PDA

Pogledaj cijelu verziju : AUTOBILD-TEST KOMPAKTNIH-realnost?



HONDA A
29-11-2004, 05:28
U novom broju "Autobild" Njemci su usporedili kompaktnu klasu(benzinci-1.6l)i evo rezultata:

1.opel astra 2.vw golf
2.skoda octavia 4.ford focus
5.renault megane 6.mazda 3
7.peugeot 307 8.kia cerato
9.toyota corolla 10.honda civic

Sto mislite o ovom testu i dali ima u Njemcima realnosti?
I koliko vidimo Talijan nijedan nije prisutan na usporednom testu.<br><hr><font color="red">HONDA - The Power of Dreams
Honda - PERFOMANCE FIRST</font>

VTR
29-11-2004, 07:46
Ha, ha... Njemci jos jednom briljiraju kao objektivni novinari...
Prije desetak dana sam imao promociju Citroena C4 i uz C4 smo testirali i gotovo svu konkurenciju. Od gore navedenih gotovo sve.
- Astra daleko najgori auto od svih. Pozitivne strane su joj samo dobar (odlican) vanjski izgled i kvaliteta materijala u unutrasnjosti. Auto je najtjesniji, daleko najneudobniji (uzas, posebice straznja klupa), a kocnice... tribas ih gaziti kao ludak da bi usporio...

-Golf je bolji, ali ni blizu najbolji u konkurenciji. Prostran i malo udobniji, ali izuzetno glasan i grub (TDi). Losa plastika u unutrasnjosti (puno gore nego u Golfu 3)...

drugmirko
29-11-2004, 09:35
eh... to sam vidjeo prije nekih tjedan dana.... okrenuo očima, pomislio "da, da... kako, da ne!" i zaboravio.

takve testove, a pogotovo njemaćke, ne uzimam ozbiljno odkad je baš u autobildu osvnuo test Puga 307HDI, kojem se na testu pokvario kompresor turbopunjaća. kakvog je to bilo ×××××× o nekvalitetno složenom automobilu, šlampavim francuizima.... a kad je na testnom Audiju vrisnuo mjenjać, crkao turbo i ogulili se napisi na tipkama radia... onda "hm..khm.. dijećje bolesti "forsprung" tehnologije." ali Audi je još uvijek nadauto! :smile09: :smile09: :smile09: <br><hr>

Petica
29-11-2004, 09:38
Meni zapravo nije jasno kako u ovoj klasi i Mazda3 i Astra imaju duži međuosovinski razmak i dužu karoseriju, a relativno malo mjesta na zadnjoj klupi. Do sada sam imao Astru i Pug 307 , sada Golf 5. Bez obzira na predrasude i pljuvanja po golfu on mi se do sada čini najkvalitetniji po većini detalja , a uglavnom u ovoj klasi detalji čine poredak jer su cijene i oprema približno slične.

VTR
29-11-2004, 09:40
:smile25: :smile25: Strah me je pomisliti koji bi auto proglasili sportskijim kad bi usporedili Golfa GTIa i Ferarria :smile25: :smile25:

mc
29-11-2004, 09:53
Sok te ××××, Civic iza Corolle (???), a oba iza Kie ???????????? :o :) :)) :smile06: :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

Mario Haas
29-11-2004, 10:10
AutoBild je njemačka automobilistička Gloria, petparačko govno od časopisa, kako bilo šta u njemu može biti realno?

:smile13:

Samo se uzrujavam od ovakvih tema. Idem si nekaj spiti. :smile12: <br><hr>

Black Knight
29-11-2004, 10:12
astra je tijesna i trebas jako stiskat kocnicu? i to ju cini daleko najgorom?

taj tvoj test je objektivni kao i autobildov...

astra i golf su na toj listi najnoviji modeli pa je i logicno da budu bolji... to je prvo sto meni pada na pamet..

btw. na mom GSIju treba jako stiskat sve 3 papucice, a i volan je dosta tvrd... to mora da je najgori auto u povijesti onda :)

