceli kupovati djelove japanske auto industrije zato sto su njihova rjesenja bolja

</font><br><hr>

sompompirovi
02-05-2005, 10:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green"></font><br><hr>

sompompirovi
02-05-2005, 10:30
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">????

”argentina sa demokratski izabranim predsjednikom salvadore allendeom ekonomski biljezi izniman napredak ne odgovara sad jer uspostavlja veze sa sssr-om cia planira vojni puc i postavlja jednig od najgorih svjetskih diktatora generala pinoceta sto svojom strahovladom odvodi zemlju u propast”

OVO TI JE NAJVECA ×××××RIJA KOJU SI DO SAD TU NAPISAO!
PRVO SALVADOR ALENDE JE BIO PREDSJEDNIK CILEA. KAKAV NAPREDAK JE ON POSTIGAO? (NE ODOBRAVAM STA GE JE PINOCHET SKINUO I U PROCESU POBIO OKO 10-AK HILJADA PRISTASA)…UGLAVNOM, DANAS JE CILE NAJPROSPERITETNIJA ZEMLJA JUZNE AMERIKE!

”gdje su tu ljudska prava tisuca pogubljenih i demokracija. stvarno nemoj
terorizam je cia-ina umotvorina pa se sad "dite vraca materi"

MOLIM TE POCNI SE NORMALNO IZRAZAVATI, A NE SAMO DA IZBACUJES NEKE POLURECENICE, POLUMISLI, POLUTVRDNJE? TO VAZI ZA SVE NE SAMO OVAJ CLANCIC…

</font><br><hr>

sompompirovi
02-05-2005, 10:31
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">opet velicas kapital i kapitalizam a ne zelis si predociti da je to samo prozazna faza u razvoju drustva, postajes smjesan kad paranoicno branis neobranjivo.

NE, JA SAM UPOZNAO KOMUNIZAM, GDJE SAM I ODRASTAO, PROPUTOVAO SAM MNOGO PUTA, SKORO SVE KOMUNISTICKE ZEMLJE (BIVSE), UKLJUCUJUCI SSSR, RAZGOVARAO SAM SA LJUDIMA GDJE SAM STIGAO… U MEDJUVREMENU SAM ZIVIO NA ”ZAPADU”, KOJEG SU ONI! ZVALI SOCIJALIZAM (SVEDSKA)…U POCETKU SAM BIO RAZOCARAN (ZATO STA SAM BIO ”LJEVICAR”) DA SU ONI SVI TOLIKO POTPUNO NEGATIVNI PREMA SISTEMU, ”SOCIJALIZMU” ITD. TREBALO MI JE DOSTA VREMENA, ALI MISLIM DA SAM DOBRO SHVATIO (PRIJE PADA BERLINSKOG ZIDA I KOMUNIZMA), ZASTO SU SE OSJECALI I REZONIRALI ONAKO KAKO JESU. KOMUNIZAM I TA IDEOLOGIJA SPADA U 18 STOLJECE (NEGDJE U NERAZVIJENIJIM KRAJEVIMA MOZDA U 19 STOLJECE). IDEOLOGIJA JE NAZADNA, PERVERZNA, PROTUPRIRODNA I PROUZROCILA JE MNOGO VISE LJUDSKIH ZIVOTA NEGO RECIMO FASIZAM ILI NACIZAM. DONIJELA JE NARODU, GDJE JE UVEDENA NEUPOREDIVO VISE NESRECE I ZLA, NEGO DOBROGA!
JA SMATRAM DA SAM MJERODAVNIJI BAR OD TEBE TO TVRDITI, JER SAM ODRASTAO U SISTEMU, INTERESIRAO SE ZA ISTI U ISTOCNOJ EVROPI I ISTOVREMENO UPOZNAO(VAO) ”ZAPAD”. TI NE SHVACAS DA JE NE VELICAM ”KAPITALIZAM”. KAKO GA TI ZOVES, NEGO SAMO TVRDIM DA JE UZ SVE MANE DANAS NAJBOLJI SISTEM KOJI DONOSI MNOGO VISE DOBROGA NEGO ZLA!
PS. JEDNO SI REKAO "PA PROCITAJ NEKU KNJIGU? (ZABORAVIO IME), PA CES VIDJETI/ZNATI?... A JEDAN MI KAZE "PA TO PISE NA INTERNETU"

A JA DODAJEM DA SU NAJOPASNIJI ONI KOJI SU PROCITALI JEDNU KNJIGU...
</font><br><hr>

styx
03-05-2005, 11:18
ispravak da pinocet i da cile
ok

opravdavas upotrebu atomske bombe na civilima u japanu

ma ti su ludji i od najludjih koje znam

koja ti je to kurceva demokracija koja odluci da vojno porazi protivnika tako da mu podije zene i djecu

nisi normalan

japan je vec bio pred kapitulacijom i izbubio je 90% teritorija koje je okupirao

to je bilo amricko isprobavanje novog oruzja za masovno unistenje koje nakon njih nije NIKO NIKAD UPOTRI××××O, jer su SVI bili zgrozeni posljedicama(osim tebe????)

