PDA

Pogledaj cijelu verziju : VRATITI IMOVINU SRBA U HRVATSKOJ

sompipompirovi.
06-03-2005, 12:59
Vlada Republike Srpske Krajine u progonstvu predstavila juče svoje programske zadatke i ciljeve

Buha: Vlada se obraća Ujedinjenim nacijama i Evropskoj uniji s ciljem da internacionalizuju pitanje političkog statusa RSK i pitanje Srba u Hrvatskoj

BEOGRAD - Nedavno formirana Vlada Republike Srpske Krajine u progonstvu traži od međunarodne zajednice da posreduje u rešavanju imovinsko-pravnih pitanja Srba iz Hrvatske i da ne dozvoli ulazak Hrvatske u Evropsku uniju dok se ne reši problem srpskog naroda u toj državi i status RSK - izjavio je juče na konferenciji za novinare prvi ministar u toj vladi Milorad Buha.

Buha je naglasio da se ta vlada obraća Ujedinjenim nacijama i Evropskoj uniji sa ciljem da internacionalizuju pitanje političkog statusa RSK i pitanje Srba u Hrvatskoj.

- Od UN i EU očekujemo da stvari vrate na početak, odnosno u 1990. godinu, pre nego što je izmenjen Ustav Hrvatske, a Srbi u tadašnjoj Republici SFRJ prestali da budu konstitutivni narod - rekao je Ratko Ličina, jedan od članova novoformirane Vlade RSK u izgnanstvu i dodao, da će ova neformalna vlada još insistirati na doslednoj primeni zakona o amnestiji u Hrvatskoj, "budući da su i sada česte neosnovane optužnice protiv Srba, a tražiće i da UN i EU arbitriraju u imovinsko-pravnim sporovima".

Nepromenjeni odnosi Srbije i Hrvatske

Rajko Ležajić, jedan od ministara u novoformiranoj vladi, ocenio je da ono što vlada RSK traži ne može da pogorša odnose između Srbije i Hrvatske i dodao da je "Hrvatska proterala više od 500.000 Srba, srušila i zapalila nekoliko desetina kuća i imanja srpskog naroda i otela 50.000 srpskih stanova, čija je sadašnja tržišna vrednost više od 30 milijardi evra".
- Ako predsednik Srbije Boris Tadić smatra, da u Srbiji treba da se zaborave ove činjenice, onda to treba otvoreno i da kaže, ali mi ne verujemo da Tadić to misli - rekao je Ležajić i dodao, da su programski zadaci vlade RSK u progonstvu, da traži pregovore oko statusa srpskog naroda u Hrvatskoj na osnovama Vensovog plana, poštovanje stanarskog prava i sprovođenje amnestije dela optuženih, kao i povratak izbeglih.

Članovi "vlade u progonstvu", koji svoj legitimitet zasnivaju na izborima u Republici Srpskoj Krajini održanim 1993. godine, traže "prekid okupacije RSK", uz napomenu da će ostvarivanje prava tražiti diplomatskim i mirnim putem.

Od formiranja "vlade RSK u progonstvu" ogradili su se, međutim, državni organi Srbije. Predsednik Srbije Boris Tadić je ocenio da je to politički veoma štetno po državne interese Srbije i istakao da je takav potez "deo dnevne politike, a ne istorijskog procesa". Premijer Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da formiranje te vlade ima nezvaničan karakter i rekao da to neće ugroziti dobre odnose državne zajednice SCG i Srbije sa Hrvatskom. Vladu RSK u egzilu, podržala je u Srbiji samo Srpska radikalna stranka.
Komentarišući to, što je njihovo delovanje u Srbiji podržala samo Srpska radikalna stranka, dok su ga zvaničnici osudili, predsednik Skupštine RSK Rajko Ležaić rekao je da ti organi RSK od Srbije "ne traže nikakvo zastupanje ni pomoć", već "samo mole zvanični Beograd da ne ponavlja ono što govori zvanični Zagreb".

Iako su najavili intenzivne kontakte sa Srbima u Hrvatskoj, predstavnici novoformirane vlade RSK rekli su da takvih kontakata još nije bilo, ali da će ih biti.

Rekavši da su dosadašnje reakcije političkih predstavnika Srba u Hrvatskoj "dosta nepovoljne", Buha je ocenio i da su one takve, jer Srbi u Hrvatskoj pružaju podršku vladajućoj koaliciji, zbog toga što"vlasti na njih vrše pritisak".

Formiranje organa RSK u izbeglištvu, proteklih dana osudili su skoro svi predstavnici Srba u Hrvatskoj, navodeći da je to "pokušaj rehabilitacije ratne politike" samoproklamovane RSK u Hrvatskoj, a hrvatska vlada tim povodom uputila je i zvaničan protest ambasadoru SCG u Hrvatskoj Milanu Simurdiću.

RSK, koja je u Hrvatskoj formirana u decembru 1991. godine, prestala je da postoji u avgustu 1995. godine, kada je gotovo celokupno stanovništvo i rukovodstvo napustilo taj prostor nakon akcije Hrvatske vojske "Oluja".

Ziv ti ja
06-03-2005, 13:25
Totalno se slazem po ovome pitanju.

Vratimo imovinu Srba u Hrvatskoj koju smo pokrali dugogodisnjim kradama od Hrvata komsija.
Vratimo i ono sto smo odnijeli sa sobom u macehu Srbiju misleci kako ce nas oni udomiti,al smo ×××××× bili.Dobro je rekako moj prijatelj Ilija.
Bjezi od Srbijanaca sto dalje mozes,to su lopovi, manipulanti i kriminalci.

Vidi vidi
06-03-2005, 15:12
nisam znao da ste krali od komsija Hrvata i do dugo godina, bar ne dok sam ja bio tamo do 1990.

A to sta ste odneli u Srbiju, stvarno puno, u ××××× matrinu. Eno moj rodjak septembra 95. dovukao punu jednu kesu, ×××× te, ili dve, nisam siguran.

a sta ste ..
06-03-2005, 20:31
...od 1990 pa do 1995 pokrali i odnjeli u Srbiju? Sve sta je ista vrijedilo...
Niti jedan traktor kojim ste putovali jednosmjerno u maticu nije bio vas do 1991...