Black Knight
29-11-2004, 10:14
e da, a opel tako i tako nije u biti njemacki auto, vec americki :p

VTR
29-11-2004, 10:21
Testiraj Astru i ostale pa ces i sam viditi... Od nas dvadesetak koliko smo radili tu test voznju, svi, ali bas svi, smo zakljucili isto u svezi Astre. Nekima je vise lega Megane, nekima Corola, nekima 307, ali Astra najlosija - jednoglasno...

activa
29-11-2004, 10:36
..., .ebiga , istina boli ..!!?? :smile14:
.. odoh ja kupiti gnojpela, pa on je najbolji ..?? :)

WRX
29-11-2004, 10:51
kakva je to realnost kad su prva 4 mjesta zauzeli svabski modeli.. ;)
To nije samo sad, nego uvijek, u svim testovima svabski auti pobjede, a Skoda, posto je pod VW, mete sve u testovima..dok su mercedes i BMW savrseni..a VW je kralj po njihovom..
A Seat tek, da ne govorim..
zanimljivo je da kod kategorije "fahrverhalten" najvise bodova dobiju svabe..
To samo pokazuje koliko su NE objektivni, tako da na autobild.de samo idem zbog slika, a sto se tice njihovih cesto puta smijesnih testova mogu samo reci da je autobild jedan od zescih ××××××... :))

f-toyota4
29-11-2004, 11:17
slažem se..test je nerealan..vozio sam dosta kompakata..golf možda može zadržati visoku poziciju,ali svi japanci(civic,corolla i mazda3) bi trebali zauzeti vrh poretka..ako se radi o novom focusu,nije loš..
inače :smile09:

VTR
29-11-2004, 11:19
Normalno je da svak hvali svoga konja, ali sto ga ti Njemci (i oni koji ih voze) pretjeruju...

rs turbo
29-11-2004, 11:51
:smile25:

Cezy
29-11-2004, 14:19
:)) :)) Necu nis reci,osim da sam ja odavno digao ruke od Autobild-a. Tu i tamo im posjetim Homepage zato kaj znaju neki put imat dobre fotke.

fergazer
29-11-2004, 14:57
Jedina mana kada kupujem Autobliz je ta sta sve skoro <FONT COLOR="red">prepišu</FONT> od Autobilda, pa tako i ove nebuloze šta su naveli!!<br><hr><font face="Courier" color="red">Set the fuel on fire</font>

Black Knight
29-11-2004, 15:21
ali opel nije njemacki!!!!!

:)))

VERSO
29-11-2004, 17:38
ma ti njemci su totalni debili!!!
ja ču si kupit tenk a ne astru ili golfa :smile25:

R-18
29-11-2004, 18:58
POTPUNA REALNOST !!!

Normalno da nema nijednog talijana kad ih nitko ne vozi.
Pa šta se čudite, pa u Njemačkoj se ne voze Talijanski kozmetički preparati, pa ih i ne uspoređuju. :smile14: :smile15: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

R-18
29-11-2004, 19:01
JEDINO BI oPELA STAVIO NA 10 MJESTO, CIVIC NA 2 , A GOLFA NA 1.

ALI DOBRO, TO ŠTO GOLFA NISU STAVILI NA 1, SAMO POKAZUJE REALNOST U ODABIRU.



A ČUDI ME JEDINO DA TALIJANSKI ČASOPISI NISU BAŠ DALEKO OD OVE RANG LISTE.
SKORO PA SU ISTE.<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

GT
29-11-2004, 19:02
R-18, baljezgas opet.... :smile17:

VERSO
29-11-2004, 21:23
R-18 okani s tabletica :))

R-18
29-11-2004, 23:18
Šta je opet ??

Pa odite na net pa pogledajte tablice u talijanskim inačicama Auto-Blica.
Skoro pa isto.

Pa niste vi ovde na forumu najpametniji.

To kaj vas se skupila šačica od nekih 20-tak koji konstantno ×××× po Njemcima pogotovo VW, ne znači da ne valjaju.