styx
03-05-2005, 11:25
cime se mi sluzim sto su kina i japan izmislili

ma covjece u svakoj tvornici ima institut sta mislis da ti ljudi tamo spavaju,
rade i suradjuju sa institutima i u sad i u eu i u svedskoj i td.a ako te interesira imas ured patenata u nr china pa ti prepisuj braco i sretno ti bilo :))

styx
03-05-2005, 11:37
brkas ideologiju i vlast

slazemo se i po meni je komunizam nazadna ideologoija

ali za mene je kapitalizam( i ne zovem ga samo ja tako, tako mu je dato ime po glavnim obiljezjima takvog drustvenog uredjenja) jos nazadnija i neprirodnija ideologija

tako nazalost nema sanse da se slozimo oko drustvenih uredjenja i sistema,

styx
03-05-2005, 11:39
evo nesto iz jedne knjige
ali ne i jedine
Mladi muškarac stajao je bos na hladnom betonskom podu podzemnih prostorija glavnog nogometnog stadiona u Santiagu. Vojni policajci prvo su mu priredili »hladni šok«: šmrkovima su ga oborili na pod. Kad su se umorili, pustili su mladića da se neko vrijeme davi u vodi i svojoj krvi. Uslijedila je serija elektrošokova: smjestili su ga na željezni stolac, zavezali ruke i noge, a na glavu i genitalije pričvrstili elektrode. Nakon svakog puštanja struje, mladićevo tijelo se ukrutilo, što je praćeno njegovim prodornim vriskom.
Izgubivši nekoliko puta svijest, taj student političkih znanosti zapečatio je svoju sudbinu. Ne odviše strpljivi vojni istražitelji, prekrižili su mladićevo ime na dugom popisu i okrenuli se naredniku specijalnih postrojbi čileanske vojske koji je nijemo stajao u kutu. »Odvedi ga«. Tu zapovijed dočasnik je proveo munjevito. Zgrabio je onesviještenog studenta i odvukao ga niz hodnik kao stari zavežljaj zgužvanih novina. Ubacio ga je u svlačionicu, pribio uza zid i ispalio mu iz službenog pištolja dva metka u potiljak. »Mokri paket« preuzeli su »čistači« intendantsko-sanitarne službe čileanske vojske, koja inače deratizira vojarne i skladišta. Svakih dva sata preuzimali su prosječno šest novih »paketa« i odlagali među trupla koja su već ispunila gotovo polovicu improvizirane mrtvačnice.

styx
03-05-2005, 11:40
Taj opis svakodnevnog rutinskog ponašanja vojne hunte nakon preuzimanja vlasti u Čileu u jesen 1973., mogao bi poput mlinskog kamena pritisnuti ne samo Augusta Pinocheta nego i mnoge danas ugledne i zaslužne Amerikance. Zato je umjesno pitati zašto je upravo sada Bill Clinton izdao uputu svojoj administraciji da otvori dio tajnog arhiva o vojnom udaru u Čileu. Formalno, to je učinjeno na traženje španjolskog suda koji je pokrenuo istragu o ubojstvima španjolskih državljana za koje je odgovoran Augusto Pinochet. Sjedinjene Države i Španjolska inače imaju međudržavni sporazum o uvidu i razmjeni osjetljivih dokumenata, osobito onih koji se tiču kršenja ljudskih prava, zanimljivih objema zemljama. No, Clintonova administracija učinila je nečuven presedan.
Američki predsjednik odigrao je još jednu političku izuzetno pragmatičnu predstavu. Uzvratio je republikancima i odlučio da se domaća i svjetska javnost upozna s »republikanskim prljavim rubljem«. U CIA-i i američkoj obavještajnoj zajednici iznenadili su se takvom odlukom, pa tvrde da će pikantni detalji o vojnom udaru u Čileu značiti »otvaranje zaboravljene konzerve iz koje će izmiliti svi crvi«. Konzervativni krugovi u SAD-u bijesni su zbog toga što će španjolski suci idućih mjeseci kopati po dosjeima i dokumentima Ministarstva pravosuđa te onima koje posjeduje State Department. Također će moći pregledati strogo povjerljive podatke CIA-e (koje Clinton proglasi dostupnima), vojno-obavještajne službe DIA-e, Pentagona i Vijeća za nacionalnu sigurnost.

styx
03-05-2005, 11:42
Španjolski sudski istražitelji moći će ući i u Savezni arhiv i u predsjedničke knjižnice Geralda Forda i Jimmyja Cartera. I, imat će što pročitati. Iz dokumenata koje je State Department za njih pažljivo birao vidi se da je Richard Nixon (predsjednik SAD-a od 1968. do 1974.) tajno osobno naredio da se »što prije sruši Salvador Allende«. Mnogi republikanci ozbiljno su zabrinuti, osobito oni koji su u razdoblju od 1970. do 1974. kroz razne državne i obavještajne funkcije bili upetljani u rušenje Salvadora Allendea. Primjerice, Henry Kissinger, ministar vanjskih poslova u doba Nixonove administracije, poznat je kao čovjek koji sve voli komentirati, slikati se, pojavljivati pred tv kamerama i prisjećati svoje uloge u važnim svjetskim zbivanjima (arapsko-izraelski pregovori 1973.-77., završetak vijetnamskog rata i sl.). No, kad mu se spomene Čile, Kissingeru se odmah oduzme dar govora i sposobnost javnog komuniciranja. Iz Bijele kuće se čuje da i površan uvid u dokumentaciju pokazuje da je Kissinger bio do grla upetljan u tragična zbivanja u Čileu