Ma daj
07-03-2005, 01:31
ne seri, ×××× te, kao vi to niste radili posle isterivanja Srba. Rat je rat, i tu barabe i bitange caruju na obema stranama.

Ja prigovaram mom oponentu da mi kradje nisu poznate u doba mira i da ih je puno doslo u Srbiju sa 2 kese u ruci. Medjutim, ocigledno je da moj sagovornik misli bas na period mira jer se izrazio sa "dugogodisnji". Rat u hr nije bio dugogodisnji vec tromesecni.

Jebali vas traktori i sva imovina koja moze stati u jedan traktor zajedno sa traktorom.

Nego, kao sto vidite gospodo, Srbi se ne odricu svojih prava na imovinu, i zbog toga mi je puno drago. Posebno mi je drago sto je to sve poklapa sa terminom vasih pregovora o prikljucenju u EU. Pushke u sohske, a penkalu na stol, pa da vidimo.

srbi
07-03-2005, 03:38
smrde, ×××× ih sv. ilija i car lazo.
sama govnjarija ciganska

Cool!
07-03-2005, 10:55
Sve cete vratiti, puknuti cete od muke znam, ali se ukradeno i prisvojeno mora vratiti!

Zao mi je, a bas kada ste mislili "Super protjerali smo ih, sad cemo im sve pokrasti i prisvojiti" - ××××ga!

Predacete i Antu Gotovana isto .... uzalud vam je sakupljati rulju po ulicama i derati se "Svi smo mi Ante Gotovina" i "Ante nedamo te" i slicne ××××××stine ......

Evropa hoce civilizovane clanove unije, ne vas divljake, zato vas mora civilizovati prvo.

Znaci:

1. Vratiti Srbe i pokradenu imovinu

2. Predati Gotovana

3. Onda se moze pregovarati

Tri tacke koje morate progutati, hteli vi to ili ne! Znam da vas je vecina Ustasa protiv svega ovoga, ali ko ×××× vecinu u ovom slucaju, ko ce vas pitati?

Niko!

Hehehe! :))

za cool
07-03-2005, 13:57
jos si jedno zaboravio, ti kad se vratis postat ces cool, mislim ohladit ces se.

Grga GN
07-03-2005, 14:05
Tjesi se tjesi mangupe, to je jedino sto mozes jer vase zlatne Juge nikada vise niti vaseg supernacionalnog statusa.

Zar mislis kada Hrvatska ude u EU sa buhama poput vas, da cete dobiti sve nazad..?! Sve privilegije, sve balvane, sve oruzje..?!

Za sada samo se ti veseli i nadaj ali vise nikada se necete ponasati kao gazde ovdje a u EU necete dobiti nikakve vece povlastice kao manjina od onih sto ih imate danas.

Strah me je samo da vise necete moci da budete samo vojnici, diplomati, rukovodioci, sportasi i umjetnici, nego cete morati raditi i slusati druge te biti placeni po onome koliko i sta ste ucinili a po tom arsinu jos dugo ce Srbija biti na dnu evropske piramide naroda. Nece vise biti samo politickih manipulacija i obiranja tudeg kajmaka.

Pogledaj slino kako vam ide kada ste samostalni i ne slini vise ovuda, sirocek.

"Zar
08-03-2005, 05:29
mislis kada Hrvatska ude u EU sa buhama poput vas, da cete dobiti sve nazad..?! Sve privilegije, sve balvane, sve oruzje..?!"

Dobicemo nasu imovinu nazad, potom prava koja su zagarontovana evropskim standardima. Za pocetak sasvim dovoljno.
Eto je dovoljan razlog (a i jedini, ali sasvim dovoljan) da vam pozelim sto pre prikljucenje EU, ASAP!!!

STOP. HAHAHAHAHAHA

a jel mislis da U
08-03-2005, 06:48
Hrvatskoj koja je u EU cete dobiti natrag i polozaje i poslove koje ste izgubili osamostaljenjem RH, a zbog cega ste stvarno htjeli na silu odrzati Jugu?

Pogledaj koliko vase imovine je Hrvatska od vas uzela. Cijeli Kordun , Banija, Lika i Zagora su prazne i nakon 10 godina a i nikada nisu bili to neki znacajni privredni centri.

Tko je unistio jedino ekonomsko srediste gdje ste bili brojni i danas trazi da im Hrvatska vrati poslove.

Samo se ti nadaj i veseli kako ce vam netko drugi dati nesto.

ALI NIJE TO, TO. Tebe zapravo veseli svaka nezgoda i svaki problem koji RH ima jer to je za tebe i tvoje forma osvete a u normalnom svijetu to se zove ZLURADOST, ali sto ces to je svuda tako sa beskicmenjacima i luzerima, mene bi bilo sram ali ja se i potpisujem i stojim ponosno iza onoga i sto kazem i sto radim a ti i tvoji...?!

Pogledaj si samo kakove tragove svoje kulture ostaviste ovdje na ovom forumu... SRAMOTA..!!!

Grga GN

Cool
08-03-2005, 11:44
Grgo ne kenjaj! ××××te kao da ce nam neko vratiti nesto iz tvog dzepa, sta ti mamlaze imas sa tim? Ti zivis vani, nemas nista u Hrvatskoj sto neko moze da ti uzme i vrati nekome. Jedino u tvojoj bolesno-ustaskoj glavi postoji onaj "block" prema Srbima i svemu sto je Srpsko ..... ali i to ce te proci kad jednoga dana. Dana kad uvidis da sve tvoje nade odose u ×××××, da se sva imovina vratila kome pripada, da su se svi koji to zele vratili na svoja ognjista, da je i Hr i SCG u EU, da su se granice otvorile kao u EU, da je slobodan prolaz i kretanje ljudi i i robe kao u EU, da se cuje "cirilica" u celoj Hr, kao sto ce se cuti u EU ....... e, tada se nadam da ti srce eksplodira od muke i da otvoris te buljave oci tvoje i da upitas samog sebe: "Za koji sam se ja to ××××× nervirao svih ovih godina, sve je ionako kako ja to nisam zelio"! :))

Uzivaj jos malo tvoru!