Stvarate si neku novu realnost, i bolje vam je da se maknete barem na tren od monitora. :smile15: :smile19: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

vragek
29-11-2004, 23:36
nova astra je totalno u qracu kaj se tiće unutrašnjosti. na 6 mj staroj elegace astri naslon za ruke kao da je od papira,sav se klima, armatura oko klime i radia je pretvrda i isto radi,ukrasni prstenovi na tahu se klimaju-sve u svemu mi se čini da je stara astra kaj se tiče unutrašnjosti puno kvalitetnija ali i zastarjela. pa u staroj 156 i 406 se niš ne klima i trese i ne djeluje da će puknuti lako.golf5 i mazda3 kaj se tiče unutrašnjosti su za klasu bolji<br><hr>

OS FIAT>>>
29-11-2004, 23:38
"To kaj vas se skupila šačica od nekih 20-tak koji konstantno ×××× po Njemcima pogotovo VW, ne znači da ne valjaju. "



Svabe sami sebe po×××× ovakvim testovima. ;)

Rossonero
29-11-2004, 23:42
Pa VW je zmaj od auta. Pogotovo TDI. Pa to je nepoderivo. Pogotovo ova dva kaj sam slikal u Osijeku u istom danu.
http://img31.exs.cx/img31/795/kvar.jpg
http://img31.exs.cx/img31/301/kvar1.jpg
I to oni pravi, referentni modeli; cetvorka i san svakog Hrvata, Passat! :smile06: :smile06: :smile06: <br><hr><font color="red">The Civic Type R is an out-and-out drivers car, designed to tweak every last ounce of enjoyment from even the most mundane of runs down to the corner shop.</font>

VERSO
29-11-2004, 23:52
R-18 uživaj u slikama! ah taj vw je nepoderiv :smile25: :smile25: :smile25:
nekad bio a od golfa 3 je škart!

WRX
29-11-2004, 23:57
:smile25:

Rossonero
30-11-2004, 00:08
BTW, slepani Golf ziher nije ostal bez benge jer su niti 20 metara prije imali skretanje lijevo drito na pumpu tak da... benge je ziher bilo. Slavonci budu skuzili Trpimirovu i STUC u pozadini. ;)

R-18
30-11-2004, 00:16
Pa zato baš !!!

Sjeo Alfista u GOLF TDI i natočio benzin.
Neverovatno

A Passat ???
Ne kužim.
Pa ti je lepo dole flaša od tekućine za pranje stakla :smile15: <br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

WRX
30-11-2004, 00:21
mozda se vlasnik passata divi ljepoti motora.. :))

Rossonero
30-11-2004, 00:28
Je, frajer se sparkiral na tratovar u jednoj od najprometnijih ulica Osijeka (Zupanijska) samo da bi dosipal vodu za brisace. Bez brige, stajal je on tam malo duze s haubom u zraku. :smile06: :smile06: :smile06:

Axl
30-11-2004, 02:49
kako sad nekima ne pasu rezultati , he he he

oni nekad izuzmu i francuze i japance, pa sta
ali neka je Honda zaja , he he() :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr>

Dr. Strangelove
30-11-2004, 08:09
Rosso :)) :)) :))

alfa099
30-11-2004, 10:26
app tablice: kako to da je Škoda Octavia kompakt??? :smile12: :smile12: :smile12:

mc
30-11-2004, 10:27
Zar nije?<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

alfa099
30-11-2004, 10:29
...pa ak ju nalupaš otraga i makneš gepek, je.
Fabia je kompakt...

mc
30-11-2004, 10:35
Zar ne bi Fabia bila klasa ispod - "mali gradski" ako se ne varam (Clio, Punto, C3 itd...)?
Octavia je nesto kao Bora - limuzina na bazi kompakta, samo sto ne postoji prava kompaktna verzija...<br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

Aero
30-11-2004, 10:36
Po meni je fabia klasa punta, corse...