styx
03-05-2005, 11:44
Dakako, u State Departmentu će za Španjolce izdvojiti samo materijale koji nisu previše kompromitantni za metodologiju specijalnog ratovanja na američki način, ali Augusta Pinocheta neće nimalo štedjeti. Zanimljiva je i nova teza koja se širi među aktivnim i umirovljenim pripadnicima CIA-e. Otkrivanje čileanskih krvavih košulja ne ide u prilog mnogim izvršnim ustanovama američkog političkog, obavještajnog i vojnog sustava, ali sada odgovara Billu Clintonu. Trebao je samo nazvati London i svom ljevičarskom prijatelju Tonyju Blairu šapnuti da ga ohrabruje, ako želi ščepati »omraženog diktatora« koji mu se tako drsko i našepureno mota pred nosom. I doista, uhićivanje Pinocheta (britanskog saveznika u Falklandskom ratu bilo je iznenađujuće ne samo za konzervativnu stranku nego i za mnoge laburiste. U Clintonovom najužem krugu očito vjeruju da američki predsjednik tim potezom malo rizikuje - demokrati ni na koji način nisu »umočeni« u vojni udar, a puštanje eksplozivnih dokumenata na žličicu prisilit će republikanske jastrebove (koji su namjeravali očerupati Clintona zbog preljuba) i u Predstvaničkom domu i u Senatu da dobro razmisle kad budu glasovali o Clintonovom opozivu.

styx
03-05-2005, 11:46
Republikanci su shvatili što im Bijela kuća poručuje: je li moralno i politički važnije staviti na vagu tucet predsjednikovih oralnih ogleda u Ovalnom uredu, koje nitko nije ni vidio niti čuo, ili otvoriti raspravu o upetljanosti najvažnijeg dijela republikanske administracije u mučenje i ubijanje više tisuća civila u Čileu, uključujući i dvojicu američkih državljana? Clintonov pristanak da se otvori »čileanski dosje« pozdravili su liberalni američki krugovi i brojne udruge za zaštitu ljudskih prava. A bivši republikanski dužnosnici te operativci CIA-e i njezini čelnici iz razdoblja kad se pripremao udar protiv Allendea vjerojatno neće sjesti pred neki od odbora Kongresa i svjedočiti kako su zbacivali Allendea. Ako se to i dogodi, svi će primijeniti staru CIA-inu taktiku: kad dođe do javne istrage, sve se negira (ako dokazi nisu odveć čvrsti) ili se (ako su dokazi neoborivi) nabacuje izgled nacerene curice kojoj su sva pitanja suvišna, smiješna i dosadna.

sompompirovi
03-05-2005, 11:51
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Ja APSOLUTNO nisam sretan zbog upotrebe A-bombe. Ali ti imas slijepu mrznju o Americi ma sta bilo da bilo...

Ovako, Japan se NIKAD ne bi predao NIKAD! Amerikanci su ginuli dok su prisiljavali Japance da vracaju otete teritorije! Amerikanci bi bili prisiljeni invadirati Japan - a koliko bi TO onda zivota odnijelo? Japanskih i Americkih!

Poslije A-bombe je Car intervenirao - i tim gestom JEDVA isposlovao kapitulaciju Japana (mnogi su Japanski generali izvrsili samoubistvo zbog toga, a zamalo da se i pobune protiv cara).

Gledajuci unatrag, sa poznatim rezultatima, sacuvanno je mnogo, mnogo vise zivota, rat je momentano prekinut!

I... od onda nikom vise ne pada na pamet upotrebiti to oruzje!

Sad, kazi mi:

gdje je otkriven telefon?
TV
Radio
Avion
motor sa unutarnjim sagorijevanjem (diesel, benzinski>>>AUTOMOBIL)
Racunalo (kompjuter)
Penicilin
Parni stroj
Digitalna tehnologija...

...da ne nabrajam..

pa mi ti kazi sta je revolucionarno odanle doslo?

Ako su se u srednjem vijeku u Evropi palile vjestice (sto je tocno) a muslimanski svijet bio onda ono sta je bio...

GDJE SU SAD?? A gdej smo mi? zapad?

Koju relevanciju imaju neki prlijepci o torturi u Cileu? OK, bila je imresivna...cak je mozda nadmasila i srpsku (nama poznatu)...

Te se stvari svakodnevno dogadjaju svuda... definitivno kod svakog krvavog puca...

Sto ne znaci da ja odobravam puc u Cileu...

</font><br><hr>

Pa da
04-05-2005, 00:25
po Svedu, bilo je prakticnije skratiti za glavu 250.000 protivnickih civila instantly, nego da izgine jos par hiljada svetih americkih vojnika.

Kao sto kaze styx, Japan je bio pred sigurnim porazom i bez A bombi, posle strasnog poraza protiv Rusa (na Kamcatki, ako se ne varam), posle gotovo sravnjivanja Tokija sa zemljom posle teskih i permanentnih bombardovanja, posle kapitulacije Nemacke i Italije, tako da se moze komotno reci da je upotreba atomskih bombi bilo nepotrebno (narocito ne one bacene na Nagasaki)

Ostaje dva razloga zasto su Ameri upotrebili to strasno oruzje:

1) osveta za Perl Harbur
2) isprobavanje tog oruzja u urbanoj sredini.

Ko god opravdava taj pomor civila bez presedana u istoriji ljudskog roda, TAJ NIJE NORMALAN!

Ameri
04-05-2005, 03:12
su ubedljivo najmanje imali zrtava od glavnih sudionika na svetskoj ratnoj pozornici. Eto jedna mala Jugoslavija jedva vidljiva na svetskoj mapi, imala je 1.700.000 poginulih i nestalih. Od Amerikanaca najvise 50.000, a njihovi civili nisu ni osetili rat - ni jedan nije stradao.

