PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kada nastupa zastara za tužbu ili presudu!



Vlatko
11-01-2001, 15:30
Prošlo je DESET GODINA od posudbe određenog iznosa novčarskih sredstava.U međuvremenu su ti Yugo dinari prešli u Hr dinare pa u kune.Kroz to vrijeme vraćao sam glavnicu i kamate a dug po njegovom nisam isplatio u cjelosti.Tek sada je on podigao tužbu na sudu i još k tome me tuži za prevaru!!!!!!!Da li sud može odbaciti tužbu zbog zastare radi pšroteklih deset godina od ugovora papiru i ovjerenog u općini.Hvala vam na odgovorima jer nemam novaca za advokate a moram priznati da mi nije sve jedno pojaviti se na sudu.Što da radim.Možda mi netko može pomoći savjetom i to besplatno.Posjedujem sve papire i uplatnice s kojima sam mu uplaćivao devize i kune.

cogi
27-01-2002, 16:47
rado bih ti odfgovorio ali nemam cinjenica,a proslo je dosta vemena.Pozdrav sa juga Jadrana iz C.G.

-
28-01-2002, 01:54
ovisi o vremenu od kojeg si zadnji puta priznao postojanje duga. Ako se radi o visokim kamatama radi se o lihvarenju i za to postoje razna pravna sredstva. Najbolje je da pogledas stranice udruge za zastitu od lihvarenja i stupis s njima u kontakt.

d.o.u.
31-01-2002, 16:10
Molim kolegu koja je odgovorila da se ponovo javi radi strucnog kontakta