PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbi i Kosovo - Sta ce nam to?

ChatNick
19-03-2005, 11:20
Pre neki dan, drzavni vrh je "tajno" raspravljao o politickoj strategiji u odnosu na kosovski problem; mada nista jasno nije receno nakon toga (a, uostalom, i tako bi sve drugo bilo iznenadjujuce), shvata se da drzavni vrh zeli da nastavi da nam prodaje iluziju i fantazmagorije o Kosovu koje je formalno u sastavu Srbije. To, jednoglasno, izjavljuju i Kostunica, Tadic, Covic, Draskovic, popovi, arhipopovi i patrijarh. Posto je tesko poverovati da su bas svi oni do te mere politicki maloumni, onda ostaje jedino zakljucak da svi pobrojani i jos po ko svesno i namerno lazu i obmanjuju one losije obavestene i slabije obrazovane.
Medjutim, samo kao politicka vezba, hajde da pokusamo da zamislimo sta bi se desilo i na sta bi to licilo, kada bi Kosovo sutra postalo ponovo autonomna pokrajina u sastavu Srbije:
Uz sve moguce napore drzave (i crkve, naravno), povratnika bi bilo toliko da Srbi ne bi nikako dostigli 10% stanovnistva. Znaci, 90% stanovnistva bilo bi apsolutno protiv srpske vlasti. Kako bi Srbija postupala s njima? Pobiti ih ne moze (mada bi mnogi to najradije uradili, a ni crkva se ne bi tu previse uzbudila), a ni proterati preko Prokletija (ili Sar Planine). Zavesti vanredno stanje? Vanrednim stanjem ne moze se vladati na duge staze. Ponovo teror iz Milosevicevog vremena, udruzen s razlicitim oblicima podmicivanja i kupovanja socijalnog mira (neplacanje poreza, komunalija, crna ekonomija i sl.) - pa desetogodisnji period pokazao je da to ne funkcionise.
Srpski skolski programi, gde ce mali Albanci u glas da klikcu od srece i pevaju himnu svetom Savi?
Kad bi Kosovo bilo predmet, a ne zemlja, ljudi, istorija i obicaji, rekao bih da bi ga najbolje bilo uviti u novcanicu od 100 eura i baciti sto dalje od Srbije - mozda ga neko i pokupi, pa resi Srbiju bede.

Sushi
19-03-2005, 13:59
Eto i iz ove situacije proizilazi da sve stranke imaju ustvari vrlo slicnu politiku koja ce rezultirati propastom Srbije

Kosvo treba sto pre da se otcepi kao i Crna Gora i da se resimo problema zauvek - da su nasi politicari iole pametni :kao sto nisu: mogli bi eventualno da izvuku da se Kosovo podeli na jug i sever :koji bi pripao nama: i da se jug onda otcepi ali cisto sumnjam da su oni sposobni da to izvedu...a kako stvari stoje sada nazalost celo Kosovo je odavno izgubljeno i sto pre se smakne finansijski sa grbace Srbije to bolje

ko prati zapadnu stampu videce da svaki visi predstavnik bilo drzave bilo neke zapadne institucije smatra vec poodavno da Kosovo i Crna Gora samo sto nisu otcepljene...samo kod nas se veruje u neke lazi kako je Kosovo nase i ostace deo Srbije...dream on

Zivorad
19-03-2005, 19:59
Cisto iz radoznalosti me interesuje da li si istu pricu prosipao onda kada je RSK bila izvan RH (veoma slicna situacija, UN, zasticeno podrucje itd itd) i davao dobronamerne savete hrvatima da je zaviju u 100 eura i bace sto dalje ne bi li je neko pokupio umesto njih samih ? Ili si pak razmisljao totalno drugacije jer srbi su genocidni i zasluzuju sve sto mali perica, pardon vladan, moze da zamisli ?