Sto se tice izuma otkrivenih u Americi, vecina pobrojanih izuma je otkrivena od strane Evropljana : elektronika, (Tesla, Markoni), raketna tehnika (fon Braun), atomska bomba (Openhaimer), itd.
Amerika je jedino prebogata, i onda iz tog razloga svi naucnici sveta hrle tamo.
Dok su se beli dosljaci bavili izumima, tehnoloskim razvojem, beli starosedioci se bavili saterivanjem onih pravih domorodaca u getoe (nisu ni pokusali da ih integrisu u americko drustvo), i maltretiranjem crnackog stanovnistva i njihovom segregacijom i diskriminacijom.

styx
04-05-2005, 07:52
definitivno japan je bio pred slomom u trgovinskij i ekonomskoj blokadi

vojna tehnika nije vise bila sposobna za ozbiljnija obrambena a kamo li ofenzivna djelovanja

zrakoplovstvo prakticno vise nija ni postojalo

suicid je sastavni dio tradicije japanskih boraca koji se osjecaju porazenima i na taj nacin sacuvaju cast obitelji i preuzimaju krivicu za poraz

njihovi menadjeri i danas izvrsavaju suicide ako su im bilance poslovanja negativne ili im padne vrijednost dionica

jedina pretnja za amere su bili rusi koji su u nekim planovima bili u prednosti da izvrse invaziju na japan

zato ujak sem odluci da je on taj koji ce pokoriti japan bez obzira na cjenu stradanja japanskih civila

nema opravdanja za uporabu a-bombe

kao prvo
04-05-2005, 08:49
Fred....vec sam te prije molio da mi ne odgovaras...

Amerikanaca je poginulo oko 300 000 na svim frontovima...

Japanci se NIKAD ne bi predali...a invadirati Japan koji je gusto naseljen bi kostalo miliune ljudskih zivota...i sa neizvjesnim ishodom!

Srbija je 12 godina pred slomom pa se jos koprca... u nekakvoj agoniji...

Sta je to slom?? da nemozes voditi ofanzivni rat...? ali i ter kako mozes voditi defanzivni... znate gerilu po svijetu...

zadnjeg japanskog vojnika su otkrili prije nekoliko godina u nekoj indonezijskoj dzungli... koji se je i dalje borio za Cara...jer nije od nikog dobio drugo naredjenje...

pa ti idi invadiraj Japan...

sompompirovi
04-05-2005, 09:02
<font face="Times New Roman" size="+1" color="green">Diktatura ima sve manje posvijetu. Lijeve su takoreci zbrisane, desnih je sve manje...

Jedan poznati znanstvenik iz USA, (mislim da mu je prezime Florida?!), je kazao (slusao jucer u jednoj emisiji) da je buducnost u zemljama i regijama koje su TOLERANTNE! Tolerancija, etnicka, homoseksualna, rasna, religiozna, nacionalna, politicka...itd...

On je nazvao sve te manjine kao "KREATIVNA KLASA", koja daje dinamiku, koja je motor razvoja... a netolerantni prama njima bas to gube..i zaostaju...

Spomenuo je regije i zemlje u svijetu i u samomj USA, te svoje teze potkrijepio time... Skandinavske zemlje kotiraju visoko, kao i neke regije u USA, poglavito uz sjeveroistocnu obalu i pacificku...

Spomenuo je i tipicne regije koje stoje na mjestu...ili nazaduju... sve je potkrijepio bas sa TOLERANCIJOM..

kaze da vledajuce elite drhte od straha kad im se ta istrazivanja prezentiraju...
</font><br><hr>

Vreco
04-05-2005, 11:59
Govana iz Svedske , mozes ti biti zlurad koliko hoces, ali ja iz Srbije slusam sve bolje vesti.

Jesi li pojeo muda? Nisi. Tek ces da pojedes.

Ja sam ti rekao sta EU namerava sa Srbijom, a to ××××s vecito po svome.
Eto, jedino si malo zacutao o tvojim 'rimskim granicama'. Verovatno si i sam ukapirao koliko si ispao glup.

Japan je imao protiv sebe dve super sile i ceo ostali posleratni svet, i jedne sankcije ala Irak, unistio bi ih, a onda kao takvi nikada vise ne bi predstavljali nikakvu opasnost.
Onda nije bilo ni potrebe da se na njih izvrsi invazija, sem ako Ameri nisu imali druge namere sa Japanom - da imaju potpunu kontrolu nad njima i da drze vojne baze, ali to je vec drugi par opanaka, a Ameri nikad nisu pitali za cenu sopstvenih interesa u tudjim glavama.
U Vijetnamo su pobili 2 miliona ljudi!!! Zasto? Da bi spasili svet od invazije Vijetnama? SVASTA!

Poenta u svemu je da ti podrzavas taj uzasni pomor civila cime opravdavas sveopstre misljenje ovoga foruma o sebi.
Cak i tvoje te se GADE!

sompompirovi
04-05-2005, 12:26
<font face="Impact" size="+2">ZABORAVIO RECI, DA JE TAJ ZNANSTVENIK SPOMENUO SRBIJU, BOSNU I KOSOVO U EVROPI KAO TIPICNE PRIMJERE NETOLERANCIJE, TE JE TO POVEZAO SA NAZADOVANJEM, STAGNIRANJEM, BIJEDOM ITD...ON NIJE ZNAO ZA OVAKVE BI××××, ALI JE IPAK TOCNO OCJENIO SITUACIJU DUBINU BIJEDE U KOJE JE ZAPALO TO NETOLERANTNO DRUSTVO!