Octavia je kompakt sa gepekom. Recimo kao Megane Clasic... ;)

Rosso, ovo si slikao iz Vectre, zar ne? :)) <br><hr><font color="blue">BMW M POWER http://www.m5board.com/vbulletin/images/smilies/M5launch.gif
</font>

alfa099
30-11-2004, 10:46
...onda je i 156 kompakt s gepekom... :smile18:

mc
30-11-2004, 10:48
Zar nije? :smile15: <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

alfa099
30-11-2004, 10:52
...a kaj je onda 147??? :smile18:

mc
30-11-2004, 10:54
Kompakt... :) <br><hr><font face="Times New Roman" color="blue">I'm bad, I'm nationwide</font>

Rossonero
30-11-2004, 11:10
Je Aero. Samo pravi Opelista je mogel prepoznat retrovizor na fotki. :smile16: ;)

alfa099
30-11-2004, 11:30
...sigurno Octavia dobiva na prostranosti gepeka u usporedbi s ostalima... :smile18:

cdti
30-11-2004, 11:31
zamolio big ovoga sa nickom VTR da ne gnoji vise na forumu protiv opela.odnosno uopce da se javlja.! :smile09:

cdti
30-11-2004, 11:32
vozio sam novu astru i ako je ona tijesna onda stvarno ne znam.jedino je motor bio preslab u toj astri.cdti sa 80 ks.ostalo :smile20:

alfa099
30-11-2004, 11:36
...naravno da je tijesna kad je VTR Domagoj Kodžić!
...trista kila žive vage... :smile06:
...NHF... :smile18:

AR
30-11-2004, 11:45
baš sam cito u automobilizmu usporedni test astre i stila 1.4 i sve u svemu znajuči da je to tendecijalno pro njemačka novina, mogu zaključit da je astra blago rečeno podbacila jer pobjeđuje s uskih 89:85 stila, s time da takoreč pobjeđuje jedino zbog novosti modela jer pobjedu polučuje prije svega zbog bolje serijske opreme,izgleda, završne obrade i cijene, ostalo je više manje isto s time da u pitanju prostranosti stilo u debeloj prednosti.
zanimljivost: mjerili su snagu Stila i zamislite deklarirano 95KS pri 5800o/min a razvija realno 102 KS pri 5800o/min- talijani me u tom pogledu uvjek pozitivno iznenade!:smile20:,a kod astre 93KS prema deklariranih 90. ispada na kraju da je astra samo lijepo upakirani dobri :smile19: stari opel :(

rs turbo
30-11-2004, 13:41
Ništa posebno... :( <br><hr>

rs turbo
30-11-2004, 13:42
...samo Opel

T-IE
30-11-2004, 15:58
He, he, kad se već slikaju šlepani VW-i, Rosso, ja imam u mobu 2 slike sa 2 nove Astre na kamionima HAK-a. Jedna slikana u Novom V. a druga u Rijeci. Ovaj passat i golf šta si ti slikao su već amjo reć "stari" auti s pitaj boga koliko kilometara, ali ove 2 nove Astre su me začudile. Praktički iz autosalona su otišle na HAK-ov kamion. Bit će da je to još uvijek dobri stari Opel iz 90-ih.

A sad kad sam se već Opela uhvatio; na Vectri GTS V6 211ks staroj mjesec dana otišao prvo servo volana, a kasnije i letva. Rezultat: mjesec dana auto bio u servisu.

<br><hr><font color="red">GTI PLANET</font>

f-toyota4
30-11-2004, 16:11
test je potpuno nerealan..molim vas..pa kako mogu svi japanci biti na kraju, pa zna se ko radi danas najbolje aute na svijetu..ja vjerujem da su astra i golf odlični,ali mislim da pogotovo astra po kvaliteti ne može parirati japancima
što se tiče talijana,mislm da nisu toliko loši koliko se misli..stilo je pravi kompakt,a 147 da se ne govori

rs turbo
30-11-2004, 16:45
:smile11:

GT
30-11-2004, 17:02
ma autobild je smece.. par zar oni misle da su ljudi tolike ×××××× pa da padaju na njihove fore?
:smile17:

rs turbo
30-11-2004, 17:03
glas razuma :smile25: <br><hr>

Rossonero
30-11-2004, 18:07
Vidim da su slike pale na plodno tlo. Tak i treba. :smile06: :smile06: :smile06:

ART
30-11-2004, 19:22
Ne znam zasto toliko guraju Octaviu medju kompakte jer vanjskim dimenzijama to nije ali sto se tice prostora u unutrasnjosti spada skoro u klasu gradskih auta tjjessno! Auto je dobar i ima super cijenu ali da je boji od ovih svih nebih komentirao. To da su Toyota i Honda na dnu sve govori o objektivnosti jer koliko je podbacila pocetna prodaja Golfa nije niti moglo biti drukcije- Goebelsova probaganda= Autobild

HONDA A
30-11-2004, 22:41
Ocito je da se Japanci u Njemackim magazinima uvijek "stavljaju" medu zadnje, i mislim da u tome ima dosta ekonomske propagande Njemaca, Japanski automobili se cesto prozivaju kao skupi, skupi za odrzavanje(?), nekad nadu cak i razlog kao nekvalitetna unutrasnjost ...., razlog te kampanje je sasvim jednostavan: Japanski automobili su veliki konkurenti vw,audiju,bmw,opel,euro koncern ford, za opel znamo da je vec u problemima, znaci Japanci se moraju sprijeciti pod bili koju cijenu da uzmu dio prodajnog kolaca Njemaca, sto je podpuno nefer igra, Japanci su vec kaznjeni vecim porezima i davanjima, znaci hoce da ih uniste i protivjapanskom propagandom.
U slicnu poziciju se stavljaju i Francuski Automobili na GER trzistu.

I to pojedini zovu sloboda trzista. ;) <br><hr><font color="red">HONDA - The Power of Dreams
Honda - PERFOMANCE FIRST</font>

R-18
30-11-2004, 22:59
Alfa 3.0 V6
kvaliteta na nivou
http://www.cmos-engineering.com/ar75/images/broken_head.jpg
http://www.cmos-engineering.com/ar75/images/broken_intake_valve1.jpg

usput i neke ispovjesti kupaca :

:URL=http://www.carsurvey.org/review_51151.html:web stranica:/URL:
:URL=http://www.carsurvey.org/review_55763.html:web stranica:/URL:
:URL=http://www.carsurvey.org/review_49831.html:web stranica:/URL:<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

INTERCEPTOR
30-11-2004, 23:20
E glupko, a na koliko je taj motor bio navijen si zaboravio reći? :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Koji majmun.

At .8 bar this engine made 450hp

http://www.cmos-engineering.com/ar75/images/enginebay-ljetronic.jpg

INTERCEPTOR
30-11-2004, 23:31
GOLF 2000G.

GONE WRONG
Easier to list what has not gone wrong, but the list is:
Trip computer reset itself
Water pump
Electric windows
Ignition system (five times)
Steering pulling to one side (all the time)
Poor idling
Cold start sensor
Thermostat
Suspension rattles
Interior trim falling off
Water leaks into footwells
Paint chipping
Rear dampers.


:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Volkswagen Golf GLS
You'd be better off taking the bus

Volkswagen Golf GLS
Piece of garbage-avoid!!

Volkswagen Golf GL
Is luxury econobox an oximoron?


:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Golf SE Estate
UK and Ireland, 282 words I will never buy another VW after this experience

Golf GTi Turbo
UK and Ireland, 243 words Bitterly disappointing

Golf GLS
North America, 97 words Negative because it is defective, dealer can't fix the problem and VW is unwilling to provide help

Golf Chico
South Africa, 322 words A waste of my hard saved money

INTERCEPTOR
30-11-2004, 23:33
Golf GLS
North America, 68 words Do not buy this piece of junk

Golf GTi Anniversary
UK and Ireland, 557 words Overrated car from an overrated company

Golf GL
North America, 225 words Must sell this car before the warranty is up!

GTI 130 TDI

Gearbox replaced under warranty at just 3,500 miles.

