PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da li smo konacno porazeni ?, dve godine kasnije

Slavoljub
13-03-2005, 18:02
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Dve godine nakon streljanja Zorana Djindjica postavio sam sebi pitanje : da li smo konacno porazeni ?

Neznalice i trutovi su na vlasti, nacisti imaju podrsku preko 30% gradjana ove zemlje ( ako tome dodamo i klerofasiste iz DSS-a, rezultat je zastrasujuci), Vucic je za dlaku postao gradonacelnik Beograda, a njegove partijske kolege drze vlast u NS i brojnim drugim gradovima i opstinama , svakoga dana sa TV ekrana nam se u lice smeju razni Vucelici, Bajatovici, Nikolici, Cavoski i ostali olos i sljam, ono sto je nekada bio DS polako i sigurno postaje Kostunicina rezervna stranka (zivela kohabitacija!), ono malo normalnih stranaka zajedno ne moze ni cenzus da predje, Legija objavljuje knjigu koje se prodaje u enormnom tirazu, klinci nose majice sa likovima ratnih zlocinaca koji su inaugurisani u nacionalne heroje, SPC se otvoreno mesa i ucestvuje u kreiranju drzavne politike, Milosevic i Seselj se slave kao borci za pravdu i istinu koji raskrinkavaju "srbomrzacki Haski Tribunal i novi svetski poredak koji za cilj imaju unistenje srpskog naroda", itd.itd... mogao bih nabrajati do sutra, a verovatno bi svako od Vas imao nesto da doda...

Volja i zelju da nesto promenim u ovom cmaru kosmosa koji neki nazivaju Srbijom sam vec odavno izgubio, a sve sto jos zelim je da svojoj cerkici omogucim da kada dodje vreme napusti ovaj tamni vilajet...

Moj odgovor na postavljeno pitanje iz naslova topica je : da, jesmo... </font>

VLADAN
13-03-2005, 18:29
<font size="+1" color="red">U ovom trenutku proevropska, civilizovana, okupana i umivena Srbija je porazena.
Doci ce neko vreme kada ce sociolozi, psiholozi, istoricari i ini raspravljati i objasnjavati zasto je to tako, a mi sada mozemo jedino da konstatujemo tu cinjenicu.
Naizgled pozitivni efekti oktobarskih promena ponisteni su.
Medjutim, kojekakvi fasisti, nacionalisti, klerofasisti i drugi, oliceni u grupi sada relativno brojnih stranaka, ali i u organizacijama kao sto su to ANUS, SPC i slicni, na duze staze ne mogu da dobiju borbu sa proevropskom, umivenom i okupanom Srbijom. Istorijski hod napred moze se u jednom trenutku usporiti, pa i zaustaviti, ali to ne moze da bude zauvek.
Jedino se uzasno bojim cene koju ce Srbija morati da plati da bi ponovo krenula; osim u novcu i materijalnim dobrima, nisam uopste siguran da se nece placati i u ljudskim glavama.
Izgleda da je veliki problem sto Srbija nije bila potpuno vojnicki i politicki porazena 1999., pa nije dozivela katarzu i ociscenje i nije krenula od pocetka. Utoliko je sada teze slomiti nakaznu viziju sveta u glavama vecine gradjana Srbije; jos dugo ce se oni diviti "mudrostima" Tome Nikolica, "uzdrzanosti, mudrosti i legalizmu" Kostunice, "hrabrosti i beskompromisnosti" nacionalnih heroja kakvi su Milosevic i Seselj.
Gradjanska, civilizovana i uljudjena Srbija mora da se politicki potpuno reorganizuje. Ova DS Borisa Tadica prestala je da bude ta Srbija.
Sto neko rece u "Pescaniku": "Kad vidim ko sve napada Cedu Jovanovica, pocinjem da verujem da je on zaista u pravu." </font>

A sta mislis...
13-03-2005, 20:35
...Vladane, da su Srbiju malo s×××××li 1991??
Trebalo bi mnogo manje nego 1999, za nebrojene strahote ne bi nikad znali, svi bi bili u EU, mozda cak!! i Srbija... Kosovo bi bilo u Srbiji, sta da sanjam...

Fred
13-03-2005, 20:40
Vecinska Srbija posle svega sto se desilo u ovih 15 godina, nije izvukla pouku. Sta drugo reci nego da su Srbi (vecinom) glup i zadrt narod. Nakon svih ovih iskustava stvarno ne vidim nacin da Srbi "dodju pameti".