«Onaj Srbin koji nije doživeo Gazimestan 1989. godine a živeo je tada, nije doživeo nebesku muziku jednog naroda! Onaj Srbin koji nije doživeo pravednu borbu srpskog naroda kao svoju i koji nije doživeo slobodu u kojoj je živeo tih deset godina otpora sveopštem zlu koje nose razvijene zemlje Zapada – živeo je uzalud!».

ON KAZE:

"On je nazvao sve te manjine kao "KREATIVNA KLASA", koja daje dinamiku, koja je motor razvoja... a netolerantni prama njima bas to gube..i zaostaju..."

ON NIJE ZNAO ZA OVE BROJKE A OPET JE DONIO TOCAN ZAKLJUCAK:

Oko 60 odsto stanovništva u Srbiji živi ispod granice siromaštva.
Zvanično je nezaposleno oko 30, a nezvanično oko 40 odsto radno sposobnog stanovništva. Domaća ekonomija je, po svim parametrima, u prve tri godine u blagom padu ili stagnaciji, podaci su iz analize socijalno-ekonomskog stanja koju je uradio Centar za proučavanje alternativa.
Na osnovu ove </font>

sompompirovi
04-05-2005, 12:26
<font face="Impact" size="+2">analize, analitičar CPA Milan Nikolić ukazao je da je prosečna plata, koja sada iznosi manje od 200 evra, početkom ove godine bila za čak 17 odsto niža nego u prethodnoj godini. Od dosadašnje tranzicije direktnu korist imalo je manje od dva odsto stanovništva, a indirektnu svega oko osam odsto, pri čemu sloj bogatih čini 9,75 odsto stanovništva, višu i višu srednju klasu po još 15 odsto, dok ispod linije siromaštva živi čak 60 odsto ljudi.
Ekonomija je 50 odsto onoga što je bila 1989, industrija je na nivou od svega 30 odsto tadašnje, a položaj proizvodnje posebno je težak zbog monetarne politike i privilegovanosti uvozničkog lobija koji je zemlju doveo u spoljnotrgovinski deficit od pet milijardi dolara.
Zemlja je prezadužena i za par godina će neizbežno ući u dužničku krizu, pri čemu u Srbiji raste socijalno i ekonomsko nezadovoljstvo i čak 60 odsto birača koji su socijaldemokratski orijentisani ne mogu to nezadovoljstvo da kanališu kroz odgovarajuće stranke, tako da u Srbiji nije nemoguća ni argentinska katastrofa, stav je Nikolića. </font><br><hr>

sompompirovi
04-05-2005, 12:27
<font face="Impact" size="+2">
Ukazujući da pri svemu tome postojeći način privatizacije nije doveo ni do privrednog rasta niti do rasta zapošljavanja, a da je porasla spremnost građana da demonstriraju, Nikolić istice da takvu situaciju još više komplikuje nedostatak odgovorne socijalne politike i dominacija neoliberalne ekonomije.
Preporuke Međunarodnog monetarnog fonda i Svetske banke često su neprimenljive u našoj zemlji, a naši pregovarači se, pritom, umesto da pregovaraju i ukazuju na te nedostatke, u svemu slažu sa MMF-om i ne koriste se savetima vrsnih ekonomista koji imaju iskustva s razvojnim ekonomijama u zemljama "trećeg sveta", stav je političkog sociologa Zorana Stojiljkovića.
</font><br><hr>

Ja bi voleo
04-05-2005, 18:22
Da se osvrnem na Fredove izjave da je Japan imao 2 supersile protiv seb, te bih ga zapitao: Koje su to Supersile bile 1941-1945?

Drugo, vole bi da ga zapitam:

A to sam mnogo puta uradio tu; Da li bi bilo bolje da su Amerikanci izbombardirali Srbiju 1991 ili da su cekali do 1999?

Drugim recima...koliko bi Srbi a i svi ostali profitirali da se je to bombardiranje dogodilo 1991!

NO NAZALOST NIJE! i zato smo svi morali proci to sta jasmo...

pa to usporedi sa Japanom...

sompompirovi
04-05-2005, 21:31
<font face="Impact" size="+2">KOJE SUPERSILE? 1941 - 1945?

DA LI BI BILO BOLJE DA SU VAS IZBOMBARDIRALI 1991 NEGO 1999?

STA MISLIS??

DA LI SE BAR TU MOZEMO SLOZITI? AKO VEC U NICEM DRUGOM?</font><br><hr>

Jebem ti ludaka
04-05-2005, 23:00
pa ti nisi normalan.

Imali su Amere koji su usli u zavrsnicu rata kao super sila, i imali su Ruse koji su isto tako iznikli u super silu u zavrsnicu rata.

Da da, Rusi super sila koji su sjebali znanje Nemcima. Zar ti deda nije pricao kako mu se mrzlo govno u njemu sto od straha od kacusa sto od zime tamo negde kod Staljingrada?

Inace, nema veceg lazova od tebe, u ××××× materinu. Gde si pronasao 300.000 americkih zrtava u toku drugog sv. rata???
Kad toliko izgine civila to je blize pameti, ali vojnika, PA TI SI TOTALNO OTKACIO.

Ajd sad, ako mi ne pronadjes gde pise tih 300.0000 (website, dokument, bilo sta), oteracu te u pizdu materinu, i sa tom vise nikad necu diskutovati ozbiljne teme, samo cu te jebati kao tudjeg, BRE!