Zelim ti da ponovo povedes jednu delegaciju, kao onda sahovsku :)) , ali ovaj put da to bude delegacija Srba povratnika! :))

Hehehe!

:)) :smile16: :))

Cool Dreams
08-03-2005, 13:37
Dreem on
dreem on

little Dreemer
dreem on

cool ! :smile15:

Kako ti Grgo
08-03-2005, 14:27
kazes: "Psi laju, karavani prolaze"

Vama nekolicini nista drugo ne preostaje nego da dodjene i stanete na granice HR i SR i vracate ljude. Samo Grgo, od cega ces ziveti, jbt, kad Kanadjani utvrde da si nestao, pa ti obustave penziju?

Grga GN
08-03-2005, 14:51
A sta tebe stalo za Grgu. Pusti njega na miru i ne brini za njega i Hrvatsku.
Te halucinacije sto te progone te valjda tjeraju da ovo sve fantaziraz.
Osim toga Fredi, pomalo sam se umorio od svih tvojih trabunjanja jer tebi nema kraja pa cu te lijepo zamoliti da mi se vise ne obracas jer ja sa tobom ovakovim ne zelim razgovarati. Molim te nadi si nekog drugog za ljecenje svojih frustracija.

Bok !

Istranin
09-03-2005, 04:14
Ti si Grga kao neki balavac , prvo izazivas sudokbe pa protivnika molis da te pusti na miru.Dorbo ti neki i kazu sto se ti trpas di ti nije mijesto , ti da si toliko domoljub hrvatske gradio bi nju a ne neku zemlju na kraj svijeta , vec je tebi izgleda stalo samo da se nacionalno priepucavas sa onim prema kojim si bas ti isfrustriran kako optuzujes druge.Djaba se trudis vise se dijasporci ne pitaju za nista a kamoli uredjivanje drzave , jer su bas oni glavni krivci ovoga svega sto nam se desavalo zadnjih deceniju i kusur.Prema tome stranu stoku vise ne uvozimo jer je zaraZENA LUDILOM.
;)

Izgleda Fredu
09-03-2005, 05:32
puko film

pa tu...
09-03-2005, 13:32
...se uopce ne radi o imovini...

STA? ce nam ta srpska imovina...sve je manje vise prazno odakle su srbi pobjegli (ima nesto nasih od srba protjernih iz BiH koji su srpskim kucama u HR)... STA ste vi i cime doprinjeli razvoju HR? samo ste kocili i balkanizirali, sefovali itd... i ZAHTJEVALI NESTO..."neka prava"... salno ste htjeli biti nesto posebno...

pa sad vec jeste 10 godina... kurdi...svi se sutaju sa vama...

a da li vam je to trebalo??

Uvjek kazem...
09-03-2005, 22:24
Neka Srbi dodju i pokupe tu svoju TKZV "imovinu" i neka je odnesu u maticu! Nista protiv! Dapace!

(Iako mnogi kazu da smiju odnjeti samo blato sa opanaka kojima su dosli u Hrvatsku!)

Kad cete?
12-03-2005, 13:50
Fredo doci i pokupiti tu vasu neizmjerno vrijednu imovinu?

Da li vas neko sprecava u tome?

Daj mi u tom slucaju kazi KO? da mu ja ××××× mater ustasku...ZAISTA!

AKO?? u nekoj od tih vasih vila ima pokoji Hrvat od vas protjeran iz BiH, lijepo mu platite za kucu u BiH, ili mu napravite novu, a vasu odnesite lijepo u maticu!

Najbolje je da prebijemo dugove.

Dovesti medjunarodnu komisiju da ispita sve pojedinosti oko imovina, ko je kome sta i koliko... pa da se to naplati...

Isto tako za BiH i sve...

Za sad Srbija ima tuzbu u Hagu za destrukcije i genocide od HR I BiH..

bilo bi najbolje da se sami nagodimo...

Neka komisija odredi pa da vidimo...

Sta kazes?

Vi vrlo
12-03-2005, 18:55
dobro znate da nema sta da se pokupi, ZATO STE I POPALILI, ali kad vas pritisne EU i medjunarodna zajednica, te kad vas sve to marne po dzepu, drugi put necete paliti, vec ce te krivce vijati do djavlijih vrata.

Ne pokupiti i odneti (to mi ne lici ni na standarde iz Burundije), vec sve ono kako EU tumaci svojinska prava i prava manjina. ×××× ga, jurite ko sumanuti u tu EU, a ja vas samo opimenjem da vas tamo ne cekaju samo slatkisi nego i nekakve obaveze.
Ja sam vam zato pozeleo sto brze prikljucenje u EU, ASAP. Neka vama dobro u toj EU, ali ja se prvenstveno radujem sto ce moji Srbi konacno ziveti sa visokim civilizacijskim standardima, sto ce biti manje straha, sto ce MORATI biti manje predrasuda prema Srbima, i sto ce onim beskucnicima sto se vucaraju po svetu, biti vracen zavicaj i dom.

Dakle ne vazi
12-03-2005, 21:54
ona narodna (u vasem slucaju) :

" VUK DLAKU MIJENJA ALI CUDI NIKADA"

Bez diskusije i sami priznajete da kada ste izgubili bitku za Sarajevo, da nebi nista vrijedno ostavili pobjednicima, da ste sami spalili sve svoje na GRBAVICI, jer ste znali nakon sto ste ucinili SARAJEVU, da vam povratka nikada tamo nece biti...?!....NO..?!

Ali u SAO KRAJNI je bilo drugacije. Vi niste istjerali komsije, pokrali sve njihovo, srusili im crkve, silovali sve slabe i ubijali cak i ranjenike.
No u SAO KRAJNI ako padne vi ste planirali ostati na svojim ognjistima i braniti se na sudu protiv ustasa to jest susjeda koje ste istjerali oruzjem.

Dakle dosao dan beganije i vi ovog puta rekli :" ma neka ovo ovde moje, na koje se nikada nemogu vratiti nakon sto sam ucinio komsiji, ovo neka lijepo stoji za njega da se naplati".

MA HAJDE NAROD JE GLUP STOLJECIMA I NEZNA STO U TIM POSLOVICAMA KAZE.