Loose trim on B pillar and in boot.

Central locking failed completely.

Water leaking into passenger footwell (was told this caused the central locking problem). From experience, was very sceptical this would be fixed, but to be fair it was, and first time.

PAS rack popped a seal and blew out all the PAS fluid.

Passenger window regulator broke up.

Outer CV joints started knocking (both sides, one 6,000 miles after the other)

Tailgate wiring loom needed replacing.

Three separate oil leaks. Two were fixed satisfactorily, but the third may necessitate a complete replacement engine as the block appears to have a hairline crack in it. I'm told this is not the only one the dealer has seen.

At the time of writing, the car also has a defective CD player, a creaking seat and a lazy passenger electric window, but it is sitting at the dealership while I am driving the seventh courtesy car since I picked up this Golf.

:smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25:

INTERCEPTOR
30-11-2004, 23:44
Golf GTi 1.8T
UK and Ireland, 512 words Overpriced, overrated, unreliable, rubbish

:smile06: :smile06: :smile06:

Problems started within a week of taking delivery. It was difficult to engage first or reverse gears. The dealer took 2 attempts to find that the gear linkage was mis-aligned.

A month later the engine started to misfire. Back to the dealers and the air flow unit was replaced.

Heavy oil consumption – normal said dealer
Another few weeks later one of the windows went down and refused to come back up. The motor was faulty. This was replaced along with the switch.

Then the sunroof switch broke leaving the roof stuck half open.

The brakes started to judder and the front discs and pads were replaced at 3000 miles. Eventually done under warranty after a major row with the service manager at the local dealers.

Everything was fine then for a couple of months and we thought that we had got over the teething problems until the first time the car was left out overnight in a rain storm. We found wet carpets on the passenger side. The door seal was replaced and the door re-fitted.

A week later one of the horns stopped working – another trip to the dealer and an hour wait while they fitted a new one.

INTERCEPTOR
30-11-2004, 23:44
Then the engine overheated on the motorway and we had to be towed home. Evidently there is a known problem with the water pump on this model.

Then a Lamda sensor went causing fuel consumption to drop below 20 mpg.

Engine management system packed in. Another tow home.

New EMS developed a stutter when hot. Replaced again.

Brake judder came back at 10000 miles. The dealer said we braked too hard!

We went to another dealer. Discs and pads replaced, but we had to pay for new pads (which were only half worn).

Another electric window switch broke and was replaced.

Another misfire developed. This time a coil pack and we spent three weeks driving a 1.2 Polo courtesy car waiting for new parts. The dealer showed us 5 more 1.8 Turbos also waiting for the same part. Another known design fault.

We had it back a week when another Lamda sensor went. Evidently another known design problem in the USA they have all been replaced under a recall.

Finally the turbo bearings went in a cloud of blue smoke. At this point I gave the car back as I was leaving my company car scheme.

I S U S E

General comments?
This was one of the worst built cars I have ever seen. It looks good at first sight, but reliability was woeful.

It wasn’t much fun to drive, OK on the motorway, but rolled and lurched around corners. Handled more like a Ford Transit than a GTI
A huge disappointment. I would never have another one of these.

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

f-toyota4
30-11-2004, 23:53
u interceptor ovo je bilo iscrpno :smile12:

INTERCEPTOR
01-12-2004, 00:14
U baš dobro da me ovaj tupko podsjetio na ovu stranicu, nevjerovatno jel moguće da je vw toliko smeće, mislim hrpa iskustava su užasno negativna. :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25: :smile25:

i to još nije sve :smile25: :smile25: :smile25: <br><hr><font face="Courier"></font>

Black Knight
01-12-2004, 00:39
hahaha da, na 1.8T motorima rikavaju bobine ko lude, to sam cuo... passati, golfovi... svi pizde zbog toga...

i ovo s prozorom sam isto cuo... nije neki kvar... al ajd ostavi negdje golf s otvorenim prozorom ak si faca! :)

R-18
01-12-2004, 19:44
Ne gledaj.