Plus, duzan si mi odgovore na ona dva pitanja, plus izvor da je 300.000 Amera izginulo.

Hajde sad prestrani sliniti ovde, vec TRKOM u pretrazivanje pozutele stampe, znas ti i sam tvoj uobicajni sistem 'glava dole a dupe gore', samo se pazi da te taj brkajlija Srbin ne opali umesto gospodju ti.

Ma ortak
04-05-2005, 23:25
pusti ludaka u ××××× materinu. 1945. Ameri imali atomsku bombu, Rusi ko zna koliko miliona vojnika pod oruzjem te 1945.
Oni su bukvalno pocistili Japance iz Azije, a ovde se iscudjava KOJE SUPER SILE!

Vreca Govana iz Svedske je kreten BRE, ne gubi vreme sa njim, ili ga prvo priupitaj da li je dobio temperaturu.

I vidis da je totalno pobenavio i oslepio. Ti mu pricas o 1945. i dalje, a on trabunja 'koje super sile izmedju 41. - 45.?'

A i vi ×××× ga, uhvatili ste ga u masinu vas nekoliko, pa ste ga totalno sludili, i sad lupa li lupa.
Imajte milosti!
Sta cemo da radimo ako totalno pobenavi.? Necemo imati vise gusta zajebavati ga. To bi bilo isto kao udarati u boksersku vrecu.
A i ovako ×××× ga, koji mi je gust udarati u vrecu govana, em smrdi, em ljigava, JAK!

The Dikan
04-05-2005, 23:39
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Zdravo svima,

Si vidio ××××te, kao i obicno i normalni Hrvati mu se smeju i zovu ga ludakom, isto kao nekad davno kad je Vreca Govana poceo da lepi svoje tabele i studije, secas li se? :))

Dobro sto smo mu se mi smejali (i jos uvek smejemo) i rugali (i jos uvek rugamo), to je normalno kada kao Srbin za sugovornika imas jednu ovako zamlacenu hrvatsku ××××××tinu, ali kad su mu se i njegovi poceli smejati i zvati ga ludakom .... e, onda to Vreca Govana (tada "marakos") nije mogao da podnese i tada je ovaj forum stradao i spao na ono sto je danas. :smile17:

Ljudi moji taj takozvani "profesor" ( :smile06: ) je sigurno potomak od nekog pavelicevog ustase, koji je pobegao pred partizanima u Svedsku, neutralnu zemlju, koja nije imala ugovor za ekstradikciju sa tadasnjom SFRJ (setite se ubice Vladimira Rolovica), tu je rastao, tatica ga je dojio mrznjom prema Srbima, mrznjom prema svemu normalnom, mrznjom prema civilizaciji uopste.
Dokaz da ova moja gornja tvrdnja "pije vodu"....samo pogledajte jedan dio u ovoj temi, ili se setite sta je do sada na forumu ta isprdjena individua izjavio (napisao). Normalnom pripadniku ljudskog roda, tu na njegovu zalost (na moju radost) spadaju i normalni hrvati koji posecuju forum, se zgrazavaju od njegovih izjava, koje u bilo kojoj civilizovanoj zemlji ne bi dosle pod "free speach" zakon, nego bi se tretirale kao najgori vid rasizma i bolesti.... i kao takve kaznile i tretirale!

Styx, ti si nekoliko postova pred titulom "jugonostalgicara" ili mozda "Srbina", ako nastavis da mislis svojom glavom i kontriras manijaku! :))

Mi .. mi smo navikli na doticnog forumskog idiota pa se .... mi se samo smejemo i uzivamo svaki put kad se ta nesrecna i jadna individua pokenja sam sebi u usta ..... a materijala za to ima ´fala Bogu dosta! :))

The Dikan :)

P.S. Nerviras se VGS (haha cak je i skracenicu dobio :smile06: ), sto ti cak i tvoji kontriraju pa podebljas malo ...... :smile06:

:smile06: :)) :)) :smile06: </font><br><hr>

sompompirovi
05-05-2005, 08:44
<font face="Impact" size="+2">KOJE SUPERSILE? 1941 - 1945?

DA LI BI BILO BOLJE DA SU VAS IZBOMBARDIRALI 1991 NEGO 1999?

STA MISLIS??

DA LI SE BAR TU MOZEMO SLOZITI? AKO VEC U NICEM DRUGOM?</font><br><hr>

styx
05-05-2005, 10:48
diksi
jugonostalgicar je izmisljen pojam

plasiran od hdz-ovaca(ili it travopasa) kako bi diskreditirali neistomišljenike i izazvali sumnju kod gradjana hrvatske kakve su im namjere-obnova jugoslavije

gdje postoji vrlo veliki otpor prema bilo kakvim asocijacijama sa srbijom

tako da su te etikete smijesne i vise govore o onom tko nekoga proziva nego o prozvanom

partijska skola :)) :))

ps-koja su dva pitanja na koja somp nije odgovorio
pitanje br 3-hrvatski vojnik br.96, lipanj 2003.
"da je od 300 tisuća američkih vojnika poginulih u II. svjetskom ratu njih trideset pet tisuća stradalo od prijateljske vatre. Postotak poginulih vojnika od fratricida u iračkom ratu 2003. bi još strašnije izgledao da se izuzmu žrtve nesretnih slučajeva i neborbene savezničke žrtve i procjena"

mozda se nadje kakav odgovor :)) :))

Strogi
05-05-2005, 12:29
Laže Dikane (=Đikan,četnički nadimak):

(setite se ubice Vladimira Rolovica), tu je rastao, tatica ga je dojio mrznjom prema Srbima, mrznjom prema svemu normalnom, mrznjom prema civilizaciji uopste.