LAZITORBE BEZ OBRAZA nije cudo da se ne potpisujete.

Grga GN

postojala su neka...
13-03-2005, 01:01
sela na Baniji koja NIKADA nisu suradjivala sa cetnicima i koji su bili neutralni...gledali su svoj posao.. i kad su drugi u panici bjezali, oni su mirno nastavili sa svojim zivotom, kao i prije...Nista im se dogodilo nije... ali ne znam tocno - KAKO im je to uspijevalo pod cetnickom vlascu?)

(zaboravio imena sela)...

Grgo, mani se
13-03-2005, 01:18
Sarajeva, motiv paljevine nekolicine kuca na Grbavici je sasvim drukcije prirode od onog pljackanja i paljenja celih srpskih sela i ubijanje njenih mestana u Krajini.
Oni koji su palili na Grbavici nemaju zasta da odgovaraju jer su palili svoje, a vi imate jer ste palili tudje sa vrlo kaznjivim motivima.

Ubijanje civila i zarobljenih vojnika rsk koji su se predali, isto vas tesko tereti.

Eno i Hajradini ode u Hag, pa onaj njegov Isljami i onaj Ajdemi Pushi.
Nema bato, oni na Zapadu su veci mangupi od nas sa Balkana. Citaju nas kao bukvar.

Ali ovaj je dobar
13-03-2005, 01:22
"postojala su neka sela na Baniji....koja su bila 'dobra' i lojalna.. bla bla bla"

Verujem ti da su samo postojala (mislim, proslo svreseno vreme ili ti na engleskom past perfect tense). Medjutim, posto neznas imena doticnih sela, ipak mislim da su postojala ali u tvojoj masti.

Vidis Fredo...
13-03-2005, 08:44
...JESU postojala! i to sam siguean da jesu, a za to smo saznali odmah poslije oluje... barem dva sela! I o tome se nije mnogo pricalo...

Ali iz tvog komentara se vidi da se ti takvim primjerima sramis, da sunarodnjake gledas kao izdajice...da ne vjerujes da i "takvih" ima... itd...u nastavku... pogledi su ti isti kao u Damira Dokica... cetnika...koji je "kokao i nakokaao se Ustasa", pa eto od tih Ustasa ne moze nazad u Hrvatsku..."da im ××××× mater Ustasku, ne mogu kuci´od njih".

Ja sam nekoliko puta rekao da je paljevina nekretnina bila najveca glupost u domovinskom ratu... a sta ces....nismo ni mi nepogresivi... iako je to nula prema onom sta ste vi popalili i unistili...

Pa imenuj
13-03-2005, 12:09
care ta sela ako su postojala. Dve stvari koje upucuju na to da ta sela vise ne postoje
1) sto se izrazavas u proslosti tvrdeci da su postojala, a ne da postoje i dan danas.
2) neznas njihova imena.

Na osnovu cega onda da ti verujem???

Trpati Dokica, jednog individualca, u ovu diskusiju, ne stoji. Sta je u glavi tog coveka, mene ne interesuje.

Paljevina srpskih sela i ubijanje njenih preostalih zitelja nije bila bez CILJA, pa polazeci od tog cilja nikako ne moze da se proglasi NULOM, tim pre sto su to cinile regularne vojne jedinice.

i kenjas ga kenjas
13-03-2005, 14:05
dalje Srbo

kao prvo...
13-03-2005, 14:15
...to NISU cinile "regularne vojne jedinice" i ti to JAKO dobro znas...!

I znas da su to cinili pojedinci, ocajnici iz osvete... OSVETE! prema vasem divljastvu, sta ste ih protjerali, popalili im sve sveto, dosta ste ljudi SASJEKLI na komade, itd... NISTA drugo osim OSVETE pojedinaca (koja se je pretvorila u MASE, niko ko nije nastradao od srbadije tamo bio nije)... jedina je greska sta podrucje nije bilo ODMAH blokirano od HR vojske... TO je najveci propust...i PRESTANI kenjati gluposti... ne lovi se na polulazi - poluistine ...

sta se tice...
13-03-2005, 14:18
..onih sela znam da su bila blizu Siska prema jugoistoku...na okupiranom teritoriju... sad me ti lovis... ko ce pamtiti imena sela poslije 10 godina...nikad za njih cuo prije... kao niti za nista iz te krajinske-srpske vuko××××ne....

Nije tacno,
13-03-2005, 14:35
kako su vase regularne jedinice zauzimale srpska sela od Knina prema Sinju, sve su palili sistematski dotemelja, a retke stanovnike streljali namestu. Iz optuznica se jasno vidi da se najvise ubistava civila desilo i najvise srpskih sela unisteno 5.8.95.
Dakle, tog datuma, civili "ocajnici" tamo nikako nisu mogli prici. Jasno?

Nemoj ti da kenjas, ima dobre i pouzdane informacije. Mesto gde sam ja rodjen potpuno je spaljeno.
Ako meni ne verujes, idi pa vidi, a ako nadjes i jednu kucu citavu u bilo kom srpskom selu sve do Vrlike (izuzimajuci Kevo koje je Hrvatsko), povlacim sve sta sam rekao.

Kad se to radi iz ocaja ne radi se sistematski i do temelja, i ne radi se u mestima gde nije ziveo niti jedan Hrvat.

Pazi, sud u Hagu ne trazi Gotovinu zbog nekakvih "ocajnika", nego je optuznica sasvim precizno definisana sa imenima prezimenima, mestom, datumom, itd.

Cool
13-03-2005, 15:14
ma tko je taj gotovina? neki tajkun? utaja poreza? zasto ga traze? nije valjda kriv zbog nekakovih ubistava? zbog masakra? protivu covjecnosti?

zasigurno je porez!

bla, bla, bla ........

Sto se pravite mutavi mami vi ga spalim po sred picke smrdljive ustaske!

E, dacete ga ...... i jos pitati ...... treba li da predamo jos koga!

Jesi´ cuo Grgota?

