PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ringking!!



Cezy
27-11-2004, 12:58
Novi najbrzi cestovni auto na Nürburgringu je DONKERVOORT TURBO!!

I to na kakav nacin 7:18min!!!!!!!! :smile18: :smile18: :smile18: :smile18:

To je 15 sec. brze od Carrere Gt i 16 sec brze od Gemmbale 750 Evo!! :o :o :o

Evo vam dokaza sto dobro slozen Lotus super 7 sa cestovnom dozvolom moze!!

RESPEKT!!http://www.donkervoort.nl/images/news/news241104.gif<br><hr>I drive way too fast to worry about cholesterol...

Cezy
27-11-2004, 13:00
Donkervoort almost 15 seconds faster than Carrera GT!
Lelystad, 24th November 2004 - A few weeks ago, Porsche produced a fantastic performance with the Carrera GT, beating the three-year old lap record at the famous Nordschleife Nürburgring. The Nordschleife is considered to be one of the toughest circuits in the world which is used by various manufacturers for testing new prototypes. Last weekend, however, Donkervoort broke up the Porsche party in the cruellest of fashions. The brand from Lelystad smashed the record set by the German supercar by no less than 15 seconds. This performance means that Donkervoort has genuinely earned the title ‘fastest production car on the Nürburgring Nordschleife’. Driver Michael Düchting was presented with the trophy by the organisers

GT
27-11-2004, 13:25
ja sam se vozio nekoliko puta po Ringu, platis 14 eura za jedan krug i uzivaj....probam barem jedanput u dva mjeseca da odem na Ring( samo proljece i ljeto ), vikendom kad je lijepo vrijeme, s××××m autputem za cas, nije meni daleko iz NL... odemo sa nekoliko auta , po 5 do 10 krugova uzivancije...bas je super Ring...
Tamo dolaze ljudi sa svakakvim autima..od skupih limuzina..do friziranih Golfova 2...uvijek ima puno raje.

to za Donkervoorta znam vec... Donkervoort ti je nizozemska firma koja radi auto po svojim imenom koji je baziran na Lotus Seven, isto tako radi i Catheram...

Cezy
27-11-2004, 14:03
Blago tebi!! :smile15: :smile15:

Nizuzemcima je blizu da i ima ih dosta koji dolaze na track day!!

Meni bas nije blizu,al moram otic jednom prilikom.Inace stazu poznam napamet,nagledo sam se onboard video snimaka. :)

WRX
27-11-2004, 14:23
Nurburgring je zakon...morat cu i ja otic.. :)

VERSO
27-11-2004, 18:36
baš je simpa "autić"

Brock
27-11-2004, 20:07
Bravo! :)

Cesare Fiorio
28-11-2004, 00:45
Hardcore! Respect! Kaj znači lagan auto...Ko je rekao jednom-mislim da Colin Chapman da je najveći neprijatelj sportskom autu masa. Ovi u Donkervoortu to dobro znaju.... :)

206 xsi
28-11-2004, 02:13
Pridružujem se čestitkama, bravo vodozemci BRAVO

OS FIAT>>>
28-11-2004, 10:15
Nije ni cudo kad izgleda vise kao F-1 bolid nego cestovni auto.

Cezy
28-11-2004, 12:12
Al gume,kocnice i sve na auto,pa cak i ovo krilo iza ima cestovnu dozvolu.

Auto je na 20 kilometrara skinuo Porsche-u 911 carrera cijelu minutu.

Hocu Super 7-micu!! :)) :smile15:

turbo-limac
28-11-2004, 12:16
Cekajte samo da se radical vrati...

na prvom krugu, Radical SR3 turbo je iso 7:19, to im je ujedno bio i jedini krug jer im vise nisu dali....


kad se vrnu s novim V8 modelom, sve ce perje letiti okolo....
:) :URL=http://www.radicalmotorsport.com/news_folder/nordchliefe/index.php:http://www.radicalmotorsport.com:/URL:

Black Knight
29-11-2004, 01:31
ma kaj... ima taj donkenvoortu klimu?


nemojte me jebat... jos ce poregistrirat proslogodisnji ferrarijev bolid iz f1 na neku foru pa da vi vrijeme odma...


to nije auto... to sto je to neko uspio poregat ne znaci nista...

turbo-limac
29-11-2004, 02:04
nemojmo pretjerivat, ono s cim njemacki tjuneri idu napadat rekord takodjer se nemre svrstar u kategoriju "normalnih vozila..."

