PDA

Pogledaj cijelu verziju : DOMOVINSKI RAT .... STO SMO DOBILI, A STO IZGUBILI?

Josip O.
05-04-2005, 01:51
STA SMO DOBILI, A STA IZGUBILI ?

Ivica Basic, zapravo, njegov tekst iz nekih zagrebackih novina, pod naslovom \"Sta smo dobili, a sta izgubili\".

Pa kaze:

\"Izgubili smo mir, dobili rat. Preko dvadeset tisuca grobova i jos vise invalida. Izgubili smo \'jednoumlje\', dobili bezumlje. Izgubili socijalisticko drustvo, dobili kapitalizam, drzavu kriminala i lopovluka.

Izgubili smo bratstvo i jedinstvo i ljubav medu ljudima, dobili nacionalizam i mrznju. Izgubili smo radnicko samoupravljanje i drustveno vlasnistvo, dobili tajkune koji su nam oteli vlasnistvo i pretvorili radnike u obicnu robu koji lako mogu ostati bez posla. Izgubili smo sigurno zaposlenje i redovitu placu, dobili nezaposlenost i nesigurnost i neredovitu placu i onima koji su zaposleni.

Izgubili smo slobodu kretanja po cijelom svijetu bez viza, dobili ograniceno kretanje za vecinu zemalja svijeta. Izgubili nesvrstanost, dobili ovisnost o Zapadu i avione NATO pakta nad glavama.

Izgubili smo veze sa Balkanom, dobili \'Balkan\' u glavama. Izgubili smo pravo da sami odlucujemo o bitnim stvarima za zivot, dobili da o nama odlucuju drugi. Izgubili smo radnicka odmaralista i odmor na moru, dobili strance u nasim odmaralistima i hotelima, a odmor koristimo za dopunsku zaradu da se prezivi.

Izgubili besplatnu zdravstvenu zastitu, dobili ucesce i placanje zdravstvenih usluga. Izgubili besplatno skolovanje za sve, dobili skole i fakultete za \'elitu\' koja moze platiti. Izgubili smo postenje, moral i ljudskost, dobili licemjerje, prevaru i neljudskost.

Izgubili smo delegate u Saboru iz nasih sredina, dobili \'placenike\', koji nam se obracaju samo kad trebaju glasove i mandate.

Izgubili smo besplatnu pomoc kod ostvarivanja svojih prava, dobili javne biljeznike kojima se placa i samo ovjeravanje pecatom. Izgubili smo jedan jezik (hrvatski ili srpski), dobili tri: hrvatski, srpski, bosanski.

Izgubili smo drugarstvo za sve, dobili gospodstvo samo za neke.

Drugim rijecima - dok smo bili drugovi, zivjeli smo ko gospoda, kako glasi jedan beogradski grafit.\"

\"RATA NEBI BILO DA GA KRVATSKA NIJE HTJELA !\"

Franjo
05-04-2005, 11:02
Slazem se s Josipom!
Potpisujem i zahvaljujem na post! :))

DONMOVINSKI
05-04-2005, 11:48
MI SMO DOBILI SVE! KAKO ZIVIMO MI?

VI STE IZGUBILI SVE! KAKO ZIVITE VI?

"Domovinski je rat, Fredo donio SLOBODU! Kakva god da je, PAZI! Kakva god da je, bolja je od Srboslavije i vaseg balkanskog primitivizma kojeg ste sirili odnosno i dobro zivjlei na grbaci - UGLAVNOM Slovenaca i Hrvata!

Ne zaboravi da je Komunizam, samoupravöljanje i sva perverzija vezana sa tim TAKODJER bacena u ropotarnicu povijesti!

Poslije OSLOBODJENJA ostala je (uglavnom) jos jedna zemlja koja je u komi i koja se NIKAD nauciti nece zivjeti sama za sebe, od svog rada! ZADNJA CRNA RUPA EVROPE!
ZADNJE MAFIJASKO DNO
ZADNJE KORUPCIJSKO DNO

MRC SA DNA KACE U SVKOM POGLEDU!