VLADAN
13-03-2005, 21:12
Srbiji nije potreban drustveni konsenzus (kohabitacija) nego jasna pobeda progresivne i proevropske Srbije nad ovom drugom, nazadnom, zatucanom i zablesavelom.

Sushi
14-03-2005, 11:42
Definitivno, samo trenutno fali neko ko ce to da uradi.

VLADAN
14-03-2005, 19:17
To ne moze da uradi "neko" i u tome je veliki problem Srbije - to moraju da urade svi, svako na svom nivou i onako i onoliko koliko moze. Liderska Srbija izraz je zatucane, patrijarhalne Srbije XIX veka, pa makar lider bio i Zoran Djindjic sam.

Srbo
15-03-2005, 09:53
Fred:

Nikada vecina nikome nije donela nesto dobro. Narocito ne u Srbiji. Da se pita vecina, jos bismo bili negde u kamenom dobu. ( hm...)

Obicno se svaka pozitivna promena svodi na par inteligentnih i preduzimljivih ljudi koji su u stanju da pokrenu i kanalisu energiju ljudi, i da se suprotstave vecini. Zoran je bio takav. Njegov optimizam i pozitivna energija su bili potpuno zarazni.

Mislim da jos uvek imamo sansu za neke dobre stvari. I da ne smemo da dopustimo da nam se opet desi da skuvamo ribe iz akvarijuma.

innna
15-03-2005, 10:00
halooooo, srbi....imate problem jer vam je u kolektivnoj svjesti da svakih 50 godina vodite rat da bi povećali teritorij....kužiš...malo ste glupkasti i volite jako ratovati,nema kod vas intelektualaca,pametnih ljudi(svaka čast izuzetcima) i dobijete teritorij al odete u pizdumaterinu...××××ga...il novce il ovce, a viš rat se vodio na NAŠEM teritoriju,VI ste nas uništavali i opet smo daleko ispred vas....pa si vi sad mislite tko je u konačnici u pravu!

V L A D A N
15-03-2005, 16:37
Ako je vecinska Srbija radikalska, onda radikalima treba dati vlast; znaci da je i to nuzna cena koju Srbija mora da plati. Medjutim, kad i to prodje, opet ce to biti prica o akvarijumu.
Na kraju krajeva, ni pojedinci, a ni narodi, ne mogu se po svaku cenu sprecavati da naprave suicid, ako to zele. Nestankom Srba sa svetske pozornice svet, zaista, nece izgubiti bas nista.

Z O R A N
15-03-2005, 16:47
Ni jedan pojedinac, pa ni Zoran Djindjic sam, kad bi sutra ustao iz groba, ne moze da promeni Srbiju, ako Srbi to ne zele. Naravno da konci promena treba da se steknu u nekim rukama, ali ocekivati lidera koji ce za nas obaviti posao nije dobro i nije realno.
Interesantno je to da o Srbima jako dobro, osim njih samih, ne misli niko drugi u svetu; najcesce svet o Srbima uopste ni ne razmislja, a ako ih se po nekada doseti, onda je to, u politickom smislu, najcesce s vrlo negativnom konotacijom. A to nije slucajno: To smo mi.

DR Kosch
15-03-2005, 19:27
Pogresno je poistovecivati lidere iz 19 veka, i one do 2000. godine sa Zoranom Djindjicem.

Ako je bio lider, onda je bio samo u tom smislu sto je iskreno i istinito govorio, i sto je sluzio za primer onima kojima je govorio. Bez demagogije, bez uvlacenja. Prvi.

U tom smislu, mora da postoji "neko".

posmatrac
16-03-2005, 11:04
Kaze Djindjic da u Srbiji covek mora brzo da trci da bi stajao u mestu! Danas koliko kod covek brzo trcao, ide nazad.

TO JE VJECNI
16-03-2005, 21:31
Trebaju uvesti novu olimpijsku disciplinu:

SERBIAN MOONWALK!