Kad kupiš Golf prvo ti rikne elektronika.
Onda posle getriba
Zatim slijedi alternator,
Pa poslije akumulator.
Poslije toga riknu karike
A zatim otiđe i glava motora.

To sve uz napomenu da ste napravili tek 13000 Km.

Poslije odlaze amortizeri,
Zatim rikava instrument tabla.

Ma da vam ne govorim.

To se sve događalo i s Golf 4.

Ali ljudi glupi ko ×××××× (njih Milijon)
opet je pokupovalo GOLF 5-ice kojima se događa sve to ali još i :

-kad ostaviš prozor otvoren, a nisi zatvorio pepeljaru , više nemožeš upalit mašinu.
-ako mjenjač nisi stavio u rikverc nemožeš okrenuti ključ
- GTI troši 18 litara i nejde ni 190 KM/h
-Gume im se troše nakon 10000 km
-radio s cd-om ne oćitava originale.

I ljudi ih opet kupuju.

A to da su preskupi da i ne govorim.

Za te novce kupiš šta hočeš te klase.
Pretjerano skupo za tu kvalitetu.

A ljudi (koji idioti) ih opet kupuju.

I to ne 1000 ili 10000 , ne , nego milijon ljudi već vozi Nove Petice.

A Alfa, totales dobar auto.
Mašina besprijekorna. Može izdržati 400000 Km bez servisa.
Dizajn nenad××××v
Kvaliteta na nivou S-klase (ma koje s-klase) (maybach)
Cijena bagatela.

E nju (koji idioti) nitko ne kupuje.
Novu 156-icu njih pametnih oko 160000 tisuća.

<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

WRX
01-12-2004, 19:46
:smile25:

206 xsi
01-12-2004, 19:57
"A Alfa, totales dobar auto.
Mašina besprijekorna. Može izdržati 400000 Km bez servisa."

Optimizam ti je na nivou, 400 tisuća bez servisa :smile06: :smile06:

A 4 miliona km ako promijeniš jednaput ulje i filter :smile25:

Rapido
01-12-2004, 20:22
:URL=http://www.adac.de/Auto_Motorrad/pannen_und_maengel/PannenStatistik2003/UntereMittelklasse/default.asp?ComponentID=79063&SourcePageID=79616%230:Statistika kvarova:/URL: koju ADAC vodi već 50 godina i koja je, naravno, potpuno neobjektivna, jer su Japanci kupili Švabe, a osim toga je i odraz vjekovnog neprijateljstva između njemačkog i romanskih naroda.

HDI
01-12-2004, 20:45
...kad kliknem na taj ADAC site gore, iskoči mi pop-up stranica www.vw.de...hm...slučajnost ili....

Black Knight
01-12-2004, 22:00
pa ja bas nisam vidio puno golfova 5ica..

a astra je cini mi se prodavanija...

cdti
01-12-2004, 22:11
pa duplo vise je prodavanija !(dobro,dobar dio drzi i model classic).

R-18
01-12-2004, 22:38
206 Xsi

Mislim da nisi skužil sprdaćinu !!

ili ?<br><hr><font face="Courier" size="+1" color="blue">R-18</font>

HONDA A
01-12-2004, 23:06
Za golf sam vec rekao moje misljenje, ukratko, u prosjeku dobri automobili, s dobrom prodajnom cijenom polovnjaka(u Europi) i uostalom gospodo malo realnosti, nemozemo negirati toliki broj kupaca diljem svijeta(milijuni), a i u vas u Hrvatskoj je jedan od prodavanijih automobila, ja osobno bih uvijek prije odabrao civica, neki bi 306, megane, 156icu... ali u europi vecina se odlucuje za golfa i to je cinjenica.
A o petici, jos prerano je govoriti, vrijeme ce pokazati.