××××s ga, i donkevort i radical su street legal... to kaj se to svabama ne svidja je njihov problem...

MONSTER
29-11-2004, 02:44
to za Donkervoorta znam vec... Donkervoort ti je nizozemska firma koja radi auto po svojim imenom koji je baziran na Lotus Seven, isto tako radi i Catheram...

ma da????

:smile06: :smile06: :smile06:

GT...sala mala....nego, koliko keša je to cudo u nizozemskoj????

Brock
29-11-2004, 07:34
Ako ga kupuješ u kit-u onda i nije tak puno, samo... nemaš dovoljno love za platit Turbo Limača da ti ga složi... :))

Fresh
29-11-2004, 08:32
Kako to možete uspoređivati sa autom.

Pa vidite na slici da je auto u zraku, šta je nekakvo magnetsko polje ispod njega.

Black Knight
29-11-2004, 10:22
turbo-limac, meni to nije neka fora... mislim sve 5 sto se tice napadanja rekorda ali meni to tak nis ne znaci...

turbo-limac
29-11-2004, 10:32
ma meni je fora kad se pojave neki tamo nizozemci s autom koji moze gotovo svatko sklepat u garazi i skinu rekord za koji su se natelili veliki njemacki tjuneri sa svojim 700+KS porscheima...
inace Caterham seven i njegove replike su vrlo popularno sredstvo zabave u engleskoj, a likovi snjima idu se vozikat i po europi...

inace, gledal sam dokumnetarac kad je jedan od tjunera iso skidat rekord s 911icom twin turbo naravno.... uglavnom vozio je roland Asch i to tak da se u××××s samo od gledanja videa..... al ××××ga nijemu nis pomoglo iskustvo, totalizirao je kola.....

Brock
29-11-2004, 10:39
Gledao sam to na DSF-u... :)

rs turbo
29-11-2004, 12:11
ja nisam :(

Cezy
29-11-2004, 14:15
Pa Ring sam po sebi ima renome kao najopasnija i najbolja staza za trke.Pogotovo sad kad se na prirodnim ljepoticama poput Clamant Ferrand,Solitude,etc vise ne vozi.

Upravo zato sto je staza kompletna,ima razlicite vrste asfalta,77 zavoja,razliku nadmorske visine od 300m,etc.. Sportauto magazin je izmislio taj pokal za Road legel cars.

Sve sto je ispod 8:30min je vec za :o :o

Sve sto je ispod 8min je za povracanje.

Najveci problem kod cestovnih autu su gume i kocnice!! Koje su cesto u zadnjoj trecini kruga vec na kraju.

Recimo Mini Works je na papirima prakticki jednak Civic-u type R.
A Civic mu je na stazi uzela gotovo 10 sec. A zasto?? Ako mene pitate razlog su mali diskovi Mini-a i Dunlop 9000 koji se nemre mjerit sa S-03 Bridgestonicama koje su bile na Hondi.
Zanimljivo bi bilo vidjet kako bi prosli ENZO i Maser Mc12.Problem je jedino sto njima izlazi onaj difuzor,koji bi na jednom jako brzom dijelu onda strugao po podu,a to moze biti kobno.

Black Knight
29-11-2004, 15:43
ma to je fora slagat auto sve 5... entuzijazam, ovo ono, decki iz garaze.
ipak mislim da donkenvoort ima love i nisu to bas samo decki iz garaze, evo gledo sam prije par tjedana kak se tu jedan super seven do pola slozen prodaje... lik ga godinama u garazi slago i sad vise nemre, dobio dijete, nije fer da dijete bude gladno radi njegovog auta...tuga, plac, auto ide dalje... pun ××××× je to para... pogotovo za nesto tipa tog donkenvoorta u pitanju, kit za super seven sam po sebi nije nes, jako puno se toga tu mora custom slozit..

ali realno, mislis da porsche nemre slozit auto od 500 kila, limarijom od papira i to samo oko masine i vozaca i sl. stavit motor i skinut rekord tog donkenvoorta?