DELEANTUR
17-03-2005, 10:26
Drugo sam nesto zeleo da kazem: Ni jedan pojedinac, pa ni Zoran Djindjic sam, kad bi sutra ustao iz groba, ne moze da promeni Srbiju, ako Srbi to ne zele. Naravno da konci promena treba da se steknu u nekim rukama, ali ocekivati lidera koji ce za nas obaviti posao nije dobro i nije realno.
Interesantno je to da o Srbima jako dobro, osim njih samih, ne misli niko drugi u svetu; najcesce svet o Srbima uopste ni ne razmislja, a ako ih se po nekada doseti, onda je to, u politickom smislu, najcesce s vrlo negativnom konotacijom. A to nije slucajno: To smo mi.

Slavoljube
17-03-2005, 19:32
Reci nam koliko ima Srba poput tebe? Zaista nismo znali da i takvih Srba ima!

Garbidzu jedan....
17-03-2005, 21:02
Ne nego kazi ti nama ...... koliko takvih Hrvata kao ti ima? Mislim na iste ×××××× kao ti sto napisu temu na forumu potpisujuci se kao Srbin .......... pa sami sebi odgovaraju? :))

Jedino mogu da zakljucim da jos nisi uhitio komsiju Srbina u KRIVOJEBU tvoje gospodje ...... pa si besan, mloooogo besan na Srbe! :))

Pa imas
17-03-2005, 22:03
...Priliku Fred uciti malo o matici...

Priznaj da je Slavoljub pravi patriota!

VLADAN
19-03-2005, 11:03
<font size="+1" color="red">Ne treba se ni radikala previse plasiti; Toma Nikolic, kao premijer, ni bi se uopste razlikovao od Kostunice, cak, siguran sam, ne bi se dovodili u pitanje darvinizam, proklinjali kompjuteri i sl., a i ljubavni zagrljaj sa crkvom prestao bi da bude ovako strastan.
Uostalom, preziveli smo ih vec jednom, u zajednici sa socijalistima.
Ako je to izbor vecinske Srbije, onda je i cena koja mora da se plati njena.
Jedino, dolaskom radikala na vlast i poslednjem slepcu postace jasno da Srbija nije seljacka, nego prostacka zemlja.</font>

DELEANTUR
19-03-2005, 14:05
Vladane - po tebi bi to ustvari bio pozitivan korak posto bi se onda nakon radikalske vlasti Srbi vratili na normalan put a pitanje je da li se moze naci normalan put i bez tog perioda radikalaca.

VLADAN
19-03-2005, 21:57
<font size="+1" color="red">Sta bi se desilo hipotetskim dolaskom radikala na vlast?
Zapravo nista sto se vec sada ne desava.
U spoljnoj politici, osim, mozda, sasvim minimalno izmenjene retorike, nista se ne bi promenilo, jer je Srbija previse slaba, a pritom i delikventska zemlja pod nadzorom Evrope i sveta, tako da joj ne bi bilo dopusteno da napravi jos jednu, novu svinjariju, nalik na one iz devedesetih.
U unutrasnjoj politici ekonomski zamajac, koji se ni nije pokrenuo, samo bi se ponovo usporavao. Gubitkom strane pomoci ponovo bi se pojavile sve one tako svima nama dobro poznate posledice: Prazne bolnice i skole, nikakvo grejanje, ponovno rasulo saobracaja, koj tek sto je poceo da se oporavlja i sl. Realni drasticni pad plata (koji karakterise vec i ovu vladu) i ponovno kasnjenje i obezvredjivanje penzija.
Zapravo, najgore od svega bila bi svakodnevna retorika javnih glasila i ponovno besramno ubedjivanje da je crno belo - a i to smo vec jednom s socijalistima i radikalima iskusili. Ponovo bi doslo vreme kojekakvih Markovica i Matica i razlicitih njihovih klonova, kojekakvih obskurnih dekana po fakultetima i ponekog batinanja studenata.
Radikali su, zapravo, po svojoj politickoj doktrini, najbilizi nekakvim arhikomunistima iz Sovjetskog Saveza dvadesetih i tridesetih - tu paradoksalnu cinjenicu njihovi sledbenici i obozavaoci, cak i na ovom forumu, ne razumeju. </font>

SLAVICA
20-03-2005, 18:51
Zasto porazeni. Radikali i dalje imaju 0 clanova vlade i skupstinsku manjinu. Nemaju ni predsrdnika a jedino i cemu odlucuju je gde ce prolaziti nove kanalizacione cevi itd.
Vlast je kao klackalica. Sa jedne strane opozicija a sa druge vlast. Sve sto je narod ne zadovoljniji, sve si tezi i brze dizes drugu stranu. Ovde se iz petnih zila pokusava podupreti vlast, samo da bi se SRS neprirodno odrzala u opoziciji.
Ali ako nikada ne budu imali prilike da pokazu koliko ne znaju, ispasce da znaju jer ostali ne uspevaju jer je tesko, i polako ali sve brze ce napredovati do 126 poslanika, a tada ce za sve price biti kasno. Mislim da je bolje uvuci ih u zivo blato sada u najtezem momentu za zemlju, i pustiti DSS da tesno sa njima i Socijalistima odradi svoje, a onda ih zauvek zbrisati ponovnim entuzijazmom na kojem ce se istrajati u korenitim, onako zestokim rezovima.