Rapido-hoces reci Japanci kupili i Amere, ma ajde sta pricas, Japanci su svoj image o kvaliteti napravili zasluzno i bez medija i drugih komercijalnih sredstava, to su gluposti da su Japanci kupili adac, iz godine u godini Njemci zaostaju kvalitetom za Japancima i to su cinjenice i ovdje u Americi i u cijelom svijetu.<br><hr><font color="red">HONDA - The Power of Dreams
Honda - PERFOMANCE FIRST</font>

VERSO
01-12-2004, 23:34
ma tom golfu daj značku od kie i da vidiš kak bi se o njemu pisalo!!!! :o :o
sestrinom dečku na golfu 4 je crko mjenjač, klima i zatim sva elektronika!
s tim da mjenjač kad mjenjaš brzinu ide "klop klop" :o :(
lošeeeeeeeeeeeeeeeee

Black Knight
02-12-2004, 01:48
verso, i to sto kazes... jos uvijek tu ima dosta elemenata stare slave..

ali i bez obzira na to golf afaik vec neko vrijeme nije najprodavaniji vec astra.. unatoc "losem" proslom desetljecu opela..
dakle stvari se ipak polako mijenjaju unatoc starim slavama...

dedeki koji voze bijele golfove 2 polako odlaze na drugi svijet i VWovska doktrina polako slabi...trajnost starih VWova lagano blijedi pod utjecajem prosjecne kvalitete novih... i to je to...

Black Knight
02-12-2004, 01:56
uostalom, vec je i davno poceo odumirati trend posjedovanja istog auta 20 godina... ljudi kupuju nove aute kao mobitele bez obzira na to sto ih stari dobro sluze...
pouzdanost auti se vrednuje samo prvih par godina jer vec onda izlazi novi model i (ne)kvaliteta proslog ode u zaborav... novi modeli se izbacuju svake 2 godine, ne stignu se ni istestirat kako treba...a sve su kompleksniji...
ljudi kupuju aute, auti se kvare, ljudi prelaze na druge marke u nadi da ce ih bolje sluziti no cesto se opet razocaraju i tako...
pravila vise bas i nema... cak i japanci podlijezu... i to je to...

a glasine o pouzdanosti nekih marki jos uvijek sire oni koji posjeduju automobile stare 10-15 godina...
uostalom pouzdanost auta se vidi tek nakon 5-10 a svaki novi model, cak i tvornicka serija bilo kojeg proizvodjaca je lutrija... no eto, ljudi vole kupovat novo... potrosacko drustvo... i to je tako..

piquet
02-12-2004, 08:08
r-18- GTI troši 18 litara i nejde ni 190 KM/h

pa na satelitu je bio test gdje je prosječna potrošnja bila preko 21litre.
a ako ti stvarno vjeruješ u tvornički podatak o potrošnji ispod 10 litara onda je stvarno "vreme da se lečiš" :smile25:

Rapido
02-12-2004, 09:13
HONDA A, nažalost nisi shvatio ironiju u mom postu. Ja toj statistici vjerujem (zato sam i stavio link), ali sam pretpostavljao da će reakcija biti - neobjektivni Nijemci, zato sam rekao da su se "prodali" Japancima. ;)

Inače, moram se dotakniti Golfa V GTI. Iako ga ovdje svi maksimalno pljuju, ja još nisam naišao na nijedan test u nijednom časopisu (njemačkom, britanskom) u kojem je prošao loše, naprotiv. Ako je netko pročitao takav test, nek mi javi.<br><hr>

turbo-limac
02-12-2004, 09:18
ja ja, golf GTI funfer, mit turboaufladung, tiferlegerung, breitere rajfen und nojncencoll krom efekt alu felgen....... zehen vir uns auf di nekste gti treffung auf bodenzee... bier un bratvurst inkluziv...... :smile06:

Dr. Strangelove
02-12-2004, 10:18
:smile06:

Koshpa
02-12-2004, 11:22
"Kad kupiš Golf prvo ti rikne elektronika.
Onda posle getriba
Zatim slijedi alternator,
Pa poslije akumulator.
Poslije toga riknu karike
A zatim otiđe i glava motora"

i na kraju ti ga ukradu!! :smile17: :smile12: :smile18: