PDA

Pogledaj cijelu verziju : u sLOVENIJI sRBIMA PRIZNAT STATUS NACIONALNE MANJINE

ZIVKO
19-02-2005, 01:33
"Delegacija Srbije u Sloveniji
18. februar 2005. | 09:17 | Izvor: B92
Ljubljana -- U trodnevnu posetu Sloveniji otputovala je delegacija Ministarstva za dijasporu Srbije.

"U Sloveniju smo došli da bi smo aktuelizovali inicijativu Ministarstva za dijasporu, za izmenu Ustava i zakona Slovenije, kako bi se Srbima u Sloveniji priznao status nacionalne manjine", izjavio je na novinarskoj konferenciji u Ljubljani Aleksandar Čotrić, zamenik ministra za dijasporu u Vladi Srbije, koji predvodi delegaciju iz Srbije..."

Ja ovo ne mogu da verujem!
Ne verujem svojim sopstvenim ocima!

Prvi put vidim da neko ispred drzave Srbije, ovako napismeno, potvrdjuje da su Srbi negde na prostoru bivse nam SFRJ nacionalna manjina

Pa kako sad ovo? A sta je sa onim SVI SRBI U JEDNOJ DRZAVI sto je imalo sveopstu, svesrpsku nacionalnu podrsku koliko do juce ili do danas?

AAAUUUUUUUUU! Pa jesmo li to na te grane spali da mi negde na prostoru nase, ljubljene nam i ne prezaljene, Juge budemo ni manje ni vise nego NACIONALNA MANJINA?

Ivek
19-02-2005, 02:06
U hRVATSKOJ nije priznata ni jedna manjina zato sto je hRVATSKA jedna vestacka fASISTICKO gENOCIDNA tvorevina.

A da pojma o pojmu nemas... SRBI su oduvek imali manjine u svim okolnim zemljama. To je malo teze gradivo za tebe jer si ti hRVAT, drugim recima DUDUK!

Sad si ZIVKO jeli "profesore Oreskovicu :smile17: ) idiote iz SVEDSKE? Jeli to komsija ZIVKO SRBIN sto ti ×××× zenu? :))

jeste Jovo
19-02-2005, 05:47
u pravu si kao i uvek, smo sva pamet ti je na jugu kao i uvek, samo me interesira odakle ti sve te nformacije i nije mi jasno kako to pricas a ja te evo drzim za tu glavi posle pisanja.

:smile06: :o :smile16:

bre dosta zauvek
19-02-2005, 17:30
kako se ti srbi uopce jos usudjuju dolaziti na hrvatski internet i ovdje terorisati - pa oni nisu nikada imali ni trunka stida, znaju samo terorisati, klati, ubijati, a ako to ne mogu, onda barem terorisati preko interneta - a vi ste hrvati ste si sâmi krivi - zasto im uopce odgovarate?????!!!!!

Slovenci
19-02-2005, 20:03
...su napravili velik ustupak ako su zaista dozvolili srbima status manjine.... ne razumijem zasto?

istina.
23-02-2005, 04:19
da to sve znamo ,jer smo naucili od vas ustasa iz dijaspore koji ste napravili Jasenovac . :smile16:

Sompi.
23-02-2005, 21:49
Fred...u Hr ima manjina nekoliko, (Talijani, Madjari, Slovaci, Slovenci, Muslimani...pa i nesto malo Srba). Niko se ni na koji nacin ne zali na status koji imaju u HR. Osim Srba naravno, koji sad vise nisu gazde kao prije...

A sta se tice manjina u Srbiji, pa eto, odjebase vas i one... vi pokusavate sad nesto krpati, ispravljati itd... ali kasno...

apartheid koji ste vi uveli na Kosovu se okrenuo protiva vas... sad su ga Albanci uveli...naucili od vas...

P i "ravnoprvno" drugo oko u glavi vas napusta (ne znam da ji je i to manjina?)

blento
23-02-2005, 23:08
jasenovac i danas ima najbolju turisticku ponudu za nas srbe.
smrt ustasama

pa ako se...
24-02-2005, 11:36
...jos niste opametili, i ovo malo sto vas je ostalo ce zavrsiti u Jasenovcu ... ili negdje drugdje... samo ne u HR... tako da cemo imati jednu manjinu manje...

i to onu jedinu koja ××××, kenja, bljuje, melje i nikad nije sa nicim zadovoljna...(osim kad dobije po P, sta uvjek i trazi)itd...

...uhhh koliko bi bilo tise i ugodnije. bez te manjine...

Au ovaj sompi
24-02-2005, 14:08
je dosadan kao muva zunzara - tandrce jedno te isto, eto samo je izostao BNP.

Koliko puta je samo pomenuo "dva oka u glavi", U stvari, on je jedini koji to pominje, niko vise.

"Aha, a sta cete onda kad se otcijepi drugo oko u glavi... bla bla bla"
Pa sta ako se ocepi??? Hajde ti nama daj jednu onalizu o svim mogucim reperkusijama odcepljenja Crne Gore, molicu lijepo? Hajd' pocni sad.
Samo nemoj neozbiljno u stilu da necemo imati gde da se kupamo i sl gluposti.

A sto se
24-02-2005, 14:32
tice aperthejda, pa eto cemu bi se ti radovao da nije aperthejda na Kosovu i u Hrvatskoj i da nije povecane smrtnosti u Srbiji. ×××× ga, virtuelni HR BNP-ovi ne bi bili dovoljni.

Koji si ti zao covek i gnjida u ××××× materinu! Kazes da si Dalmatinac. Ja takve Dalmatince ne poznajem. Ali eto, moguce je , tu oko Zadra su najgore usrase.