TO JE SRBIJA! SAMA, IZOLIRANA, POBLJUVANA...BIJEDNA, JADNA, BLESAVA...

STA JOS TREBA FREDE? DOSTA? ILI JOS?

PROCITAJ OCJENE EU(MM)...CIA-e sta god hoces..."

Svedov Nightmare
05-04-2005, 12:07
Evo ga .......

"cjeli svjet se urotio protivu hrvatske!!!!!

svi, svi, politicari, puk, zivotinje, biljke .... i amebe.....svi su protivu nas!!!!!!

treba ih ignorisati, ne predati antu, izolirati se, jesti kamenje iz dalmacije i piti slanu vodu, samo ne popustiti!!!!!

nikad!!!!!

nikad!!!!

srbi su svemu krivi, srbi, srbi, srrrrbi, ssssrrr, svrrrr, ssssssr, (stvarno me svrbi) ......oni stoje iza svega!!!!!

mrzim ih, mrzim, mrrrrrrrrr, mrrrzzzz, mzzzzzz........................................... .................................................. .................................................. ..............................

jao glava!!!!

boli ......

......

......

......

TILT!

Game over!"

:))

Joj tovare umobolni, sto ja volim kad ti dignem tlak! :))

Hehehehehe!

styx
05-04-2005, 12:08
ma nisu hrvati pokrenuli "dogadjanja naroda" i jogurt revoluciju u srbiji

euforija srba oko slobe dovela je franju na vlast

napadi jna i srpskie paravojske doveo je do priznanja hrvatske

a sad sveko kusa sta si je skuhao

htjeli smo demokraciju i dobili smo je

jes da je malo retardirana, al vise srece drugi put

na izborima :))

Mile Prorok!
06-04-2005, 01:44
Sta ste dobili i sta cete da dobijete?

Hm, da vidimo ......

Rat, zlocine, proterivanje, siromastvo, kriminalitet, tajkune, Haag i ganjanje svojih Govnoljuba "po sumama i gorama", pregovore sa EU, pripajanje EU, popravka porusenog i popaljenog, odstetu, vracanje nezakonito oduzetog (citaj gola pljacka), gomilu povratnika, Sengenske granice, komsije u EU, komsije u vasem kao u svom (EU je cool mame mi), ponovo "bre" i "id´ u pizdu materinu" kroz celu hrvatsku ...... znaci sve ovo ×××××× da bi se vratili na isto?!?!?!

Pa ko je ovde lud?

Ah, sto se "krivousti" prevrce u grobu ...... :))

sompompirovi
06-04-2005, 10:54
<font face="Impact" size="+2">SAD SI NAM TU FRED IZNIO -
STA TI MISLIS DA SMO MI DOBILI.

SAD NAM KAZI STA SU TVOJI SRBI I SRBIJA DOBILI?

POKRETANJEM SVEGA STA SMO DOZIVJELI?

TO NAM LIJEPO ISPRICAJ. CIM DETALJNIJE!</font>

Svedov Nightmare
06-04-2005, 11:23
Vreco govana,

Drz´ se teme. A u temi se govori o jadu i nesreci koji je snasao hrvatski narod posle "Govnovinskog rata" ...... iz pera Hrvatskog novinara!
A ti odmah, kao i obicno, sa teme pa po SRBIJI!

Fred uvek u mislima, ha? Jel´ ga bilo ispod jastuka jutros? :))

P.S. Kako te covek rascini na proste cinioce u temi "za Stix-a"! Ja bi se pokrio po usima, iskljucio komp za uvek .... i otisao u bastu da malo kopam ili sadim neki luk ili tako nesto ..... :))

sompompirovi
06-04-2005, 11:45
<font face="Impact" size="+2">SELJACINO SRPSKA! (PRIMITIVNA)

OVIH SI NAM DANA JOS I POKAZAO KAKVU PARANOJU IMAS, KAKVE SVE LIKOVE I KONSPIRACIJE TU SANJAS I ZAMISLJAS!