Za tvoju informaciju Dikane, Rolovića je ubio sin jugoslavenskog partizana (Miro Barišić)jer je V. Rolović, Srbin, organiziro udbaše da ubijaju dobre Hrvate po Evropi.
Pripazi što pripovijedaš i radiš, jer za takve grijehe neizbježivo potomci ispaštaju. Imate dokaze da je nemoguće postići to što su srpski davni političari smislili.Očito si bolestan klevetnik. Uzmi si psihijatra -ali ne Karadžića- za pomoć! Saberi se!.

Rolovic je
05-05-2005, 12:46
Crnogorac, Baresic je bio jedan od izvrsioca zlocina, a oni koji su organizovali sve, u to nema nikakve sumnje - oni isti koji su oteli Pan-Amerikenov avion na putu za Njujork. Ko kaze da vi nemate nesto zajednicko sa Arapima i Talibanima.

VGS, pa ko kaze da se mi ne slazemo BRE, BUDALO jedna. Eto ti dokazujes iz dana u dan da si vreca govana, a ja potvrdjujem i evidentiram te; ja te kecam a ti se namestas. Ma idi BRE ×××× te, bas saradjujemo.
Eto i tvoj styx rece da si smece i da te niko ziv ne uzima za ozbiljno. On je samo fin pa to nece otvoreno da ti kaze, vec na finjaka i u rukavicama.

XX
05-05-2005, 16:00
Crnogorac ili Srbin, V.Rolović je sa položaja jugoslavenskog diplomata, organiziro podzemno ubijanje nevinih Hrvata, koji su javno promicali želju za hrvatskom samostalnosti,a ti Đikane Rolovića nebrojiš činiteljem masovnog zločina, a osuđuješ Barišića što je smaknućem zločinca Rolovića i tako spriječio mnoga druga Rolovićeva ubijstva. I po tvome izopačenom pisanju se vidi da se i sada boriš za proširenje Srbije po Garašanovom nachertanieu. Hajde da vidimo što ćeš još izbljuvat.Uto nema nikakve sumnje.

Zatrlo ti se sjeme dabogda!.

E sta ove
05-05-2005, 23:28
usrase nece izmislit i slagati u p.m.
Nasli razlog, Rolovic ubica.(!!!) Gde pise, gde su dokazi? Rolovic je bio ambasador i njegovo nije da se bavi tim stvarima. Nije resor jednog ambasadora da juri i likvidira odmetnike i disidente. Zna se ko to radi.

Dzaba vam je traziti opravdanje za taj uzasni zlocin koji vas je svrstao u grupu najcrnjih svetskih terorista. Plus otmica onoga PanAmerican-ovog aviona...

Dugujem
05-05-2005, 23:56
VGS-u jedan odgovor na pitanje da li bi bilo bolje da su izbombardovali Srbiju 91.

Pa imajuci na umu zasto je Srbija izbombardovana 99. po istom principu i iz istog razloga ste trebali vi da budete izbombardovani 91., jer ste pritiskali Srbe u Hrvatskoj. Medjutim, cak ni to nije trebalo, jer se vi strasno plasite bombardovanja. Vi ste zapravo jako poslusni (dokaz : vase povlacenje iz Martinbroda, raskid sa Srbima i savez sa muslimanima po preporuci Vasingtona, pristanak na zivot u BiH bez HR entiteta, itd).
Ne bombardovanje, nego samo jedan poziv Tudjmanu u Belu kucu, i ne ponuditi mu da sedne vec sve u stavu mirno : "Slusaj, ne jedi govna, ostavite taj narod na miru, i vratite mu prava koja su imali!" Slobi - Zlobi za svaki slucaj pripretiti da se ne mesa. Proces dezintegracije obaviti u mirnoj atmosferi postujuci sva prava manjinskih naroda u svakom uglu drzave, ocuvati integritet trzista i komplementarnost ekonomija novonastalih drzava...

Dakle, ××××××tino moja, svim stranama je trebalo pokazati prst NO NO!
Kazniti samo jednu stranu, a osokoliti drugu koja je itekoliko imala putera na glavi, bila bi krajnje nepravedno sto bi samo vodilo u jos vece tenzije i netrpeljivost koja bi eskalirala u sukobe kad tad.
Mislis da ce Srbi zaboraviti tesku nepravdu sto im je nanjeta na primeru Kosova. NIKAD!

Tvoje sugerisanje da HR ne snosi dobar deo odgovornosti za sva ×××××× i dezinteraciju zemlje i ratove, jednostavno ne pije vodu.

Sto se tice
06-05-2005, 00:18
odgovora na pitanje koje su to super sile bile izmedju 41. - 45., pa sta mogu kad si nepismen, jbg.
To nisi pokazao samo sad vec u kontinuitetu i na duze staze uprkos mom trudu da te naucim kako se pravilno pise ovo i ono. Eto jos nisi naucio da se ne kaze POJIMA vec POJMA.

Ja sam jasno napisao da je Japan bio okruzen dvema super silama 45. a ne od 41. - 45.
Te 45. zaista, Ameri su postali prava super sila samom cinjenicom da su posedovali a bombu te 45., koju nije trebalo upotrebiti na 250.000 civila, vec je mozda baciti na front i pokazati zutima "E vidite, samo da znate sta imamo. Zamislite sta bi vam se desilo da ovu bombicu bacimo na Tokijo!"