Ti imas dovoljno love, od kada si "olesio" onu humanitarnu organizaciju, pa mozes lepo da ga posetis u Haagu, tu mozete da cavrljate koliko hocete o davnim "slavnim" danima ..... a mozete i hemoroide da razmenite, jer i zatvorenici imaju pravo na sex! :))

Umri od jada i besa ...... zoharu! :))

Sjecam se
13-03-2005, 17:35
SUSKA u Sinju na Alki 1994. Rekao je doslovce:
"Tako mi BOGA, obecajem vam da vam na slijedecoj Alci NECE!! prijetiti topovima. KUNEM vam SE!"

Ja priznajem da sam bio skeptican... ali on je obecanje ispunio! 1995 se je Alka odrzala bez straza ili prijetnji...

Ovako, Fredo, ja sam rekao da su Srbi krivi za 90% svih zlocina (prema meni 100% jer su sve zapoceli pa su izazvali kontrazlocine!).

Od svih koji se traze u Hagu 77% su Srbi, 14% su Hrvati, a onih 9% se dijeli izmedju muslimana i Albanaca...

Sad...Ja kazem, da taj fanatican i perverzan zahtjev izjednacavanja krivnje, izmedju zrtve i agresora je najveca Evropska perverzija... jer kako kazu NE MOGU samo jedan narod osdjvati jer je to pretesko za njih... a moraju nekako i traziti opravfdanje da na vrijeme nisu sve to zaustavili...
E sad Fred - sta kazes na te konkretne brojke i na taj - za tebe - POSTEN Hag? na kojeg se stalno pozivas...

Cool
13-03-2005, 19:06
"Sad...Ja kazem, da taj fanatican i perverzan zahtjev izjednacavanja krivnje, izmedju zrtve i agresora je najveca Evropska perverzija..."

Perverzija je u tvojoj sludjenoj tikvi! :smile17:

Znaci onaj
13-03-2005, 19:16
ko je neselektivno ubijao po Krajini one starce za vreme i posle "oluje", moze slobodno da ide kuci jer ste se branili!!!

E nece vidis to moci tako, jer nema veze sa civilizacijom niti ratovanjem. Ima veze samo sa genocidom, a genocid je jako kaznjiva stvar prema medjunarodnom pravu.
E sad da li ce se to tebi svideti i dvojici tvojih kolega DEBILA, pa ko vam ×××× mater, Evropa i svet se ne ravnaju prema vama, vec vas prezire, progoni i osudjuje, a vi taj sud zovite kako god hocete, sud radi svoj posao a vi samo lajte i nervirajte se sto vam je Karla stavila muda u procep. Ne vredi ni izvrdavanje, ni pisanje pisama, ni "mi ne znamo gdje je", "nije u Hrvatskoj".
Rekao sam vam jednom, oni su veci mangupi nego sto smo mi svi sa Balkana.
Znaju o nama sve tako da nece samo biti da vam je doticna persona kocnica, ima toga jos na spisku.

San Traktorista
13-03-2005, 19:59
Sanjaj mi sanja Ancice,

Sanjaj mi sanjaj Ancice,

i valjaj valjaj balvane,

i valjaj valjaj balvane.

:smile06: :)) :o :(

ko je to...
13-03-2005, 21:09
,,,neselektivno ubijao? Sta ××××s...
Ja kazem onaj koji je tukao po gradovima iz artiljerijskih orudja...4 godine po HR, 3 godina po BiH..

neki gradovi: Vukovar, Osijek, Vinkovci, Sisak, Karlovac, Gospic, Zadar, Sibenik...Dubrovnik itd...

Sta kazes za Sarajevo?

Sta kazes na 77% Srba zlocinaca (onako MEGA...Karadjic, Mladic, Seselj, Miloseviq itd...), pa ajde malo usporedi (kad si vec tako dobro upucen u optuznice) njihove optuznice i optuznice - recimo Gotovine...

Ne jedi
13-03-2005, 23:37
govna, u Hrvatskoj nije trajao rat 4 godine nego 3 meseca.

Idemo dalje, onaj ko je tukao po Zgrebu i ubio par ljudi, vec vise od godinu dana sedi u Seveningenu i ceka sudjenje.

"neki gradovi: Vukovar, Osijek, Vinkovci, Sisak, Karlovac, Gospic, Zadar, Sibenik...Dubrovnik itd..."

Sve je to bilo u jeku ratnih dejstava, a onaj ko je ucinio zlocin, nemam nista protiv da za to i odgovara (Ovcara, npr).

"Sta kazes za Sarajevo?

A sta kazes za Ahmice? Sta kazes za Lasvansku dolinu? Sta kazes za most u Mostaru? Sta kazes za zlocine vase regularne vojske u Grahovu i Mrkonjicu? Jeste li se i tamo branili, i od koga? Da niste od onih staraca koji su cvrstio resili da umru na kucnom pragu?

Jebalo te Sarajevo, mi poricamo o ratu u Hrvatskoj.

"Sta kazes na 77% Srba zlocinaca (onako MEGA...Karadjic, Mladic, Seselj, Miloseviq itd...),"

Neko mi je nedavno od vas skrenuo paznju na to da zlocinac nije dok se ne dokaze. Jesi li ti bio taj ili onaj drtina Grga koji mi je drzao predavanje o tome?

Ja sam vec postirao optiznicu gotovine, a i ostalih, pa izvolite citati. Imate i na hrvatskom. Evo jos jednom:

http://www.un.org/icty/

Zadar ste..
14-03-2005, 11:38
..tukli do 1994...a bio vam je na dometu do 1995...Ja nisam mogao sa djecom (sam jesam)...do 1995. zadnje granate prije OLUJE su pale na Sisak, 1995 u Svibnju, kao i na Karlovac, Otocac... itd...Po tebi je rat trajao 3 mjeseca...(sitnica - puskaranje? )bili ste zaustavljeni..i htjeli bi da je sve tako ostalo... Vi zauzeli 1/3 HR, presjekli komunikacije, Masa geadova na dometu vase cetnicke artiljerije, a mi da na "stand by" zivimo utvrdjeni i stalno spremni da neki bradati pijanac popije malo slivovice pa da se pocne izivljavati i malo "puskarati"... Znaci..razotiti nam privredu i stalno ucjenjivati itd...
To ste vi htjeli.. ali Fred..malo ste se zajebali...sta mislis? HA? Jelda? Pa i ja mislim... DA JESTE... I zato...
Rat je trajao od 17.08.1990, pa do 10.08.1995...dakle 5 GODINA! I onda jos treba dodati tu mirnu reintegraciji istocne Slavonije... ajde to nije bio rat!