A alternativa je za par meseci srusiti vladu, pa sa opet svim tim clanovima se mrcvariti, pa opet, pa opet, pa opet, i onda jednog dana dodje Toma i kaze e vidite, da smo ranije dosli na vlast, mogli bi smo nesto da promenimo, ovako ovi izdajnici su nam sve upropastili, pa sve narode, mi bismo, ali bolje ne moze.

Ja mislim...
22-03-2005, 00:22
...da ste porazeni 04.08.1995! Sta ti mislis Fred? (o datumu?) Slazes li se?

alaj
22-03-2005, 02:17
su se ustase raskezile na Srbiju ,ko fol pokrsteni u neke Srbe bas oni koji se bune kad se bilo sta kaze o njihovoj mocvari. :smile16: :))

SOMPI
22-03-2005, 11:48
Sta kaze Fred na sve ove lazi??

DELEANTUR
22-03-2005, 19:30
Varate se....
Pravi porazi tek slede.Ne,nikakav pesimizam ne bih da uvaljujem,pogotovo ne ovde,nego realno ne postoji ni svest,ni volja u ovom drustvu da se ode napred.Korak,dva makar....
Sledecih 10-20 godina ce nam opet pojesti skakavci.Onda nam sledi ili protektorat ili "Kuba Evrope".
Strasno,al' hebes ga trazili ste,gledajte.

Slavoljub
22-03-2005, 19:46
Samo, koliko to vremena Srbija ima da izgubi, po tvom misljenju? Nacionalisticka Srbija vec je izgubila kopcu sa svetom za citav niz decenija, a ovaj sadasnji kostunistan je taj zjap jos vise povecao.
Srbija ne locira problem: Delimicno je to zbog vrlo ozbiljne obrazovne zapustenosti, a delom zbog robovanja iskrivljenim stereotipima, ali to je vecinska Srbija.
Lazni i isprazni optimizam tu nece promeniti nista, nego samo tezak i dugotrajan rad, a Srbi se rada i boje, i gade i uzasavaju.

DELEANTUR
23-03-2005, 00:06
NISMO!!! Mi ne smemo da budemo porazeni tj. mi ne mozemo da budemo porazeni. Ne moze glupost da trijumfuje nad pameti makar to tako sada izgledalo. Uostalom nece nama vise biti kako "mi" hocemo, tu smo sansu propustili kada su ubili Zorana. Sada ce biti kako drugi kazu na ovaj ili onaj nacin, a politicki klovnovi ce nam i dalje pricati price kako su bogom dani da nas spasu. Jednostavno treba samo razmisljati o tome zasto Vadikali dobijaju 20-30%, a vise od 5% je dokaz o ludilu naroda? Pa ljudi racunica i nije tako komplikovana: kada na izbore izadje 50% birackog tela, a fasisti dobiju 27% zanaci da ih ima najvise 13,5%. E sada za razmisljanje je zasto jednom zne izadjemo svi na izbore i unistimo azdaju. Dakle NISMO i NE MOZEMO IZGUBITI AKO IZADjEMO NA UTAKMICU!!!

Hill&Bill
23-03-2005, 11:01
U slučaju Srbije, racionalno često posrće pod teretom patrijarhalnog i provincijskog, nagomilanih i indukovanih fobija, kompleksa više i niže vrednosti kojima smo bili bombardovani (i bukvalno) spolja i iznutra. Miloševićevo (Mirino!) antievropejstvo proizvelo je u Srbiji jak kontraefekat. Koštunica, dosledno svom populizmu, podgreva to stanje proizvodeći jaku povratnu spregu. Jednom spomenuh i Vuka koji je i spodobe sa Ravne Gore ubedio da im je mesto u Evropi. Desničarska gibanja u Evropi im idu naruku pa čak i radikali u perspektivi vide jačanje i legalizaciju svojih dosadašnjih polutajnih saveza. Sve se čini da je autoritarna glad projektovala Brisel kao svog "večnog" vođu. Levičari, kojih u Srbiji i nema, šapatom upozoravaju da Evropa i traži a ne samo da nudi. Euroskeptici su još ređi od levičara.