to sto carrera gt ima dvozonsku klimu, xenon, grijane siceve, brdo opreme, deblji lim, sigurnost, airbagove, muziku, lijepu unutrasnjost s puno ×××××rija, elektriku, zadovoljava eko norme, kozu, gepek, centralno itd itd, i na kraju lici na nekaj... i opet sve to povecava tezinu auta pa ti treba vise konja za iste perfomanse, znaci vecu masinu... sve to zahtijeva jace, vece kocnice, felge, gume, jacu getribu, diff, sve dijelove jace... ovjes mu sve to mora drzati i ipak biti barem malo udoban, sve to treba trajati barem 150tkm a ne jedan krug po ringu...
i onda dobijes auto od 1500 kila... i to je auto... i to ljudi voze...to porsche prodaje i to ljudi kupuju i placaju. a super seven je malo veci karting koji sluzi za povremenu zajebanciju...

×××× ga... svako ima svoj pojam auta...

MONSTER
29-11-2004, 23:53
cezy.....ring ima 143 ili 144 zavoja...!

:o :o :o :o :o

Cezy
30-11-2004, 20:33
Nije istina!! Nordschleifa sam za sebe ima 78 zavoja.Cak kad i brojis zakrenute ravne dijelove. :)

INTERCEPTOR
30-11-2004, 21:40
A Civic mu je na stazi uzela gotovo 10 sec. A zasto?? Ako mene pitate razlog su mali diskovi Mini-a i Dunlop 9000 koji se nemre mjerit sa S-03 Bridgestonicama koje su bile na Hondi.


Još jedan prilog tome zašto su ta vremena sa staze TEŠKI DREK u pogledu ocjenjivanja ležanja.<br><hr><font face="Courier"></font>

NOS
30-11-2004, 21:46
To je pomeni nerelevantno razmisljanje.
mislim gledat auto po tome kako ga je neko dobro ili lose odvozio.
da smo samo nacisto dobar vozac moze pobjediti i do sekunde brze vozilo sa dobrom voznjom
a potpisujem i ono sta sve proglasavaju cestovnim vozilom.
pa mozes i formulu registrirat ako imas dovoljno kešovine

INTERCEPTOR
30-11-2004, 21:52
A zašto taj auto ne bi molim vas bio cestovno vozilo? Ajde ne kenjajte , ima farove, ima cestovne gume, ima volan, ima siceve itd. Pa koji vam je? Pa šta auto da prođe tehnički mora bit buhtla puna lima i opreme? :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
30-11-2004, 21:53
Možda zato jer nema blatobrane na kotačima koji su spojeni s karoserijom pa ne izgleda ko normalan auto :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

NOS
30-11-2004, 21:56
I moja bicikla ima gume, volan i sic ali nece da me puste na tehnickom :smile08:

WRX
30-11-2004, 21:56
Ta vremena na stazi su totalno bezveze, to jel neki auto brzi ili sporiji od drugog uopce nije bitno..
Stvar je u tome sto to voze profesionalni vozaci koji znaju nparavit krug na ringu zatvorenih ociju, tjeraju neki auto do granice itd..
Ali mi kao vozaci od toga nemamo nista.. jer 99.9% nas nema to znanje da vozi neki auto tako brzo, tako da ta mjerenja nista ne govore, jer staza i profesionalni vozac su jedno, a normalne svakodnevne ceste i normalni vozaci su drugo.
Sjetite se samo Top Gear, kad je Clarkson vozio Jagga S Type dizel, pokusao je da obrne krug ispod 10 min, i jedva je uspjeo..jos on zna vozit, nije amater. Poslije njega je ona zenska obrnula krug, prvi krug sa tim istim Jaggom, bila je 30 sec brza od Clarksona...mislim da je sve jasno. :)

INTERCEPTOR
30-11-2004, 21:57
Isto tako mislim da se po doživljaju vožnje ni jedan skiline, impreza, enzo i slični auti ne mogu mjerit s ovakvim tipom auta, što više elektronike i posredovanja između vozača i auta to više govana u vožnji. ;)

WRX
30-11-2004, 22:01
tako je INTCP, upravu si, auti poput Elise, Donkervoort itd... pruzaju poseban osjecaj, back to basic je najbolji nacin za pravi cisti dozivljaj za volanom. :) , samo vozac, auto, volan i ××××, nista vise...

