PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opatija, Istarski grad koji nije u Zupaniji Istarskoj



TinTin
22-08-2001, 14:22
Eto... i to je moguce u Hrvatskoj. Pored kradja, lopovlika, namjestenih nogometnih prvenstva... tako da i regije bubu osakacene, precrtane...
Tako je i Opatija - ne samo ona nego vec i Lovran, Matulji, Kastav, M. Draga, Cres, Losinj - van Zupanije Istarske i stavljeni u Zupaniju primorsko-goransku. Kao da je ikada Opatija imala veze sa Cabrom ili Delnicama...
Vidi se po samim time da je netko vrlo pametan to stvarao.

Iako se Opatija - i svi ostali Istarski gradovi izdvojeni od Zupanije Istarske - vec 10. godina bore da budu smjesteni tamo kamo pripadaju, to se nije dogodilo.
na ucki i dalje stoji ploca P-G Zupanija(istina vec nekoliko puta presarana natpisom ISTRA JE DO PRELUKA - ali neke to ne briga, pa iznova stavljaju nove ploce... pa neka stavljaju - sprejeva ima mnogo vise nego ploca).
I eto, kako je uistinu sve moguce u HR tako je i to!

Zivjela Hrvatska zemlja cuda!
Zivjela Istra. I ona Zupanijska, i ona van zupanijska, i ona van Hrvatska.

Opatijac
22-08-2001, 14:24
Evo konacno dobre teme. Sve je to istina, i za to je puno kriva Rijeka sta nas ne pusti vec ubire nasu lovu.

Treba staviti na Preluci granicu!
Rijeka je postao grad u u kurcu. Nema vise domacih, fiumana... sada su samo pridoslice, bosanci i srbi!
××××× vam ja takvu Rijeku!
W ISTRIA I OPATIJA KA JE VAJKA BILA I BITI CE ISTRA!

Opatijac 2
26-08-2001, 13:02
Zamisao da je Istra sve do preluka je zemljopisno utemeljena i OK je , ali samo teritorijalno.
Ako itko od vas zaista zivi u Opatiji, dajte se zamislite kome smo blizi i mentalitetom i govorom i ponasanjem i svim ostalim karakteristikama Rijeci ili Puli? Otidjite u Labin, Pazin, Buje pa usporedite razliku.
Opatija se nalazi na pocetku Istarskog poluotoka, na podrucju Istre, ali ne pripada Istri nikako.
Zamisli da za pogresan parking ti dodje kazna policije-Pulske

TinTin
27-08-2001, 09:40
Opatija pripada u svim pogledima IStri, i govorno i mentalno i svakako! POgledaj pjesnike i slikare iz Opatije (i njezine okolice)... sve pravi istrijani!
A oko kazne nisi bas previse u pravu. Svaki veci grad rijesava takve stvari za sebe. Znaci da je OP u zupaniji Istarskoj isto bi bilo sve kao i sada!

P.S.
Kazne se ovako i onako placaju u OP!
Zato to niej bas pravi razlog zasto da OP (kao i Lovran, Matulji, M.Draga, Cres, Losinj) bude izdvojena od zupanije Istarske, ako je povijesko, geogravski, politicki, kulturoloski Istra!
Oko toga nema previse filozofiranja.
Sve ti je to nikakva politika iz ZG-a!

Opatijac
27-08-2001, 09:45
A kome je bliziUmag. Puli ili Trstu, Kopru?
Te price oko udaljenosti nisu bas vrlo pouzdane!
Opatija je u IStri u svim pogledima, pa zasto tada nije i u zupaniji Istarskoj. To je cijela filozofija.
I istina je da je to samo gnusna politika iz ZG-a. Zupanije su stvorene na sasvim nerealne nacine!
Dio otoka Paga je u licko senjskoj zupaniji...? Zadarsko-Kninska zupanija ima djelove Like...? Cabar koji je 20 km od Karlovca u zupaniji zajedno sa Brsecom koji je 15 km od Labina?
Nista to nije normalno...
Zasto ne stvore pet velikih zupanija - Istra, Dalmacija, Slavonija, Centralna Hrvatska i Primorsko goranska Hrvatska - manje izdataka (ste vidjeli koliko zupani imaju place?) normalnije i bolje je. Te bi tako moglu sve funkcionirati!

Opatijac 2
27-08-2001, 17:14
Slazem se za ono s 5 zupanija.
I dalje smatram da vise pripadamo PG zupaniji.
A, uostalom, pa i Gospic i Pag su u istoj zupaniji, nista cudno za nas i Delnice

Opatijac 1
27-08-2001, 23:53
Istina je da je Opatiji sasvim svejedno bila u PG ili IST zupaniji. Ipak je malo prirodniej da bude tamo gdje zemljopisno i povjesno pripada. Koliko se god nama svidjalo ili ne, Opatija je Istra.
Kao sta Pag i Lika nemaju veze jedno s drugim. Jedino sta mogu na to reci je da onaj tko je stvarao ovakve zupanije u HR je bio vrlo vrlo pijan!

Roland
01-09-2001, 11:54
Opatija v Istre! :)

Opatijac2
02-09-2001, 17:00
Ja i dalje mislim svoje, ali da nas i "prebace" u Istru, vjerovatno bi sve ostalo isto. Drzava nam je u totalnome ku**u, ekonomija u raspadu, turizam kao ide a u stvari i tamo plivaju u gubicima. Vlada ne radi nista (ko ni niko u zemlji) a glavne su preokupacije u zemlji sta napravit s onim glupim Norcem, sta nam rade susjedi Srbi, sta kaze Slobo u Hagu i sl. , tako da ne vjerujem da bi nas ni Istarska zupanija izvukla iz tih gov**a jer smo svi pod istom zastavom

Opatijac1
03-09-2001, 10:54
To je istina, no barem bi bilo malo normalnije! I sa tim korakom drzava bi nam ipak vise prilicila necemu normalnome nego narstranome i podjeljenom od pijane ruke kao danas.

Opatijac2
03-09-2001, 17:27
E, ali da Istra proglasi autonomiju, to je onda druga prica, i onda bih vrlo rado bio stanovnik takve pokrajine. Uostalom, vjerojatno bi i Rijeka "uletila" u nesto takvo. Ali opet onda slijede pitanja "a ko bi nas vodio"- s obzirom da i nema bas nesto postenih ljudi na visokim funkcijama u Istri/Puli (znam o cemu pricam, znam iz vlastitog iskustva !)

Opatijac1
03-09-2001, 20:27
Zato postoji Demokracija pa neka se izaberu ljudi koje narod odabere
Sta god, ti, ja mislio o njima vecina odlucuje!

p.S.
kandidiraj se i ti. Mozda si upravo Ti taj!

Opatijac2
05-09-2001, 22:53
Ja taj? haha
Nazalost ovakvi kao ja ne bi prosli. Nakon svega sta smo dozivili od 1990, 2 vlasti, revolucija mi se cini najprihvatljivije rjesenje. Sve postavit naglavacke i dobro protrest.
A "njih" ipak ima previse, svakoga se vrlo lako kupi. Ali skrenuo sam s tvoje teme, zaboravi.
Zupanija mene ne brine toliko koliko npr. gradonacelnik, svi se nadali nekome normalnome poslije Luttenbergera, kad ono opet isto, samo drugacije pakovanje. Nema dvorane (za Porin, Doru i sl.), pola grada-gradiliste, placamo i dalje najskuplju vodu, onaj sator na Gorovu necu ni spominjat, itd itd itd...

P.S. a sad oce uvalit jos i vojni radar na Ucku, idiotarijama nikad kraja!