OCITO SI RAZOCARAN I "UVRIJEDJEN" DA SE TVOJE PERVERZNE I NADASVE OGRANICENE VELIKOSRPSKE / VELIKOKOLJACKE TEME I KOMENTARI TU PRETVARAJU U UPOZNAVANJE MODERNE POVIJESTI TVOG NARODA I MATICE, TE NJIHOVOG AKTUELNOG RAZVOJA.

REKAO SAM TI JEDNA KAP TINTE U HAMPER CISTE VODE I SVE JE ZAMAZANO! JEDNA KAP TINTE!

TI SI JEDINI, JEDINI, JEDINI SRBIN NA FORUMU TU. POVREMENO SE JE NEKI POJAVLJIVAO, ALI TI SI UVJEK TU, SA SVOJOM TINTOM KOJOM SE PONOSIS.

TI SI ISPROVOCIRAO SVA OVA GOVNA O SRBIJI KOJA NAS USTVARI UOPCE NE ZANIMAJU. ALI OCITO TI VOLIS UCITI O MATICI I NJENOJ MODERNOJ POVIJESTI, KAO I MODERNOM RAZVOJU!

NA OVOM SI FORUMU ZAISTA IMAO PRILIKU.

OSIM TOGA SVAKIM TVOJIM JAVLJANJEM I POSTOM SI STALNO UCVRSCIVAO STAJALISTE O SRBIMA KOJE JE U (BLAZEM OBLIKU) BILO UTEMELJENO KOD HRVATA.

SPLETKARU I LAZLJIVCE -

N I K D A SE NISI POTPISAO! NIKADA!

OSIM STA SI KRAO TUDJE NIKOVE I POKUSAVAO PRAVITI SPLETKE. GARANTIRANO SI IH UPOTRI××××O NEKOLIKO STOTINA! SAD MOJ NIK POKUSAVAS ASOCIRATI IZMJENIVSI MU JEDNO SLOVO!

NAJVECI SI BESKICMENJAK, MAZOHISTA, PERVERZNJAK I VRLO VJEROJATNO ×××××, KOJEG SAM IKADA IMAO PRILIKU, BAR VIRTUALNO, UPOZNATI. DA NEMA TEBE, VJEROJATNO NITI MENE TU NA FORUMU BILO NE BI!

JUCER SAM TI REKAO STA MORAS POTPISATI I PRIZNATI DA DOBIJES LEGITIMITET.

</font>

Svedov Nightmare
06-04-2005, 11:54
Hahahahahahaha! :))

Jao sto ja volim kada ti isprovociram penu na ustima! :))

Hahahahahaha! :))

Nego, jel´ mozes jos vecim slovima, nekako sam imao probleme da procitam ovo ×××××× i lazotine koje si po ko zna koji put iskenjao po forumu!

Hahahahaha! :))

ma za××××, zasto da te skinu sa foruma, ja se uvek slatko nasmejem tvojoj ludosti i bolesti!

Jedini na forumu..... Hahahahaha! :)) E, ovaj nas Bog i njegovi "misteirijes vejs" ××××te!

Leba ti .... uhiti li onog komsiju sto ti puca zenu?
Jesi li zato besan.....ili sto te ljudi jebu na forumu?