INTERCEPTOR
30-11-2004, 22:11
Al neki pojedinci misle da ako kupe "pravi auto" da će bit najbrži jer tako kažu vremenena sa staze i onda se čude kad ih u jednom zavoju s vanjske strane prelazi spušteni jugić.

WRX
30-11-2004, 22:12
opasni su ti jugici :))

Cezy
30-11-2004, 22:13
Kuzim sto hocete reci,al ja sam fan track racing-a pa mislim se bas ne slazem u svemu.

Kao prvo to vrijeme bi trebalo reci koji je "paket" dakle cijeli auto bolji.A ne samo jedna konponenta na tom autu.Price tipa,e da su ferodo pakne i Yoke Adven gore bilo bi bolje,ne puse.Proizvodac si je sam kriv kaj ih nije stavio u tom slucaju.

Lotus super seven je citsti cestovni auto.Razmak od poda,signalizacija,pojasi,etc.. Ima sve sto cestovni auto,mora i smije imati. :)

Ring nitko nije vozio zatvorenih ociju,daj malo respekta prema stazi :))

Mjerenja govore samo jedno: Koji je auto u granicnom podrucju bolji i brzi za vozit.Nitko nije ni tvrdio da to ima veze sa voznjom na normalnoj cesti.

Rossonero
30-11-2004, 23:37
Cezy, kuzim te sto posto. Ali brojke s ringa nis ne vele o osjecaju za volanom. A kad mogu birat kaj kupujem, spreman sam na neke kompromise na racun emocija koje su mi jako, jako bitne. :smile07:
I da, svaka cast na trudu i skidanju rekorda. Kapa dole ekipi. Svakom njegov gust. :)

Black Knight
01-12-2004, 00:17
nije uopce stvar u ispunjavanju uvjeta za tehnicki...

ako je potrebno napravit cu extremniju usporedbu..

zamislite na××××ne kamione na ringu... sa 700 konja bi radili losija vremena od nekakvog evo7 i sl.

no kamion ima funkciju prijevoza tereta i ne moze mu se uzeti za zlo sto ga pere evo7 s duplo manje konja.

isto tako se jednom normalnom ili takoreci potrosackom automobilu ne moze uzeti za zlo sto ga je oprao nekakav na××××ni super seven jer potrosacki automobil mora zadovoljavati i neke druge aspekte osim tehnickih uvjeta za izlazak na cestu, a ti su, pogotovo u slucaju skupih pila da pruze putnicima maksimalnu udobnost, luksuz, servisibilnost, sigurnost(pasivnu i aktivnu), trajnost(kako sam rekao mora trajat barem 150tkm a ne krug po ringu) i na kraju krajeva cak i lijep izgled naravno uz dobre perfomanse...

naravno da su neki ljudi voljni zrtvovati neke ili cak sve te stvari radi nekakvog filinga ili jos boljih perfomansi.. i to je u redu...ocigledno ljudi koji imaju para za takve aute u pravilu nemaju neku zelju tan××××ti u nekakvom super sevenu vec se lijepo vozit u carreri gt sa grijanim sicevima, grijanim volanom, elektricnim sicevima itd...

ne mozete OBJEKTIVNO uspredjivati aute kroz prizmu svojih osobnih kompromisa na koje ste spremni radi boljih perfomansi. pogotovo kad vasi kompromisi teze u extremno podrucje tipa super seven jer na kraju usporedjujete kruske i jabuke... jer cak i nekakav ferrari je vrlo potrosacki auto i usporedbi sa super sevenom...

eto malo filozofije s moje strane...

turbo-limac
01-12-2004, 09:22
je blacky al nije rekord ringa drzao neki normalni auto vec neki 911 sa 750 ks i kavezom nutra....

Black Knight
01-12-2004, 10:22
i to je vise nije to :/

Cezy
01-12-2004, 11:53
Black u pravu si.

Ali po toj tvojoj teoriji nisu onda ni Ferrari i Porsch (obican) sportski auti,jel nemaju npr. gepek od 300 litara.