VI lijepo uzivajte u matici ili pecalbi... i zaboravite taj popusak...

i u buduce prestanite pusiti! Nije zdravo... a mozes si i opec usnicu...

Rat je
14-03-2005, 13:06
trajao do 15. januara 1992., majmune. Tada se JNA povukla i predala mandat UNPROFOR-u, i od tada niste imali rivala, jer je pravi rival otisao.

Sve ostalo sto pominjes je bilo sviranje kurcu : "puklo ovde, puklo onde, blja blja blja...." Sve je to bio maciji kasalj spram pravog rata i onoga sta se desavalo u BiH.

E u nedustatku vase vece patnje, najbolje je tudju muku pripisati sebi, pa se odmah poteze za Sarajevom, Srebrenicom... Sta vi imate sa time???

Bar pola Hrvatske nije ni osetilo rata.

Neces ti da mi diktiras gde cu ja ziveti, balavce. Ja mogu gde hocu, a o onima mojima ce se sve manje odlucivati u Zagrebu.
Dzaba vam je slati preteca pisma ambasadama EU, samo se brukate i potsecate civilizovan svet na vase pravo lice, ko ste i sta ste.

Pusite ga vi, ali tek ce te ga pushiti!

Krmelj
14-03-2005, 14:26
Kolika je ovo ××××××, boze smiluj mu se.

Covjece ti nisi normalan. Dedera od×××× odavde i ne seri kvake vise.

Najlakse ti se osloboditi Hrvata da odes bez traga i glasa i obecavam ti da te nitko nikada vise nece traziti.A ti ces se osloboditi hrvatske olosi i ubica i ustasa i tako to, znas sta mislim.

Ma da smo...
14-03-2005, 15:18
...imali oruzja, prvo: Rata ne bi bilo!

Ako ipak?
Da smo ga nabavili dovoljno 1991 rat bi bio gotov za tri mjeseca i zavrsio bi u razrusenom Beogradu. BiH bi bila postedjena... Kao i kosovo i daljnje srpske patnje do 1999, pa i dan danas... Stavr bi ODAVNO bila gotova! Za sve!

VI STE RACUNALI!!! da ce rat trajati 7-14 dana i zavrsiti triumfalnim ulaskom "oslobodioca" u Zagreb!
Malo popusaka i opecenih usnica...
Pa ste mislili da cete nas moci ucjenjivati sa dometom vase artiljerije i sa rasjecenim komunikacijama...

Opet popusak... Mi smo 1991 dobili nock-down od vas... ali ne i nock-out!
A vi ste dobili nock-out 1995, a mogli ste ga izbjec...zasto niste bacili rucnik - recimo 15.01.1992? kad ti kazes da je rat zavrsio...POKUSAJ ZAMISLITI KOLIKO BI VAM BILO I ONDA BOLJE?

eeeee moj fred...

Ma da smo...
14-03-2005, 15:28
...imali oruzja, prvo: Rata ne bi bilo!

Ako ipak?
Da smo ga nabavili dovoljno 1991 rat bi bio gotov za tri mjeseca i zavrsio bi u razrusenom Beogradu. BiH bi bila postedjena... Kao i kosovo i daljnje srpske patnje do 1999, pa i dan danas... Stavr bi ODAVNO bila gotova! Za sve!

VI STE RACUNALI!!! da ce rat trajati 7-14 dana i zavrsiti triumfalnim ulaskom "oslobodioca" u Zagreb!
Malo popusaka i opecenih usnica...
Pa ste mislili da cete nas moci ucjenjivati sa dometom vase artiljerije i sa rasjecenim komunikacijama...

Opet popusak... Mi smo 1991 dobili nock-down od vas... ali ne i nock-out!
A vi ste dobili nock-out 1995, a mogli ste ga izbjec...zasto niste bacili rucnik - recimo 15.01.1992? kad ti kazes da je rat zavrsio...POKUSAJ ZAMISLITI KOLIKO BI VAM BILO I ONDA BOLJE? ×××××× fanaticne, niste ga htjeli baciti niti 03.08.1995! Znaci MORALO vas se je razbit! DRUGE NIJE BILO!! ZAMISLI koliko manje genocida bi bilo da ´niste bili tolike ××××××...zatucane... ajde pokusaj zamisliti?
eeeee moj fred...

Cool
14-03-2005, 15:49
Hehehe
"Da smo ga nabavili dovoljno 1991 rat bi bio gotov za tri mjeseca i zavrsio bi u razrusenom Beogradu".

E, kukala ti jadna majcica ........ majmune jedan majmunski, da vam nije bilo Gensera i Amerikanaca nebi vam se strva znalo! Bilo bi "bjez´te gace - posra vas guzica! Ponovio bi se Bleiburg (Istorija bi to nazvala "Bleiburg II" :)) )

O cemu to pricas i sanjas umobolnice materin?

Hahaha, bas me lepo nasmeja!

.

Nego, ko je ovaj smrkavac "Krmelj"?

Mali, nemoj da ti se keve uvatim, pa ti napravim brata koji ce biti toliko inteligentno superiorniji u odnosu na tebe, da ti nece drugo ostati nego da skocis sa kakve litice, ili bacis pod auto!

Mars bre slinavko!

"Krmelj" ..... e, ××××× ti budalu!

Mlad ili nadobudan?
14-03-2005, 16:11
cit:"Srbiju sa 2 kese u ruci. Medjutim, ocigledno je da moj sagovornik misli bas na period mira jer se izrazio sa "dugogodisnji". Rat u hr nije bio dugogodisnji vec tromesecni." U kojem si ti to filmu odrastao....TROMJSESECNI!!!Hebate meni ste vikendicu zapalili...a bila je u koprivnici...koja nije vidla ratista...tako da mi nemoj pricat da je trajo kratko i da su to bili samo pojedinci...