HILL&BILL
23-03-2005, 11:02
Nije slučajno što se lansira teza da je Hag jedina prepreka do Evrope. Možda stvarno i jeste?

Počinjem da verujem da je zalaganje za Evropu srpskih klerofašista iskreno. I to je ono jedino što budi optimizam. Srpski narod je svoj procvat doživljavao samo onda kad je vlast pripadala tuđinu. Svaka sloboda se doživljavala kao prilika da se namire računi iz prošlosti. Rat. I nova devastacija srpskog nacionalnog bića, nova rupa u demografskoj piramidi. Novi kompleksi i nove podele.

Zašto ovo ipak liči na antiutopiju? 11.9. i Evropa je izgubila svoju socialdemokratsku nevinost. Ubistva Ane Lind i Zorana Đinđića su opomena da je Brant/Miteranova Evropa umrla sa Brantom/Miteranom. Prva faza Orvelovskog saveza je između Okeanije i Evroazije. Ipak, u slučaju srpskog naroda, i takva Evropa postaje kolateralna korist! Evropa za narod u Srbiji nije samo prilika da se živi bolje, kao što je za druge narode, već jedina šansa da se preživi uopšte.

DELEANTUR
23-03-2005, 12:47
Ali, druga strana ovog "proevropeizma" one reakcionarne Srbije Kostunice i SPC je tradicionalni antievropeizam koji u Srbiji postoji tokom cele njene novije politicke istorije - jos od srpskih ustanaka. Vrlo cesto, pa i danas, veliki delovi Srbije Evropu traze tamo gde ona nije - u stepema centralne Azije i u Rusiji. To su i oni govori u srpskoj skupstini o tome kako "Srbima nije potrebno trgovati i bogatiti se, nego im valja Kosovo svetiti", ono velicanje sajkace i opanka, kao izrazito antievropskih simbola, Tajsic i njegovi sukobi sa svakom proevropskom tendencijom i stosta drugo. Lepo je to opisao Dobrica Cosic u "Korenima" (ne falec' mu vjere!).
Pravoslavlje je, zapravo, izrazito antievropsko, a ideja Rusije je ideja ruskog pravoslavlja. Kasnije, to je i ideja ruskog komunizma, ali i tu, nazalost, nema prevelike razlike u odnosu na "slatko pravoslavlje". Za potvrdu ove teze dovoljno je pogledati toliko puta navodjene stavove o Evropi vladike Nikolaja, ali i javne nastupe nekih od najeksponiranijih arhijereja SPC. Amfilohije Radovic, Atanasije Jeftic, Irinej Bulovic ali i jos mnogi drugi nisu propustili ni jednu priliku da istaknu i naglase svoj antievropeizam, ali isto tako i Vojislav Kostunica. Taj se antievropeizam moze drugacije definisati i kao "Evropa pod nasim uslovima" ili "dvosmerna saradnja". Toga nema. Evropski su uslovi jedinstveni za sve, zato to i jeste Evropa, a Srbija je deo stepa centralne Azije.

HILL&BILL
23-03-2005, 15:23
Naravno sa si u pravu.
Ali pitanje i diskusija je bila o tome ko? i kako? Ja ne verujem da je moguće da se neko izvuče iz blata vukući sopstveni perčin. Naročito ne ako je u to blato skočio sam.
Naravno, nije isključeno ni da ga blato proguta!

DELEANTUR
23-03-2005, 23:55
I ja se potpuno slazem sa postavljenim pitanjem, ali, nazalost, ja na njega nemam odgovor.
Ono sto znam jeste da to ne mogu da budu one snage, koje smo gledali na opozicionoj sceni poslednjih petnaestak godina. Zato verujem da je doslo vreme za potpuno rearanziranje politicke scene u Srbiji i pojavu nekih novih, proevropskih snaga, koje ovog trenutka jos ne vidimo jasno, mada izvesne nade daje "frakcija". Dok se te snage ne pojave na sceni i zauzmu mesto koje im pripada, ne bi me zacudilo da interregnum zauzmu radikali, ovakvi, kakvi su danas.

sompompirovi
24-03-2005, 16:29
<font face="Impact" size="+2" color="green">SAMO ZA LOGIRANE</font>

KURVE
25-03-2005, 15:42
Da li ste videli sta ovde pise?
USTASE!
USTASE!