Opatijac 1
06-09-2001, 11:04
Znam, znam...
Slazem se s tobom, iako mislim da je Luttemberger prve 4 godine odsluzio OK, no kasnije ga je politika i vlast unistila. Svatko ima svoj vijek trajanja tako i on. No sada ovaj idiot! To nije za vjerovati! A najnevjerovatniej je da je njegova stranka dobila samo tri mjesta u vjecnici! To sto je on gradonacelnik je sramota za gradjane Opatije!
Nisam neki obozavatelj IDS-a, no dobili su daleko najvise glasova (32%) i bilo kako bilo mislim da su imali potpuno pravo na gradonacelnika. i imali su ga u rukama jer su imali dovoljan broj za izglasavanje, no pokopala ih je nesloga - jedni su bili za Luttembergera, drugi ne! I eto sve otislo u ×××××!
Moje osobno misljenje je bilo da je gradonacelnik trebao biti iz IDS-a, (iako imaju sada dogradonacelnika, predsjednika vijeca, vecinu u vjecnici...) jer je ipak to stranka koja je dobila najvise povjerenja, no ipak su trebali imati nekog drugog kandidata a ne Luttembergera - on je vec bio 8. godina, i to je sasvim dovoljno!
;)

Opatijac2
07-09-2001, 17:25
Slazem se s tim sto se tice Luttenbergera, jedino sta se on meni nikada nije svidjao, ni na pocetku. Uvijek mi je djelovao kao "mala ×××××" a na kraju je ispalo da i je.

Jedna od stvari sta me najvise smetaju u gradu (nije bas da me zivciraju doslovce, al kad vec mi o tome..) je Delibegovic & co.
Ne ulazim u to odakle tipu lova za kupit pola Opatije, to me ne zanima. Smeta me to sta su mu prodali vise od pola grada, ukljucujuci i zgradu Gorova. I sad kad ju on preuredjuje iznutra kako zeli , brane mu to. Pa sta su mu isli onda koji ××××× prodavat uopce?
Kad mu je trebalo uzet lovu, niko ga nije nista pitao. Sad je to tip platio, to je njegovo i neka radi s time sta ga je volja, kad su mu vec idioti to prodali. A, ne , sad se oni brinu da ne narusi unutrasnjost Gorova. Pa prije je bila to sportska dvorana za srednju skolu, to se rusilo godinama

Opatijac1
09-09-2001, 10:51
Imam sretne vijesti za tebe (a vjerovatno i za pola Opatije)
Delibegovic je u pritvoru!
Samo se nadam da ce tamo jos dugo, dugo i ostati!

"...W bella Abbazia, citta in terra Istriana..."
E. Kumicic

P.S.
Za rasplakati je kada vidim sto dolazi od Opatije... gotovo da sam postao nostalgicar gledajuci ono sto je bila i ono sto danas jest!
Kade su ti lepi pasani dani?

Opatijac1
10-09-2001, 16:44
Vidim , nisi me razumio
Ne veseli mene sto je Delibegovic u pritvoru. U pritvor bi trebalo stavit one sta su mu prodali Gorovo. A i vjerojatno su dio love od prodaje uzeli sebi kao "proviziju".

Ako netko ima puno love i zeli kupit zgradu u centru Opatije i napravit usred grada nuklearnu elektranu, ukoliko dobro plati ovi majmuni iz poglavarstva ce mu to omogucit

Eladio il´ti ga ZGN
12-09-2002, 20:21
...sve je to talijansko :smile10:

:))

:smile07:

OPATIJAC
19-09-2002, 09:10
:smile09: :smile09: A ×××××× GLUPE ŠTA BISTE RADIJE PO DOKUMENTE U PAZIN ILI RIJEKU???????????????????????????????????????????? ???????????????????????

Trazim se poslovnog
08-11-2003, 12:34
Trazim se poslovnog partnera rozumije russki, ukrainski jesik. Iskustvo marketihga i papiri za avto. Na podrucju Istri i Kvarnera.
Molim but@list.ru :smile11: :)

kalypso.
10-04-2004, 00:01
rijecanka sam,i da se mene pita i istra i opatija i rijeka s gorskim kotrom bi trebali van hrvatske!!!stvoriti jednu malu funkcionalnu bogatu drzavu!