Black Knight
01-12-2004, 22:13
pa naravno, svaki auto je kompromis... cak je mozda bolje receno da je svaka klasa kompromis..

kupis mali gradski auto pa ti na zadnju klupu stane jedva dvoje djece al se zato mozes parkirat..

ferrari i porsche(barem carrera gt recimo) su supersportasi i kao takvi imaju svoje standarde..

naravno i u tim klasama imamo podklase, vamo tamo, neki auti su na rubu itd... uvijek se tu moze natezati...

ali mislim da je prilicno ocito da super seven nikako ne spada u istu klasu sa bilo kojim potrosackim autom...

turbo-limac
02-12-2004, 00:38
super seven je nesto sto si u engleskoj prilican broj ljudi moze priustiti kao drugi ili treci auto. Kultura "kit car"-ova je tamo, kao i uostalom u US prilicno rasirena i predstavlja jaku industriju. Razloge tome treba traziti u povijesti, standardu ali i cinjenici da im zakoni izuzetno pogoduju maloserijskim proizvodjacima i auto entuzijastima...

no da se vratim na temu...

super seven i slicni auti (od Dax-a, donkevorta i slicnih lotus replika pa sve do ultime) se tamo voze kao vikend igracke, auti s kojima se ide na stazu brzo voziti i jasno je da u ovo doba kad su auti prakticni i udobni da to nisu bas auti za svaki dan... No, i kao takvi su relevantno prijevozno sredstvo a po upotrebljivosti spadaju u klasu Elise-a, a usudio bi s reci i Carrere GT i ferarija F40, 50 ili Enza...
s obzirom na rasirenost jasno je da su ljudi uzbudjeni kad jedan takav auto postavi ovakav rekord jer je cinjenica da netreba u engleskoj biti bogznakakav bogatas pa da si mos priustiti nes slicno...

inace, poznati "performance car" rekord, 0-100 milja - 0, s koji kakti predstavlja ultimativni test sportskog auta, koji je dosad suvereno drzal Mclaren F1, je nedavno razbijen od strane Caterhama R500, a prije koji mjesec od strane Ultime GTR, oba auta kostaju bitno manje i od najobicnijeg porsche-a...

Rossonero
02-12-2004, 01:14
S lovom se vjerojatno mijenja i percepcija i puno stvari dobije sasvim drugaciji smisao. Zadnje vrijeme mi je malo bedasto komentirati ovakve "svemirske" aute i pothvate. Pogotovo usporedbe nekih ultra sportasa ili tak nekaj. A mozda bi bilo dobro malo i sanjati. :(

Black Knight
02-12-2004, 01:43
carrera gt je GT auto, samo ime kaze.. sto ce reci sportski auto s opremom... njegova svakodnevna upotrebljivost je upitna kao i ferrarija ali je on je ono sto je, GT auto...

ako zelis reci da postoje auti koji nude SVE(osim imagea imena proizvodjaca) sto nudi carrera gt samo po bitno manjoj cijeni onda molim te navedi gdje se to moze kupiti...

turbo-limac
02-12-2004, 03:13
ne, sve sto nudi Carrera GT se nemre nigdje drugdje kupiti... ja osobno bi prije uzeo Carreru nego Enza... :)

samo kazem da neki ljudi uzivaju kupiti kit od ultime, a to je zapravo bitno vise od obicnog kit auta.., i onda ga slozit s recimo 640 KS chevy motorom, getriba je ionako iz porschea 911, i onda imas auto koji je cca 1000 kg tezak s 640 KS, pa si misli kak to ide... dako ne lezi ko Carrera GT, al ×××××u bolje lezi od svih auta te cjenovne klase, voze ih i u GT prvenstvu...

:URL=http://www.ultimasports.co.uk/:http://www.ultimasports.co.uk/:/URL:


moja jedina poanta je da ce realan covjek koji ne zaradjuje ko tajkun ipak biti u mogucnosti kupiti takav auto (ili caterham npr) slozit ga sam i onda imat bitno ××××nije vozacko iskustvo nego da je kupio nesto drugo za istu lovu, BMW M3 npr.... naravno nece ic u ducan s tima autom....