Franjo
27-03-2005, 00:47
Ma da li ste vidli sta ovde pise? Da li ste procitali??

SRAMOTA!
USTASE!
USTASE!

Bog svasta drzi u ..
27-03-2005, 03:10
.... zivotu!

Majmune, jeli ti stvarno mislis da u tvojoj glavi ima vise njih, pa se dopisujes sam sa sobom, to jest sa svima njima? :))

strasan
27-03-2005, 14:38
je ovaj MARAKOS! Naucio srpski, posjeduje 20-ak karaktera...

ROMANOPISAC!

Na danasnji dan
27-03-2005, 16:42
molim vas nemojte podbadati barem za jedan dan.

GGN

U
27-03-2005, 19:26
××××× i srbi. :smile12:

Frede...
28-03-2005, 16:41
rekao sam jednom da vas ima dva, ali da si TI pravi Fred!

!0-4
30-03-2005, 13:07
Citajuci temu pridruzujem se autoru u njegovim strahovima! Srbija je porazena! Iz nje mora izaci nekakva nova, drugacija Srbija - ili kako ce se vec zvati. Druge alternative nema.

slazem se
31-03-2005, 20:11
potpuno...druge alternative nema!

VLADAN
06-04-2005, 19:11
<font color="red">Danas sam razgovarao sa jednim "patriotom". Pita on mene:
" Da li je moguce poraziti Srbe"?

Kazem ja njemu: Srbe je i te kako moguce poraziti i to se vise puta desavalo u istoriji.
Srbi su jedan sasvim obican, mali narod, na periferiji geografske Evrope, a van duhovne Evrope, potpuno beznacajan u svetskoj istoriji i civilizaciji, a njegov nestanak sa svetske scene istorija gotovo da ne bi ni primetila.
Jedino na sta se Srbi mogu osloniti u svom opstajanju je vlastita pamet, a te im bas ozbiljno manjka. </font>

ccc
06-04-2005, 21:15
hm, Vladane od nekud mi poznat tvoj vokabular.... :smile10:

CCCC
07-04-2005, 20:41
Pa što se onda ne ispišeš iz Srba kada su toliko minorni i beznačajni, te kod tebe izazivaju toliko gađenje !
O, kako mudro zbore stare komunjare !

....
09-04-2005, 08:04
Heh, Srbi. U 2004. slave dvesta godina državnosti a ovamo se busaju nekom slavnom prošlošću

Tradicionalan naziv za Srbe u engleskom je Servs, a vi se pitajte zašto je to tako. Jedini razlog zašto je "v" zamenjeno sa "b" je devetnestovekovna verzija političke korektnosti.

HillBil
09-04-2005, 18:28
NIsam za nacionaliste i fasiste,ali u semu je okupana & umivena Srbija bolja od njih. Jedni bi da nas bace na front, a drugi u radne logure neoliberalizam. Jedni se kunu u Slobu, drugi u Coca-colu i kult reforme. Jedni vode u rat, drugi daju otkaze....

I jedna i druga opcija jesu totalitarne opcije.

Na jednoj strani gradjanski fundamentalizam, na drugoj strani primitivna nacionalisticka ideologija.

Jedna opcija kaze da svi moramo da budemo Srbi, druga da svi moramo da budemo gradjani.

Sta ako nece svi da budu okupani/umiveni/civilizovani. Sta ako ne postujemo rad, kapitalizam, socijalni darvinizam, konkurenciju i druge simbole gradjanskog drustva?

Sta ako mrzimo vasu civilizaciju?
Sta ako smo prozreli prazninu "urbanih", nihovu neautentocnost i ogranicenost?

Hocete li nas strpati u logore ili putiti da umremo od gladi?

Sta ako smo shvatili da izmedju okupanih razbojnika i neokupanih razbojnika nema razlike.

Svet Radovana K. ili svet Dzordza B.
××××s izbor.