Po meni Rusi su isto bili super sila jer su imali na milione vojnika pod oruzjem, koji su sami doterali Svabe do Berlina, dok su na Zapadu morali udruzenim snagama. Nema vece i zesce armije od one koja predje takav jedan put od Staljingrada do Berlina. Ta armija iz dana u dan izrasta u giganta. Kad je pao Berlin, Rusi nisu znali sta ce vise sa tom ogromnom armadom ljudi, pa su ih bacili na Daleki istok da bi pocistili Japanere kao od sale!

Eto jedino mi zao sto Ruje nisu okrenule par kacusa prema Zagrebu. Ne bi bilo Sremskog fronta (klanice srpskih tinejdzera), a valjda ni ustasa ne bi vise bilo. Steta!
Zato zahvalite se onome Jozi do neba.

Ma Staljin je bio moron. Imao je napismeno vasu objavu rata SSSR-u, i nista! Valjda se zbog toga propio i crk'o od sekiracije kad je ukapirao da ga je jedan Tito nasamario.

SUPERSILE
06-05-2005, 22:54
(ili bar VELESILE) 1939 su bile Njemacka i Japan!

Ugrizle zu prevelik zalogaj kojeg nisu uspjela probaviti.

1941 su USA i SSSR bili nula prema Njemackoj i donekle Japanu...

ali poslije Perl Harburga...

pa poslije Staljingrada...

...se je stvar promjenila... na svijet su isplivale dvije nove supersile USA i SSSR.

Perl Harburga-hehe!
06-05-2005, 23:14
e ×××× li te "Perl Harburga... " budalo nepismena! a jos neki ko bajagi profesor!
:))

profesor u nekoj ludnici u svedskoj verovatno ....... :smile17:

ZIVEO
07-05-2005, 14:55
vojvoda Seselj
i Tomislav Nikolic!

I ZIVEO
07-05-2005, 20:00
I dugo poziveo nas FRED!

Zvijezda foruma!

Najhrabriji i najpozrtvovaniji borac za srpstvo koje sam ikad upoznao!

(steta sto je izabrao ovo mjesto za borbu... tu su mu sanse za neki uspjeh minimalne... dosad je bilo sve kontraproduktivno...ali to je njegov izbor, pa neka mu!)

S obzirom
07-05-2005, 23:55
na americki privredni potencijal, SAD je od uvek bila super sila. Jedina je stvar bila preusmeriti je na vojnu industriju, sto je ucinio Kongres odmah posle Perl Harbura odobravajuci ogromna sredstva.

Ko zna, mozda im je zato Perl Harbur i isceniran.

Tada je je nastao monstrum kojem i danas treba ogromne hrane u vidu ratova i kriza sirom planete.

Admiral Jamamoto je izjavio odmah posle Perl Harbura : "Najebali smo!"

Pa Fredo
08-05-2005, 22:46
Zar ne znas da se pise "PEARL HARBURG"?

On je znao kapacitet USA... a Ruseveltu je trebao povod da udje u rat...Japanci su mu ga dali!

I najebali... isto kao sto su Srbi najebali U YU... Zapoceli pa popusili!

Pa Svede
08-05-2005, 23:26
ja sebi dajem slobodu da strane nazive pise onako kako ih ja izgovaram po srpki. Ako hoces po engleski, ne pise se ni Perl Harbur niti PEARL HARBURG kako ti kazes, nego Pearl Harbor. nikako HARBURG.

Dakle PEARL HARBOR.

Nepismenjakovicu moj, Ne zovem te nepismenjakovicem zato sto pravis greske u engleskom nego u tvom maternjem jeziku hrvatskom.
Ni dalje nisi u stanju da ukapiras da se ne kaze POJIMA vec POJMA, a pored mojih bezbrojnih upozorenja.

Beznadezan slucaj.

Prema
08-05-2005, 23:29
tome ja stvarno neznam da se pise "PEARL HARBURG". Eto, prvi put cujem od tebe.

VGS PLIVA & Co.
09-05-2005, 03:16
ma pusti VGS, vidis li da je totalno sludjen, krv mu popismo, vise nezna sta laprda!

PLIVA rules! :))

jugosloven
18-04-2006, 12:32
sta se natjerujete o rolovicu i barisicu ovo je sramota da se vidi...
istina je da je barisic bio jedan ustas a koji je pre rata ucio hrvatsku decu da idu po srpskim selima i da vicu "triba sici glace"...i ko god kaze da je heroj isti je kao on..ili? :smile09:

systyx-1
18-04-2006, 14:36
Ni ti ni ta vasa bjedna drzavica ne moze vie imati u kapitalizmu uspjeha, jer vase shvacanje kapitalizma temelji se ne na radu ( NOVAC JE RAD, PRETVOREN U VRIJEDNOST! ), nego na pljacki. To je funkcioniralo za "mozgovne mazge" cak i relativno dugo dobro, ali Tih uslova vise nema, sistema i znanja za kapitalizam nema, a masa, od koje kapitalizam zivi je sirotinja i nezadovoljna. Postoje zemlje u kojima kapitalizam ne moze uspjeti. Ako je u zemlji vise od 50% seljaka a od ostalih 50% - 9o%prevaranata,politicara,skutora onda tu nema uspjeha. Ostatak ce pokupiti reakcionarne organizacije: crkva,cinovnici i....jadnici!
To kod vas mora propasti! Jer kako vidite pljacka nije vjecita, a radom kod vas niko ne moze postati kapitalist.