A kaj se tice povrata,kad vi nama vratite nase mi vama vracamo vase...Jednostavno i bistro ko Voda iz Krke... :smile14:

innna
14-03-2005, 16:54
šugo

innna
14-03-2005, 16:56
rat je trajjao tri mjeseca...šugo šugava.....nisu ti oni zapalili vikendicu neg si si sam zapalio pijan...pa njih optužuješ.....sram te bilo

KOKEZA
14-03-2005, 19:34
Volio bi ti (svi vi!) da je trajao 3 mjeseca,...znaci, sad smo mi jaki (1991) razbi, popali, otmi koliko mozes i GOTOVO! EEEE nije gotovo! Klin se klinom izbija...

Intenzitet rata je bio manji poslije sijecnja 1992...OK, ali rat nikad nije bio gotov... mogao je biti 15.01.1992, ali vi niste tako htjeli... pa smo se morali vama prilagoditi...odnosno vi ste diktirali tempo... (lijepo smo vam rekli - bolje je mirno, ali vi NE! PUSKA ce odluciti, e pa na kraju je tako moralo i biti...)

Srbima
15-03-2005, 12:32
Idite u pizdu materinu i ne serite
po ovom forumu. Idite natrag u Srbociganiju. :smile16:

ej
16-03-2005, 03:27
hrvati jadni levati neka vam i atomske daju samo da se velike sile ne petaljaju, vi ste za nas mali sicusni mravi koje smo mogli zgaziti kad smo htjeli ali mi smo humani i zivotinje ostavljamo da zive i koje kasnije nas grizu od zahvalnosti .Zvijer je zvijer uvijek joj se zlo muti po glavi.

"ej" glupane
16-03-2005, 06:40
Koliko dugo ste opsedali Vukovar ili Sarajevo a koliko dugo ste bili opsednuti u Kninu, i onda imas obraza da ovako pises. Gdje ti je zivotni standard gnjido. Ti niti neznas koliko si glup ali glavno je da pevas.

hej
16-03-2005, 06:55
×××××ne jesi li gledao emisiju kako je poceo rat u Jugoslaviji to ti je tvoj hrvat reporter (reziser) gdje kaze kao i svijetski komentatori da su srbi mogli Htvasku preci samo za 24sata a jer su mogli i imali snagu a Sarajevo samo za tri sata i ovako kazu jednostavno nisu htjeli ili su vjerovali u neku Jugoslaviju drugi razlog nije poznat zasto su dozvolili da im se neke paravojne snage usude suprostavljati jednoj voski koju vece sile nisu prezirale kao vi jadni sugavi koplesasi koji i sami znate da nicemu ne vredite. :smile06:

kako bi?
16-03-2005, 11:15
Srbi uzeli Zagreb? Samo umarsirali? A front im bi bio onda iza svakog coska...

Zasto ste onda sve pred sobom rusili i rastjerivali narod?

Da ste nam uletjeli tako duboko...zatvorili bi vas u kotao pojeli bi vas sve!

KAKVIH
16-03-2005, 12:51
GLUPIH SRBA IMA PO OVOM FORUMU.
OPANCARI JEDNI UZMITE TRAKTORE
I OD××××TE SVE DO TURSKE, DA VAS
JEBU U DUPE KAO STO SU RADILI
ODAVNA NA KOSOVU. CIGANIJO JEDNA.
:smile16:

mamlaze ....
16-03-2005, 17:41
Tata ti glup mamlaze! :))

Da nije ..... nebi tvojoj gospodji mami i njenom DOJEBNIKU nikada oprostio KRIVOJEB! :))

Kasno bilo ××××ga, trudnoca odmakla, ti vec bio u stomaku, a jadni naivni Uja poverovao i ziveo u zabludi da si njegov!
Tako je zarko zelio naslednika koji ce preneti dalje njegove ustasoidne ideje da je jadnik zetvotio oci nad cinjenicama, od kojih je najociglednija bila da uopste ne licis na njega nego na komsijinog magarca, koji te je, vec smo to pomenuli, i napravio! :))

Ti si ustvari kopile od komsijinog magarca! :))

Zamisli ××××te kako ti je mami bilo zagorilo kad se odlucila za KRIVOJEB sa komsijinim magarcem, koji je automatski po "novohrvatskom" dobio etiketu DOJEBNIKA! :))

Srbin
16-03-2005, 20:26
Mi se ne sramimo sto smo opancari ili sto nam je prevozno srestvo traktor .Sad zamislite koliko smo napredniji od vas koji ste kopitari a prevozno srestvo mule i magarci, a vi cte po vjeri cigani i to vase nam nemozete prepisati i sami sebe toliko prezirati :smile06: :smile16:

Nije traktor
16-03-2005, 21:35
Los...samo da je tvoj! Da ga ne krades!

Inace...Fred... ajde pokusaj prodati kucu koju imas u HR (ako?)... pa da vidis koliko ti vrijedi...

Ma kakvo
17-03-2005, 14:13
prodavanje, ×××× te. Ja trazim samo da je upicanite da se sija. Onda cete morati i pemziju da mi date, NO?

Eto, cujem da je ste mom komsiji napravili gac novu kucu. Tako tako, moram da vas pohvalim, mada ste to ucinili po nalogu tate koji vam drzi muda u procepu.

Ali hajde, zivlje to malo. Ja sam se ponadao da ce pregovori poceti 17. oziljka, kad ono cvrc - razocarenje:(
Pohitite, pohitite!

Gavran
17-03-2005, 14:57
Crkni magare dok trava naraste, a evo upravo ti obustavili radove i penziju je od EU nema nista pa tako i tebi duso evo suha smokva, pa uzivaj.

Ja samo cekam
17-03-2005, 19:35
...da naidju... neka samo naidju...

hehehe....
17-03-2005, 21:09
Sved, i tebe cekaju nase babe sa govnjavim metlama, kad ces da dodjes da palis po Srbiji? :))

Ma koga ti cekas hodajuca vreco govana?

Nemoj da ti sad prdnem preko interneta, pa da te srce okine! :))

Koga ti cekas .... koji ce ××××× Srbi u Svedsku mamlaze? Ah da, ti mislis na onu SRBIJA DO TOKIJA, pa ti guza dobila grceve! :))

Srbija
17-03-2005, 22:07
do pasaluka...