Ajme
10-04-2004, 13:46
sto si ×××××. :smile16:

BIGI
18-01-2005, 22:44
Jel mi može neko reć jel pozna Ivonu Jordanić htio bi sve šta neko zna o njoj saznat jel cura je stvarno simpa plees. :smile20: :))

Dakle...
23-01-2005, 14:58
...Ivona ne radi vise kao
prostitutka vec se ×××× iz
zadovoljstva a rekla je da
je ne trazis jer imas vrlo
maleni pimpek i nece da gubi
vrijeme sa tobom. Moram
priznati da je DOBRA. :smile06:

BIGI
27-01-2005, 12:33
A ti dakle znaš tu Ivonu a ako ju znaš daj reci a ne da ×××ך po njoj jel to nije zaslužila ×××××sko smeće kao ni tvoja mama kad smo se ševili sinoć a da samo znaš kako je vrištala :)) :smile15:

hrvat iz RIJEKE
12-05-2005, 12:54
U MOJOJ ULJICI ZIVE SAMO SRBI I NE SAMO U TOJ NEGO I U OKOLNIM:DRAGI HRVATI MI SMO IZGUBILI RIJEKU I PRIJE A NISMO TO SPRIJECILI NEGO SMO DOZVOLJAVALI DA SE BOSANCI SRBI KOTE I KOTE I EVO SRBA IMA 30.000 ALI SAMO STO TO VLADA I NASA DRZAVA NECE DA PRIZNA.EVO I JA PRODAJEM KUCU SRBINU IZ BANJA LUKE I SELIM SE U HRVATSKI ZAGREB DOK JE JOS NAS.TUZNO I ZALOSNO.

istrijan
16-12-2007, 18:40
Po meni, Opatija i okolne općine (Lovran, Matulji i Mošćenička Draga) su u Istri i trebali bi pripadati Istarskoj županiji. Povijesno, Liburnija je bila dio Istre sve dok je Mussolini 1924. nije spojio s Rijekom u Provinciu di Fiume, a i najznačajnij ljudi istarske povijesti dolaze s tog područja. Zemljopisno, nema sumnje da je Liburnija u Istri, jer je istočna granica poluotoka Preluk. Kulturološki, Opatijci su Istrani i vjerujem da bi se na referendumu izjasnili za ulazak u IŽ.
Argument da je Rijeka Opatiji bliže nego Pula ili Pazin baš i ne stoji. I Buzetu je Rijeka bliže nego Pula, pa ne pripada PGŽ-u, nego IŽ-u. I Gračacu je Gospić bliži od Zadra, pa je taj lički grad zguran u Zadarsku županiju, a ne u Ličko-senjsku. A što tek reći za Novalju?!
Usput, za koje papire sada Opatijci idu u Rijeku? Vjerojatno samo na Županijski i Trgovački sud, sve ostalo mogu riješiti u samoj Opatiji. Zašto netko misli da bi se to, kada bi Liburnija pripala IŽ, promijenilo? Jedina stvarna promjena vjerojatno bi bila to što bi na autima dobili pulsku registraciju, umjesto riječke, i što bi kao pozivni broj dobili 052, kao što ga danas ima ostatak Istre. Sve ostalo i dalje bi riješavali u Opatiji, a ne u Puli ili Pazinu (u kojem ionako nema ničeg, osim Županijske skupštine i Trgovačkog suda).

opš
17-12-2007, 10:20
http://www.clubtime.se/

Opatijac 99999999
19-05-2008, 20:46
Do Opatije iz Rijeke vozi prigradski bus, eto toliko je Rijeka povezana s Opatijom, a i vecina Opatijaca tamo radi. A ove gluposti da se Istra treba odcijepit od Hrvatske su stvarno teske debilane koje mogu zeljet samo praznoglavi tupani.

vatra
15-06-2008, 11:57
ja sam isto iz rijeke jeste ja poznam ivonu moja prijateljica