:)) :)) :smile06: :smile06: :smile16: :smile16: :)) :)) :smile06: :smile06: :smile16: :smile16:

Josip O.
07-04-2005, 10:23
"TI SI ISPROVOCIRAO SVA OVA GOVNA O SRBIJI KOJA NAS USTVARI UOPCE NE ZANIMAJU" ..... kaze vreca govana iz Svedske i ode na Srpske internet stranice da pokupi jos neku vest iz Srbije .... copi ...... nazad na VIDI .... Srpski nick .... paste .... drugi na forumu isto pisu .... njegova tema padne na dno .... on odgovara sam sebi .... opet drugi pisu .... opet njegova tema na dno .... opet sam sebi daje odgovor .... i tako, jedno te isto, po 30-40 puta po temi!
A tema je startovao ´fala bogu dosta!

Ovaj primerak necega sto lici na ljudsku rasu ima jednu osobinu koju jako volim kod njega .... jako cesto se po×××× sam sebi u usta! :))

Fuj i Pi´ - istovremeno! :smile17:

Svedov Nightmare
09-04-2005, 00:51
Da, to nam kaze vreca govana iz Svedske, isprdak ljudske rase, bez imalo stida i srama, individua nastala verovatno nesrecnim slucajem kad mu je keva muzla krave, pa joj onako sagnutoj prisao magarac i uvalio joj sajlu, a ona nije htela da se zaustavi, mislila je da ce neko da naidje, da uhvati tovara na delu! :))

Zato je taj nas tovar iz Svedske, ili ako nekome vise odgovara "vreca govana" (isto je, i jedno i drugo ime odgovaraju ovom smradu) postao poznat na forumu svojim magarecim umom, rezonovanjem i njakanjem! Da nam posalje sliku, otkrili bi sigurno da mu se i usi poklapaju sa mojom teorijom.

iiiiaaaaaaa! iiiiiaaaaaaaa!

sompompirovi
09-04-2005, 08:09
<font face="Impact" size="+2">DA PONOVIM? I VOLIO BI DA FRED KONACNO NA NESTO ODGOVRI!

SAD SI NAM TU FRED IZNIO -
STA TI MISLIS DA SMO MI DOBILI.

SAD NAM KAZI STA SU TVOJI SRBI I SRBIJA DOBILI?

POKRETANJEM SVEGA STA SMO DOZIVJELI?

TO NAM LIJEPO ISPRICAJ. CIM DETALJNIJE!</font><br><hr>

Denis O.
09-04-2005, 12:33
Pa procitaj prvi tekst na topicu idiote materin, u njemu ti sve stoji. napisan je od vaseg novinara, ne nekog Srbina, kojeg mozes da optuzis za "urotu" protiv hrvatske. Sta ce ti fred, ×××× te fred? Sve ti stoji u prvom tekstu vreco govana iz Svedske!

The Boss
10-04-2005, 14:34
hm, nema ga .... ponovno se je tiltovao!!!! :))

Svedojeb!
11-04-2005, 16:36
Zao mi je Fred nece na forum, iako sam ga molio, ali nece ..... kaze dosta mu je to sto je jednu ustasku amebu tako doveo do ludila da ovaj vidi njegov duh svugde po forumu, a boga mi i inace! :)) A tvoj novi nadimak sa foruma "Vreca Govana iz Svedske" mu se jako svidja, kaze da ti bas stoji! :))

"Ki saliven", kaze! :))

Pa mogu ti ja odgovoriti. Sta ste dobili? Kakvo ti je to pitanje glupsone magareceg mozga? Kako sta ste dobili, pa sve ti stoji u pocetnom postu! Vas Ivica Basic, Hrvatski novinar pise lepo:

"Izgubili smo mir, dobili rat. Preko dvadeset tisuca grobova i jos vise invalida. Izgubili smo \'jednoumlje\', dobili bezumlje. Izgubili socijalisticko drustvo, dobili kapitalizam, drzavu kriminala i lopovluka."

---

Pa zavrsava:

"RATA NEBI BILO DA GA KRVATSKA NIJE HTJELA !"