VLADAN
09-04-2005, 19:22
<font size="+1" color="red">"Sta ako nece svi da budu okupani/umiveni/civilizovani. Sta ako ne postujemo rad, kapitalizam, socijalni darvinizam, konkurenciju i druge simbole gradjanskog drustva?
Sta ako smo shvatili da izmedju okupanih razbojnika i neokupanih razbojnika nema razlike."

Onda zivite u Srbiji.
A to je, takodje, izbor - istina, srpski...
</font>

ma Vladan je
10-04-2005, 20:01
...Fenomenalan!
Bravo Vladane!

Zajcev
11-04-2005, 21:22
E, šta vam je, što mračite!? Ko bre poražen!?

Meni je palo na pamet da idem odavde samo uveče 12. marta 2003. Prošlo kroz glavu samo..
Ja nikad više pozitivnog inata i rešenosti da istrajem nisam imao nego danas! Od koga bre poraženi, od ove stoke? Ma nema šane
Ljudi, mi smo pametniji, bolji, jači, lepši i više nas ima nego tih gmazova, x puta! Samo je stoka uvek bila glasnija.. Ja sam juče lično video sve drage likove iz \'90ih, na××××ne ko nekada ali sam upoznao i mnoge nove, mlađe, talentovane ljude.. Malo nam fali mobilizacijski faktor i to je to ali ljudi, opustite se, sve je u redu- nama ova banda šansi!

sompompirovi
12-04-2005, 17:06
<font size="+2">Vladan i Zjcev su ZAKON!

POSTOVANJE! TAKVE SRBE VOLIM ZA

PARTNERE!</font>

OVA JE PRAVA
15-04-2005, 22:16
"Sta ako nece svi da budu okupani/umiveni/civilizovani. Sta ako ne postujemo rad, kapitalizam, socijalni darvinizam, konkurenciju i druge simbole gradjanskog drustva?
Sta ako smo shvatili da izmedju okupanih razbojnika i neokupanih razbojnika nema razlike."

Onda zivite u Srbiji.

Cane Subotić
16-04-2005, 17:37
Да Ђинђићевштина и сли&#1×××;ан смрад је поражен.На срећ&#1×××; :))

sompompirovi
17-04-2005, 11:26
????

Svedojeb!
17-04-2005, 12:16
Sta je vreco govana, nestalo ti teksta pa "upitnicima" pokusavas podici tvoje bljuvotine od topica na vrh!?

Hehehehehe! :))

E jadna ti kukavica majka, sto te ne pusti vodu u toalet i tebe snjom, bila bi ponosnija danas, ako jos zivi, ako nije krepala kao "domoljub" sireci triper medju cetnicima!! :smile17: :))

sompiompirovi
20-04-2005, 20:16
"Sta ako nece svi da budu okupani/umiveni/civilizovani. Sta ako ne postujemo rad, kapitalizam, socijalni darvinizam, konkurenciju i druge simbole gradjanskog drustva?

Onda zivite u Srbiji.

Pa da
21-04-2005, 14:35
znas sompiompirovi...

Tako srbi i zive...
oni tako vole...

A vi proevropski, civilizirani - nazalost protiv njih sanse nemate...

pa neka onda
22-04-2005, 09:58
...tako i zive...

bolje zasluzili izgleda nisu...

a sta se ti
23-04-2005, 21:28
...cudis i komentiras to? Kad je u Srbiji bilo drukcije?

KRESO
24-04-2005, 08:02
Ma ko ovo ovde opet oce da nas zavadi?

Da mu mater....

E, jadne glave ....
24-04-2005, 10:44
... e kukala ti jadna majka,kakvu budalu okoti!

majmune, jeli ovo rekord?
Cestitam, otvorio si temu, i odgovorio sam sebi 53 puta koristeci desetak nickova i jos toliko "upitnika"!
hehehe, bravo dilejo! bravo! :))

Jour obsession makes me laugh! :smile06:

KRESO
24-04-2005, 15:48
Ma da li si to opet ti "Fred" sto zavadjas narod tu? Ajde prekini vec jednom sa zavadjivanjem.

Fred opet
24-04-2005, 22:21
tu zavadja narod!

Opet neke spletke iz kulisa...koje samo on razumije...

Prekini sa
25-04-2005, 15:23
×××××rijama i spletkama Fred...

dodijao si i bogu!

Vidi ga!
25-04-2005, 19:00
OPET!

FRED...
26-04-2005, 11:12
PREKINI SA ×××××RIJAMA!

nikakve
26-04-2005, 20:44