PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako kupiti polovan auto ?



littleboy
01-12-2004, 22:37
Zdravo ...
Posto ovih dana planiram da kupim auto, tacnije Golf II 1.8 GTI 16v probably .. (alfisti, nemojte da me napadate pls. l;) ) interesuje me na sta da obratim paznju najvise ? Cuo sam da sipaju neko gusto ulje, da ne bi pusio nazad .. i slicno ?

Unaprijed hvala.
<br><hr>

HONDA A
01-12-2004, 23:19
Najsigurnije-povedi mehanicara prilikom kupovine.<br><hr><font color="red">HONDA - The Power of Dreams
Honda - PERFOMANCE FIRST</font>

littleboy
02-12-2004, 00:29
Da, razmisljao sam i o tome .. ali ono kontao sam ako neko ima nekih tipova da ne vucem sad ljude i slicno...
Najvise me ×××× sad to za to ulje, to mi je rekao stari, a prije toga nikad nisam cuo za tako nesto ..ima li nacina da se provjeri to ?

Black Knight
02-12-2004, 01:33
odokativnom metodom pipanja ulja na sipci eventualno??

moj savjet ti je da kupis nekoga s najlosijom masinom ali limarijom i ostatkom love napravis generalku...

barem cu ja tako napravit s kalibrom turbo uskoro... a kalibra turbo je dosta mladji auto od golfa II

Mehanicar
02-12-2004, 02:24
idi mjeri kompresiju na full ohladjenom autu i to ti je to 50-100kn !

littleboy
02-12-2004, 02:26
Pa vidis i to sa generalkom nije losa ideja ... vidjecu ovih dana cu ic na auto pijace da vidim sta se nudi u opste ..nije sigurno da cu uzet Golfa II ...

Mada, da se vratim na ulje ... kakvo je to ulje u opste ? Posto nikad nisam cuo za to ...
I da li je mozda neko nalijetao na tako nesto ?<br><hr>

Brock
02-12-2004, 07:41
Misliš na aditive na bazi teflona... te čestice teflona se privremeno zaljepe za sve rupe i mikro-pukotine u motoru, pa se čini da je motor u super stanju... ali nakon nekog vremena (oko 1000km) počnu izgarat i nestajat... i onda ga ××××...

Nađi nekog dobrog mehaničara i nemoj bit škrt da mu ne daš barem 200kn za pregled... jer ti može uštedit nekoliko tisuća kuna... ;)