VLADAN
19-03-2005, 21:38
Moj cetnice, te dve stvari nalikuju jedna drugoj, koliko i bog sesirdziji.
Medjutim, verujem ja da to tebi izgleda slicno, nisi ti do sada ni mnogo jednostavnije stvari razumeo.
Uostalom, kako vidim, Srbi se prilicno vracaju i u Liku, Baniju, Kordun i Kninsku krajinu, a Hrvatska tamo vrlo uspesno i normalno sprovodi svoju drzavnu vlast. A ono "RSK" vidi sa Mikelicem i slicnima - ako nisu, kao zlocinci, u Hagu.

"Uostalom,
19-03-2005, 22:03
kako vidim, Srbi se prilicno vracaju i u Liku, Baniju, Kordun i Kninsku krajinu, a Hrvatska tamo vrlo uspesno i normalno sprovodi svoju drzavnu vlast."

Vladane, Hrvatino, slabo vidis. Srbi, i to pojedinacno se vracaju u Hrvatsku pod snaznim pritiskom medjunarodne zajednice na istu, a sto se tice hrvatske vlasti, ma umetnost je i ekonomski integrisati te krajeve u Hrvatsku, ali nazalost po tom pitanju NIJE URADJENO APSOLUTNO NISTA!
Retki stanovnici i dalje zive u bedi i socijalnoj pomoci.

Nema vise
20-03-2005, 00:39
Fred da se zivi od SrBstva! RAD, RAD; Fred. Isto kao u matici! A na koncu sve je i pocelo od SrBovanja! Pa eto...opet su dobro prosli!

Ti gore, nisi me
20-03-2005, 04:01
dobro razumeo, tamo gde se Srbi vracaju, hr vlast ne stvara nikakve uslove za RAD RAD RAD.

Mehaga
20-03-2005, 04:55
To je ono pravo.
Sto bi Srbin radio?
Srbi nisu naucili da rade, oni su naucili da komanduju.

Ali sada nije vise tako.Sto je bilo gore,mora doci dole.Sad Srbi treba da puse, jer su dole.

Dolaskom, povratkom, u Hrvatsku srbi se srbe jer donose sa sobom sugu iz srbije
Daj od××××te sugavci u svoju sugavu republiku Srbiju.

Ma Srbi
20-03-2005, 11:02
Bi opet privilegije! Njima, NJIMA se moiraju stvarati uvjeti za rad? Zamislite... OPET traze privilegíje!

A vlada je IPAK! (ja ne bi) nazvala podrucje "specialnom skrbi"...

Razjebali ste podrucje... uostalom radite keo sto ste i prije... cuvajte ovce, krave...eto toga bar ima...

dobro
20-03-2005, 12:43
ustase zohari, majku mu sta odma kezite zubine bez ikakve realnosti.
Znate li vi barem pokusati kao ljudi bar po neku razboriti ili cete ostati vijecni debili.
Ti Vladane Grgo ili dorane stari jedi govna sto Srbin po×××× i to prije operi zvalje. :smile06: :smile16:

Kakve
20-03-2005, 13:56
privilegije budalo, mi samo trazimo da nam napravite ganc nove kuce, da nam date dobre pemzije, a ostalo je nase. Rekao sam , otvaram radnju sa cevapi, raznjici, dimljene vesalice, suva rebra sa podvrak, pasulj sa slaninom, shopskom salatom i sljivovic. Ima bre da Svabekani navale ko alva.

Ja se uzdo u 17. oziljak, ali sam se razocarao, ×××× ga. Daj bre predajte tog majmuna da pravimo poso, ×××× ga.

A sto se
20-03-2005, 14:15
rada tice, hocu, bas me zabole, radije cu zaposliti komsinicu Hrvaticu da obavlja sve te poslove (au one dobro kuvaju pasuljcinu, u ××××× materinu!), a ja cu da se izlezavam i brojim eurice ili da shisham travu okolo cisto iz dosade.

Inace, nemojte da me vise plasite tim radom *udarnickim*; potseca me i na rani komunizam kod nas, i na onaj cuveni natpis is Aushvica "Arbait maht frey", i na Gulag u SSSSR-u, i na Goli otok.

Ajde bre dosta! Ko volio da radi, radilo mu se o glavi!

Postuj radni trud, neka radi ko je lud!

Mile, pobratime
20-03-2005, 14:20
jel dobro besedim?