---

Sta ti ja vise o tome trebam pisati, tvoj Hrvat ti je sve rekao ..... bolesna vreco govana, koja bi zarazila svojim morbidnim mozgom cak i jednu septicku jamu punu izmeta razlicitog podrjetla, da te neko slucajno izruci u nju! :))

svedov nightmare
13-04-2005, 20:28
hehe nema ga, uvek pobegne kada je najinteresantnije ...... sved bre, za tebe sam bar siguran da si dobio - kurcinu! :smile06:
mrzis srbe a dudlas im svaki dan na forumu!!!!! pa ljudi jeli to mogoce,sto bi rekao pokojni m. delic! :smile06:

Mile prorok i histor
13-04-2005, 21:05
Idi u pizdu materinu cigane jedan. Mile pusi hrvatske kurcine i usuti jednom za uvijek. :smile16:

sompiompirovi
14-04-2005, 13:46
Zasuti ti!!!! Mile je u pravu!!!!!!!! Sto smo to dobili tjekom domovinskog rata???? Nista, samo jad i bijedu!!!!! Srami se!!!!!!

The Dikan
14-04-2005, 22:57
<font face="Impact" size="+2" color="red">STO SMO DOBILI, A STO IZGUBILI?

"Izgubili smo mir, dobili rat. Preko dvadeset tisuca grobova i jos vise invalida. Izgubili smo 'jednoumlje', dobili bezumlje. Izgubili socijalisticko drustvo, dobili kapitalizam, drzavu kriminala i lopovluka."

Sta da kazem, da nije ovo Hrvat pisao i ja bi pomislio da je to "nekakova urota protivu Hrvatske", kao sto SVEDSKA VRECA GOVANA verovatnio misli. :))
Jer, situacija nije "takova" u Hrvatskoj, jer u njegovoj bolesnoj glavi je sasvim drugacije, "ide nabolje", "jos malo", "bice bolje", "bogatstvo", itd. Ne situacija je sasvim povoljna u njegovom mozgu - da ne kazem ruzicasta! :))

"Osobe koje upotrebljavaju jake nervne tablete, posle izvesnog vremena postaju "ovisni" i ponasaju se kao neka vrsta narkomana. Njihov svet je jedan veliki delirijum, obojen jarkim bojama".
(izvor: kucni ljecnik, internet)

Pa je tako i kod ovog bolesnog idiota! :))

The Dikan :) </font><br><hr>

The Dikan
15-04-2005, 16:39
<font face="Impact" size="+2" color="red">Sved, takozvana "vreco govana iz Svedske",

Rekao sam ti papagaju da Freddi nije na forumu i da ga nije stalo da dolazi vise da se svadja stobom! Drago mu je da ga jos sanjas i da te njegov duh progoni! :))
Ja sam ti dao odgovor na tvoje pitanje, a ti kao po obicaju, usro se pa te nema, samo svrljas po to××××ma koje ste podigli ti i "podstanari" u tvojoj glavi! Kao da nekoga boli pisa sta ti ili tvoji "podstanari" mislite! :))

Odgovori pickice!

The Dikan :)) </font><br><hr>

bolan
17-04-2005, 04:11
dobili ste lijepo............. :smile17:

Prof. Oreskovic, Swe
21-04-2005, 01:04
VLADAN NIJE KUCI, A SLAVOLJUB SPAVA, JA SAM SAMO BUDAN. POSLACU SLAVOLJUBA KAD SE PROBUDI, ONDA IDEM JA LEC. VLADAN JE ODSUTAN VEC NEKOLIKO DANA, DA SE NIJE ODSELIO? :smile17:

hehehehe!
22-04-2005, 02:47
"Osobe koje upotrebljavaju jake nervne tablete, posle izvesnog vremena postaju "ovisni" i ponasaju se kao neka vrsta narkomana. Njihov svet je jedan veliki delirijum, obojen jarkim bojama".
(izvor: kucni ljecnik, internet)

hehehehe! :))

KRESIMIR
23-04-2005, 21:20
TAJKUNE,LOPOVE I MONSTRUME!