Cuj njega
18-03-2005, 04:04
"neka samo naidju". Pa ×××× te, prvo nemam plana da putujem za Svedsku. Svedska mi nije duzna napraviti kucu, Hrvatska jeste.

Pa kad mi naprave ganc novu kucu, ima bre da otvorim radnju, pa kad turisti naidju da im prodajem sendvice, pivo, domace vino, itd.

Mile Cevabdzija!
18-03-2005, 18:34
.... i cevape i urnebes salatu! :))

´Ajde bre Hrvatine, predajte tog vaseg govnoljuba, pa na pregovore ...... treba kuce da se grade, imovina vraca i odsteta odplacuje bre! :))

GAB
19-03-2005, 10:58
Kaze se: "Ko ceka doceka"

Ali ima i iznimaka. Ovo tvoje cekanje je definitivno iznimka...

Samo
19-03-2005, 12:01
pricekajte moji cigancici, ima jos kurcina za vas, tako da mozete dudati koliko hocete. Vi srbicici ne mozete biti bez hrvatskog kurca zato se i motate po ovom forumu da vam netko stavi kurcinu u usta. Idite preko Drine u tri pizde materine. :smile16:

Mile!
19-03-2005, 16:30
Ma oni i nemaju potrebe da idu u tu Evropu.

Vidi sto je ovaj Srbin pametno uradio:

-------------------------
Srbin dobio spor protiv Hrvatske
stana - 19. mart 2005.

Mirko Kljajić iz Karlovca dobio je spor protiv države Hrvatske pred Sudom za ljudska prava u Strazburu, žaleći se prethodno na kršenje prava na pristup hrvatskim sudovima, prenosi Tanjug. Riječki Novi list piše da Kljajić sedam i po godina nije mogao da reši svoj slučaj, a tražio je naknadu štete jer mu je nepoznati počinilac 1991. digao u vazduh poslovni prostor. Evropski sud je jednoglasno zaključio da je prekršen član 6 Evropske konvencije o ljudskim pravima i da je država dužna da mu isplati 4.000 evra. Tokom rata uništeno je više od 17.000 kuća, vikendica i poslovnih objekata u vlasništvu Srba, na područjima koja su kontrolisale hrvatske vlasti.

--------------------------

Tako cu i ja ako budu nesto razvlacili, otezali. A nisam ti rekao da cu meso za cevape, raznjice, vesalice... i materijal za sopsku nabavljati iskljucivo iz Srbije :))

Znam ja toga
19-03-2005, 21:50
Srbina... on je to sam "digao u vazduh", jer je bilo bezvrijedno, da bi polije mogao optuzivati Hrvatsku. Hrvatska se je zalila za 144 000 kuca koje ste su Srbi - sta totalno srusili, sta zbatno ostetili.

Kazu da ce se to ubrojiti jednog dana kad se budu svi dugvi prebijali, kad se Srbija malo oporavi.

Mehaga
20-03-2005, 05:15
Pih ×××× te tolike godine se borio za 4000.
Nadam se da mu je pokrilo troskove?

A ja mislo on dobio 50-60 hiljada- tisuca-eura.

Moram priznat sad mi je drago. Nek su mu dali , jadan covjek toliko se mucio.

Ako nista a ono barem simbolicno.

Pravo je ova nasa lijepa osjecajna.

Ima i srce i dusu.

Neka, neka! Mi smo bolji od srba i srbije.

To treba pokazati.

SRBI
20-03-2005, 06:08
GOVNA

Povratnik
20-03-2005, 13:15
Jebali tebi Srbi kevu .... ona bi se sexala, tati ti se nemoze dignut´ .... znaci tu smo mi povratnici, puni love od odstete, sa kurcevima uzdignutim k´o bandere! :))

Sex Rules! Pravicemo polutane, boli nas njeznik! :))

Sud u Strasbourgu
20-03-2005, 19:11
Je samo savjetodavan. Ne obavezan! Ja ne vjerujem da ce on ista dobiti...

Neka lijepo kaze gdje se je nalazio od 17/08-1990 - 04/08-1995! Ako je otisao u cetnike (a koliko sam upucen je!) neka zaboravi pricu!

Svaki Srbin koji dobija dozvolu za povratak u domovinu MORA TOCNO opisati gdje je bio i sta je radio u navedenom periodu. Ako ga negdje ulove u lazi - neka zaboravi pricu, jer mi znamo mnogo, MNOGO vise nego sta Srbi misle...

Povratnice
20-03-2005, 23:06
A gdje si se vratio, ×××××ne jedan?
Cigan bio i cigan ces ostai cijeli zivot.
A ako ti treba sexa imam jednu kozu za tebe.
ima bradu kao vi srbocigancici.
Vidis ×××××ne jedan, ja ti nebi ××××
kevu jer kurcevi se ne dizu na govna kakva ste vi.
Od×××× preko Drine u tri pizde materine. :smile16:

Opet ti govna
21-03-2005, 02:01
u ustima! I jos si isplazio jesik, hoces jos. HAHAHAHAHAHAHAHAHA

ustase
05-05-2005, 02:04
od rada se streba da zivi a ne od srpske imovine .Zato se i borite svim podvalama da se koji srbin ne vrati .
smislili ste sve Srbe muskarce optuziti i staviti ih na listu toboznjeg zlocina da bi sa tim im zadrzali njihovu imovinu koju si krvavo stekli.Ima da se sramite svoje sijenke jadne sitne duse koje uzivaju u mrznji lazi i propagandi.

Srbi
05-05-2005, 02:27
su svoje prokockali. Platite ostetu pa cemo onda govoriti o povratku Srba na Kosovo. Uzdravlje!

jeste.
05-05-2005, 05:21
grgo koliko ste isti kao siptari cak u bunililu i teritorije brkate .i jedni i drugi ste protjerani sa srednjeg istoka i vrsite zlocine na otetoj i tudjoj zemlji. sram svijestki. :smile16:

Ma
05-05-2005, 05:40
tko može vjerovat u srpsko pisanje povjesti,kad ste zavalili toliko da i Isusa, Bogorodicu i Boga brojite da su Srbi; a Srbija gdje god je poginuo Srbin.Uh,vidi srpske pameti!